Chyby a zásady v oblékání, líčení, atd.

zakve1
4. lis 2010

Holky, pojďme prodiskutovat jaká jsou pravidla v oblékání, jaké se dělají chyby např. v kombinování určitých kousků oblečení. A co líčení? Vlasy? Každá asi víme, že ponožky nepatří do pantoflí, že každá by měla mít doma "malé černé", že když se nalíčíme, tak se dává důraz buď na oči nebo rty, nikdy ne na obojí, že se nenosí děsný odrosty na blond vlasech, atd... Dejte sem vlastní tipy a rady, ať se to týká vlastně čehokoliv v oblasti stylu a designu člověka 🙂.

lenkabu
7. lis 2010

doma nosím tepláky a trička,nezničené,neděravé,nevytahané 🙂

neumisa
7. lis 2010

doma jedině tepláky a tričko, samozřejmě čisté, neděravé, nevytahané. To, co má díru nebo nesedí tvarem bývá velmi často použito jako hadr na podlahu 😎 🙂

válenky nemusím, silně mi to připomíná módu důchodek 😅

na dlouhé šaty se chystám, jen co mi nebudou děti prchat - nahánět robata v šatech po kotníky mi přijde neestetické a životu nebezpečné 😀

tetes1
7. lis 2010

Styl kozaček a džín se mi líbí,ale na vyšší štíhlé holkce,já mám krátké nohy a měřím 164 cm,takže nic moc výška a nevypadá to na mně hezky.
Doma chodím většinou v takových sportovních kalhotech nebo elasťákách ze soupravy na aerobick nebo když nejsou vytahané,tak i takové ty tepláky s nápletem v pase nejsou podle mě nic špatného a k tomu normální trička,ale i doma mi dost záleží na barevné sladěnosti a to třeba i ponožek nebo čelenky do vlasů. V džínách bych se necítila pohodlně.

meleri
7. lis 2010

já jsem fakt divná, odmalička jsem se nechtěla doma převlíkat a to mi zůstalo..prostě strávím celý den v jedněch džínách nebo šatech a je mi tak dobře....už se mi pár lidí divilo...ale jaksi mi to tak vyhovuje...jakmile se převleču do pyžama nebo něčeho takového chce se mi spát.... 😅

neumisa
7. lis 2010

@meleri mně se chce spát v čemkoliv, ani to nemusí být pyžamo 😀 😀 😀

terak
7. lis 2010

@editah222 Tak jedine prezouvat v praci, manzelovi pomohlo az toto.

Ja teda za nejvetsi modni peklo povazuji leginy v jakemkoli podani. At uz samotne nosene, nebo pod sukni. A zejmena nektere modni perly, ktere nabizi online katalogy s oblecenim, treba bonprix. To je fakt sila.

neumisa
7. lis 2010

@terak jé, tohle jsem nosila tak na základce 😀 😀 😀 ... ale to už je hodně dávno ☹ ☹ ☹

lucenek
7. lis 2010

modní peklo?
tepláky se 4ma pruhama alá kožená bunda kde čučí beran bílé ponožkya mokasíny.....luxusní kombinace 😀

berenika39
7. lis 2010

@lucenek more stripes, more adidas....víc proužků, víc adidas🙂

ivett
7. lis 2010

tak leginy mám ráda, myslím, že do nich mám i nohy - štíhlé a dlouhé a když se umí nosit a jsou decentní, tak se mi to líbí...nosím je ráda, kor teď v těhu...
ty pestrobarevné hrůzy bych si samozřejmě nevzala, ale mám doma černé, šedé, fialové a bílé...😉 teď nosím jen černé...

lucenek bunda s beranem náhodou může být i pěkná, ale nesmí to být taková ta ještě z dob komančů, dneska už jsou i moderní beraní bundy... 😉 já ji teda nemám, ale manža má krátkou bundu alá dubnák s beranem, loni kupovanou a moderní a pěknou 😉

lucenek
7. lis 2010

já miluju boyfit nebo boyfriend džíny na volný čas...pak nosím cigaretky do kozaček (alá jezdecké botky)
v šatníku mám kabát, koženou budničku do pasu, crossbody tašky...extrémně pohodlné hlavně ke kočárku....vesty všeho druhu 😵 a prosím pěkně gumáky jsme si na staré roky pořídila.... 😀

