Chtěla bych miminko, no přítel nechce. Co s tim dělat?

dite1
8. srp 2007

ahoj holky jsem tu dneska poprve, doufam, ze mi budete moci pomoct.
Uz 4 roky ziju s mym pritelem, kterymu bude letos 40 let(me je 25).Ze zacatku jsme meli dost problemu kvuli bydleni a ja take kvuli praci. Nakonec jsme koupili byt ja nasla dobrou praci a tak jsme zacali mluvit o miminku. Dohodli jsme se ze az se poradne ubytujeme tak na nem zacneme pracovat, ale ted mi rekl, ze zadne miminko nechce, ze je mu se mnou dobre bez mimca a ze zeme je stejne plna katastrov a bylo by hnusny dat dite tomuto svetu.
Moc ho miluji a nechci ho opustit, ale nedokazu si predstavit cely zivot bez ditete.Byla jsem u psychiatra a on mysli, ze je to kvuli jeho detsvi tat ho opustil a mama ho dala na vychovu k babicce, ktera ho nemela rada a porad ho jen mlatila.
Co s tim mam delat jak ho muzu presvedsit, ze decko je stesti pro rodinu?????

nika251
8. srp 2007

Ahoj-skus pozriet - partner si mysli ze mame este cas. Tam to baby rozoberaju viac.

mikca
8. srp 2007

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
tady máš odkaz na to co asi myslela nika, jsou tam i odkazy na dvě jiná temata. máš to těžké a asi ještě budeš mít, ale doufám že manžu přesvědčíš i navzdory tomu co prožil on sám
vysvětli mu, že svět není jen černý a bílý, a že mímo je to nejlepší co vás může potkat to mi věř. tak přeju hodně štěstí. 🙂

markeeta
8. srp 2007

ahojky dite1, mozna byste mohli zacit tim, ze psychologa navstivi spise tvuj pritel, aby mu pomohl vyrovnat se se svou minulosti.
Chtelo by to nasmerovat jej k te touze mit svou vlastni fungujici rodinu.
Muj pritel je adoptovany, jiny by z toho mel take trauma, a on si hrozne moc preje mit svou vlastni rodinu i potom, co se jeho prvni manzelstvi rozpadlo.

Tema, ze zena chce dite a muz nikoliv, se tu jiz nekolikrat objevilo. Zkus se podivat a mozna najdes nejake dobre rady.

Je schopen o sve minulosti hovorit s tebou otevrene?

num7976
8. srp 2007

ahoj dite1 no my sme v teme partner si mysli ze mame este cas...ale tam nema ziadna baba problem s tym,ze partner mal tak smutne detstvo,myslim ze najlepsie by bolo keby si na to isla dost opatrne sice 4 roky je dost dlha doba,co ste spolu,ale urcite aj on chce mat nejakeho potomka,ktory mu bude robit radost a vynahradzat mu ten smutok z jeho detstva,nech sa na to pozrie inak,vsak svet neni cely skazeny,ved vy dvaja by ste mu aj tak dali najviac co by ste mohli,zabezpeceni ste,tak neni problem!jeho detstvo je asi dost tabu,ale to neznamena,ze ty by si preto nemohla s nim mat babo! 😲 vsak a co by urobil,keby sa nahodou postastilo?urcite by ta neposlal na potrat alebo ta pren neopustil,isto by sa tesil,tak ho skus nejako prekabatit.. 😉

dite1
autor
8. srp 2007

on se mnou o tom mluvi uplne normalne.
Dneska ma take schuzku s psychiatrem tak uvidime co mu na to povi.
Ja uz ted antikoncepci neberu skoro rok protoze to bylo planovany.
Doufam, ze si uvedomi ze decko je neco krasneho a zmeni zivot. On kdyz je s jinyma detma tak si s nima dobre rozumi a vsechni ho hned maji radi. Jsem si jista ze by to byl dobry otec.
Ja mam jen strach ze 40 let uz je tak akorat na dite

ivett25
8. srp 2007

dite1, neboj se toho, že má přítel 40 let! To není žádná katastrofa! My máme v práci zaměstnankyni, které je 42 a jejímu manželovi 52 a ona je v 9 TT! 😉 Podívej se na takového Saudka! 😖

katmi
8. srp 2007

ivett - no ale povedzme si, Saudek,tak to je ine kafe 😀 😀

dite1
autor
8. srp 2007

kdo je Saudek?

dite1
autor
8. srp 2007

diky je fakt ze saudek je dost stary
Doufam tedy ze mam jeste nedeji....

katmi
8. srp 2007

dite - ja mam 27 a moj partner 40.. ak ta to potesi trosku 😉 ale je pravda zase,ze ma trosku iny nazor na babato ako ten tvoj.. kazdopadne drzim palceky..

