Chyby a zásady v oblékání, líčení, atd.

zakve1
4. lis 2010

Holky, pojďme prodiskutovat jaká jsou pravidla v oblékání, jaké se dělají chyby např. v kombinování určitých kousků oblečení. A co líčení? Vlasy? Každá asi víme, že ponožky nepatří do pantoflí, že každá by měla mít doma "malé černé", že když se nalíčíme, tak se dává důraz buď na oči nebo rty, nikdy ne na obojí, že se nenosí děsný odrosty na blond vlasech, atd... Dejte sem vlastní tipy a rady, ať se to týká vlastně čehokoliv v oblasti stylu a designu člověka 🙂.

sisstin
14. lis 2010

@berenika39 nj, lepší už to nebude... ¨v oblečení dobrý..a před nikým se nesvlíkám a už asi ani nikdy nebudu, tak co 😅 😅 😅

lenkabu
14. lis 2010

ale budeš 😀 😀 😀 já nemám problém se doma svlíknout muž to způsobil tak co 😀 😀 😀 c se kil týká tak jsem tam kde před prvním těhu ale co se vizáže týká..........

berenika39
14. lis 2010

@lenkabu no právě, taky vážím stejně, ale prostě před petrem bylo 58kg někde jinde....na svých místech....ještě že se tím oblečením dá zamaskovat...

lenkabu
14. lis 2010

a proto tu máme diskusi o módě,oblečení získalo velkou důležitost 😀

rubi
14. lis 2010

@sisstin - koukam, ze mas problemy s velikostma... taky jsem prcek a kalhoty si kupuju v Zare, protoze tam ti kalhoty do tydne zkrati, sice za poplatek, ale aspon je ten lem, jak ma bejt. A boty zacinaj na 35, lodicky a baleriny, nekdy je protreba si je zamluvit nebo si tam zavolat, ale existujou 😉

berenika39
14. lis 2010

@lenkabu jasně, hadry jsou mnnohem důležitější než.....určitě.
Moc jsem chtěla takovou tu úpletovou věc bez rukávů s rolákem, vínovou jsem potřebovala....nic. nula. mám boky hnus fialový, prostě jsem to vzdala, přes boky pletené neeeeee. Ale kreditka to stejně odnesla, jen tak do půl boků fialový svetr .....

ivett
16. lis 2010

tak já si dneska koupila beranici na zimníprocházky s kočárem 😵

bury
16. lis 2010

@ivett - tak už aby byla na zima, co? 😉

ivett
16. lis 2010

jj, už aby byla 😵

kubaka
16. lis 2010

vy jsté útlotiny - šmankote, já neměla pod 60 kilo ani na střední - to je let - když jsem měla v 27 62 kilo, vypadala jsem vyloženě vyhuble. Asi mám těžkou podstatu 😀 A měřím 168. Teď momentálně s sebou nosím 76 kilo živé váhy 😀 , naštěstí ale mám hezky proporční postavu, takže s vhodným střihem kalhot se to pěkně zakryje. Ale s kalhotama mám tradičně problém - naprosto mi nesedí rovné nahoře a nižší sedy. Potřebuji vysoké a pěkně zaoblené směrem k pasu, Nechápu smysl toho rovného střihu - ženská má přeci normálně boky a užší pas, takže rovně střižené kalhoty jí pak nutně sednou sice na boky, ale v pase plandají. Tradičně si vyberu kalhoty v CA a zbytek si nechám šít na míru.

To je fakt, co psala - persei - pardon, nemohu se podívat na předchozí stránku - že lidi si na sebe navěšej cokoliv co zrovna frčí bez ohledu na to, zda to vyhovuje jejich postavě. To je pak móda přímo kontraproduktivní. Vypadají jako strašáci a ne jako módně oblečení.
Můžu říct, že s kabelkou Lacoste se mi chodí báječně - velikost přesně jak potřebuju i na lahev s pitím. 😀 Nikdy jsem tak drahou kabelku neměla 😀 .

