Chyby a zásady v oblékání, líčení, atd.

zakve1
4. lis 2010

Holky, pojďme prodiskutovat jaká jsou pravidla v oblékání, jaké se dělají chyby např. v kombinování určitých kousků oblečení. A co líčení? Vlasy? Každá asi víme, že ponožky nepatří do pantoflí, že každá by měla mít doma "malé černé", že když se nalíčíme, tak se dává důraz buď na oči nebo rty, nikdy ne na obojí, že se nenosí děsný odrosty na blond vlasech, atd... Dejte sem vlastní tipy a rady, ať se to týká vlastně čehokoliv v oblasti stylu a designu člověka 🙂.

lendy1
5. lis 2010

Hm, manžel má teda úžasnej vkus 🙂
Fakt krása... 😵
A přesně: jednoduchost, kvalitka, neřve to do světa: já jsem luxusní značka-třeba moje nej...kamarádka by vůbec nepoznala, co to je za značku (což je i dost smutný).
Vydrží ti 20let a pořád budeš in, dá se nosit ke spoustě věcem...a každý outfit povznese někam úplně jinam 🙂

Teď jsem si vzpomněla, jak jsem byla v kině na Sexu ve městě 2 😅 Vůbec si nepamatuji o čem to už bylo, jen jsem hltala ty jejich hadříky a zírala s otevřenou pusou. Náhera...třeba ty bílé, jednoduché šaty, co měla Carrie na začátku 😵

tetes1
5. lis 2010

@lendy1 co je smutného na tom nepoznat co je to za značku? 😅 Ty šaty jsou krásné. A ta kabelka s emi třeba vůbec nelíbí nebo mi přijde hodně o ničem. 😉

lendy1
5. lis 2010

@tetes1,
mě to smutný přijde, když prostě ženská nemá absolutně žádný zájem o módu 😖
No a třeba Alma v epi mi vůbec nepřijde o ničem. Viděla jsi ji v reálu? A o ničem ti přijde v čem? Že je nenápadná?
Má krásný tvar, je dokonale propracovaná, výborný materiál, mě teda o ničem vůbec nepřijde. Ale je to o pohledu na věc 😉 Já vím, že ji unosím a že to bude investice, které nebudu litovat 🙂

tajemna30
5. lis 2010

@tetes1 napsala jsi to přesně dle mého názoru, takže škoda cokoliv doplňovat, jen se pod to podepsat 😉

Mám ráda hezké věci, ale určitě nemusí být pouze značkové.

lendy1 ty šaty jsou opravdu moc krásné, přesně dle mého vkusu. Ale hodnotit nejlepší kamarádku dle toho, že nepozná o jakou kabelku jde, mi příjde, jak z úst mé krásné sestry, před deseti lety, ale tehdy na to měla věk. A smutné věci mi příjdou úplně jiné, než že kamarádka nepozná značku kabelky.
Ano je ta kabelka nadčasová, kvalitní materiál, propracovaná, neříkám že se investice nevyplatí, jen mě zaráží co je pro někoho smutné.

jasekd
5. lis 2010

Ups, vubec nevim, co tu resite, tu kabelku bych taky nepoznala 😅 Jinak mate skoro ve vsem pravdu, ovsem kdybyste videly me, urcite me taky do pekla poslete, nedelam zadne tyhle preslapy, o kterych byla rec, ale chodim jako vetsina, rifle, sportovni bunda a boty, ono za kocarem je to nejpohodlnejsi a driv , kdyz jsem chodila do prace, tak jsem prebehla tech par set metru, v praci oblikla bilej plast, kosili a kalhoty, tam se moda nehoni. Obleceni jsem resila vice, kdyz jsem sla nekam vecer. Znackove veci taky nemam. U vetvi nenakupuju z principu, ono se da sehnat i levnejsi a lepsi obleceni, segra ma treba super veci ze sekacu (v Praze, nejsou to ty klasicke s kosema plnejma hnusnejch vytahanejch veci, ale nekomu i tohle muze pripadat blby).
Potrebovala bych spis poradit, co s vlasama. Mam hnede delsi huste kvalitni vlasy, jenze ten blbej typ, co se trochu vlni, hlavne kdyz navlhnou. Mivala jsem krasne rovne, pak mela ostrihanou hlavu masinkou, no a pak narostly uz zvlnene. Nejsou ani rovne, ani vlnite, proste sem tam vlna, splasene. Poradite, jakej sestrih? Nosila jsem dlouho bez ofiny, vsechny stejne dlouhe, pak to dala sestrihat a nasikmo ofinu, ale fakt dobre to vypada pouze vyzehlene. Na to ted nemam moc cas a taky je mi lito je denne zehlit a nicit si je. Ofina odrusta, na doma to sponkuju, aby neprudila, do spolecnosti zehlim. dyby nekoho napadl treba nejakej obrazek sem dat, budu rada.

