Chtěla bych miminko, no přítel nechce. Co s tim dělat?

dite1
8. srp 2007

ahoj holky jsem tu dneska poprve, doufam, ze mi budete moci pomoct.
Uz 4 roky ziju s mym pritelem, kterymu bude letos 40 let(me je 25).Ze zacatku jsme meli dost problemu kvuli bydleni a ja take kvuli praci. Nakonec jsme koupili byt ja nasla dobrou praci a tak jsme zacali mluvit o miminku. Dohodli jsme se ze az se poradne ubytujeme tak na nem zacneme pracovat, ale ted mi rekl, ze zadne miminko nechce, ze je mu se mnou dobre bez mimca a ze zeme je stejne plna katastrov a bylo by hnusny dat dite tomuto svetu.
Moc ho miluji a nechci ho opustit, ale nedokazu si predstavit cely zivot bez ditete.Byla jsem u psychiatra a on mysli, ze je to kvuli jeho detsvi tat ho opustil a mama ho dala na vychovu k babicce, ktera ho nemela rada a porad ho jen mlatila.
Co s tim mam delat jak ho muzu presvedsit, ze decko je stesti pro rodinu?????

maca793
9. srp 2007

sorry ale mne 40 ročný muž pripadá už ako dedko. 😉

martinka24
9. srp 2007

Maca, ale zase všichni 40letí chlapi nvypadají jako dědečkové 😀 kolikrát bys jim tolik ani neřekla, ale můj přítel je ode mě o rok starší a někdy se chová jak malej 😀 .No jo chlapi, je jedno kolik jim je, ve skrytu duše jsou to pořád malý kluci...

maca793
9. srp 2007

to hej ale to je len môj názor tak sa nehnevaj 😉

martinka24
9. srp 2007

ja sa nehnevam 😀 ja viem ze je to len tvoj nazor, je to dobre po slovensky?

maca793
9. srp 2007

OK 😝

myschka
9. srp 2007

čtyřicet není u chlapa žádnej hroznej věk. přítel má 15letého syna z prvního manželství a teď v jeho37 jsme si pořídili miminko. jako otec je báječnej, trpělivej a klidnej a jako chlap moc pohlednej a vůbec na svůj věk nevypadá. když jsem byla mladší taky mi 40 připadala jako hroznej věk ale teď s 30 na krku.

hanka274
9. srp 2007

moj nazor je- vyriesit to s partnerom....navody precitas najake urcite aj tu na stranke....ako radili baby.
A ak nie, vymen partnera. Pokial mas moznost mat dieta, tak ho maj, nikdy sa nedaj prehovorit nikym, ze nie. Ani svojim muzom, partnerom....
A pories co najskor, bo rocky utekaju....aby si zrazu nemala cca 30, najdes druheho co bude chciet mat rodinku, zacnete snazit po napr. rocnom zoznameni a bum.....nebude sa darit.
Vravi sa, ze prve by bolo najvhodnejsie mat 21-28-29, CCA!!!
s pribudajucimi rockami umerne klesa plodnost a veci s tam suvisiace....
takze deticky, deticky....a s tym ktory chce, bo nasilu-napriek sa ti vzdy vrati... 😉

katmi
10. srp 2007

maca793 - moj drahy ma 40 a vyzera lepsie ako ktorykolvek 30rocny chlap.. 😉 nikto mu doteraz este tych 40netipoval.. 😉

lu777
10. srp 2007

čtyřicet není moc, holky, ste mě rozesmály, co budete říkat, ať vám bude čtyřicet, že jste důchodkyně? 😀
mně by to taky připadalo možná dost, ale teď mi je 31, manželovi o dvacet víc a víte co? většina lidí si myslí, že je o 5 let starší 😀 (a to já vypadám spíš mladší).. a elánu má dost a asi mít bude, jeho mamince je sedmdesát něco a strhala by na výletě dvacetileté, to jsou asi geny 😅

jinak má dva kolegy starší než on, oba mají teď malá miminka 😉 já jim to závidím, chlapi můžou kdykoli začít znova 😝

dite1
autor
12. srp 2007

ten muj taky vypada dost dobre jeho zakaznici si v praci mysli ze mu je 28 let a jakmile zjisti jeho pravy vek tak zcervenaji a zacinaji mu vykat 😀

prada
12. srp 2007

tak mi je 23 a manželovi 41. V září čekáme miminko a už se moc těšíme.
Já osobně si myslím, že na věku nezáleží...a souhlasím s Lu777!

