Chyby a zásady v oblékání, líčení, atd.

zakve1
4. lis 2010

Holky, pojďme prodiskutovat jaká jsou pravidla v oblékání, jaké se dělají chyby např. v kombinování určitých kousků oblečení. A co líčení? Vlasy? Každá asi víme, že ponožky nepatří do pantoflí, že každá by měla mít doma "malé černé", že když se nalíčíme, tak se dává důraz buď na oči nebo rty, nikdy ne na obojí, že se nenosí děsný odrosty na blond vlasech, atd... Dejte sem vlastní tipy a rady, ať se to týká vlastně čehokoliv v oblasti stylu a designu člověka 🙂.

ivett
6. lis 2010

tu se to teda rozjelo 🙂

kristi peněženká krásná, já mám stylově úplně stejnou jen ne Gucci, ale taky koženou, černou, tvarově stejnou a jsem z ní nadšená...manžel má fakt vkus, to je dobře....

mě se líbí když se chlap umí taky oblíknout a nenavlíkne na sebe první co ve skříni najde...

to, že někdo nepozná značku je mi fuk, já myslím, že jich taky x nepoznám a rozhodně to podle mě nevypovídá o čelověku to, že ho moda nezajímá, mě třeba zajímá, ráda na ni koukám, ráda nakupuju, oblékám se, ale když vidím někoho v pěkném oblečení a sekne mu to, tak opravdu neřeším, jestli to má značkové nebo ne, právě ty opravdu kvalitní značkové věci na první pohled ani nepoznáte, nemají to nikde napsané (pominu-li loga LV, Gucci apod.), nehlásá to přes prsa nebo na rukávu, poznáte jen to, že jste to prostě třeba nikde jinde a na nikom jiném neviděli, že je to výjimečné a jedinečné a krásné...

špinavé boty mě iritují taky, špína za nehty apod., taky...ale to ani není o tom sledovat modu, to je o upravenosti celkově...a tu by měl základně zvládat opravdu každý...
me třeba vytáčí jak vidím lidi v restauraci když dojí, že vůbec neřeší, jeslti jim něco nezůstalo v zubech, podle mě decentní použití párátka, příp. odchod na wc přesvědčit se, že mi opravdu kus nějakého jídla v zubech nezůstal, je taky základ a mnohdy se na vás pak kolem lidi kření a v zubech mají zbytky a to je mi fakt šoufl... 😝

sandále a ponožky 😀 to je kapitola sama o sobě, já to moc nechápu, tak buď chci ať mi noha luftuje a tudíž si do otevřené boty nedám ponožku (ani krátkou) a nebo chci mít ponožky a udíž si vemu nějaké tenisky, dneska už jsou prodyšné materiály, takže nějaké horko a pocení nohou neberu jako argument...ono je taky druhá věc, jak by vypadala mnohdy ta noha v sandálu bez té ponožky, když chlap, který na sebe nedbá by vyvalil hnusnou neupravenou chlupatou nohu se záděry apod 😝 to snad lepší ať má tu ponožku 😀

jasekd
6. lis 2010

@lendy1 Do prstynku mi to nejde, to jen kdyz jdu spat smokrejma u more, a to je pak spis takova koudel, co nejde rozcesat, nic peknyho. Navic se mi to na mne moc nelibi, ja mam takovy blby vetsi sem tam vlny. Taky si rikam, kdybych to nejak tocila, jestli pak nebudou jeste horsi 😅 Ofinu asi necham zarust, libila se mi, ale to jsem chodila cca jednou za 6 tydnu ke kadernici na upravu (sama si to nepristrihnu, to by dopadlo zle).
@danfal Ja si myslim, ze muzes nosit upnute veci, pokud se ti nedelaji pneumatiky, naopak jak tu holky pisou, vsechno volne ne, je to pak takove neforemne. Ja treba mam asi dve tuniky volnejsi, lehounke na leto, navic po porodu to bricho nebylo nic moc, a manzel rikal, ze se mu nelibej, ze jsem v tom tlusta, hlavne zdalky ze vypadam jako valec 😅 Zblizka OK, protoze je poznat, ze je to strihem, ale zdalky prej nic moc. Ja tlusta nejsem, ale mam mensi prsa, drive i malo v pase a sirsi boky a zadek, takze nic moc 😝
@filipal Jasne, at si to nosi u nich na zahrade na vesnici, mam pochopeni, ja si taky, kdyz je mi zima a sedime v lete vecer u ohne, treba ty kratke ponozky do sandalu natahnu, ale je tma, mam dlouhe kalhoty, cerne sandale a cerne ponozky. Ale on takhle kraci po Praze po Staromaku a takhle jsme sli na slavnostni obed, a to mi prijde moc. Muj deda, kterejj umrel v 92 letech pri plnem dusevnim zdravi, byl jeste stara skola a vedel, co se slusi, napriklad ani v nejparnejsim lete nechodil mezi lidi v kratasech, ze kdo se ma na jeho krecaky koukat, proste tak chodil jen po zahradce a kdyz uz sel mezi lidi, bral dlouhe kalhoty 😉 Tchan neni jeste tak starej, aby musel na tohle rezignovat, je mu asi 55.

