Chtěly byste žít jinak?

esssi
18. lis 2009

Největší nuda dle mé maminky je obyčejný život. Snažím se být vděčná za všechno, co mám, ale ráda bych měla více odhodlání ujasnit si svoje tužby a jít za nimi. Jste rády za to, jak se máte nebo byste chtěly něco změnit?

suki
18. lis 2009

podle mě se dá vždycky něco změnit k lepšímu, ale nechci se rouhat, protože jsme všichni zdraví a máme co jíst a kde bydlet, taky práci máme a můžeme dělat koníčky, co nás baví, takže ne, jinak bych žít nechtěla 🙂 😉

esssi
autor
18. lis 2009

No právě si říkám, s čím být spokojená a co chtít měnit...

zanett
18. lis 2009

Ted uz ani tak ne, mam se nejlip za cely svuj dosavadni zivot, ale pred nekolika lety jsem chtela zit uplne jinak - na jinem miste, s jinymi lidmi a delat jine veci, Zapracovala jsem, zmenila si zivot a ted mam, co jsem vzdycky chtela 😵

tymothy
18. lis 2009

Něco trochu by se dalo vylepšit, ale na tom se dá zapracovat. Když porovnám životy jiných lidí kolem mě, neměnila bych ani s jedním. 🙂

len
18. lis 2009

Ne, jsem naprosto spokojená 🙂 A to, co bych ráda, aby se změnilo, je absolutně mimo můj dosah a schopnosti, takže se pokouším tím netrápit 🙂

esssi
autor
18. lis 2009

To je hezké, že je tu tolik spokojených lidiček 🙂

kubaka
18. lis 2009

otázka je, co kdo pokládá za obyčejný život a neobyčejný 😉 A proč by měl být obyčejný život nuda, že... Jak praví Hrabal: Nudíte se? Pořiďte si medvídka mývala...
Mně ke štěstí stačí kamarádi, zážitky, pěkná dovolená, fajn děti, práce, která mě baví a udělat si radost když to na mě přijde - mít volnost, svobodu, možnosti 😅
- jako píše len - na co nedosáhnu, tak tím se netrápím. Jako třeba domek se zahradou v Praze 😀 😀 Tak jsem spokojená ve třípokojáku v osobním vlastnictví. 😝

berenika39
18. lis 2009

Já bych nechtěla žít jinak. To bych nežila tak, jak žiju, a mě se to takhle líbí. Žiju si jak chci, takže měnit to - to bych byla sama proti sobě 😉 😉

sylvka
18. lis 2009

Moje celoživotní tužba od asi 12 let bylo mít dítě 😉 takže si připadám,že už mám splněný sen.já rozhodně nejsem co se práce týče cílevědomá,takže že bych třeba chtěla budovat kariéru fakt ne.nejsem typ na stavění domečku,to mě neba.ta mateřská mi vyhovuje nejvíc.musim se ale přiznat že jsou dny kdy si připadam jako služka a to jak martínka,tak MM...když toho mám opravdu dost,sednu a dám si cigáro(nekojim!!!!a nikdy nekouřim před dítětem-většinou večer)tim si připadám jako jinak,jako né matka,ale žena 😉 no je to tak jednou týdně...pak dokouřim a zase jsem matka 😀 závěr -zatim bych neměnila 😉

pavlina05
18. lis 2009

Já jsem spokojená, trochu věcí bych ráda změnila, to je jen na mě...jak já si to vyřeším 😵

veronika.m
18. lis 2009

Rozhodně ne, jsem naprosto spokojená a hlavně zdravá a mám krásnou zdravou dceru takže co víc si jen přát. 🙂

esssi
autor
19. lis 2009

Já bych ráda prostě asi dělala něco, co má smysl, aby mě to bavilo a byla z toho nějaká kačka...

dukie
19. lis 2009

No já nestačím koukat, že je to tu samá spokojená ženská. 😵 Nebo možná ty nespokojené prostě nepíší. 😀

Já se tedy musím přihlásit k těm nespokojeným. 😎 Samozřejmě jsem šťastná, že mám úžasného manžela, šikovného synka, všichni včetně našich rodičů se těsíme dobrému zdraví atp., atp., atp. To jako nemůžu říct.

Na druhou stranu jsem nespokojená protože... vztah s manželem se za dobu, co máme prcka, změnil, bohužel ne k lepšímu. Není to na rozvod, to zas ne, ale chybí mi manželova něha, pozornost... chybí mi sex (jednou za měsíc je fakt málo...), chybí chvíle jen pro nás dva, kterých je jako šafránu... a když už nějaké jsou, tak je, bohužel, nevyužíváme pro sebe... a ne že já bych nechtěla.