zanett
12. srp 2007

Omlouvam se, ze se vam micham do diskuze, kdyz nemam co dodat k puvodnimu tematu, ale musim s tebou, maca973 zasadne nesouhlasit! Ted me asi mnohe ukamenujete, ale myslim si, ze je to takovy typicky slovensky (casto i cesky) blud zakoreneny ve spolecnosti, ktery veli, ze by se lide (casteji vsak zeny) meli do urciteho veku tzv vybourit, potom se usadit a zalozit rodinu.....Jakmile ale nekdo 'presluhuje', uz je tercem posmechu a sarkastickych a nechapavych poznamek. Ziju v Britanii a tady je NAPROSTO normalni, ze lide stredniho veku (tzn nad 35 let) maji male deti, zacinaji nove kariery, buduji nove zivoty a stredni vek se tu chape jako prodlouzene mladi. Ovsem me slovenske (vyjimecne ceske) kamaradky tento trend nechapou a splilaji kazde zene (i muzi), ktera neni do 30 vdana a nema alespon jedno dite! Vzdyt prumerna delka zivota v civilizovanych zemich se prodluzuje a nikdo nechce 50 procent zivota stravit ve skatulce 'stary dedek/stara babka'. Chtelo by to trochu tolerance prosim. My vsichni budeme jednou ve strednim i starsim veku (pokud budeme mit to stesti a dozijeme se toho) a urcite nebudeme radi, kdyz se na nas mladsi clenove spolecnosti budou divat s opovrzenim a davat nam najevo, ze patrime tzv do 'stareho zeleza'...Ja osobne lituju vsechny ty, kteri si mysli, ze museji zit podle tzv. standartnich limitu a splnovat pozadavky spolecnosti na jejich vek...Kazdy je tak mlady/stary, jak se citi a nikdo jiny nema pravo mu diktovat, co je ci neni pro jeho vek vhodne, ze, maca973 😝

PS. jen pro uplnost, je mi 24, to jen kdyby me nahodou chtel nekdo narknout z toho, ze je mi urcite pres 40 😝 😀

nika70
13. srp 2007

Holky, 40ti letý muž určitě není starý dědek......sakra, kdo tohle mohl říct.. 😀 😀
Určitě to bylo myšleno s nadsázkou. To je přece super věk pro chlapa mít dítě! 🙂

akira
17. srp 2007

Ahojky,
můj (teď už manžel) má za sebou taky krušný dětství. Máma jeho výchovu vzdala už dávno. Nejspíš jí omezovalo že byl hodně těžce nemocný a ona neměla zájem lítat s ním věčně po doktorech. :( Bylo třeba naučit ho vážit si sám sebe a mít se rád a mít rád lidi. Byl hrozně uzavřený když jsem ho potkala. Teď je jistější a děti si moc přeje. Jen co se vyhrabeme z největších dluhů, tak do roka, dvou, bychom moc chtěli. Moji rodiče jsou rozvedení od mých tří let. S manželem jsme se dohodli, že napravíme chyby mých i jeho rodičů .-) A že jim svou láskou a svou rodinou dokážeme, že lze milovat děti a neobětovat partnerský vztah a milovat partnera a neodnesou to děti. 🙂 Držím palečky aby ten tvůj chlap dostal rozum... 🙂) Katy

