Chlap a domácí mazlíček. Jak ho přesvědčit?

15. bře 2022

Ahoj, mám takový dotaz, podařilo se někomu z vás přesvědčit chlapa k domácímu mazlíčkovi, kterého nechce? Máme 2 děti a dost odlišný názor na domácí zvířátka. Já od mala měla doma více zvířat, rodiče mě vedli k zodpovědnosti k nim, dělalo nám to radost. Manžel je názoru, že zvířata doma nemají co dělat. Nicméně našel si mě již se zvířaty, ač peskoval, sestěhovali jsme se i s nimi. Když jsme spolu začínali, měla jsem 2 andulky, ta starší 12 let pak zemřela a tu mladší (nyní 5 let) jsem tenkrát dala k mamce, aby dělala společnici jejich andulce. Ta teď bohužel zemřela a mamka už se nemůže o tu mojí starat. Respektive nemá na ni čas a nechci, aby se chudák sama trápila zavřená v kleci, když byla celý život zvyklá na společnost. Je krásně ochočená a já cítím potřebu se o ní postarat, ale manžel o tom nechce ani slyšet. 😔 Myslíte, že by ho šlo nějakým způsobem obměkčit? Starší dcera byla z andulky taky nadšená.

konidana
15. bře 2022

no souhlas nám vyložene nikdy nedal, ale nějak se s tím smířil. Křečky ještě neřešil, králíka fakt už nechtěl, protože nechce zvířata v kleci. Že prý malýho psa. No to zase neprošlo přese mne. malý byt v paneláku, všichni členové domácnosti jsou doma jen ráno a až večer a mít psa? Když manžel je doma nejmíň ze všech? (spí doma tak 3x v týdnu) to fakt ne. Já ho venčit a cvičit nebudu. Děti strašně chtěli zvířátko, a tak jsme prostě toho králíka desetileté pořídili. Manžela přestalo bavit vzdorovat a tak jednou na naléhání dcery už řekl, že mu to je jedno. No a ona se toho samozřejmě chytla. Takže manžel doma zvířata se zatnutými zuby trpí.

pajushka1
15. bře 2022

Manžel nechtel žádné zvíře. Na prvního psa jsme se byli jen "podivat" a manžel se hned zamiloval. Druhou jsme porizovali aby ta první nebyla sama a tu třetí co má teď rok a půl si vydupal syn.. máme Teda 3 čivavy a ještě jsme se rozrostli o suchozemskou želvu 😂

autor
15. bře 2022

@konidana no psa nebo kočku bych taky nechtěla. Z kočky jsou všude chlupy, pes mi prostě smrdí a venku bych na něho taky neměla čas. Králíka teda stejně jako u vás trpí, ale podle mě doufal, že už je starší a brzo to s ním klepne a on se stále drží. 😀 Údajně pak už další nebude, já bych teda chtěla. 🙄 Přitom se o ně nestará, nijak ho to neomezuje, řeším si vše sama, tak nevím proč s tím mají chlapi takové problémy. Nejsme jediní, kdo to takto doma s tátou má 🤦

dominika963852
15. bře 2022

Asi takhle. Ja chtěla psa, manžel ne. Taky jsem přemlouvala atd. Nakonec jem se naštvala,řekla mu,že nejsem malý dítě, abych prosila o svolení a psa si přivezla 😁 . 🤷

jjasmina
15. bře 2022

Bože jak mě ten manželův papoušek sere a furt celý den jen řve 🤣🤣ale hlavne, ze on je šťastný