zakve1
autor
6. lis 2010

Jsem ráda, že se téma líbí a že se takhle rozjelo 🙂 .
Jenom jsem si všimla, že pár z vás zmínilo batohy, jako že ty ne. Můžu se zeptat proč? Co je na batohách špatnýho ohledně módy?

neumisa
6. lis 2010

tak nevím, já jsem soustavně obaťožená - zaprvé proto, že se dvěma dětmi má ideální velikost na vše potřebné, za druhé proto, že potřebuju volné ruce na lapání prchajících dítek a za třetí - kabelky mě nikdy neoslovily, spíš mi překáží.

I když jdu sama, vezmu si malý baťůžek místo kabelky - samozřejmě ne ke kabátu nebo šatům, ale většinou nosím džíny, pohodlné boty a bundu a batoh. Msylím, že i sportovní styl se dá skloubit tak, aby vypadal pěkně, netřeba se stále trápit na podpatcích a v sukni.

berynka
6. lis 2010

@zakve1 , já si třeba myslím, že batoh patří do školy, do přírody a na výlet a nikoli do města... jako náhrada kabelky 😉 . Taky se, podle mne, člověk nemusí za každou cenu cpát do trendy věcí. Všimla jsem si, že teď se docela nosí ty buřtíkaté matné šusťákové bundy a kabáty a málokomu to ovšem sluší 😅 .

Jak psala Kristi, mne manžel taky občas něčím podaruje a nemůžu si stěžovat 😎 . Vybere většinou to, co bych si já sama asi nekoupila, ale je to věc, kterou pak ráda nosim 😵 . Třeba ta kabelka na fotce je fejk z Indie, ale i vevnitř je kvalitně ušitá a ze šatníku jí jen tak nevyřadim. No a boty jsou sice na zabití, ale myslim, že i na ples je užiju 😀 .

neumisa
6. lis 2010

@berynka no vidíš a já bych ani jednu z těhle věcí ve svém šatníku netolerovala - a přesto se oblíkám tak, abych se cítila pohodlně a ještě mi to slušelo. 🙂

berynka
6. lis 2010

@neumisa , jo to já chápu, že v první řadě se člověk musí cítit pohodlně 😉 . Většina lidí se snaží najít svuj styl a kompromis k tomu, co je praktické.
Ale já třeba než bych nosila z nutnosti batoh, tak jsem najela na tašky šikmo přes rameno... mám volné ruce, když s malou někam jdem a dají se sehnat v různých velikostech, takže narvat tam pití, svačinu a plyšáka není problém 😎 . Třeba na Fleru mají výběr...

jasekd
6. lis 2010

@berynka Ty tasky jsou moc pekne, jenze stejne k diteti trochu neprakticke, prece jen to prekazi a ja navic trpim na zada, nejradsi jdu bez niceho, vsechno cpu na kocarek. Driv jsem taky batoh nosila v nejnutnejsim pripade, spis malou sport. tasku, takhle pres rameno, ale ted je potreba vic veci. Baoh je praktickej, ale ja ho na zadech celkem nesnasim, i na bezky mam jen ledvinku s flaskou kolem pasu. Ty boty se mi ale treba vubec nelibi.
Jeste jedna vec, co je to za modu, ty siroke, jakoby turecke kalhoty s rozkrokem u kolen, to snad nemuze nekdo myslet vazne? Nevim, zda jsem to popsala dobre...

filipal
6. lis 2010

@ivett to je pravda, ja som si vsimla, ze vela ludi mava neosetrene nohy. hrubu kozu na päte, nechty ani nehovorim.....
a to zial, nie len muzi, ale aj zeny....napriklad to mi vadi viac ako ponozky. podotykam, ze do elegantnej sandale nie!!