vandas
17. srp 2007

Ahoj dite, moj pribeh je trochu smutny, ale zacal uplne rovnako, ako tvoj (aj som bola v rovnakom veku). tiez som veeelmi tuzila po mimnku a moj partner nechcel a nechcel. bola som vsak nekonecne zamilovana. neskor som uvazovala aj nad rozchodom...moj partner vsak ochorel (rakovina) a do 3 rokov zomrel.mimina som sa dockala az teraz-ako 34 rocna,je to nas najvacsi poklad a pri pohlade do minulosti som rada, ze vsetko je tak ako sa stalo. Je to vsak moj pribeh.
Ten tvoj bude 100% iny, ale cim je chlap starsi, tym menej sa mu vacsinou chce mat mimnko a starosti s tym spojene.ak po babatku netuzil doteraz, kedy by sa to malo zmenit?drzim ti palceky, aby to chcel spravit aspom pre teba a ked sa babo narodi, bude najstastnejsim tatkom na svete🙂)))))

dite1
autor
18. srp 2007

to ja mu prave rikam porad ze az to mimco jednou bude mit tak nakonec bude litovat tohoze ho nechtel uz davno.a na vic jak ho znam tak to bude urcite skvely tata.Vsechni deti okolo nej ho maji radi.Ted je mi na nic jeste vic tim ze moje dobra kamaradka z prace je 3tim mesici tehotenstvi.Moc ji ho preji ale strasne me mrzi ze ja na tom nejsem stejne....
Skoro porad mame o tom diskuze,trosku se to lepsi ale jeste to neni to prave OUI (ano)

hanka274
20. srp 2007

jasne, ze neni 40tnik dedko a 40tnicka babka!!!
ale baby tu sa jedna o to mat dieta a nie ako kto vypada, ci vypada na 20 ci na 30....
s pribudajucimi rokmi umerne klesa plodnost!!! to ste kocky este nepoculi nikdy???

jasne, najprv sa vyburit a potom v 30 sa zobudit a myslet na decko, potom to nejde, 5-6 rokov sa budete liecit ak nie viac...a bum pred 40tkou prve dieta...a myslite ze to je normalne?? kolko deti je postihnutych aj "neviditelne". Ja viem, maju aj mlade mamicky postihnute dietatko, ale nie nadarmo sa "vravi", ze do 30 by mala mat zena min. 1 dieta-ked teda xce mat deti....
nad prirodou nikdy nezvitazite....ani vase nevyburene myslienky, ved do 23-25 sa neviete vyburit, kazdy piatok-sobota....ved to je dost tych piatkov sobot, nie????????????

dite1
autor
8. zář 2007

ahoj holky uz jsem tu strasne dlouho nebyla mela jsem dovcu.
Prinasim sem dobrou zpravu : ja si asi koncem mesice dubu muset koupit test nebo zajit na krev.
uz to prestal resit a az to prijde tak to prijde. Jsem tak moc rada .......

zanett
8. zář 2007

Dite, gratuluji.