glimmer
15. bře 2022

manžel také psa moc nechtěl, chvíli jsem ho zkusila přemlouvat, ale pak jsem si řekla, že je mi 40 a opravdu nepotřebuji jeho svolení, abych si psa pořídila. Chvíli dělal doma uraženého, ale to mu vydrželo asi tak 2-3 dny, nakonec je Happy jeho miláček ... a nedá na ní dopustit. U druhého psa, jsem mu jen v pátek oznámila, že si večer jedeme pro psa a bylo to ... bez keců a poznámek co by, kdyby ...
Je pravda, že venčení obstarávám z 90% sama nebo děti. Občas, když manžel s nimi nechce jít ven, a okomentuje to slovy, já je nechtěl tak si jdi sama ... to bych ho vždy nejraději vzala lopatou po hlavě ...
Když jsem byla nemocná a měla jen vycházky, tak musím říct, že bez problémů s nimi chodil ven.
Dále máme doma rybičky a morčata a s těmi manžel němá vůbec žádnou práci, to buď obstarám já nebo děti. On si morčata max.pohladí.
A co se peněz týče, tak to všechno statečně a bez mrknutí oka platí 🙂

pampeklec
15. bře 2022

No a jaké má důvody ho nechtít? Mně přijde, že můžou být stejně validní jako ty vaše u psů a koček. Na truc bych ho nepořizovala, to mi přijde hodně nerespektující. Koneckonců bydlíte spolu a jakékoliv zvíře nutné omezuje i toho druhého (i když se o něj nestará, ale nějaký hluk, zápach, prach, náklady... vždycky navíc je), takže souhlas je potřeba i z toho důvodu (ne proto, že jste "malé dítě"). Navíc - vy jste si ho taky našla se zarputilým odmítáním zvířat v domě 😉 Stejně jako on vás se zvířaty. Ve vašem případě bych se snažila vykomunikovat aspoň to, aby stávající starší andulka mohla u vás "dožít", s tím, že další zvíře nebude (nebo prostě jasně dopředu stanovit jaké a kdy a za jakých podmínek).

autor
15. bře 2022

@pampeklec prý kvůli hluku. Prý chce mít klid, když přijde domů, což mi přijde dost divný argument. K těm 2 dětem mi to už zas takový kravál navíc nepřijde. 😆 Jako by u nás snad bylo chvíli ticho, buď běží písničky pro děti v televizi, nebo vřeští jedna, druhá nebo obě najednou. Andulka se dá kdykoli "vypnout" když přes klec hodím deku, to se o dětech říct nedá. 😀

konidana
15. bře 2022

@jjasmina no asi stejne jako manžela ty chlupy všude😅. No on doma moc není a do pokojíčku nechodí radši vůbec, ale zbylí 3 členové rodiny jsou šťastní... a 2 králíci taky. Ale dalšíma zvířatama ho fakt už dráždit nebudem.

autor
15. bře 2022

@pampeklec stejně tak andulku si pustím, když mám náladu, když jí zrovna nechci hlídat, zavřu jí do klece. Děti ale do klece nebo na záchod nezavírám, když chci mít klid, ty hlučí nonstop všude. 😆

kamino
15. bře 2022

Tedy já si asi nedovedu představit, kdyby mi partner řekl, že si nesmím vzít zpět mé zvíře, o které se někdo jiný nemůže postarat a zvíře je v nepohodě.. naštěstí jsme na stejné vlně. Na rovinu? Neptala bych se a oznámila. Bral si tě s andulkami? Ví že je máš ráda? On nemá žádný koníček, který toleruješ? Teď jsme přišli o pejska po 11 letech, partner je hodně smutný, je objednané další štěně, partner lehce také protestuje, ale důvod je ten, že nechce aby byl u dalšího umírání.. Jasně, že až budou první fotky od chovatelky, tak roztaje a bude první u auta až si pojedeme vybírat 🙂 Máme stejný názor, že zvířata jsou fajn, dítě a zvíře je nej kombinace 🙂 Naštěstí jsem tento názor zahrnula už do výběru partnera 🙂

tasimia
15. bře 2022

No vidíš a ty nechceš kočky, psi ti smrdí a neumíš pochopit, že tvůj chlap to má stejně akorát na jiné zvířata 🙂. Můj třeba nechce pejska, když byl malý, jeden ho naháněl pokousal, má pořádnou jizvu nad pusou a já to toleruji i když psi miluji. Když jsme museli uspat, moji princeznu, tak to byl on, kdo s ní u veta byl až do konce ale i přesto psi nechce, tohle o něm vím už 11 let. Teď nacházíme společný kompromis a to, že by jsme si na léto pořídili kocicku a malé čtyřnohou partacku. Ale nenutila bych ho, ani neobmekcovala a hlavně bych si neporidila psa na truc.