A musím se s vámi podělit o pro mě dosud neznámý jev - koupila jsem v aukci za pár korun kvalitní kašmírový kabát s podšívkou a když jsem si u švadleny stěžovala, že buď je kabát elegantní, ale je v něm zima nebo je teplý, ale vypadám jako michellin, navrhla,. že se dá těm vlněným elegantním kabátům vyměnit látková podšívka za prošívanou podšívku s tenčím vatelínem, která se prodává jako metráž Čímž znatelně zateplí aniž by vypadal vycpaně. Takhle prý lidem upravuje drahé a elegantní 😝 kabáty už dlouho. Hned jsem jí donesla dva na přešití. Pro mě to třeba řeší spoustu nepříjemností - na večerní šaty je mi blbé navléct se do teplé mikiny a pak do kašmírového kabátu. Stejně když mrzne, tak profoukne. Jsem zvědavá, jak to dopadne, nechala jsem do černého dlouhého kabátu dát červenou podšívku, i do kapuce, takže se pěkně oživí.

bury
16. lis 2010

@kubaka - tak to pak dej vědět, jak to s kabátem dopadlo 😉

kristi
16. lis 2010

@kubaka to jsou geny, u nas je moje mama hubenejsi jak ja....a pekne me s tim stve 😎

lendy1
16. lis 2010

Jsem si dneska vyhlédla tento kabátek, není zimní, spíš tak na jaro/podzim. Není teda moc praktický co se týká rukávů, ale třeba ty delší rukavičky by k tomu šli, ne? Pořád váhám, jestli jo nebo ne...

A marně teď sháním takový "nákrčník" nebo jak se tomu říká-je to jakoby sešitá šála, váže se to na 2x kolem krku. Takovou pěknou šedivou, ale tlustčí...nikde nic pěkného nevidím ☹
Jsem se letos na zimu zamilovala do šedivé 😵

jasekd
16. lis 2010

@lendy1 Kabatek je neprakticky, ale krasny, a s tema rukavicema super.... A to bys brala ten bilej? No ty mas na to postavu, proc ne. Akorat jakej je to material toho kabatku, jestli sek tomu hodi pletene rukavice? Ono to bude stejne asi dost tenke, tak to pujde i bez rukavic.

terak
17. lis 2010

@lendy1 Takovy kabatek jsem videla v albu u karkulky 🙂 Nosi to normalne s dlouhym trickem nebo svetrem, ma to vyfocene u kocarkovani.

terak
17. lis 2010

V pondeli jsme byli s manzelem v kine a litovala jsem toho, ze mam mobil doma, takze jsem vam nemohla vyfotit jednu hruzostrasnou hruznost. Stala prede mnou slecna, tipla bych ji tak na 90 kilo, ale zhruba 160 cm. Nic proti tomu, kdyby nemela kabat velikosti 40 nad prdel (takze pekne narysovane speky a zadek), takove ty silene vytahane, osoupane rifle, ktere ji zase byly velke, a k tomu kozacky do pul lytek. Ale zadne kozene obtahle, ale takove ty semisove, ktere ji ani neobepinaly lytko, byly rozevřené směrem nahoru a v půlce těch tlustých lýtek měla na botách kožešinu.

Já ty holky fakt nechápu. Přitom kdyby prohodila velikost kabátku (větší a delší), vzala si o 2 čísla menší kalhoty a kozačky na platformě nebo podpatku, kožené, hladké, tak vypadá o 20 kilo míň.

bury
17. lis 2010

@lendy1 - kabátek je fakt krásnej 😉 zkoušela si ho? já jsem jednou zkoušela sáčko s takovým rukávem a celkem mi to lezlo na nervy, že není dlouhej 😀 😀 tak jsem si ho nekoupila. Na zimu to určitě není 😒

bury
17. lis 2010

Tak tohle je podle mě vrchol nevkusu 😝 😝 😝

terinda
17. lis 2010

😀

kubaka
17. lis 2010

@bury kristapána 😀
@lendy1 zkus to na fler.cz - nejspíš znáte - tam se dá nechat uplést i to, co nikdo nenabízí. Tradičně tvořivá je "pletynka". Já si tam občas nechám vyrobit něco na zakázku.

ivett
17. lis 2010

tak my teď byli v restauraci na obíd a to zas byla přehlídka 😀 , vítězkou byla paní, co na sobě měla bílé elasťáky do zvonu, takové ty na aerobic, k tomu bílé triko tka akorát do pasu, málem ji lezl špek, přes to tenkou fleecovou červenou vestu se stojákem a na nohou sytě žluté crocsy (samozřejmě pajcy od větví), věk jsem tipla tak na 45-50, vlasy delší nabarvené na černo, no kalamita... 😅 😀 😀 😀

filipal
17. lis 2010

@ivett 😀 😀 😀 zivo si ju predstavujem....len prosim ta, mam jeden jazykovy problem 😀
co je to- pajcy od vetvi-? 😝 😅
v doslovnom preklade si predstavujem kusky noh, zelene od konarov,??? asi blbost, ze? 😅 😅

jasekd
17. lis 2010

@bury To je tragedie 😀

@filipal Vetve jsou Vietnamci, pajcy asi mysli pisatelka napodobeniny. Pani musela byt fakt kocka...