Hanka, je 'vybourit se' a 'vybourit se'. Ono nejde jenom o to jit kazdy vikend nekam parit, zliskat (pripadne zhulit se) do nemoty, vystridat kopu sex. partneru atd...to ostatne treba ja nepovazuju za uzivani si zivota (takove 'vyboureni se' je dobre max. pro pubertaky). To opravdove, dospelacke 'vyboureni se' je hodne o pristupu k zivotu, o mire zodpovednosti a zralosti atd. Cestovani (za ucelem dlouhodobejsiho pobytu, nikoliv dvoutydenni dovolena), studium v zahranici (a jine formy doplneni vzdelani), pracovni zkusenosti (zahranicni ci tuzemske) atd, tohle jsou veci, ktere se proste delaji lepe bez zavazku (tedy bez ditete). NETVRDIM, ze nelze studovat, ziskavat pracovni zkusenosti (nikoliv nutne budovat karieru) ci cestovat i s ditetem, ale je to MNOHEM, MNOHEM tezsi a jsou mezi nami lide (a je jich pomerne hodne), kteri tyto aktivity nazyvaji 'vybourenim se' a uzivanim si zivota. Ja jsem jedna z nich. Chci vyuzit moznosti, ktere moji rodice nemeli; uz patym rokem ziju (studuji a pracuji) v zahranici. Objela jsem pul sveta, poznala spoooustu nejruznejsich lidi, videla mnoho zvlastnich mist, studovala na nekolika zahranicnich skolach (jeste porad studuji) a vystridala jsem nekolik zamestnani (jako proces sbirani pracovnich zkusenosti), osvojila si cizi jazyk a hlavne jsem se rozvinula v pracovni i osobni rovine tak, jak bych to nikdy nezvladla, zustala-li bych doma v CR a delala to, co vetsina mych kamaradu a vrstevniku. Mam pocit, ze svemu potencialnimu potomkovi bych jednou mohla predat vic nez napr. me kamaradky, ktere se 'neotrkaly' ve svete, nikde nebyly, nic neznaji, a v petadvaceti uz byly matkami. Co mohou sve deti naucit? Nechci rict, ze nemohou byt prikladnymi a starostlivymi matkami, ale je spousta lidi, kteri chteji nejdrive 'ochutnat' svet a naucit se hodne o nem i o sobe samych,nez se nakonec kolem 30. roku veku rozhodou byt rodici....

Nemam nic proti matkam, ktere si deti poridi (relativne) brzy, ale ja nejsem jedna z nich a mam pro to sve duvody. Mlade maminky sice nemaji nakroceno ke skvele kariere a financnimu zabezpeceni v budoucnosti, ale maji sve deti. 'Kareriste' a cestovatele maji vzdelani, kvalifikace, spoustu zazitku a zkusenosti, ale zaroven museji pocitat s tim, ze tohle vsechno muze byt cena za bezdetny zivot...proste je to na kazdem, co si vybere a jake ma priority! Ja davam prednost studiu, kariere, osobnimu a profesnimu vyvoji A ZAROVEN VIM, ze za to mohu zaplatit tim, ze nikdy nebudu mit dite (resp. se pro dite rozhodnu, kdyz uz bude pozde)....Je to proste na kazdem z nas a je myslim dobre, ze kazdy ma jine priority a dela jina rozhodnuti...takze by neskodilo trochu tolerance. Ne kazda zena ma plozeni deti jako svuj nejvetsi zivotni sen.

johanda
8. zář 2007

zanett, co můžeš předat více svému potomkovi, pokud jsi sjezdila půl světa? Promiň, ale věta "co mohou své děti naučit matky, které rodily v pětadvaceti"mi přijde přinejmenším nešťastná. Řekla bych, že to, co máma dítěti předá až tak nezáleží na tom, kde všude byla, jakýma profesema prošla a co všechno zažila. Matka musí být hlavně zralá a vyrovnaná osobnost a je celkem jedno, jestli je to ve 25 nebo ve 35.
Jiná věc je, co přinese takový zahraniční pobyt člověku samotnému a jeho pohledu na svět, Já sama jsem studovala v zahraničí a dalo mi to dost.Mám 2 děti a musím říct, že je jim celkem fuk, že máma mluví 2 cizími jazyky a zažila kde co. Možná, že trpím míň předsudky a jsem hodně tolerantní ke kdajaké kultuře i lecjakým subkulturám, ale to je i zásluhou mých rodičů, kteří studovali za hluboké normalizace a do zahraničí jaksi moc nemohli. Já se zase snažím podobně vychovávat svoje děti. Osobně znám lidi, kteří sjezdili celý svět , jsou úspěšní a bohatí, mají i děti, ale rodiče jsou prachmizerní.

hanka274
8. zář 2007

ano, mas pravdu, niekto dava prednost kariere a niekto detom, rodine....
Ja som ta ktora detom a rodine.
Ak by som deti nemohla mat nikdy, co by som vedela uz davno v mladi...napriklad kvoli srdcu alebo tak....tak ok, kariera, cestovanie a veci s tym spojene, samozrejme by som aj manzela xcela mat, ktory by teda vedel, ze svoje deti mat nikdy nebudeme.

