Chyby a zásady v oblékání, líčení, atd.

zakve1
4. lis 2010

Holky, pojďme prodiskutovat jaká jsou pravidla v oblékání, jaké se dělají chyby např. v kombinování určitých kousků oblečení. A co líčení? Vlasy? Každá asi víme, že ponožky nepatří do pantoflí, že každá by měla mít doma "malé černé", že když se nalíčíme, tak se dává důraz buď na oči nebo rty, nikdy ne na obojí, že se nenosí děsný odrosty na blond vlasech, atd... Dejte sem vlastní tipy a rady, ať se to týká vlastně čehokoliv v oblasti stylu a designu člověka 🙂.

alice.cer
4. lis 2010

nebolíkat se ve 40 na 20, to je pak peklo 😀

crca
4. lis 2010

@alice.cer a nebo na opak 😀

crca
4. lis 2010

No já si myslím,že každý chodí v tom,v čem se cítí nejlíp 😉 Nejsem maniak na nákupy hadrů z nejnovější kolekce,jenom proto,že to je zrovna hit roku 😉 Mám ráda sportovní styl,takže rifle,botasky nějaká mikina a jestli to je a nebo není zrovna trend,na to nějak nekoukám,samozřejmě,že nenosím plísňáky a plátěnky 😀 A určitě je potřeba dodržet určitá pravidla 😉 Mě třeba nejde na mysl,když má někdo rifle,mikinu a k tomu lodičky a v tom svítící ponožky 😀 😀

neumisa
4. lis 2010

nenosit bokovky, když se mi přes ně přelívá Michellinka? 😒

berynka
4. lis 2010

mne třeba napadá nekombinovat různé vzory např. proužky a puntíky 😉 , stejně tak barvy... jako třeba fialová a oranžová. Do kalhot vždy pásek, když mají poutka. A mikinu, nebo svetr nezavazovat do pasu, ale pokud možno přehodit přes ramena 😉 . Příšerné jsou boty na podpatku a k tomu batoh, nebo sportovní taška 😝 .

A hlavně NA DETAILU ZÁLEŽÍ 😎 !

ivett
4. lis 2010

no zrovna ty ponožky do pantoflí do módy jdou nebo byly, frčí teď i návleky 😉 ale to jsou takové chvilkové záležitosti...

co já nemůžu nikdy vydýchat jsou sportovní bundy (vyloženě sportovní šustka třeba červená s bílým pruhem na rukávu, nejlíp přímo lyžařská, ať je v zimě teplo, že? nehledě na to, že lyžařská budna ve městě moc nezahřeje) a k nim kožené kabelky, příp. i kožené boty, polobotky, mokasíny nebo nedejbože lodičky, to mi přijde jako vrchol nevkusu, přece každá ženská má doma kabát ne? nebo má mít sporotvní kabelku a sportovní zimní botky, když už musí chodit v té bundě...

jinak myslím, že dneska je to docela jdnoduché něco zkombinovat, protože se dá kombinovat úplně vše a nelpí se na čisté eleganci nebo čistě sporotvním vzhledu, dá se to kombinovat dokupy, samozřejmě ne lodičky a šusťáky s 3 pruhy, to ne, ale nějaké balerínky, úzké džíny a sáčko mi přijde jako super kombinace, přestože by někdo sako nosil jen ke kostýmu...
někdy už to lidi přehánějí, ale tak, každý ať chodí v čem je mu příjemně, že? 😅 😀

těch trapasů jsou ale mraky, vyloženě mě nic teď nenapadá, ale někdy ty modely opravdu ve městě a zvlášť v shopping centrech stojí za to...někteří lidi nemají soudnost...

ivett
4. lis 2010

nebo třeba bižu ke sportovní teplákovce, nejlíp ještě náušničky s peříčkem nebo nějakýma kamínkama, hodně výrazné a visící a k tomu klokanku a tepláky, na ruku ještě podobný náramek výrazný a na krk korále, no mazec... 😀

weri
4. lis 2010

No řekla bych, že fusekle v takových těch biopantoflích v módě nikdy nebyly 😀. Je to děsný 😀 !!!
Mě zase dostávaj ty ženský 50 a výš co si barví hlavu a maj ty vlasy modrý, fialový, atd 😀. To se k jejich věku fakt vyloženě hodí 😀.