lendy1
5. lis 2010

@tajemna30,
to není o kabelce, je to o celkovém přístupu k módě, jak jsem psala v dalším příspěvku 😉
Prostě se myslím, že je smutný, že se celkově spousta žen (ať je to moje kamarádka či kdokoliv cizí) vůbec nezajímá o módu. A tím nemyslím, co je co za značku a co je teď in, co se teď nosí...prostě nemají vůbec zájem, je jim jedno, co na sebe obléknout, jak celkově vypadají, jak působí na okolí. O tom to je...ženská by prostě měla vypadat jako ženská a ne jako turista co slezl z hor, umaštěný bezdomovec, co si na sebe natáhne cokoliv, co najde, lacivná děva a podobně 😉
Moje kamarádka je pro mě ta nej...z jiných dovodů, ale je smutný, že ji jako ženské nic móda neříká.

lenkabu
5. lis 2010

Když nepoznám kabelku tak nemám zájem o módu? 😀 Sorry, jsem trochu pobavena 🙂

souhlas s tetes, nesnáším neupravenost, ženy beze stopy make upu,mastné vlasy a řeči "až budu chodit do práce,tak budu zase vypadat" 😅

lendy1
5. lis 2010

@lenkabu
Tak buď 😀

lenkabu
5. lis 2010

Však jo před půlnocí mně pobaví už máloco 🙂 mimochodem,taštička je pěkná 🙂

tajemna30
5. lis 2010

@lendy1 už jen k tomu napíšu toto - určitě by žena měla mít zájem o modu, v tom ti dávám zapravdu, ale ne žít jen modou, a dle toho soudit ostatní.

Krásnou dobrou noc všem.

jasekd
5. lis 2010

Nejvetsi brutal jsou ty sandaly s ponozkama. Naznacila jsem manzelovi, aby upozornil sveho otce, at to nenosi, aspon ne, kdyz jde nekam s nama, a on mu samo rekl: L.rikala, ze ty sandaly a ponozky jsou trapny..." A tchan na to, proc bych to nenosil, kdyz je to pohodlny! Takze tak, no a jeste si k tomu vezme igelitku a uspech je zarucenej 😀 Ja jdu vzdycky dva metry pred nima, kdyz nekam razime, je to fakt ostuda. Muj tata treba vubec nenosi rifle, ma nekolik obleku, vzdycky se oblika adekvatne situaci, na tatu jsem pysna, za tchana se stydim 😅

beata.n
5. lis 2010

Lendy každej vidí ženskost v něčem jiném,né každý se třeba cítí vě věcech sou jsou třeba zrovna pro ostatní hezké 😉 nevidím nic špatného na sportovní bundě a teniskách když jdu s prckem ven,to už mi přijde padlé na hlavu ještě před odchodem řešit co si zrovna vezmu na sebe když jdu s prckem na písek 😅 ale upravený by měl být člověk vždy,s tím souhlasím,ale ať si každý nosí co chce.taky kabelku nepoznám,snad pro to nejsem špatný člověk,módu už vůbec nesleduju.když si jdu něco koupit,tak si věc vyzkouším,buď mi padne,líbí se mi a vemu si jí nebo mám holt smůlu,proč z oblíkání dělat až takovou vědu?stejně ať si koupíš cokoli,vždycky se najde někdo kdo ti to skritizuje 😅

jasekd stejný problém mám i já,vůbec už nevím co s nima,stačí fakt jen malé vlhko venku a já mám vlasy šílený 🙄 taky by mi bodla rada,jaký střih,nebo co by aspon trochu pomáhalo

jasekd
5. lis 2010

@beata.n No je to docela zoufaly, protoze kolikrat vypadam jak cuchta 😠 Vyzehlim to, pak je venku mlha a ja jsem jak ovce... Nejhorsi typ vlasu, ani tak, ani tak. A ja je mela rovny, ale debil jsem je ostrihala a pak narostly uz takhle blby. Mne pomaha jen zehlicka a nejit spat s mokrejma, coz se fakt nedari, neni cas mejt si je pres den. No a nejhorsi je morsky ovzdusi...