Ale pokial je zena zdrava, tak rozhodne si myslim, ze na prvom mieste by mala byt rodina, plodenie deti....koniec koncov je to dane od prirody.
A take moderne prevraty ako dnes...naco by mi bola kariera, ked v 35ke zistim, ze zial uz deti mat nebudem, ze som to prepasla???-pretoze to tak vo vacsine pripadov byva, bohuzial, nie vzdy, ale vacsinou to tak je!!

zanett
9. zář 2007

Hanko, je v naprostem poradku, ze davas prednost rodine a kariere. Ja do jiste miry obdivuju lidi, kteri tohle udelaji, protoze ja sama bych tohle nikdy neumela. Tim, ze sve potomky vychovas tak, aby byly prinosem pro spolecnost (a nikoliv zatezi), tim delas obrovskou praci, ktera rozhodne zaslouzi zasluhy.

Na druhou stranu ale nemuzu souhlasit s tim, co jsi napsala, cituji: "Ale pokial je zena zdrava, tak rozhodne si myslim, ze na prvom mieste by mala byt rodina, plodenie deti...." V podstate tvrdis, ze je-li zena zdrava, MELA BY mit deti. A co kdyz to tak emocne neciti? Co kdyz dava prednost osobnimu vyvoji (nebo pohodli atd atd, volba je na kazdem)? Je tim spatna nebo horsi nez 'zaslouzile matky'? Co kdyz se rozhodne byt prinosem pro spolecnost jinak nez tim, ze by jenom rodila deti? Nelibi se mi, kdyz si o sobe zeny mysli, ze jsou-li matkami, jsou 'lepsi' nez ostatni zeny (zejmena bezdetne). Ja osobne mam ve svem okoli nekolik uspesnych zen, ktere nevidi smysl zivota v plozeni deti (je to jejich svobodna volba), protoze se chteji rozvijet i jinak a neridit se svymi rozmnozovacimi pudy jako zviratka. Od toho jsme lide, abychom ovladali 'volani prirody' a sva rozhodnuti uzpusobovali prostredi, ve kterem zijeme.

Abych to shrnula; jen jsem tim chtela rict, ze se mi nelibi ta uniformita, kdy si vetsinova spolecnost mysli, ze kazda zdrava zena BY MELA MIT deti (bez ohledu na to, zda je chce, nebo ne) a ze kazda zena, ktera se na deti neciti je necim divna a mela by se lecit! Stejne tak spousta zen jeste kolem 30. roku veku nevi presne, co by chtely a nemyslim, ze by to mel byt problem. Pryc je doba, kdy jsme museli vsichni zapadnout do urcitych tabulek a do urciteho veku se vdat, mit deti, atd atd. Zivot neni cernobily a je mysim dobre, ze je ruzni lide maji ruzne nazory.

Johanda; i kdyby jedine, co ze svych zkusenosti predas detem, mela byt vetsi tolerance k cizim kulturam a narodum, bylo by to myslim vic nez dost. Protoze hlavne Cesi (a Slovaci) maji jeste porad obrovsky problem s respektovanim a pochopenim odlisnych kultur, narodu, zvyku a postoju k zivotu (viz ta Hancina spatna teze, ze kazda zena by mela byt matkou, je-li zdrava). Trochu tolerance by neuskodilo...

zanett
9. zář 2007

Jezis, chyba v prvni vete, myslela jsem, ze je dobre ze davas prednost rodine, hanko. Promin za preklep.

hanka274
11. zář 2007

zanett-dakujem za mile chvaly 🙂 aj napriek tomu, ze so mnou nesuhlasis.

Neviem co by som este k tomu napisala, lebo uprimne, nexce sa mi, je uz aj vela hodin...a nevidim zmysel pisat nieco, co vlastne ten druhy nepochopi (bez urazky prosim).