num7976
8. srp 2007

dite1 hlavne nesmies rozmyslat nad kadejakymi hlupostami,ako to ze dufas,ze mas nadej?jasne ze babo bude a hotovo,naco sa trapis tym ze co ak,keby,nahodou,..neboj nic aj u teba to bude dobre,uvidis!drzim palce! 🙂

dite1
autor
8. srp 2007

ja uz jsem jen zvedava co mi povi az prijde.
A je to o to tezsi nebot s nikym o tom moc mluvit nemuzu a jeho rodinu nevidam- nemame se radi. Jsem tu na to uplne sama a nasim se mi to moc rikat nechce protoze jsou daleko a nechci aby si delali starosti.....

katmi
8. srp 2007

ty mas mat svoju rodinu, resp.svoje dieta a nemas si to vynahradzovat jeho pripadnymi detmi, resp. jeho rodinou.. tak hlavu hore.. 😉

dite1
autor
8. srp 2007

moje rodina bydli ode me 1500 km ta jeho je jen kousek, ale jeho mama me nema rada a ja ji taky ne ona je hrozna lharka a mysli jenom na sebe. Jednou jsme se pohadali a od te doby jsem ji nevidela uz je to pres rok.Zase musim rict ze ten muj me chape a rekl ze je dobre to co jsem ji rekla
........

dite1
autor
8. srp 2007

on zadny jiny deti nema uz byl jednou zenaty ale deti nema mozna ze prave pro to ho ta bejvala opustila??!!

katmi
8. srp 2007

hmm.. to je blbe ked si nerozumiete,ale na druhej strane,ak to tvoj drahy chape,tak je to ok a je to asi pravda,co si jej povedala..
a rozpravali ste sa uz o tom? najhorsie je,ked si budes domyslat..to nerob..

kacabacka
8. srp 2007

navrhovala bych taky toho psychologa pro partnera....

katmi
8. srp 2007

kacabacka - no len ci bude ochotny ist s nou k tomu psychologovi,resp. ist sam k psychologovi.. ved viete aky su niektory chlapi.. lekara ani za nic a uz vobec nie,ked pocuju slovo psycholog.. zamienaju si ho casto totiz z psychiatrom.. 😉

aiculka
8. srp 2007
dite1
autor
8. srp 2007

to on k tomu psychologovi sel bez propominek, dela to pro me.
On je takovy hodny udelal by pro me vsechno na svete muzu se ho zeptat na cikoliv a udela to.
Je to proste dobrak......

lu777
8. srp 2007

dite, měla jsem to na začátku vztahu podobné, manžel (je taky starší, děti nemá) taky říkal, že nám je dobře bez mimča, že by nás to omezovalo a tak.. pak se nakonec rozhodl, že dobře, mimčo ano, když o to tak stojím.. jenže to nešlo, museli jsme na IVF a byl to šílený stres.. podporoval mě, ale měla jsem pocit, že to celé táhnu psychicky sama, vyčerpávalo mě to (IVF dvakrát nevyšlo)
nakonec jsem si uvědomila, že jsem na dně a že když se rozvedu, tak to za pár let přebolí, ale život bez dítěte, třeba adoptovaného, si opravdu nedovedu představit.... jednoho dne jsem si s ním sedla a takhle mu to řekla, bylo to hodně těžké, protože to je velice silný vztah... byl v šoku... skoro nic neřekl, bylo mi hrozně... za dva dny přišel s kytkou a že dítě chce, že mu to předtím nějak nedošlo... třetí IVF se ale taky nepodařilo...nevěděla jsem co teď, na další jsme neměli peníze, adopci odmítal...
pak jsme byli na nějaké party a kamarádka mi dala podržet synka (nevěděla, že se snažíme o mimi) a já se tam za chvíli prakticky složila, takový krásný chlapeček 😔 kamarádka, když zjistila, jak se věci mají, tak si vzala manžela stranou... nevím, co mu tehdy řekla, ale za měsíc jsme měli vyplněnou žádost o adopci a manžel si našel dr. a objednal se na drahou operaci (která neměla moc vysoké naděje).. díky bohu se vydařila a čekáme miminko 😵 😵 manžel je teď šťastný a je to tak týden, co mi řekl, že by moc chtěl být dobrý táta 🙂

omlouvám se za román 😅 chtěla jsem říct, že někdy to těm chlapům tak nedochází, i když nás milují ! .. nemají prostě ten rodičovský instinkt (někteří)... a možná je potřeba nějaký šok, aby si uvědomili, že být matkou je pro ženu moc důležité...

držím moc palce!!