Další věcí je, že mě život s dítětem sice baví, jsem s ním ráda... ale na druhou stranu toho mám někdy plné kecky a ráda bych dělala i něco jiného - dřív jsem vyšívala, malovala olejovkama... taky jsem dřív studovala dálkově při práci, navštěvovala jazykové kurzy, různá školená atp. ... prostě jsem žila docela "aktivní" (jako ne kdovíjak aktivní, ale ve srovnání s mateřskou, že jo...) život, což mi teď čas od času docela dost chybí. 😕

Takže prostě mám-li být upřímná, nemůžu říct, že bych byla naprosto spokojená.

Jo a taky jsem vyrůstala v rod. domě se zahradou na okraji města a s manželem žijem ve středu města v bytě... což mi přišlo úžasný, ovšem jen dokud jsme neměli děti (do práce jsem to měla 10 minut, všude se dá dojít pěšky atp.), ale co máme prcka, tak mi dost chybí ta zahrada... pocit, že se mu tam nic nemůže stát, žádnej pes bez koše ho nepokouše, do žádnýho ho.na si nesedne, nemuset se bát, že v písku bude něco ostrýho, že se rozběhne někomu pod kola (ať už na kraji parku pod auto, tak hlavně šíleným ciklistům v parku...) atp. Takže v tomhle ohledu taky nejsem stopro spokojená. Ale to není nic vážnýho, prostě všechno má své výhody a nevýhody, že jo. 😎

esssi
autor
19. lis 2009

Dukie no konečně se někdo přiznal taky 😀

kubaka
19. lis 2009

dukie - co paní na hlídání? Stačí 3 hodinky : Vypadneš - různé kurzy v kulturních domech jsou i večer, manžel pohlídá - já takhle chodila na keramiku a orientální tanec večer. Teď se chystám na streetdance 😀 . V zimě jezdím na jednodenní lyžovačku s CK- sama a bájo si tu volnost užívám. Ta izolovanost je mizerná. Vyšívat a malovat se přeci dá i s děckem, či tě nenchá? Mít dítě neznamená vzdát se úplně všeho, co tě dělalo šťastnou... 🙂
Já mám taky pěkného raracha, ale od roka jsem začala podnikat a kromě dítěte se věnuju i byznysu - rozrostlo se mi to nějak pod rukama 😀
Prostě si vyhradit pro sebe dva večery nebo dopoledne pro svoje záliby a ty si dodržet. Buď si najmout paní nebo zaměstnat tatínka. A popř. nechat večer hlídat dítě a vyjít si s manželem oba dva!!! Dobrá večeře, procházka a pak je hned lepší nálada na sex 😉

Jinak co se týče vztahu s MM, tak po dvaceti letech to už taky nená dávno růžová zahrada - navíc ten můj má poruchy nálady, mám podezření na lehkou depresi, je vzteklý, vztahovačný, pořád hořekuje 😢 - prostě žádná radost se života. Nemůžu ho dostat k doktorovi. Takže tohle bych třeba potřebovala změnit, ale ne celý život , jsem nejspokojenější za celý život - jenom potřebujeme vyladit taťku 😀

esssi
autor
19. lis 2009

Kubako to by se mi líbilo, kdyby se mi něco rozrostlo pod rukama, leč mě nic nenapadá a to už to vymejšlím dlouho 🙂

kubaka
19. lis 2009

a u mě to byla úplná náhoda - na začátku MD jsem se trápila, co půjdu dělat, protože jsem se neměla kam vrátit a k novinařině jsem se už vůbec nechtěla vracet. Neměla jsem ponětí, kam se vrtnu.
Jednou jsem Mariánkovi na kočárku vyřešila sluneční clonu, protože na Moona golfky nešel přidělat slunečník , nabídla ji přes internet a zájem byl okamžitě. Pak jsem začala vymýšlet spoustu originálních doplňků .Takže se to vyvrbilo úplně samo. Pořád jsem něco vymýšlela a vylepšovala v bytě, na zahradě, takže jsem to přelila do jiné oblasti teď mě to i živí a baví a jsem vlastní paní a ještě zaměstnávám šičky 😎 Jsem lepší nadřízená než podřízená 😀 Dokonce jsem majitelem i dvou užitných vzorů 😅 😅

esssi
autor
19. lis 2009

Kubako hustýýý 🙂

consti
19. lis 2009

Tak já jsem spokojená i nespokojená 😀 . Spokojená jsem s tím, že mám milovaného manžela a že plánujeme rodinku, máme kde bydlet aniž bychom se zadlužili a oba máme práci. A v neposlední řadě máme pejska, kterého máme moc rádi 😉 .
Nespokojená jsem s bydlením, chtěla bych žít jinde, ale na druhou stranu pro to něco děláme a vím, že v budoucnu se nám to splní, jen nevím, jestli to bude za pár měsíců nebo let 😉 . Taky bychom rádi mimčo a zatím se nedaří, ale to moc neovlivním 😝 . Taky bych ráda zase malovala, ale nějak není čas a ani chuť a odvaha znovu začít a ráda bych měla víc volného času a nelítala jen kolem baráku a domácnosti 😝 . Ale jinak si myslím, že si žiji spokojený život, hlavní je totiž opravdu to zdraví 😵 .

