Chov vodní želvy. Poraďte

vojtisek2007
4. dub 2009

Ahoj všem,
synátor dostal k narozeninám vodní želvu - mississipskou (nevím jestli název je správně napsaný) a teď co, želvu jsme nikdy neměli, takže víme, že krmit, svítit, má ohřívač vody a filtr....ale užili by jsme nějaké praktické rady ohledně chování želvy...A hlavně jeden velký dotaz - můžeme mít želvy dvě - nesežerou se nám, syn má totiž pocit, že jí tam samotný musí být smutno 😀 . Moc všem děkuji za všechny rady.

nobody
5. dub 2009

no my jsme měli želvu nádhernou, která patří taky do tý podčeledi nebo co to je..
no praktiký rady: stopovat jí, kolik vydrží pod vodou apod 😀
určitě se nesežerou, když jich bude víc

já ji krmil nějakou směsí korýšků malých, ani extra péči nepotřebuje

DEJTE POZOR NA TEPLOTU VODY 😀 😉

nobody
5. dub 2009

takže stačí si najít něco o želvě nádherné, to máš to samý
jihnak prakticky nic z tvý strany nepotřebuje..akorát správnou teplotu, čistotu, prostor, ..... a milion věcí 😀 😝

dnada
5. dub 2009

http://www.zelvy-4ever.cz/index.php?page=chov

zkus se kouknout tady 🙂 Já taky měla želvu nádhernou je to fajn zvířátko jen bacha,želvičky koušou !!! 😎

nobody
5. dub 2009

kdyby to nějak nevyšlo, tak želví polívka je prý dobrá 😉

suki
5. dub 2009

já želvy radši nechovám.... 😀

nobody
5. dub 2009

cssssssssssssssssss

😀

suki
5. dub 2009

co jako? 😀 😀 😀

nobody
5. dub 2009

některý želvy mají rády skoro až teplotu varu

nobody
5. dub 2009

celkem podrobně http://trachemys.wz.cz/

nobody
10. dub 2009

co želvička? je v pohodě?
mě totiž želvičky zajímají maximálně

vojtisek2007
autor
12. dub 2009

nobody - díky zai nfo a stránky - želvy jsou v poho - zatím - už jsme koupili tu kámošku, je o hodně menší než ta naše ale zato je pořádně drzá 😀 , ségra si jí koupila taky (aby náhodou nebyla pozadu) a prasklo jim to topení a želva se uvařila ☹ ☹ ☹ , tak včera byli pro nový želvy a topení jim tam už nedali....teď manžu napadlo, že by jsme k nim ještě pořídili kraba, ale to už fakt asi ne...aby se nám to nesežralo navzájem

nobody
12. dub 2009

a snáší se v pohodě, ne?
joo, s teplotou a topením jsou občas problémy 😉
taky by mě zajímalo, co by s nima udělal ten krab .. ty jsou na chov snadný, ale musíš mít fajn podmínky (souš, vodu, štěrk, písek,kameny,........)

asi by si nevadili....ale nevím, nevyznám se v tom

nobody
12. dub 2009

tak aspoň měla ségra želví polívku 😀
já se spíš vyznám v mořským světe pod hladinou, ale krab, to je dobrý nápad
chci kraba! 😀

marketazam
12. dub 2009

my máme vodní želvy (klapavky) bez topení- cca 2 roky a nevypadá že by jim to nějak vadilo- asi tak 12h denně na ně svítíme UV lampičkou tak když je jim zima tak si vlezou pod ni a nahřívají se- ale většinu času stejně plavčí. Jinak máme v akvárku i rybičky (odolné rybky jsou tam i rok, ale většinou je při nepozornosti dřív nebo později želvy sežerou) šneky taky sežerou, zkoušeli jsme i žabky, ale ty byly z želv tak vystresované, že byly pořád zalezlé a pak je stejně želvy sežraly
jinak u krabů si myslí mže bude problém v tom že krab je do slané vody a želva do sladké (krom toho že by naše želvy asi sežraly i kraba pokud by nebyl o moc větší)...

vojtisek2007
autor
13. dub 2009

no želvy se snáší v pohodě, i při jídle - myslela jsem, že se třeba budou prát a nic, velká čeká, až se nají malá a pak má zbytky 😀

marketazam - ale ve zveráku mají kraba normálně ve sladký vodě jako želvy....já si myslím spíš opak, že by krab sežral želvy 😀

suki
13. dub 2009

my jsme taky uvařili želvičky topením....dokonce dvě. 😅 😕

nobody
13. dub 2009

a chutnaly?

suki
13. dub 2009

fuj

nobody
13. dub 2009

ale musíš ji vytáhnout z krunýře, to pak líp chutná

suki
13. dub 2009

bude nakládačka

marketazam
13. dub 2009

vojtisek: já vždycky když sem viděla kraby ve zveráku tak byli uplně maličkatí...

vojtisek2007
autor
13. dub 2009

marketa - no tyhle byli tak 10cm tělo - a k tomu ty nohy...a ségra pořídila ještě chameleona 🤐

marketazam
14. dub 2009

tak to už je jiná míra 🙂 to by bylo kdo z koho... o chameleonovi sme taky přemýšleli (že by byl spolu v terárku se such. želvou co taky máme) ale prej to není moc vhodné, že na sebe navzájem přenáší nějaký choroby (hlavně želva na chamíka- nějaký roztoče od kterých je želva nosičem a chamík na to pak chcípne 😒 ) a další terárko už fakt pořizovat nechceme

nobody
14. dub 2009

a hada nechcete? 😝

lenula.b
14. dub 2009

já měla jen suchozemskou želvu 🙂
vodní má bratránek, skoro nic nepotřebuje...akorát teda fakt kouše 😖
uvařili? 😕 chudinky 😢

vojtisek2007
autor
14. dub 2009

nobody - hada bych chtěla mooooccc - u nás ve zveráku mají krásnou krajtu albína - nádherná - manža povídal, že jak to donesu, tak to upeče 😀 😀 😀

nobody
14. dub 2009

vojtisek ...a jaký je to druh krajty?
Ony moc nechtějí žrát .... teda určitý druhy

vojtisek2007
autor
14. dub 2009

nobody - je tam napsáno krajta tmavá - albinotický typ - je fakt náááááááádherná

marketazam
14. dub 2009

tak já hada teda určitě neee

nobody
14. dub 2009

tak tmavou nedoporučuju