@jasekd tak, k elegantnemu obleceniu sandale u muza vobec nepristanu. mal by mat uzavrete topanky, ladiace s nohavicami a ponozkami. noha by z ponozky nemala vycumovat. 😅
no ano! stara skola!!! to sa obliekalo elegantne! staci si pozriet film pre pamätnikov!

z mojho syna by ste mali radost. on vobec nenosi rifle, v lete nenosi kratasy, oblieka sa slusne, teraz prechodny plast a pod... 😅 az je to medzi jeho rovesnikmi divne!!! a ja som ho k tomu neviedla.ja som v obliekani skor uvolnena.... ludia su rozni 😒

filipal
6. lis 2010

co sa tyka batohov....podla mna sa neda pausalizovat. ja napriklad nosim batoh len na turistiku. inac skor sportovu kabelku. od malej, ked potrebujem len par drobnosti az po obrovsku, kde sa mi zmesti aj ubor do fitka....
ale su batohy, ktore mozu byt aj mestke, ked je dotycny k tomu adekvatne obleceny....
skor muzi maju problemy s taskami. ale teraz uz robia pekne mensie tasky na rameno - samsonite, marco polo napr.,
ktore nevyzeraju ako tie buzi tasky. 😝 😅

lendy1
6. lis 2010

crossbody nepraktická? Co je na ní nepraktického proti baťohu?
Jak psala berynka, baťoh je snad na tůry, na kolo, ne do města, do kina, restaurace...
Crossbody dělají ve spoustě velikostí, mají je snad všude od sportovních po elegantní styl, každý si určitě najde tu svoji.
Navíc plus pro crossbody: vše v tašce mám ihned po ruce, nemusím pokaždé (dítě chce napít, vysmrkat, musím zaplatit v obchodě) sundávat baťoh ze zad a lovit v něm, co potřebuji. Do croosbody jen šáhnu a mám to-nemusím nic sundávat. Přitom s ní mám volné ruce, pokud si ji přendám dopředu, mám o ní větší přehled, než o báglu na zádech v případě třeba krádeže v MHD. Navíc je crosska děsně pohodlná. A vypadá o 100% lépe než baťoh.

jasakd, a zkoušela jsi si nějaké? Pro vyznavače pohodlí děsně praktická věc, žádné pohodlnější kalhoty neznám. Jo, je to módní hit, co málokoho osloví, ale přece se turky dělají v různých variantách, stylech, střihách...Pokud ty kalhoty nemají rozkrok až u kolen, ale jen lehce snížený a u lýtek jsou těsné nebo jsou široké až dolů a tam na gumičku, tak to náhodou vypadá velmi pěkně. A rozhodně vypadjí lépe než o číslo menší slimky z kterých leze zadek, špeky a pod.
Mám doma jen jedny, teplákové na doma, ale nepohoršuji se nad tím, co to jako je za módu. Pokud má člověk soudnost a vybere si pro sebe správný střih, tak turky vypadají opravdu pěkně a není to ani poznat, že jsou to turky 🙂 Opět je to o tom, najít si v tom případně to pěkné pro sebe (pokud je chci nosit) a ne šmahem odsuzovat 😉

proč do města boty na běhání? Že jsou pohodlné? Nejsou snad balerínky nebo pěkné tenisky též pohodlné?
proč pořád džíny? Je spousta pohodlných kalhot, kraťasů, sukní.
proč baťoh do města? Existují pro ženský kabelky, croosky...
Copak je pohodlnost opravdu jen o tom baťohu, botaskách a džínách?

berenika39
6. lis 2010

@filipal ahoj🙂
to je právě super, že další generace, naše dospělé děti, vvyrostlé už po revošce a s možnností cestovat, vidět celý svět, jak se obléká, třeba díky netu nebo televizi - to už nebudou šedé myšky, to jsem si jistá.
Míša pracoval dva roky u sportovní cestovky, příoda,lezení, školy v přírodě a tak. Podřídíl tomu šatník a byl moderně outdoor🙂)) oblečenej celou tu dobu, v létě v zimě.
Ted dva měsíce pracuje jako OZ u velké firmy, má klienty v centru Prahy, denně x schůzek, jednání. Normáně jsem čuměla: celý sport šatník je ve skříni a denně čistá košile, kalhoty ne džíny, tenkou vázanku, za první výplatu si dokoupil snad jen oblečení. Vidí tam, jak to ostatním už zkušenějším sekne, jsou tam baby, které mu občas polichotí - je jak vyměněný. A já pro to ani nehnula prstem, přišel na to sám pod vlivem prostředí, kde se pohybuje.
Je super, že se to pomalu mění a mláďata do ulic přinesou trochu "šťávy"🙂)))