tetes1
5. lis 2010

@lendy1 no,já si nemyslím,že tím že nepoznám určitou značku nemám vůbec žádný zájem o módu. To mi přijde hodně moc přehnané tvrzení.Je fajn mít určitý přehled a zájem,ale zas bych si dala bacha,aby to nehraničilo s posedlostí a jediným zájmem. Ta kabelka,no je to otázkou vkusu asi nejde o nenápadnost,ale spíš mi na ní nepřijde vůbec nic zajímavého,ale fakt nic ani tvar,vzor přijde mi totálně tuctová,takže fakt zapadne mezi stovky dalších. Ale jak píšeš je to otážkou vkusu a jestli se někomu líbí a může si jí koupit je to jedině dobře. 🙂 Čtu dál,možná jsi to jenom špatně napsala nebo jsme nepochopily.Vyznělo to,jakože když nepozná značku ´= absolutní nezájem o módu,ale tam zřejmě bude víc věcí,kvůli kterým to píšeš. 😉

@jasekd já mám hodně husté,vlnité vlasy takže je můžu mít buď dlouhé anebo úplně krátké,bohužel žádný z těch moderní sesekaných sestřihů si nemohu dovolit. Ofinu nenosím,ale to je otázkou čela,já si můžu dovolit mít vlasy z čela někdo ne,zas já bych v ofině vypadala jak debil. Když mám vlasy neprostříhané a neztenčené efilačkama,tak je mám u hlavy zplihlé a okolo učí helmu. Takže nosím vlasy na ramena,ale prostříhané,ztenčené,tak aby vypadaly vzdušně a upraveně.
@jasekd manžel a tchán jsou dobrý 😀 tchánova reakce mě až pobavila atobě se vůbec nedivím. 😀

tetes1
5. lis 2010

@beata.n
@jasekd když necháte prostříhat a ztenčit,tak i když zvlhnete,teda vlasy a zkroutí se různě,tak to pořád vypadá,že to tak má být.

beata.n
5. lis 2010

@jasekd přesně tak asi nejhorší typ vlasů 😠 a zajímavý je,že to máš stejně jako já!!mě se taky vlní od doby co jsem měla hodně krátký sestřih-ještě ke všemu sestříhané postupně-od té doby fakt děs a bída 🙄 no já s mokrejma ani jít spát nemůžu,bych to ráno nerozčesala.já si je meju přes den-prcek mi rád asistuje.já je ted ani nežehlím,stačí vyfoukat přes hřeben v předklonu,pak mám krásný nadýchaný a rovný účes,ale vydrží to jen pár hodin.asi půjdu do hola 😒

beata.n
5. lis 2010

@tetes1 no tak jsem to taky nosila a mě právě přijde,že když je mám prostříhané,tím víc se mi pak kroutí,ale třeba je to můj dojem.já taky ofinu mít asi nemůžu-radši jsem jí nezkoušela 😅 😀

jasekd
5. lis 2010

@tetes1 Ja mam taky dobry celo nastesti, akorat uz to byla nuda. Ta ofina taky byla dobra, ale za cenu narocnych uprav. Teda kdyz bylo sucho, stacilo to vyzehlit treba po 2,3 dnech pohoda, ale jak je vlhko... No a ty huste vlasy, ty co jich maji malo, tak nam zavidi, ale nekdy to vypada pekne blbe, a lidi si jeste mysli, ze jsem si to schvalne vyfoukala 😅 No, tchan je buran a manzel neni zadnej taktik... Takze to dopadlo tak, ze sandale nosi dal a jeste jsem ja ta spatna. Nebo ma strasne zubniho kamene, ale strasne. Ja jsem zubar, cili by se zdalo, ze jsem trochu postizena, ale vidi to i manzel jako laik, tak jsem mu rikala, at tatovi rekne, ze je to otresne, at si to da vycisit (kdyz pominu zdravotni riziko, esteticky je to silene), mne je blby mu rikat (nastesti ma jineho lekare, ne me), a prej je to zbytecny, ze ho to neboli 😅 No co pak s takovejma lidma...