Ono to tabulkovanie, akoze do 30-tky a tak. To iba kvoli tomu, ze zialbohu nad prirodou nikdy nezvitazime a je svata pravda, ze s pribudajucimi rokmi klesa plodnost a pribudaju vacsie rizika na nezdrave deti (samozrejme sa rodia zial aj mladym maminkam). Ale je zname, ze to riziko je tam s pribudajucim vekom. To sa musi nechat, to nik nemoze povedat, ze to tak je.
Ak by to tak nebolo, alebo sa to posunulo o 10 rokov, ok, spravim si karieru, nejake peniazky a sup do rodinky...zial ale je to okolo tej "znamej tabulkovej" 30-tky ☹ ☹ -teda co je pre niektore skoro, kedze chcu este pracovat a pod.

No a v konecnom dosledku-ma napadol taky primitivny napad-primitivny prave pre toto:
odjakziva to je vo svete tak, ze zeny rodia, chlapy bohuzial nie. Teda existencia je kvazy len na nas-zenach. Samozrejme bez muzov by to nebolo tak, ale v poslednom stadiu my rozhodujeme(porod, prezitie plodu atd...). Teda mnozenie, existencia ludi na svete je na nas. Ak by sa kazda 2 zena rozhodla, ze sa na dieta neciti, hm, to by sme mali uz len "za par".
Tak potom o com to je. Preto zastavam nazor, ze zdravy jedinec by sa mal mnozit-je to prirodzene a na prezitie viacmenej povinne-smiesne ale je to tak.
samozrejme mozme diskutovat o tom, ze zdrava zena-tehotenstvo-porod-nezaujem-deti pri kosoch atd...atd....to je ale o vychove ludi, co sem pliect nebudem, pretoze to je nekonecna tema a este ma tu obvinia z rasizmu nahodou 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dite1
autor
18. říj 2007

ahoj devcata uz jsem tu moc dlouho nebyla,mam moc prace a ted jsme meli velkou oteviracku u nas v praci.Jak uz jsem psala ten muj se konecne rozhodl mit miminko a tak uz se dva mesice snazime,ale ja porad nejak nemuzu otehotnet.Je to normalni?ja ma totiz strach ze nez otehotnim tak si to zase rozmysli.....

matenka
18. říj 2007

zanett premýšlam, či máš naozaj 24 ako si písala, lebo máš názory 40 ročnej starej dievky, a k tej uniformite, asi nepoznáš moc sloveniek, keď tu píšeš také drísty, a nehanbi sa za svoje názory, daj si kľudne fotku, nech vidíme to perspektívne 24 ročné dievča ! 🙂

dite1
autor
29. říj 2007

hlky mam na vas prosbu.Jak uz jsem rikala snazime se o miminko no a prave jsem mela prvni zpozdeni menstruace,jeste porad jsem to nedostala, udelala jsem si test a vychazel takz nejak pozitivne,byla jsem na krvi a Beta HCG je 17UI myslite ze jsem opravdu tehotna?

marya
29. říj 2007

Dite - držím palce, nech to vyjde 😉 odpoveď musíš vedieť vedieť najlepšie sama 😉

dite1
autor
2. lis 2007

diky marya tak ono to opravdu vyslo uz jsem konecne tehotna!!!!!!!!!!!

simi.w
2. lis 2007

Ahoj Dite1,byla jsi u Dr.? Gratuluji Ti k miminku a preji hodne zdravi. Ja taky cekam mimi a kdyz mi to moje doktorka pred dvemi mesici oznamila,byl pro mne svet mnohem krasnejsi,protoze jsem pochopila,o cem zivot opravdu je. A at si kazdy rozhodne,zda zvoli karieru nebo rodinu. Kazdy ma svou volbu,ale dite je to nejlepsi,co muzete v zivote ziskat. Neda se srovnavat zkusenostma v zahranici.