ivett
4. lis 2010

taky mě dost znechucují tanga lezoucí z bokovek, zvlášť u postav, které by měly dost zvážit, zda tanga vůbec nosit 😅 😀

naty
4. lis 2010

svítící cenovky na podrážce kozaček, lodiček apod. 😀

berenika39
4. lis 2010

@alice.cer ale zase na obranu nás stařešin 😀 musí napsat, že je důležitý to nevzdávat - tím myslím jako neříct si: a co, už jsem tam kde jsem chtěla, už na mě nezáleží, kdo by mě okukoval, je to jedno, co na sebe navlíknu. Už jenom pro svůj dobrej pocit se i ve čtyřiceti (ježíííššššš 42 skoro...) oblíkám tak nějak NE NA DVACET 😀 😀 , ale prostě sportovně, moderně, nemusím se přemlouvat vyrazit provětrat kreditku a koupit si nový hadřík, když se blíži jaro,léto,podzim, zima🙂. Jistě nebudu pohoršovat okolí minisukní,holým pupkem nebo piditričkem na ramínka, ale vybrat se dneska dá🙂

Jestli mě něco přivádí k šílenství, tak jsou to nepadnoucí velikosti - přetékající materiál kolem podprsenky, kalhot...neva, že jsme třeba zakulacenější, co na tom, ale však se dají koupit velikosti, které padnou, ne?

ivett
4. lis 2010

berenika jasně, že i 40letá ženská se může obléct vkusně a hezky a moderně a nevypadat "staře", ale odcaď pocaď 😀 taky ne každá 40tka vypadá na svých 40, že? ale když vidím 40tku, které by míň rozhodně nikdo nehádal, spíš naopak a má na sobě koženou mini, dírované nebo vzorované punčocháče, rudý svetřík s výstřihem až nebezpečně hlubokým, k tomu leské vysoké špičaté kozajdy a dlouhý kožený kabát, tak to na mě působí min. úsměvně... 😀

ivett
4. lis 2010

a s těma velikostma pravda pravdoucí, mám pocit, že právě ty, kterým to na bocích a všude možně "kype" přes kalhoty apod., si schválně kupují o kus menší ty věci, nevím proč, ale někdy vidím holčinu, která je trochu oplácanější a pěkná a leze do kabinky s velikostí 38, přitom je každému jasné, že potřebuje min. 42... 😅 😀

berenika39
4. lis 2010

@ivett tak to jasně, to jsem psala, chce to trochu citu. aby se okolí nevylekalo....spíš jsem to myslela tak, že nemusím nosit černý šedý kalhoty, černý polobotky a vínový svetřík, když se v tom necítím dobře. Nosím džíny, mikiny s kapucí střízlivých barev, vesty, dobrý boty. Prostě - zezadu lyceum, zepředu muzeum 😀 😀 😀

ivett
4. lis 2010

😀 hezky řečeno 😀

sambucca
4. lis 2010

souhlas s @ivett tanga vylezajici z bokovek jsou ekl... a co je vic, kdyz chybi i ty tanga - do dzinu bez spodniho pradla je pro me daleko za hranici vkusu

terinda
4. lis 2010

Mně nejvíc dostává zadek vykukující z kalhot, a to nejen u ženských 😀

Nebo slečny v zimě v krátké zimní bundiče, krk mají obalený stokrát šálou, ale bojovky jsou prokllatě nízko a vylejzá jim pupík a bedra 😅

brusinka.pusinka
4. lis 2010

holky to je fajn diskuze 😀 😀 no celkově mladé dívky obzvlášt při těle a mají o 3 čísla menší věci a všude michelinky no děs, vidím to u syna ve škole, a navíc jejich střídné marfušácké nalíčení no celkem paráda 😀 😀 Mě už pomalu táhne na 40 alemám svůj styl , nejsem žádný modní talent ale nosím sportovní módu a rockovou od svých 15 let. takže každá máme svoje a proč se hnát za uplně posledními modními trendy že 😀 i když se mi líbí když to někdo umí nosit a padnemu to jako hrnec na prdelku 😀 😀 😀