jaaoni
15. bře 2022

Pokud nevymekne, tak bych proti němu nešla. Já nemusím moc psy, manžel nemusí kočky. Máme kočku a měli jsme i psa, který na podzim zemřel. Už sháníme stěně. Jo vymekla jsem 🤷‍♀️😅

j.a.n.i
15. bře 2022

Asi takhle, neporizovala bych nove zvire, ale na druhou stranu, nasel si te s andulkou, takze bych se vubec neptala a zas bych si ji vzala domu, když se mam nemuze starat.

katule1990
15. bře 2022

Manžel taky nechtěl ani za nic do bytu zvíře, já jsem moc chtěla kočku, nechtěl o tom ani slyšet. Jednou jsem po cestě do práce našla dvě zbídačený vyhozený malinký koťátka (resp. 3, ale jedno si nechali na veterině a ještě ten den umřelo). Do útulku je nevzali, měli plno, nikdo je nechtěl. Nezbylo mi nic jinýho, než je vzít domů. Měli jsme je doma asi 3 dny než se mi podařilo najít pro ně náhradní rodinu. V tu chvíli mi manžel řekl, že je nemůžeme dát pryč, že už si to bez těch malých kožíšků neumí představit. Máme je skoro 3 roky a manžel je miluje snad víc než já, což jsem si myslela, že není možný 😀.

eliska_f
16. bře 2022

Tak to neznám - první byli psi (měla jsem 2), pak až partner a nakonec dítě. Partnerovi (teď už manželovi) jsem to i takto podala, že on přišel až po psech, takže neexistuje, že by na ně nadával :D sice se zvířaty nevyrustal, ale cestu si k nim našel.
Jeden pejsek už za tu dobu umřel a teď už s manželem a prckem víme, že jak půjdeme do většího přibude další psi parťák. Pro syna je to skvělý, umí se ke zvířatům chovat, má k nim vztah. Trochu se obávám, jak vycepovat nového psa pak, aktuální je úžasný (dělala jsme i s ním i canisterapii), takže jsem nikdy neměla strach, že by malému ublížil...
Ohledně andílek bych neměla co řešit, je tvá a ty se máš starat, ne tvá mamka. Tak bych to podala i manželovi, že to, že na čas byla i tvé mamky neznamená, že není tvá a nemáš se starat ty.

vlaxyz
16. bře 2022

Stárko nechtěl zvíře, tak jsem koupila králíka. Stárko nechtěl kočku, tak proběhl kompromis a koupila kočku. 🤷‍♀️🤣 Hele, až to doneseš domů, tak už tě s tím přece nevyhodí. 😀 Podívej se jak ji nesnáší a takhle spolu spí denně 🤷‍♀️ Mimochodem, chci další kočku ☝😀😀

lenkabukov
17. bře 2022

Můj manžel také nechtěl o zvířátech ani slyšet a teď je z něj větší sedlák než já 😃 ale já ho vždycky postavila před hotovou věc. Den se mnou nemluvil a druh den byl se zvířetem nejlepší kámoš. Líheň na kuřata mi nechtěl ani dovolit a teď máme jedno kuře maroda a já ho chtěla jít ven praštit a manžel, že ne, tak ho dává co hodinu pít a ještě mu vyrobil dlahy na ty jeho nemocný nožičky 😃🤣

metallico_mondo
17. bře 2022

Já bych i pochopila že nechce zvíře - další, nový. Ale přeci když si tě našel s andulkou a situace je nyní taková jaká je tak nechápu že je v tomhle případě takovej sebestřednej blb a dovolí si vůbec ti to zakazovat 🤦 bože 🤦 vždyť nejsi jeho dítě a andulku si měla ještě předním 🤦