Chlapecké jména, jaká se vám líbí?

np22
13. srp 2012

Holky, jaké se Vám líbí chlapecké jména, jste za české nebo i zahraniční? 🙂

bubelaid
13. srp 2012

Radsi ceske.Ale muzou byt i zahranicni,pokud se to hodi k prijmeni 😉

ckei
13. srp 2012

Jakožto češka, žijící v Česku jsem za česká, ale méně frekventovaná 😉

mochenkaa
13. srp 2012

Ideálně jméno, které splňuje oboje. Aby bylo v českém kalendáři, ale neměl s ním problém ve světě. Máme Davida 🙂

coxa
13. srp 2012

já rozhodně česká 😉

andelka
13. srp 2012

No, u klučičích teda byl problém vybrat. Mi osobně se třeba nelíbily takové ty s koncovkou -slav, - mír...ty typicky slovanské, české. Ale ty klasické Vojtěch, Jakub, Martin, Adam..ty se mi líbí. Zahraniční můžou být, ale když se to bije s českým příjmením, tak je to jak pěst na oko 😅
My máme Daniela a Dominika - jsou spíš mezinárodní, bez háčků a čárek. Když je svět tak malej, kdoví kde mi nakonec skončí, tak aspoň nebudou mít problémy se jménem 🙂

zuzik24
13. srp 2012

Já jsem pro to, aby to v Čechách neznělo moc cize a naopak, aby třeba v zahraničí nebyl problém s jejich výslovností. U chlapeckých jmen jsme dlouho váhali, na výběr toho moc není (aspoň podle mě 😀 ), tak jsme nakonec vybrali Filipa. Favoritem byl i Oliver, ale přítel šel do mdlob, když jsem mu to řekla 😀

a.n.e.t.t
13. srp 2012

Jsem rozhodně pro česká jména, navíc máme i české příjmení, tak by to stejně vypadalo divně s cizím. A pokud bude jednou dítě šikovné a propracuje se do zahraničí, tak ať, kvůli tomu bych jméno miminku nevybírala 😎 .

ange_de_la_morte
13. srp 2012

Rozhodně u mně hraje důležitost přijemení, máme české přijmení ( řekla bych přímo moravské, či valašské) takže jednonačně bychom nevolili cizí jméno, líbí se mi spousta českých jmen, i když teda zrovna jmena typu Karel, Josef apod mezi ně nepatří.

monika6e
13. srp 2012

z těch tří, co má u profilu uvedené bych favorizovala Michala 😀 Filip není špatné jméno, ale asi bydlíme na špatném místě - je tu nějak moc přefilipováno... 😲 Jinak jsem víc pro česká...

maminkazelvinka
13. srp 2012

Já jsem taky pro česká 🙂 Aspon určitě, když příjmení je typicky české. Líbil se mi Adam,ale manželův kamarád má Adámka,tak jsme dali Radek ,jak se mi to rozleželo další chlapeček by byl určiě Vítek ,vytoužená holčička Anděla,ale to už sem nepatří 😉

hanicinka
13. srp 2012

mě se líbí česká a to Radek, Lukáš, Tomáš a David.

luciferinka
13. srp 2012

Mi se líbí Samuel,Oliver a Kristian 🙂

sylvar
13. srp 2012

Kamarád má české jméno Matěj 🙂

horakovatereza
13. srp 2012

Taky jsme chtěli české, které je v kalendáři,ale ne aby jich bylo ve třídě deset (jsem Tereza - tak vím, o čem je řeč, ještě že jsem "stará"Tereza a byla jsem široko daleko sama). Takže jsme měli top Maxim a Oliver, nakonec zvítězil Maxim - třeba bude jednou ještě ten Oliver. Holčičí jsme měli Klaudii, psáno jako v kalendáři s K. Volili jsme i s ohledem na příjmení, prootože manžel je Volejník s tím, že děti po něm - Volejníkovi jsou v našé oblati v každém třetím baráku, takže bylo taky rozhodující, aby to byl "originální" Volejníček 🙂

katchi
13. srp 2012

Libi se mi spis ceska jmena. Mame Jaromira, pak se nam libi Antonin, Vojtech, Jakub a Lukas. Z tech mene davanych pak Samuel a Teodor.

lucifereeek
13. srp 2012

žiju v ČR takže jedině česká, líbí se mi Michal nebo Matyáš 😉

majina
13. srp 2012

líbí se mi Matyáš, Tobiáš, Eliáš, Marek, Mirek, Dalibor ale i Matias, Tobias, Mark, Max, Florian, Fabian, Pablo, Fernando, Kolja ale za prvé jsme v Čechách, za druhé by to doma neprošlo a za třetí by to znělo děsně s příjmením

peroli
13. srp 2012

Mám ráda jména která se dají použít jak ve světě tak i u nás aniž by zněla nějak moc cize nebo exoticky.. vybírala jsem hodně i podle našeho příjmení (mám v něm Ř, R a K, takže minimálně R a Ř jsem se chtěla vyhnout) takže nakonec máme Filípka a Lukáška a k nim ještě Lindu.. 😵
pro případné čtvrté miminko mám/e (předběžně) vybrané jméno Daniel (ale tak na 90%, zatím si na něj nemůžu nějak zvyknout i když to by se časem poddalo, já vím 😉 ) a na holčičku asi... Nelly? Nella? (Nela s jedním L se mi až tak nelíbí)... 🙂

wendulka25
13. srp 2012

Dávám přednost českým jménům. Vybírali jsme mezi Danielem, Dominikem a Michalem. Líbí se mi i Matyáš.

hanaflint
15. srp 2012

Nam se s manzelem libi netradicni jmena, ale nakonec jsme holcicku prece jen dali Karolinku 🙂

aadrika
15. srp 2012

My budeme mat Teodora a pre dievcatko sme mali vymyslene Izabela 🙂 pacia sa nam trosku netradicnejsie mena...

sammaelka
20. srp 2012

Za mně klidně "cizí" jméno, pokud bude ladit s příjmením. I u nás jsou neutralní příjmení, ke kterým se hodí cokoliv 😉
Mně se líbí tyto jména: Matyáš, Tadeáš, Tobiáš, Štěpán, Šimon, Samuel, Sebastian 🙂 Nebránila bych se ale ani třeba Adam, Filip, Martin, Daniel atd 🙂

Znám paní, která má dva syny a ti se jmenují Albert a Norbert, to bych já třeba nedala, ale proti gustu ... 😝

tersi
16. lis 2012

Určitě jsem za české jmená.My jsme neměli moc na výběr jmen, protože syn se nám narodil v Německu, tak jsme zvolili jméno bez háčků, čárek a aby bylo používáno i v Česku. (A nakonec jsme se znovu vrátili zpět do Čech.) Náš syn se jmenuje DOMINIK. 🙂