lenkabu
4. lis 2010

vykukující jakákoliv část spodního prádla 😝

osobně mám ráda etno styl,spoustě lidí se to ekluje, záleží na vkusu,těch pravidel dneska moc není

filipal
4. lis 2010

mne najviac vadia tie vulgarne typy...tigrovane vzory s mega vystrihom, k tomu plno zlata a kriklavy ruz, kilo riasenky, super mini a stekle. najlepsie este cigaretku do ruky a mat nad 40 😝 😅 .....
zvlastne, ze ponozky v sandaloch ma nejako neirituju, hoci tolko sa o tom hovori....
kratke ponozky do sportovych sandalov sa mi zdaju ok....v lete, ked sa potia nohy sa nezapotia sandale a neotlacia nohy. neviem preco to kazdemu vadi....
otrasne su v sandaloch na opatku....to ano. ako sa nosili kedysi

a pacia sa mi muzi v kabatoch. tie sportove vetrovky sa do mesta nehodia. patria na hory. ale to je zlozvyk chlapov u nas. vo Svedsku su muzi elegantni, v sik sackach, kabatoch dobrych strihov....je to sexi

crca
4. lis 2010

@terinda teď jsi mě připoměla jednu právě takovou historku s tou ššálou a holím pupkem 😀 Stála jsem na zastávce,jela z práce domů a v tu dobu jezdili i školáci a byla zima a mrzlo 😅 A najednou tam přišla jedna"puberťačka" s šálou omotanou kolem krku,že jí sotva byla vidět hlava a kamarádky se jí ptají co jí je.A ona na to,že jí bolí v krku,že asi bude mít angínu 😀 😀 jenže jak jsi psala,bundičku do pasu,bokovky a mezitím akorád na ledvinách neměla jediný kus oblečení,takže holé 😀 😀 😀 No já když jsem to slyšela,tak jsem se musela otočit a začít se smát,jestli to myslí vážně 😀 Tohle je teda fakt příšerný 😒

lendy1
4. lis 2010

Tady je dost inspirace, jak opravdu ne:
http://modnipeklo.cz/
a najde se tam i spoustu dobrých rad co se týká barev, kombinovatelnosti, výběru vhodného oblečení...

Já se líčím denně a snažím se oblékat střídmě elegantně, žádný sportovní styl u mě nehrozí-kostkované kalhoty a trekovky-v tom fakt mezi lidi nechodím. Samozřejmě na sport se oblékám sportovně, ale jinak jsem ženská, tak se oblékám podle toho-boty na podpadku, různé topy, halenky, sukně nosím málokdy, spíš teda kalhoty. Spoustu parády udělají doplňky-kvalitní hodinky, kabelka, šátek...a kouzlit se dá s bižutérií, šálkami a šátky...
Myslím, že prostě buď člověk nějaký cit pro modu a estetično má nebo nemá zájem a jde to pak bohužel i vidět. Spousta lidí vůbec nemá soudnost, je jim jedno, jak vypadají, co na sebe oblečou a je to fakt smutný....
Přitom stačí postát pár minut ráno před skříní, řádně vybrat, zkombinovat a je to.
Já teda nakupuji kosmetiku a oblečení děsně ráda 🙂

kubaka
5. lis 2010

hlavně při oblékání použít sebekritiku, a oblékat se adekvátně věku. Jak psala berenika.
dneska jsem viděla děvuchu, co měla dobrých 90 kilo, k tomu růžové leginy, přes ní jí viselo břicho a boky a oranžovou květovanou tuniku s volánky zřasenou v pase - tlusté nohy nacpané v ponožkách a malých balerinkách. boží pohled.

co se mi ale teda opravu fyzicky protiví je servírka, která mi strčí svůj holý podbřišek a vyčnívající pánevní kosti přímo před mou přežvykující pusu. Jedné už jsem to i řekla- ještě byla mladá a vystrkovala to břicho dopředu, fakt pár centimetrů od talíře. Ta otevřená vulgarita, lascivnost mi vadí v dnešní modě úplně nejvíc. Nevkus a lascivnost. Výstřelky nevnímám.