P.S. jinak u nás taky pomohlo, že miminko mají teď naši nejbližší přátelé, kteří ho neplánovali (je jim okolo čtyřiceti) .. manžel dokonce čekal s tím kamarádem v porodnici a dělal první fotky 🙂

dite1
autor
8. srp 2007

diky za podporu lu
ja doufam, ze take zmeni nazor jenze u nas je to presne naopak.Rekl mi ze je mu se mnou moc dore,ze jsem skvela zena a nechtel by me nikdy ztratit.
Kdyz jsme o tom meli prvni diskuzi tak on sam mi nabidl se s nim rozejit nebot on dite nechce a ze by pry bylo hrone sobeckyme nutit s nim zustat protoze on vi ze pro zenu je moc dulezite mit dite.Ty jsi mela tu moznost mu vyhrozit aspon tim ze se s nim rozejdes ale ja nemam vubec zadnou moznost. Kdybych se rozhodla se s nim rozejit on sam mi rekl ze mi pomuze si zaridit novy byt a o neho abych se nestarala ze je mu na nem jedno a ze by uz se nikdy s nikym dohromady nedal.Rikal ze po dobu co jsem s nim ztracim cas a ze jsem jeste mlada a urcite si nekoho jinyho najdu.Jenze ja nikoho jinyho nechci.Chci mu pomoct,chci pomoct nam....
snad se to napravi

lu777
8. srp 2007

Dite, muj muz mi taky rekl, ze nechce, abych byla nestastna, to je znamka, ze nas maji radi 🙂 , ale tim taky cele to bremeno rozhodnuti kladou na nas ☹ ... ono to zni krasne, ale prelozeno to vlastne znamena: bud muzes byt se mnou bez ditete nebo Te nikdo nedrzi, ja proste nic zasadniho menit nebudu...

jen mi tam nehraje, ze rika, ze by Te nechtel nikdy ztratit.. no, ale zaroven Ti nabizi ten byt, protireci si..

taky se nechytam, proc Ti uz predem rika, by se uz nedal s nikym dohromady? to nejak nechapu 😕 prece mu neni tolik let, rikas ze 40? jak muze predem vedet, ze nekoho nepotka (to se stalo uz moc lidem, ze zrovna kdyz nechteli nebo nehledali, tak se zamilovali) ... a proc Ti to vlastne rika? mne by se tohle nelibilo, to je jako, ze kdyz odejdes, tak budes sobecka, budes mit cos chtela (dite) a on je tak hodny, ze se Te vzda a dokonce Ti zaridi byt, jen aby Tys byla stastna.. a jak se s tim mas vyporadat Ty? citit se mu hodne zavazana? to ale nejde, to pak ten vztah vlastne neni ukonceny, jak bys mohla nacit novy vztah s nekym, kdo bude otcem Tveho ditete? kteremu partnerovi by se libilo, ze Ti Tvuj ex zaridil byt, ve kterem bydlis? mne teda jako chlapovi stopro ne...

takze situace pak bude pro neho vlastne vyhodna, uz s nim sice nebudes, ale volna se mozna taky citit nebudes, bude tam pocit zavazanosti, pocit viny, ze jsi odesla za svym.... a on bude ve vyhodne roli hodneho, chapaveho, co se o Tebe postaral a byl opusten i kdyz Te miluje tak, ze bude do smrti sam... (tohle vsechno se s nejvetsi pravdepodobnosti odehrava podvedome, nemyslim tim, ze by to mel vypocitane!)

nevim, Tveho pritele neznam, ale nejsou mi jasne jeho motivy, zatimco Tvoje se jasne zdaji...

nika251
9. srp 2007

Ahoj dite. Skus mu dat nenapadne precitat tuto diskusiu. napriklad nechaj zapnuty monitor ak mate doma i-net. Ak nepochopi toto, tak hadam uz nic. Velmi ti drzim palce.

poleva
9. srp 2007

pod k nám do fóra- ostatné- voľná diskusia-partner si myslí, že máme ešte počkať 😵

katmi
9. srp 2007

poleva - baby idem ku vam nakuknut aj ja 😉

dite1
autor
9. srp 2007

ja bych mu to rada dala precist ale on nerozumi cesky.¨Porad se o tom bavime, uz jsem se na nej taky nastvala a pekne jsem mu vurikala to co jsem mela na srdci.Koukal na me s vyvalenyma ocima, div se berozbrecel.
Chce abych mu dala jeste trochu cas, vzdyt pry to neni ani plu roku co jsme konecne zabydleni-pry abych chvili pockala a uz o tom hlave nemluvila tak casto.
Myslim ze si konecne uvedomil o co by prisel ted je to jen na nem ja jsem pripravena...... 😉

maca793
9. srp 2007

ahoj ak by trval na tom, že dieťa ešte nie, tak by som mu dala ultimátum. 40 a 25? dosť vekový rozdiel. myslím si, že on už nechce žiadne dieťa len kľud. sorry

martinka24
9. srp 2007

Ahoj, mam kamarádku , je jí 25 a příteli 42.On má už 2 děti z předchozího manželství.Nechtěl další mimi, ale nakonec si to rozmyslel - no a dnes je kámoška ve druhém měsíci 😀 Jsou šťastní oba dva 🙂 Tak zas tak na věku nezáleží, když si dva rozumí a mají se rádi..