filipal
6. lis 2010

@berenika39 mas pravdu! a preto ja mam kadernika mladeho chlapa! ma snad 22 a je super nezatazeny! 😀
kym som chodila k zenskej v mojom veku nemalo to štávu! 😝 😀

berenika39
6. lis 2010

@filipal tak kadeřníka,jo???? to určitě musíš s hlavou chodit často🙂))).
Mě se u mužů líbí, když je oblečení - jedno jestli spot nebo elegán - padnoucí,čisté,vyžehlené. Nemám ráda taokvé to sebrané ráno na zemi u postele z předešlého den, zmutlané a sežvejkané, to děs.

filipal
6. lis 2010

@berenika39 ani nie tak casto....je dost drahy... ☹ za kvalitu sa plati 😝 😀

kristi
6. lis 2010

podesravacky jsem si koupila nedavno a jsou super, tak desive pohodlny. Mam teda dziny a nosim to, kdyz jdu bez chlapa, pac ten sice nic nerika, ale radsi me ma jako zenskou....Ovsem kdyz si k tomu vezmu treba bile tilko a na to sako, hnedka to vypda i vcelku elegantne.

ohledne crossbody - silene pohodlna vec, ja je miluju. Batoh bych si fakt nikdy nevzala, pripadala bych si jak skolacka a vubec, proste to vypada tak nejak nepatricne a kazdopadne by se mi zadnej nehodil k nicemu.

pekne mestske kecky dela napr. Esprit, Lacoste...jsou fajn a opravdu vydrzi. Videla jsem ted nekde v obchode Prestige a staly 900Kč - to uz snad i ty Ady jsou levnejsi

ivasad.
6. lis 2010

Holky, u nás teď probíhají taneční, bydlíme kousek od kulturáku a tak někdy čučím z okna když se blíží hodina kdy to má vypuknout 😀 A dost často vidím dlouhé večerní šaty, krásný účes, botičky na podpatku a lyžařskou bundu 😵 😀 bááájo 😵 😵 😵 A ještě mně teď napadlo (ale to jsem tedy naštěstí neviděla 😀 ), že kdo jde delší štreku, mohl by si ještě vzít trekové boty. No příště si kecnu v kuchyni ke stolu na kafíčko a budu pozorovat lépe. Uvidíme. 😅 😀

kristi
6. lis 2010

@ivasad. priste to i vyfot. No,ale ja jsem v tom veku byla asi stejna, na kabat jsem byla mlada a venku zima

ivasad.
6. lis 2010

@kristi no je zajímavé, že ty holky v dnešní době mají na každou hodinu v tanečních super šaty - hádám že z půjčovny (manža tam fotí, tak to pak doma vždycky prohlídnu 😅 ) tak za to musí dát tolik peněz, že podle mně mají i na ten kabátek. No ale v 15 mi taky asi bylo jedno, co si o mně myslí starší ženský 😀 - což jsem jako teď já 😅 😀

kristi
6. lis 2010

@ivasad. ja jsem svuj prvni kabat dostala k 18.nar. desne jsem si ho prala. Saty do tanecnich jsem mela asi troje, na vic nebylo a pujcovny jeste tenkrat nebyly. Uz se tesim, az pujde mlada a jak ji budu delat garde 😎

ivasad.
6. lis 2010

@kristi no přesně, já teda chodila do tanečních před deseti lety, ( 😲 ) dlouhé šaty jsme měly jen na prodloužené a půjčené jen na věneček. Jinak já jsem teda spíš sportovní typ, ale od každýho mám aspoň něco elegantního. Zajímavé že se mi elegantní oblečení moc líbilo v těhu - ač jinak jsem byla před tím spíš sportovní typ. Těhu bříšku elegance sluší víc než sport 🙂

ivasad.
6. lis 2010

A ještě jsem chtěla napsat, že ani mně teda ve sportovních sandálech na sucháče nepřijdou nízké (!) ponožky nijak strašné. Na výlet do přírody bych si to klidně vzala. Co je strašné, jsou podle mě normoš ponožky vytažené do půlky lýtek, pořádně našponované, aby bylo co nejlíp vidět logo - třeba Adidas (nebo Adidos - že 😅 ). Jsem to na pár pánech viděla 😀