k.ate
5. lis 2010

Tak já se přiznám bez mučení, že oblečení moc neřeším, mám radši spíš sportovnější oblečení, nevím, jestli z toho někdy "vyrostu" a začnu se oblíkat elegantně 😀 Každopádně dneska jsem koukala z okna na hrdličky na stromě a dostala mě paní (nebo slečna), která měla kalhoty, ze kterejch jí zadek lezl tak, že se to nedalo přehlídnout ani od nás z 5. patra... 😕 😀 To bylo moc i na mě... 🙂

Jinak kdyby se našel dobrovolník z Brna, co by mi s oblíkáním poradil, tak to uvítám 😀

kristi
5. lis 2010

@lendy1 modni peklo ctu pravidelne, je to fakt sranda...

ja se snazim se s tim nejak poprat sama. Uz vim co mi slusi a co ne, dokonce jsem si koupila letos poprve slim dziny a fakt vysoky podpatky...holt starnu a kdyz uz nekam jdu, tak chci vypadat.

tesim se na investici do Burberry trenckotu, snad uz nevyrostu a zustane mi na cely zivot.

nejvic me ale tesi, ze jsem si predelala meho muze a muzu rict, ze se cca posledni rok oblika fantasticky a desne mu to sekne 🙂 🙂

co fakt nesnasim, jsou batohy a hodne levne obleceni ala cinani

ivett
5. lis 2010

ty stránky jsou super, fakt se bavím 😀

mě by až tak nevadilo, když vidím lidi v čínanském oblečení, tak každý nemusí mít na dražší nebo značkové oblečení, ale mě na tom štve, že je na tom na první pohled fakt vidět, že je to od větví, že je to navíc jak uniforma, protože to má půlka města a hlavně, že to není nic jakoby "jejich", že jsou to jen okoukané styly, vzory, modely od těch značkových...to mě fakt vytáčí, protože když nemám na kabelku LV, tak si ji přece nekoupím u větví a nemůžu si myslet, že to nejde poznat, protože poznat to teda jde, je tolik jiných pěkných kabelek k dostání, tak proč lpět na vzoru LV, když na něj nemám, to je taky problém, že lidi nějak nechtějí pochopit, že můžou i ¨v levnějších oblečeních a bez monogramů a velkých značkových log na hadrech a kabelách, vypadat dobře...

rubi
5. lis 2010

Tak to modni peklo me pobavilo. Hlavne ten Cech v Louvru... taky ziju ve Francii a je fakt, ze kdyz se nekdy vyvali Cesi nebo Polaci z autobusu, tak je to videt 😅 A panove s ponozkama v sandalech jsou klasika...
Vseobecne mi vadi, ze v Cechach spousta zenskych holduje sportovni mode (vyse zminene zimni bundy, ale i tenisky na beh do mesta apod.)... sportovni moda je urcena ke sportu a tecka... Da se obliknout pohodlne bez toho aby clovek vypadal, ze jde na vylet.

A hlavne - v jednoduchosti je krasa... preplacanost, kriklavost, tuny vyraznych doplnku a zdobeny nehty opravdu na urovni nepridaji 😔

lendy1
5. lis 2010

kristi, já též 😀
Vždy čekám na nový příspěvek 😀

Možná to jsou stránky pro někoho až moc kritické, ale ta holčina jen nahlas a viditelně říká a ukazuje, jak opravdu v módě NE a to, co na svých stránkách prezentuje je bohužel denodenní realita našich ulic.
Nedávno jsem čekala až mi otevřou jeden obchod s nábytkem, bylo to na obřím parkovišti, tak jsem pozorovala ženský a musím říct, že před obchodem se shromáždilo asi 20 ženských v rozmezí 16-50let a z toho pouze jedna neměla boty na běhání, měla kabelku a ne baťoh nebo igelitku a i když celkově to nestálo za nic, tak v tom stádečku "sportovkyň" docela vyčnívala.
No a v létě jsem byla na výletě ve Vídni, sedla jsem si na kávu na hl. nákupní třídě a marně hledala někoho, kdo by se hodil do módního pekla a za tu 3/4 hod. tam neprošla žádná ženská, co by měla namířeno směr peklo.
A to nemluvím o Itálii, tam jsem si připadala jak chudý příbuzný bez špetky vkusu 😅

