Chyby a zásady v oblékání, líčení, atd.

zakve1
4. lis 2010

Holky, pojďme prodiskutovat jaká jsou pravidla v oblékání, jaké se dělají chyby např. v kombinování určitých kousků oblečení. A co líčení? Vlasy? Každá asi víme, že ponožky nepatří do pantoflí, že každá by měla mít doma "malé černé", že když se nalíčíme, tak se dává důraz buď na oči nebo rty, nikdy ne na obojí, že se nenosí děsný odrosty na blond vlasech, atd... Dejte sem vlastní tipy a rady, ať se to týká vlastně čehokoliv v oblasti stylu a designu člověka 🙂.

ikarkulka
7. lis 2010

vždycky mám strach do takových témat vůbec lézt, páč je mi jasný, že nejsem dokonalá, a každej si nějakou tu chybu najde.... 😀

přesto: všeobecně nemám ráda neupravenost. člověk nemusí mít na sobě drahý značkový oblečení, to je jasná věc. ony i ty hadry od vietnamců můžou vypadat dobře, pokud si člověk dá s výběrem aspoň trochu práci, nekupuje vyloženě umělý votlemený trika apod.
ale mám ráda upravený vlasy, k tomu patří i dobrý střih, aspoň trochu líčení, základní manikůra a sladěný zevnějšek.
jo a čistý boty.
u chlapů vyžaduju minimálně deodorant, když už ne parfém.

co nesnáším, je kombinace cigaretovýho kouře, potu a pivního dechu 😝 😝

ale ani já nemám vždycky den, takže ono je to těžký soudit někoho podle jedné fotky, když nevíme, jak vypadal třeba včera, nebo jak bude vypadat zítra. samo, že na někom je poznat, že nemá den nikdy a bude vypadat pořád stejně blbě.

modní peklo je super, to čtu moc ráda. kolikrát až tam jsem si uvědomila některý svoje nedostatky, co se oblíkání a úpravy zevnějšku týká 😀 a jako takový zrcadlo českýho národa je to super stránka, měli by to číst všichni povinně.

peppapig
7. lis 2010

@lenkabu a hlavne vede v mnohych pripadech k rakovine 😒

lenkabu
7. lis 2010

peppapig o tom bych mohla vyprávět,jsem zdravotní sestra..........ono teda sluníčko neni taky nic moc,já se držímv tomhle mimo trend a vůbec se neopaluju,stejně jsem jako zrzka bílá jak smrt,tak to tak nechávám 😀

ivett
7. lis 2010

ikarkulka tak vůni taky vyžaduju, není nic horšího než smrad potu 😝 pominu-li případ nějaké té poruchy, kdy ani deodorant bohužel nepomůže, ale většinou je to o tom, že chlap o sebe nedbá...
a totéž u ženské, nemusí mít drahé parfémy, ale nějakou klidně obyč vůni z drogerky za pár korun...

ale i s vůní se to nemůže přehánět, některé ženské (i chlapy) jde cítit na kilometr, takže sice voní po parfému, ale vlastně smrdí jak kurvin kufřík 😀

meleri
7. lis 2010

nejhorší jsou ty čouhající zadky z gatí, možná že chlapům se to uženských líbí ale teda když takhle leze zadek ven chlapovi, tak to vůbec moc sexy není! 😅 😝

neumisa
7. lis 2010

@meleri no o zadcích z gatí mám úžasný zážitek - pokazila se pračka a přijel opravář - vcelku pohledný chlap ... zaklekl k pračce vyšpulil na mě zadek ... a kalhoty o dost popojely ... no pohled pro bohy, kterak se snažil opravovat pračku a udržet kalhoty v patřičných místech 😀 😀 😀 😀

meleri
7. lis 2010

@neumisa 😀 😀 😝
tož to jsi mě rozesmála, to je fakt dobré! 😅 mě u chlapů ještě vadí, když jim smrdí nohy....když se trochu zapotí, budiž, v pohodě, ale ty smradlavé nohy, no fuj..přeci ponožky si může převlíct každý...

ale ženské se mi zdá že se vesměs v česku oblíkají pěkně, tak sportovně, jednoduše, to se mi líbí.. Moc se mi nelíbí ty přebarvené hlavy, když je to už moc..takové ty divoké melíry a tak...nejpěknější barva je ta přirozená asi....

peppapig
7. lis 2010

@lenkabu no jo nechapu trend proc beloch chce za kazdou cenu byt tmavy a trebas Ind zase bily 😒 . Ti svetli sup na grilovacku do solaria a ti tmavi jsou schopni si na oblicej napatlat kde co, aby byli svetlejsi.