jasekd
6. lis 2010

@lendy1 Ta taska je krasna, sikovna, ale kdyz ja trpim na ty zada, prece jen... Ale jak rikam, nenosim ani ten batoh, vsechno vezu na kocarku, eru batohu mam za sebou, i na vylet jsem mivala sport. tasticku krizem, batoh manzel, ale kdyz je to tezsi, tak me ty zada bolej. Neprakticke mi to pripada, kdyz si treba u Dr takhle hodim tasku z kocarku a ohnu se k diteti, abych ho tam vyndala, ze mi to sjede az na zem(kocar se tam nechava na chodbe), jasne, tyhle maj lepsi popruh atd. Kazdopadne bych nejakou chtela, dali jste mi inspiraci, co si prat k Vanocum.
@ivasad. My tak taky chodily (tanecni jsem absolv. pred 14 lety 😅 ), protoze kabat jsme proste nemely, ale teda ani na kazdou hodinu jine saty, proste prachy, no. Ty decka bych tak nesoudila, za prvy si to nekupujou samy, za druhy je jim tohle asi jedno, v 16ti jsme taky resily jen ty saty a jak pri ceste do tanecnich nezmrznout. Vysoke ponozky, to je des 😝
Ty turecke gate za me fakt neee, ty, co jsem videla, vypadaly desne.
@filipal tchan samozrejme elegantne oblecenej nebyl, proste triko, kratasy a k tomu ty sandale a fusky. Tak blbej, aby si vzal sandaly treba k obleku, snad neni ani on, i kdyz nikdy nevis 😀

martimarti
6. lis 2010

Tohle by vás mohlo zajímat 😉 😉 😉

http://kerberova.blog.idnes.cz/c/162330/Krem-na...

tetes1
6. lis 2010

Batohy se mi teda moc nelíbí i když určitě v případě,že nesu obě děti ve vajíčkách do auta by byl praktičtější,ale raději tu tašku přes rameno. Až se bude rekontruovat výtah a budu nosit děti do sedmého patra,tak ho teda si pořídím,ale po rekonstrukci zas rychle na dno skříně.Batoh mám nějak spojený akorát tak s turistama.

@jasekd ty široké kalhoty mi taky přijdou šílené i na holce s očividně hezkou postavou jí to tak akorát hyzdí. Zatím jsem fakt neviděla žádné hezké nebo slušivé.

lotosek
6. lis 2010

U nás doma se ponožky do sandálů běžně nosí, divné mi to nepřipadá. Přece se večer nenachladím od noh a dvoje boty s sebou určitě tahat nechci.
Když vím, že ponesu těžké věci, tak si ten batoh vezmu i do města, nebudu ničit kabelku a sobě záda.
Nasrávačky se mi i líbí, pokud jsou vkusné, ale nic pro mou už tak dost baňatou postavu. Taky už by mohli mít v obchodech i jiné střihy než úzké s nízkým pasem, ne všechny mají figuru typu opuchlá nit, kterým to naopak velmi sluší, závidím. 😀
Hodně mne mrzí, že už lidé nedbají toho, že jdou do divadla nebo na koncert filharmonie, prostě rifle kam se podíváš. Chápu, že turisté jdou do Národního a nemají s sebou nic slušného na převlečení, ale stejně...
No a mega drápiska, tmavá konturka na rtech, květák místo účesu a omračující závoj nějaké zabijácké vůně fakt nemám ráda. 😝

lenkabu
6. lis 2010

Já teď byla na vítání občánků a to mně přijde jako společenská událost..........ale lidi klidně v džínách a keckách,žádná křeč 😝

berenika39
6. lis 2010

ženy, a co čepice? myslím teď aktuálně, zimní...na každé vylítnutí nna nákup, na couračku bych nemusela tolik kadeřit hlavu, a ještě by mi bylo teplo...v životě, nikdy v životě (asi krom miminka 😀 a lyžování na ledovci) jsem na hlavě v zimě nic nenosila. Vloni jsem si pár kousků zkusila, ale - bud byly blbé ty čepice, nebo moje hlava, spíš b je správně.
Co se ted na hlavě v zimě bude nosit? Co sluší? I odkaz s fotkou bych brala, dik!!!!

lenkabu
6. lis 2010

já nenosila nikdy nic,teď jsem si koupila toto,zimní to neni ale leší než nic a děsně se mi to líbí

sisstin
6. lis 2010

čepici mám letos svoji první, tak snad bude mít úspěch 😅