Asi něco jiného je taky móda v Praze a něco jiného na malých městech 😒

Jinak já poslední dobou koukám spíš na kvalitu, koupila jsem si dražší hodinky, jsou opravdu kvalitní, takže netřeba dalších výrazných doplňku, šetřím na černou Almičku v epi (mmch, kristi, děsně se mi líbí ta, co máš ty 🙂 ), nechci LV vyloženě v Monogramy, aby do světa hlásala: já jsem od LV. A klidně na ni budu rok šetřit, ale vím, že mi udělá službu na několik dalších let a je to výborná investice. A kdo neví, tak nepozná, že je od LV.
Nemám ráda výrazné vzory, velkou nápaditost, obří potisky nejlépe se značkou přez celé tričko apod...V kvalitní jednoduchosti je krása 🙂

Nesnáším gelovky se třpytkami a všelijakými příšernými barvami a vzory, nejlépe ještě ve tvaru tlusté lopatky, to se mi fakt vždy chce řvát 😠 Je něco špatného na přírodních nehtech v zaobleném tvaru s francií popř. jenoduchou, krémovou barvou nějakou nenápadnou nebo naopak sytě červenou?
Dneska na obědě mě dostala servírka-pěkná holčina, upravená, pěkné vlasy, make-up...no, dokud teda nevystrčila nehtové "lopaty" - tyrkysové s mega třpytkami a ani s těma drápama nemohla sebrat mince ze stolu. Proč to dělá? Proč tu hrůzu někdo nosí? Proč modrý, extra řvoucí lak?

Mě by spíš zajímalo, kde se bere tolik nevkusu, lacivnosti, přeplácanosti...co je denně k vidění?

kristi
5. lis 2010

@lendy1 můj dárek od muže k narozeninám - doufam, ze mi vydrzi min. dalsich 20 let, je rposte uzasna...

nehty mam sice od cinanu, pac jsem nenasla jinou nehtarku a nosim je rude a jsou fajn, rovny drapy nesnasim - to vzdycky rikam: kulaty a kratky a on piluje a piluje 🙂 🙂 🙂

tetes1
5. lis 2010

Nemám ráda nesoudnost,nepatřičnost,umělotinu,přeplácanost a snobismus. Až je to nesoudnost oblékání neúměrně věku,neúměrně postavě,neúměrně prostředí,ať je to šusťákovka k sukni či nevhodně zvolená obuv,přeplácanost,silné líčení,hodně hluboké výstřihy,barevná nesladěnost,umělotina již zmiňované modré třytivé gelové drápy,snobismus ty výrazné nápisy o jakou značku se jedná....Nicméně u mě se asi oblékání mění v rámci praktičnosti. Do práce to byly boty na podpadku nyní do lesa či na hřiště s dětmi bych tuto obuv a celkové odění považovala na nepraktické a nepatřičné,takže jakéci "polobotky" bez podpadku.. Nevadí mi laciné kabely a tašky,když jsou vhodně zvolené jak barevně tak stylem. Raději neznačkovou kabelu hodící se než značkovou nehodící se. Ale co opravdu nejvíc nesnáším je neupravenost a nedbalost. Tzn. špinavé boty (ať jsou jakékoliv),oprýskané nehty (to raději nenalakované,ale upravené)a špinavé nehty o tom už raději ani nemluvím,mastné vlasy,nenalíčenost i když ne každý se líbí,ale i tak se dá obličej upravit např. vytrhané obočí apod. A ze všeho nejvíc výmluvu typu jsem na mateřské naprosto nestíhám si umýt vlasy,upravit nehty,umýt boty......kecy,kecy,kecy jen vlastní pohodlnost.