Smradlavy muz je neco, ale co teprve potem zavanejici zenska, bleeee, to je neomluvitelne, ale to uz se dostavame k zakladnim navykum hygieny.

ivett
7. lis 2010

meleri on je problém, že hodně chlapů si neumí koupit kvalitní ponožky a koupí si (nebo jim je koupí jejich drahé polovičky) jakési uměliny od větví za 20 kč/10 ks a pak se v tom nemá noha potit jak to nedýchá, k tomu samozřejmě neprodyšné nekvalitní a co nejlevnější boty a pak se nemá člověk chytat za nos, když se dotyčný zuje...
tohle taky nesnáším, já jsem nezažila, že by mi nebo manželovi smrděly nohy nebo se nějak potily v botech, prostě boty a ponožky jsou základ, nejen pro zdravou nohu...a radši bych šetřila na hadrech a topech, co se stejně furt mění, takže je klidně koupím v rádoby značkách typu Orsay apod., než si koupit křusky, ze kterých mě bolí noha a ještě mi smrdí...

meleri
7. lis 2010

@peppapig taky nechápu...každému sluší ta barva jakou má od narození, bělochům sluší když se hezky normálně opálí po létě, ale takové ty solárka atd, to fakt není moc pěkné....hlavně to jde poznat...

meleri
7. lis 2010

@ivett to je jak kdyby si mluvila o mém otci. jeho nohy sice nesmrdí, ale kupuje si ponožky u vietnamců za cca 12 kč, říká že ty jsou na jedno použití - do rakve teda... 🤐 ale fakt vypere je asi pětkrát a může to vyhodit...

přiznám se, že např. po celodenní nebo vícedenní tůře někde, nohy smrdí v gortexových botech, ale to je asi výjimečná situace.... 😅 😅

editah222
7. lis 2010

@ivett musím s tebou nesouhlasi, můj manžel má jen kvalitní kožené boty (některé dokonce i speciální s prodyšnou vložkou) a kupuju jen dobré ponožky a nohy mu stejně smrdí ☹ V botách je od rána do večera, protože v práci se nemůže přezout, což je na jednu stranu dobře, nesnáším když vejdu někam do kanclu a tam jsou holky v kostýmu a k tomu maj děsný papuče, ale na druhou stranu ta noha prostě nedýchá. Už si zvykl, že hned jak přijde domů tak se jde osprchovat 🙂

Jinak super téma 🙂

berenika39
7. lis 2010

tou érou solárka si asi prošel každý, taky jsem to po nějaké době opustila, chodila jsem na jaře, když hrozilo postupné odhalování částí těla, jsem se nemohla na ty sýry koukat....ale nikdy jsem to nedotáhla k nějakému odstínu temně hnědá, jen tak jako přibarvit...🙂)))
gelové nehty nosím pět let nonstop, bílou francii, někdy trochu barviček, ale krátké nehty, dlouhé mi nejsou praktické. vypadá to upraveně a hlavně -žádná práce, jednou za pět týdnů se fláknu hodinu u nehtařky, promluvíme inteligentně ne o dětech, a doma mám klid.
jinak k těm batohům - sportovní na denní nošení ve městě neeee, ale mám kožený, černý, malý, ten mám ráda🙂)). praktický s prckem v patách.

peppapig
7. lis 2010

@ivett fajn clanek. Ja musim rict, ze Cecha muze v zahranici je jednoduche poznat (viz batohy, divne barvy jeansu, botasky), to plati i pro Polaky, Slovaky... Ikdyz musim rict, ze po navsteve rodne pudy minuly tyden, jsem si vsimla, ze chlapi konecne zacali i ve volnem case nosit pekne kosile a ne jen tricka s napisem 😉 . I maly detail udela hodne, napriklad pekny sal.

Nad padajicima kalhotama muzu v urcite profesi (delnici, udrzbari, muzi na stavbe atd) bych se nezastavovala, proste to tak bylo vzdy a bude, tak nejak to k nim patri. A vubec lepsi kousek zadku nez gate vytahnute pod paze a silne stahnute paskem, to je pak pohled zepredu 100x horsi nez zezadu 😀

ivett
7. lis 2010

ty hnusy od vietnamců jsou už na pohled při vybalení skoro průhledné, jak síťovina, je to jakési umělé vlákno či co, no fakt hnus, přece není takový problém zainvestovat pár stovek do x párů kvalitní bavlněných ponožek, nehledě na to, že se ta investice vrátí, protože je můžete 100x prát a drží...
ty jdnorázovky od větví bych ani neprala a rovnou je po použití vyhodila...