lucenek
7. lis 2010

@ivett jj ty kvalitní jsou krásný...psala jsem alá kožená- ty napodobeniny...i když i tu jsme mamce kdysi nosila 😀 😅

lucenek
7. lis 2010

celkem se snažím držet zásady dvě barvy třetí minimálně a ladit.....i manža už to zná a kouká co si veme...ale neskutečně mě vyáčí jak si narve triko do riflí a stáhne páskema trochu podkasá.....jako na to už nemám nervy tři roky mu opakuju že triko do kalhot nepatří....a on stejně...ostuda s ním fakt....ale je mu 41 tak to přičítám fotrovatění 🤐 😔

lucenek
7. lis 2010

Aladinky na ty nemám odvahu vypadala bych jako kdybych měla v kalhotách permanentně nasráno....takže mě teda neseknou..ale sem tam někomu jo 🙂

ikarkulka
7. lis 2010

doma chodím oblečená teda asi jako většina tady - tepláky, sportovní kalhoty, pohodlné třičko, mikina... mám i pár džín, které už ven nenosím, k tomu občas i obleču tenký svetřík... žádný díry, sepraný, vytahaný...
a i doma musím ladit, na nějaký halabala mě neužije.

sešmajdaný boty nemusím všeobecně, to už není jen neestetický, to je i nezdravý.

ale z čeho se mi teda zvedá maximálně kufr - absence pedikury a boty s prázdnou patou. ideální je, když před vámi takový exponát jede na jezdících schodech, takže to máte pěkně před očima 😝

lucenek
7. lis 2010

já bych se tady mohla pěkně rozepsat co vše jsem již viděla a zažila stran hygieny, ale myslím že by to nebylo vkusné.....takové rozdrbané paty jsou ještě v pořádku oproti jiným

jani11
7. lis 2010

jee supr tema 🙂 modnipeklo me fakt pobavilo, dobra stranka! 😀
ja mam modu rada, sleduju novinky apod., ale nijak to neprehanim. nemusim mit za kazdou cenu vec ktera je in, kdyz vim ze mi zrovna neslusi. ja myslim, ze dulezita je soudnout. jako rvat na sebe neco za kazdou cenu jen kvuli tomu, ze je to moderni... mne se treba leginy libi, ale ja je muzu jen do kozacek, k balerinkam ne, i kdyz jsem celkem hubena, jsem mala a mam kratky nohy... u me celkove boty na nizkym podpatku nejedou 🙂

batohy to je kapitola sama o sobe, @peppapig mas pravdu, hned poznam cecha, slovaka, a to podle batohu 😀 ale neodsuzuju, ja pred 5 lety taky prijela s batohem 😀 ale tohle uz me nastesti preslo..

holky co ja nepochopim (nechci se ted nikoho dotknout) jsou ty ruznobarevny meliry na hlavach, co to jako je?? mit na hlave cervenou, oranzovou a zlutou barvu dohromady 😝 no fuj.

lenkabu
7. lis 2010

Mně se ty melíry dost líbí,když je k tomukrátký rozcuchaný účes a celkově to k ženě jde,na usedlé padesátnici asi těžko 🙂

jani11
7. lis 2010

@lenkabu ja vzdycky kdyz prijedu do cr tak se nestacim divit, co to ty hoky na tech hlavach maji 🙂 ale tak kazdej ma jinej vkus, to je jasny... v cr jsou ale hodne oblibeny ucesy na kratko, to tady skoro vubec ...

lenkabu
7. lis 2010

Já mám teda krátký vlasy hodně ráda, znám jen pár holek u kterých by to bylo škoda a mají krásnou dlouhou hřívu ale jinak se mi líbí jedna hláška co doneska kámoška od kadeřníka "dlouhý vlasy nejsou účes a po dvacítce si je může dovolit málokdo" 🙂

meleri
7. lis 2010

terak,

ty legíny na obrázku to je síla! 😅
já sama je taky nemám ráda ale nosím je ke kratším šatům, vypadá to blbě ale jelikož to tak dost lidí nosí tak jsem se k tomu taky dala...ale myslím že už je to trochu na ústupu...