filipal
17. lis 2010

@jasekd aaaa 😅
dakujem! ja uz ten novodoby slang nerozumiem.... 😝 😀

ivett
18. lis 2010

@filipal 😀 promiň, jj, pajcy od větví = padělky od vietnamců, omlouvám se za svou mluvu 😀 😀 😀

zakve1
autor
21. lis 2010

Koukám, že diskuze se nám trošku kousla.
Holky, v čem chodíte oblékané v zimě? Jaké nosíte boty?
@lendy1 Chtěla jsem se zeptat, to ty jsi tu psala, že si někdy přes noc uděláš drdol a pak máš pěkně vlnitý vlasy?

terak
21. lis 2010

@zakve1 No ja jsem vzdycky spis elegantne, kozacky na platforme nebo podpatku atd. Ale letos v zime, ke kocarku zvolim vyrazne jiny styl. Jinak se mi osvedcily rifle do kozacek. Vim, ze to nosi kazda, ale nesnasim mokre kalhoty od toho sajrajtu. Jeziskovi si reknu o tyhle (nebo podobne botky) http://www.bata.cz/artikl/79569 a o tuhle (nebo opět podobnou) bundičku http://www.time-out.to/index.php?lang=cz&nav_id...

Uvidím, jak bude dlouhá a teplá. Pod ni nějakou prodlouženou mikču nebo svetřík a úzké rifle do kozaček. A samo nějaké barevné palčáky, šálu a čepici 🙂 Není to vrchol elegance ani vytříbeného vkusu, ale holt je ze mě mamina 😀

kristi
22. lis 2010

taky potrebuju novy kozacky, mam ty svoje uz 3 roky 😒 ja mam nizky, takovy motorkarsky, tak bych tedka rada nejaky aspon na malym podpatku, jak je Mia uz vetsi, tak to zvladam docela dobre to chozeni v podpatkach. Jeste jsem si ale nic nevybrala, to uz asi pockam rovnou na slevy

ivett
22. lis 2010

tak já jsem na tom v zimě podobně jak terak, akorát teda nosím i dost kabáty, kozaček mám asi šestero, letos jsme se stěhovali, tak jsem jich asi desatero podarovala a zbylo mi jich málo 😀 ale nějaké si chci taky ještě koupit, naposled jsem si koupila teď nedávno tyhle http://shop.sportisimo.cz/damske-zimni-boty/pum... a jsou fakt teploučké, akorát to nebude do moc velkého sněhu a tak, ale tak do týdne je ze mě mamina taky, takže ke kočáru na prochajdy s džínama dovnitř a nějakou podobnou bundou jako tu dávala odkaz terak, to holt budu muset přežít 😀

jinak obecně i v zimě chodím často v podpatkových kozačkách a v kabátech, džíny dovnitř většinou a k tomu něco navrhc - delší svetřík nebo tak...teď se obávám, že se do většiny věcí nenarvu, tak letos zimu asi odchodím ve sportovním 😀 mám v plánu nějaké pořádné zimní sporotovní boty, kalhoty a bundu, tak uvidíme co vyberu, chci něco co se hodí do města a nevypadá to, že jsem přijela z Tater 😀

dzahila
22. lis 2010

Vy se máte s těma kozačkama,bohužel mám po prvním těhu nohu velikost 43,takže se nechytám.Kupuju sportovní obuv,mají na mě dámské u adidasu a nebo pánské kecky.Takhle velké mají i u daichmana,ale tam zas nejsou moc pěkné,no nic.
Zajímal by mě váš názor,jak říct mojí mámě (55 let),že se né moc hezky oblíká?Dřív (5,10let)se máma oblíkala docela elegantně,ale teď,na "stará" kolena přešla na sportovní módu,ale ta jí vůbec nesedí.Je malinká,vždy jí slušely podpadky,teď nosí kecky...A taky nosí oblečení od větnamců na kterém je to vidět(nekvalitní materiál).Neřekla bych,že chce na oblečení ušetřit a jinak chodí upravená a dbá o sebe(maluje se,chodí ke kadeřnici každý měsíc).Co s tím?