ono je taky důležité mít třeba deo sprej do bot a jednou za čas si ty tenisky a boty, v kterých se nohy můžou potit, vystříkat, ale to se tu ještě asi moc nenosí...pak člověk otevře botník u někoho a málem ho porazí...já když doma otevřu botník, tak necítím nic a klidně bych mohla mít botník zároveň se skříní, ve které mám hadry a nic by nenačuchlo...

a nejlepší je mít k obleku krátké ponožky 😀 manža nosí obleky denně a teda fakt dbá na dlouhé ponožky, není nic horšího než si sednou, dáš si nohu přes nohu, nebo ani nemusíš a vyleze půl chlupatého lýtka, no hnus... 😀 takže k obleku ponožky proklatě vysoko 😀 do tenisek, zvlášť pokud nemá chlap dlouhé kalhoty zase proklatě nízko...

ale mě to všechno přijdou jako takové základy, že já se nad tím ani nepozastavuju, manžel naštěstí taky ne, o to víc mě překvapí, že lidi fakt tyhle základy nemají... 😅

ivett
7. lis 2010

@editah222 tak samozřejmě můžou existovat výjimky, že se ta noha potí i v kvalitních botech a ponožkách, i když já se přiznám, že jsem se s tím ještě nesetkala, ono taky záleží na tom, jak často boty střídá, někdo má dvoje mokasíny, točí je furt dokola, to pak není ani o tom spocení nohy, ale to smrdí prostě ta bota, pokud má chlap ke každému obleku jedny mokasíny (mluvím o těch, co je nosit musí v rámci práce a tak, jako třeba můj manžel, který má kvalitních mokasín a oblekových bot fakt kvantum), tak ta noha, resp. bota zasmradnout ani nestačí a pokud se o boty fakt stará, jakože když je nosí, tak by měl, není nic horšího než zablácené mokasíny ke kvádru, tak je fakt dobré koupit ten sprej a po každém vyzutí ho tam stříknout, neutralizuje pachy...
já jsem v kanclu v práci bývala taky v botech - kozačkách třeba celý den a nikdy mi noha nesmrděla, je fakt, že nosím denně jiné boty, ale i tak...já ani nemám pocit, že by se mi tam ta noha potila...

editah222
7. lis 2010

@ivett každý člověk se jinak potí,manžel má 5 boty k obleku, které pocitvě střídá 🙂 Mám štíhlou krásnou kamarádku, která se 2x denně sprchuje, použivá antiperspirant i parfem a stejně je cítít potem. Na tričku má neustále pěkné koláče a neví co s tím. Zkusila všechny běžně dostupné formy léčby a nicc nepomáhá, snad by ji prý pomohla operace.
Takže vím, že ne vždy je za potem nedostatečná hygiena. No, v 95% asi bude, jet ráno v metru je fakt o nos 😉

terak
7. lis 2010

@editah222 Doporucuji vyzkouset takove ty spreje na nohy a do bot od schollu. Pomahaji dokonce i kdyz nemas kozene boty ;)

peppapig
7. lis 2010

Ted me napada spatna delka kalhot, dlouhe a siroke zametace ulice ci nadkotnikovky, nevim co je horsi 😅

Holky ke smradlavym noham, myslim, ze nekdy opravdu nepomuze nic. Proste zalezi na cloveku a poceni.

Otazka, co obleceni na doma? Prevlikate se nebo jste v 'civilu' to co nosim venku nosim i doma? Co vam rikaji vytahana neforemna trika a derave rozpadajici se teplaky 😝

ivett
7. lis 2010

@editah222 jasně, tak proto píšu, že jsou i výjimky, i jsem psala ohledně vůní, že existují lidi s poruchou v pocení, to pak chápu, že nepomůže nic...ale tak šťastní z toho asi nejsou a kdyby mohli, řeší to, ale jsou lidi, co to neřeší a je jim to jedno, a to je špatně...
a vědět, že mi ty nohy takhle nějak moc smrdí a jdu na návštěvu, tak si klidně ten deo sprej na nohy vemu s sebou a klidně si ty nohy přestříkám, však co na tom? mám pak sledovat návštěvu jak krčí nos, je jí blbé se zeptat, čí nohy to jsou a já se cítím trapně? 😀

editah222
7. lis 2010

@terak to všechno máme 😀

meleri
7. lis 2010

vrátily se mi těhotenské kalhoty od kamarádce, jenže ona jim ustřihla nohavice! 😠 celkem se za sebe stydím, ale zas se mi nechce kupovat nové, tak to střídám, chvíli šaty chvíli tyto havlovky...naštěstí mám kotníkové boty tak to nevypadá tak hrozně..