trpaslikg
19. lis 2009

ahojky ja teda kubaka neskutecne obdivuju, protoze ja si umim prisit, leda tak prsty k sobe 😀 a ani nemam odvahu se do neceho poustet, chtela jsem studovat a kvuli klarce jsem to vzdala, ted si manza dodelava maturitu a ja si myslim, ze driv nez Bc. budu mit ridicak, ten je pro me dulezitejsi...menila bych asi spousty veci, ktere zmenit nejdou...a ty co zmenit jdou neresim, protoze jsem truhlik, ktery se vetsinou "vali" doma a ceka az se manzel vrati z prace a jdeme na prochajdu...

esssi
autor
19. lis 2009

Trpaslíku řidičák mám a jako řidič jsem naprosto zabitá, prostě mi to není souzený 😀 no a o šití ani nemluvím 😎 Bc. jsem si udělala na základě toho, že když jsem při řidičáku udělala testy na plnej počet, tak asi něco v hlavě mám, tak jsem se vrhla na dálkové studium 😀 snad mi bude diplom víc platnej než řidičák 😀

kubaka
19. lis 2009

trpaslíku - když jsem si koupila před 12 lety šicí stroj, neuměla jsem ani navléct nit a koukala na ta hejblátka co s tím 😀 Všechny postupy a fígle jsem se naučila z Burdy. Když je člověk nějak průměrně šikovný, tak se naučí cokoliv .Tohle co vyrábím není ani tak o náročnosti na šití, ale spíš jde o nápad a pak ho vyřešit technicky. Ušije to pak i cvičená opice - teda kromě jedné Ukrajinky - myslela jsem, že udělám dobrý skutek, ale ta zkazila i to, co by mě ani nenapadlo že zkazit jde. IQ fakt asi 20. Musela jsem se s ní rozloučit. 😝
neumím malovat a sochat - consti - to zas obdivuju já. 😉

lenkabu
19. lis 2009

Víceméně jsem spokojená ale člověk má být pořád trochu nespokojený aby se posouval někam dál.............co by nás jinak motivovalo? Kdyby byli lidi jen spokojení tak jsme ještě v jeskyních 😉

Chtěla bych změnit bydlení, naučit se anglicky,víc se věnovat orientálním tancům,zpevnit si tělo,chybí mi práce v nemocnici ale to zatím nejde. Ráda bych měla čas na ubrouskování, chci se naučit být trpělivější a empatičtější k manželovi aby mi vydržel. A na lidi okolo bych nemusela klást požadavky jako na sebe 🙂

trpaslikg
19. lis 2009

kubaka tak ja premyslim, ze si stroj poridim, kdyz jsem byla mala tak jsem si sila oblecky na panenky, sice nic moc, ale snazila jsem se, jenze se toho elektrickyho bojim 😀 ...ja tak zatlouct hrebik, vymenit tesneni v baterii...

lenkabu tak ja bych se chtela opet naucit nemecky, uz tak neumim ani koukat, pak si udelat toho Bc. a řidičák, tento rok delam poprve dane kamaradce a kdyz to pujde nekoho si jeste priberu...ubrouskovani dela moje spoluzacka, moc se mi to libi, ale pro me je to jen na koukani a ne na delani 😀

zanett
19. lis 2009

esssi, taky cenim uprimnost dukie - ze priznala, ze v jejim zivote neni vsechno OK a rada by to zmenila, ale na druhou stranu asi nemuzes cekat, ze ti sem prijdou lidi, ktery si budou jen stezovat, protoze vetsina lidi snad chape, ze kdyz je neco nebavi, holt se museji zalouzit o zmenu sami a s cim clovek nic nenadela, s tim se nema nervovat, a jenom stezovani nikam nevede.

Ono je porad na cem pracovat, coz je dobre, pac jedine tak clovek neusne na vavrinech, ale kazdej asi vi, ze pokud se nezacne sam snazit, samo mu nic do klina nespadne. Ja jsem napr. vzdycky chtela zit v zahranici (ziju), chtela jsem vystudovat VS v cizine (splneno) a mit dobrou praci (taktez) a samozrejme se naucit cizi jazyk pokud mozno vyborne (troufam si rict, ze splneno). Plno lidi mi to zavidi, ale nedochazi jim, ze jsem se musela sakra otacet a makat jako sroub, abych mela to, co mam. Ale vis, co se rika; nic neni nemozne... 😵