mi se strašně líbí i sportovní moda typu flísové mikiny, atd, moc mám ráda fleece i když to není moc vkusné tak je v tom tak dobře, zrovna si říkám že příští zimu až už nebudu v jiném stavu si takovou lepší mikinu pořídím...nějakou co je třeba naspod i prošívaná, v tom musí být teplíčko!

meleri
7. lis 2010

krátké vlasy jsem měla ted poprvé v životě a nevím zas mi chybí ty dlouhé....přijde mi že člověk musí být opravdu hodně hezký aby mu to slušelo..ale asi jsem moc náročná! zase je to fakt praktické....uvidím co po porodu jestli budu mít sílu na to se furt česat...

sunea
7. lis 2010

Ja sa akurat musim zastat niektorych panov, co nosia ponozky v sandaloch. Pocuvala som raz v radiu relaciu o cukrovke a tam sa jedna dr. vyjadrovala, ze ludia trpiaci na cukrovku (hlavne tazsie pripady) by v ziadnom pripade nemali nosit sandale naboso, kvoli moznemu poraneniu nohy a naslednym moznym vaznym komplikaciam... Na starsich panoch mi to ani moc nevadi, je to skor sranda, ked ma niekto ponozky vyhrnute az po kolena :o)

tetes1
7. lis 2010

Já mám zas dojem,že mít krátké vlasy,tak mi to přidá několik let,protože bych měla hlavu samou kudrlinku a mohla mít na hlavě tak akorát ty účesy alá Márč S. Jinak mám vlasy kvalitní,hustý,pěkný tak si je ještě chvilku delší nechám.
Ale když má někdo řiďoučké nic moc vlasy,tak si myslím,že by lépe vypadal krátký účes než za každou cenu mikádo.

terak
7. lis 2010

@meleri Tak proc to nosis, kdyz si o tom myslis, ze to vypada blbe? 😀

@lucenek Fotrovateni to nepricitej, manzelovi je 31 a bojuju s nim 7 let. Je pravda, ze jsem si ho trosku prevychovala a ted je fesak, ale s tema trickama do kalhot me teda se.... 🙄 A nejlepsi je, ze si to v praci z kalhot vynda a pak to ma cely den pozmuchlane 😠

terak
7. lis 2010

Tak me napadlo, at tu netlachame o nicem. Netroufly byste si poslat fotku a nechat se zdrbnout ostatnimi? Myslim, ze urazet se tu nikdo navzajem nebude a aspon ziskame zpetnou vazbu na nektere nase modylky. Co rikate?

meleri
7. lis 2010

ty ponožky mi ani zas tak nevadí, občas to tak nosím taky... 🤐 😅 ale snažím se vybrat nějaké pěkné asi bych si nevzala nějaké zelené vyřvané nebo tak 😅 a u těch nemocných cukrovkou to teda tím tuplem chápu...

právě mi se zdá že to o dost přistaří, jenže každý má na to jiný názor, pár lidí mi řeklo že jsem omládla, pár zas že vypadám starší no vyber si.....ne já už se fakt nestříhám, ted to mám jakože mikádo a nechám zas i delší....naštěstí mám taky celkem husté vlasy....

jakoubka
7. lis 2010

tak já budu mít dlouhý vlasy snad i v 80 letech 😀 🙂
A náhodou dlouhé vlasy jsou krásné na stařenkách v padnoucím drdůlku 🙂 (viz :Babička) 🙂

meleri
7. lis 2010

@terak
já po porodu se začala cítit jaksi nejistě, zaprvé jsem přibrala, sice to pak shodila, ale začala jsem si říkat že už nemůžu asi nosit hodně krátké věci a tak jsem si projistotu nasadila vždycky ty elastáky....ale třeba jsou dobré v zimě, to nikdo pod kozačkama moc nepozná....

fotku? jo tak nějakou mám ale nevím no.... 😝 😀 😀

janula2008
7. lis 2010

Legíny mám taky ráda 😉 dají se hezky kombinovat a jsu pohodlný 😉 ale jsem vysoká s dlouhýma nohama, tak myslím, že to snad vypadá docela dobře... 🙂 a vlasy jsem měla krátké jen jednou a vypadalo to příšerně, tak myslím, že asi záleží i na stylu každé osoby a co komu sedne, nedá se to moc zobecňovat 😨 Ale takové ty padesátnice hrající všema barvama a lá papoušek, nedejbože v mini s devadesíti kilama tak to mi příjde úlet 😀