jasekd
5. lis 2010

@tetes1 Prostrihane mam, ale dela to jeste vetsi objem. Je fakt, ze kdyz jsem je mela vsechny stejne dlouhe, byly daleko delsi, tudiz tezsi a splihlejsi.
@beata.n vyfoukat to v predklonu, tak vypadam jak slunce, vlasy vsude kolem hlavy... Navic to ani neumim spravne foukat.
Mimochodem, mne pripadaj sileny ty ucesy nadychany, s obrovskejma vlnama (treba na Miss to byvalo), jak je ta reklama, "ty mas ale objem.. To ne ja, to moje Shauma.." To je des bes, to se proboha nosi? Ja myslela, ze je to davno mimo...

lendy1
5. lis 2010

@tajemna30,
jasně 😉
Jestli je to myšleno konkrétně na mě, tak opravdu módou nežiji, jen mě baví, to je rozdíl 🙂 Pokud má někdo nějaký koníček, tak se o něj zajímá víc a móda je moje hobby, takže proč ne 😉

Ach jo...jak pár lidí obrátí 2 slůvka někam úplně jinam 😅 😕 😔
Toto není téma o to co jsem kde napsala a nebudu každému konkrétně vysvětlovat, jak jsem to přesně myslela, kor, když už jsem to tu psala 😉 Ende!!!

jasekd,
taky mám takové vlasy-husté, dlouhé, co se vlní. Naposled mi udělala kadeřnice fajn střih a prostě, když je vlhko, tak vlasy ještě podpořím v jejich vlnitosti a jinak žehlím do rovna. Pokud je chci mít krásně vlnitý, tak do nich dám tužidlo, spím s mokrýma, které si zadělám do vrchního drdolu-ráno mám krásné prstínky, do kterých stačí dát nějaký gel a je to. Vydrží takhle jen 2dny, pak už je to o ničem. A všem se ty vlnitý vlasy u mě líbí víc než vyžehlené. U moře se krásně kroutí samy-mě to přijde pěkný, přirozený, takový kudrlinky jako u moře nikdy doma neudělám. Měla jsem ofinu-děs, protože se kroutila, vlasy sesekaný-vypadali děsně, pokud se vyžehlili, měla jsem vlasy prostříhané-taky to nebylo ono. Takže teď mám stejně dlouhé a jen nahoře odpředu tak do středu hlavy je mám zkrácený (kadeřnice nějak ten sestřih nazývala, ale už si to nepamatuji)-dá se s tím vykouzlit pár zajímavých účesů a vypadá to dobře s rovnými a i s vlnitými vlasy.

beata.n
5. lis 2010

@jasekd já mám taky opravdu hustý vlasy,ale když s je takhle fénuju,tak nejsem jak slunce-zatím se mi to teda nepodařilo 😀 a o tý reklamě-no mě se právě líbí kudrnatý vlasy,hrozně moooc,ale přirozeně kudrnatý-proto vždycky u kadeřnice nadávám,proč je nemůžu mít úplně vlnitý neeboo teda pak rovný,né tohle co mám.ale každé má své pro a proti

já mám i ten problém,že v hlavě nesnesu tužidla,laky a podobně,hrozně mi to vadí a většinou mám pak hled lupy.co vůbec používáte za přípravky na vlasy?

