Chemoterapie manžela a těhotenství. Bude mimi zdravé?

maminka80
31. říj 2009

Dobry den,rada bych chtela pozadat o vasi radu.Muj manzel se leci na nezhobny nador a bere leky temozolomide,je to 5prasku v mesici na pul roku,lecba je uspesna,ale hlavni problem je ten,ze jsem zjistila ze jsem tehotna.Onkolog memu manzelovi nic nerekl,ze by to bylo nebezpecne,ale stejne mam strach.Je tu nektera maminka,ktera ma stejny pribad kdy otehotnela a porodila zdrave miminko?dekuji

katyna6
31. říj 2009

ahoj,narazila jsem na tvoji otázku náhodou.Sice s tímto zkušenost nemám ani osobně,ani z práce(pracuji ve zdravotnictví),ale myslím,že můžeš být klidná.Pokud se ti podařilo otěhotnět,nemyslím si,že by ještě něco mohlo být špatně.Nevím,do jaké míry ten lék manžela působí,nebo nepůsobí na spermie,ale těhotná už jsi,tak bych řekla,že ze strany manžela by už problém být neměl.Chápu ale tvoje obavy,zkus se buď znovu zeptat na onkologii,nebo na některé z internetových poraden.Přeji hodně štěstí a zdravé miminko! 🙂

maminka80
autor
31. říj 2009

Ahojky Katyno,dekuji moc za podporu a radu.Ty leky nejsou tak silne jako chemoterapie na rakovinu nebo radioterapie.Vubec nebyl unavenej a citil se dobre,nastesti nemel zhoubnej nador jako jeden znamej,ktery mel rakovinu varlat a musel byt v nemocnici a jenom lezel,mel horecky atd.Jedine co ho trapilo,ze se mu chtelo zvracet.Jinak nic,ani nehubnul a neztratil vlasy.Dokonce jedna pani napsala,ze mela stejne pripad,kdy manzel se lecil na rakovinu varlat a ona nechtene otehotnela a onkolog ji rekl,ze at nema strach,ze jestli spermie jsou poskozene,tak by nemohla vubec otehotnet a dneska ma 2letehio zdraveho chlapecka.

katyna6
31. říj 2009

tak vidíš,já si taky myslím,že to bude v pořádku! 😉 Moje známa má taky manžela,co v mládí prodělal rakovinu varlat a ozařování,byli asi dvakrát na IVF,to se nedařilo a pak otěhotněla přirozeně.A to jim nedávali téměř žádnou naději,že manžel bude mít spermie životaschopné.Jak vidíš,zázraky se dějí i tam,kde je to skoro vyloučeno,ne tak u vás,kde to až tak vážné není.Tak pa,měj se moc pěkně a přeji příjemné těhotenství. 🙂

maminka80
autor
31. říj 2009

Katyno,dekuji moc.Ja si ted hlavne preji,aby bylo zdrave miminko.Pristi mesic jde manzel na kontrolu,tak se ho zepta,ale verim,ze to dpadne dobre.A tobe preji,at se brzo zadari i tobe,jsem si vsimla,ze jsi snazilka. 😉

katyna6
31. říj 2009

Děkuji,snad se zadaří brzo.V srpnu jsme o miminko přišli v 9tt,ale už je to za námi a těšíme na další těhu.Tak měj pěkný den a ať manželovi dopadne kontrola co nejlíp.Pa

maminka80
autor
31. říj 2009

tak to je mi moc lito,bohuzel se to stava. 😢 preji at se to uz priste nestane a cekate krasne zdrave miminko 😉

w_h
31. říj 2009

maminka:
doporucuju poradnu na www.porodnice.cz
jinak hned prvni odkaz co jsem nasla:
http://www.schering-plough.cz/www/download/Temo...
pisou tady o ochrane min. 6 mes. po lecbe, prece jenom benigni nadory se neleci na onkologii, ne?

nebo si zavolej na teratologickou poradnu: http://old.lf3.cuni.cz/histologie/33.htm
at te uklidni, mesic bych urcite necekala - to je v tehu sakra hodne, dojdes si treba aspon na genetiku

drzim palce 😉

maminka80
autor
31. říj 2009

W_h,dekuji za informace,ja jsem spis myslela,ze nevim kam napsat,protoze jsem to uz napsala d dvou poraden a nikdo mi neodepsal.O tech 6mesicich vim.Manzel chodil primo do nemocnice kde se leci rakovina.Dekuji a dam vedet

maminka80
autor
31. říj 2009

jenom me teda prekvapilo,ze v tehotenstvi se muze brat samozrejme na souhls lekare,ale presto muze,tak verim,ze vse bude ok.

w_h
31. říj 2009

v tyhle poradne, doporucuju poradnu dr. kouckeho, ma velkej prehled a myslim, ze ti dobre poradi, jen ta odpoved nemusi byt uplne hned, ale trena za dva za tri dny
a na tom telefonu v teratologicky poradne ti to ve vsedni den urcite zvednou
tak at vam to dobre dopadne, tobe i manzovi