češi mají svůj styl, ale kupodivu to celkem uznávám....v každé zemi je to trošku jinak....já jsem byla cca před 9 lety v anglii tak tam zas všichni chlapi nosili kostkované košile, přišlo mi to taky srandovní.... 😅

ivett
7. lis 2010

tak na doma se převlíkám, většinou...mám tepláky a trika, nic vytahaného ani děravého, prostě slušné pohodlné tepláky a triko 😉 v létě třeba leginy a dlohé volné triko, v zimě samozřejmě i mikču...já většinou povýším na domácí oblečení obnošené sporotvní oblečení, co už na hory nebo na sport moc nenosím, jelikož si ráda kupuju pravidelně nové 😀 takže mám na doma pěkné kousky si myslím a stydět se nemusím...
v riflích bych doma asi nevydržela...

editah222
7. lis 2010

@ivett manžel má jedny spec boty na návštěvy 😀 Použije je parkrát do roka a jsou krásně vonové. Ani on se nechce dostat do nepříjemné situace.

@peppapig normálně chodím v pohodlném, ale pěkném a nezničeném! oblečení,ale ted v těhu je to bída. Nejčastěji jsem v těhu leginach, které nesluší snad nikomu a k tomu manželovo triko (čisté a ním nepoužité 😉 ).

ivett
7. lis 2010

meleri to bych kámošce dala teda...ale mít krátké kalhoty, tak já je fakt nenosím, i za cenu koupě nových...ale teď je dobrá doba, hoď nohavice do kozaček, pokud se někde nevyzouváš a je to... 😉 nikdo nepozná, že jsou krátké...

jo co mě ještě napadá, že vypadá docela blbě, když někdo má silnější lýtka, nenacpe je do těch kozaček i s těma džínama, tak ty džíny ohne na těch kozačkách...někdy to nemusí vypadat až tak blbě, ale nejvíc mě to irituje u holek, co mají lesklé kozačky latexové špičaté a na jehle a k nim takhle ohlé džíny 😀
ke sportovním kozačkám nebo takovým těm vyloženě městským to toleruju 😀

meleri
7. lis 2010

@ivett v tu chvíli mě to naštvalo, ale co sem měla dělat...:( poučila sem se a už jí od té doby nic nepůjčuju ani nedávám.
nejsou zas úplně krátké, ale nezakrývají úplně botu, nejhorší je ten "vak" na břicho, furt mi padá, takže to jde vidět..hrůza....pokud můžu, jsem furt v šatech...

mě se ten styl krátkých gatí nebo dokonce i kraťas a kozaček moc nikdy nelíbil, ale hodně to letí, líbí se mi to ještě tak na mladých 18 letých holkách které jsou štíhlé, ale později je to fakt nic moc..
tak mě napadlo, že mi věkem taky celkem zesílila lýtka, a to vážím furt stejně! ☹

meleri
7. lis 2010

mě strašně chybí takový ten styl těch dlouhých šatů a sukní, tedkom se to trochu vrátilo v létě, ale moc ne, přišlo mi to romantické....

peppapig
7. lis 2010

@meleri ted jsem koukala dlouhe pletene sukne (tenka pletenina) na zimu, moc pekne na stihlejsi zeny. Coz zname, ze si ji za kazdou cenu nekoupim ze 🙂 Maxi saty jsem mela v lete, jak pises romantika 🙂

Hrozne se mi nelibi, kdyz nekdo nosi vic nez jeden zlaty retizek na krku. Za mych stredoskolskych let byla moda mit co nejvice retizku, privesku a nausnic, ja mela jen ty nausnice. Nekteri lidi to stale drzi, cim vic tim lip at je videt, ze na to mam 😅

Dalsi kritika, nesnasim sesmajdane Ugg Boots jak originaly tak od jinych vyrobcu, hrozny pohled.

meleri
7. lis 2010

@peppapig
ty šaty jsou krásné, myslím že sluší spíš vyšším ženám, ale opravdu je to hezké, třeba květované, já si takové pořídila, kostkované ale vypadají trochu staromodně...tak v nich až tak moc nechodím...

ty řetízky taky nic moc, přijde mi že čím mín šperků tím je to hezčí...je fakt že to někdo dost nosí, nebo ruce obsypané prstýnky, ale proti gustu....

tak tyto boty se mi nikdy moc nelíbily, jeno takové ty co mají bambulky, ty mi přišly kouzelné, ale nevím jestli fakt tak zahřejou jak vypadají....