kristi
6. lis 2010

@beata.n mam toho vic - sampon pantene, balzam taky. U kadernice jsem si koupila tohle a je to super
http://www.z-oneconcept.com/proddett.aspx?prdt=403 - navic to uzasne voni

pak mam jeste tohle
http://www.zbozi-vlasy.cz/CHI-Silk-Infusion-hed...
to vlasy krasne uhladi a navoni

kristi
6. lis 2010

@lendy1 to neni kabelkaaaaaaaaaa, to je penezenka 🙂

jakoubka
6. lis 2010

Ahoj,nevím ,jestli je to všude ,ale u nás v Olomouci je dost rozšířená "moda" ,kterou bych vraždila..sportovní bunda a kozačky na podpatku 😠
Já osobně mám ráda jednoduchost i v barevnosti(v té jsem spíš konzerva)(šedá,hnědá,černá,béžová,bílá)
Snažím se maskovat své nedostatky(hlavně klokaní kapsu),tunikou nebo topem,který má dole gumu)
Zamilovala jsem si šátky 🙂 Mám jeden oblíbený ,černá protkaný sem tam stříbrnou nitkou a k tomu nosím antracitovou koženou bundu a myslím,že to vypadá dobře,protože já se v tom cítím dobře.Jde i hlavně o pohodlí a cítit se dobře.
Zažila jsem trochu "ulet "u paní,co k nám přišla do butiku" věk cca 45.Postava nif mof,silonky,lesklé silonky,pepito šortky pod zadek ,buřtíkatou bundu a dva culíky 😀 😅

terak
6. lis 2010

@beata.n Alcina - sampon pro leskle vlasy a k tomu takove jejich mlicko na vlasy. Tuzidla nebrat 😀 😀 😀

danfal
6. lis 2010

Ahoj Holky. Konečeně fajn téma 🙂 . Četla jsem to celé s něčím souhlasím, s něčím ne, ale hlavně jsem přišla pro radu. Nejsem zrovna z nejštíhlejších, sice se snažím, aby to bylo lepší, ale jde to pomalu a i teď bych chtěla být za hezkou. Myslíte si, že holka s nadváhou by neměla nosit úplejší věci? Já je doma mám a připadá mi, že mi i sluší, co vy na to?

danfal
6. lis 2010

Jinak ty bílé šaty jsou nádherné, kabelky jsem si nejdřív vůbec nevšimla, ale pásne k nim krásně. Hned bych to všechno brala do skříně 🙂

filipal
6. lis 2010

precitala som si vasu zaujimavu diskusiu....a biju sa vo mne dva principy. prvy je, ze ludia by o seba mali dbat, uz aj preto, ze neziju sami. su sucastou spolocnosti, ktora musi "trpiet" ich vyzor, pach, pripadne aj tie zdravotne nedostatky (ako zubny kamen)....
ale zase druhy je, ze si nemyslim, ze je spravne ist proti pohodliu. nosit obuv, odev, v ktorom trpim. preto chapem
@jasekd tvojho tchana. ked su mu ponozky v sandaloch pohodlne (ja nerada chodim naboso, ludia, ktorym sa potia nohy tomu rozumeju). mozno by ste mu mohli kupit moderne kratke ponozky, ktore nie je vidiet. aj v sandaloch vyzeraju lepsie. clovek ako starne, puchnu mu nohy, bolia ho, ma vselijake starosti a pozera skor na pohodlie.
ja som si vsimla, ze praveze v krajinach, kde sa ludia obliekaju s dobrym vkusom nosia ludia aj ku kostymom, oblekom pohodlne topanky a netrapia sa v stekloch ako ludia u nas....aj drahe znacky sa tymto trendom inspiruju.
cize aby som to zhrnula, esteticnost ano, ale nie za cenu pohodlia a dokonca zdravia.

lendy1
6. lis 2010

@kristi,
ahá, já myslela, že je to taková ta malá kabelína jen do ruky 😉

tetes1
6. lis 2010

@danfal podle mě záleží na tom jak tu postavu máš,já mám třeba útlý vršek a širší boky a zadek prostě tvar hruška a když bych nosila vyloženě volný vršek,tak pak vypadám jako koule,takže musím mít vršek upnutější,když má někdo naopak břicho tak je divné,aby nosil upnuté trika a zdůrazňoval tím michelinky a jestli jsi oplácanější celkově spíš bych volila tuniky,ale zase né moc volné, určitě by to chtělo,aby měly nějaký střih a nebyla to jen "roura" nebo obyč.velké triko,které ti opticky ty kila ještě přidá.

@jasekd no jo to je pak s tchánem těžký i když mě to pobavilo 😀 ,když mu řekneš,že je to ošklivé na pohled i když ho to nebolí,tak ti odvětí,že když se to někomu nelíbí,tak ať se nedívá a na to už fakt není co říct. 😅