Čím jste chtěli být jako malé a co z vás je teď?

kukinka
4. kvě 2007

Taky jste meli v detstvi sen se necim stat?Cim?Splnilo se vam to nebo jste dnes necim jinym?

remor
4. kvě 2007

Já chtěla být učitelkou už od školky,proto jsem šla na gympl, pak na pedagogickou fakultu a nyní jsem učitelka na ZŠ 😉

vavka33
4. kvě 2007

ja som od malicka chcela byt ucitelkou a aj som. 😉 este ma lakala chirurgia a porodnictvo,ale vyhral sen z detstva 😉

lenaka
4. kvě 2007

Ja som chcela byť najskôr letuškou a potom učitelkou v MŠ. No a skončila som ako referentka predaja v cestovke. Ale som spokojná.

andrea.m
4. kvě 2007

ja som chcela byť predavačkou ako moja mamka a som zdravotná sestra.

ervotoc
4. kvě 2007

predavackou,navrharkou,policajtom 😀 😀 a vlastne sa mi to splnilo ,az na toho policajta 😝 ....mozem predavať vo svojich obchodoch 😝

ketka
4. kvě 2007

Já jsem chtěla být zvěrolékařkou, učitelkou, právničkou a jsem asistentka 😉

ajka23
4. kvě 2007

ja som chcela byt veterinarkou, ale moja stredoskolska chemia bola nic moc, tak som to potom vzdala... 😒 do teraz to lutujem, keby som bola mladsia, vystudujem este jednu skolu... 😉
som ucitelka, vychovavatelka, co som tiez spokojna, hoci niekedy mam deticiek dost... 😠 😀 😀 😀

zuzana76
4. kvě 2007

ja som chcela byt ucitelkou odkedy si to pamatam, potom obcas som este chcela byt veterinarkou, krajčírkou a spisovatelkou, ale ta ucitelka pretrvavala az som pri tomto sne zostala a ucim na gymnaziu, ale niekedy mam toho uz plne zuby a radsej by som bola tou veterinarkou- zvierata neodvravaju 🙂 a niektore deti sa spravaju horsie ako zvierata. Ale som relativne spokojna, lebo povolanie je to pekne a vzdy sa najde par ziakov a tried, pre ktore sa oplati ta namaha.

sharlotta
4. kvě 2007

Ja som chcela byt maliarkou a od asi 10 rokov som chcela byt politickou, velvyslankynou....az kym som sa nedostala na VS a nezacala to studovat. Od vtedy neviem, co chcem byt, ale zatial ucim anglictinu.... 😒

marinka
4. kvě 2007

Já jsem chtěla být cukrářkou, pak modelkou a tanečnicí 😀 a nakonec veterinářkou. A je ze mně sociální pracovnice 😀

pavlinka3
4. kvě 2007

já chtěla být na ZŠ psycholožkou a teď jsem studentkou ekonomie na VŠ (už jsem Bc. a příští rok snad Ing.)

ajka23
4. kvě 2007

zuzi, podobnost cisto nahodna... 😀 😀 😀

winnie
4. kvě 2007

Moje starší sestra studovala zdrávku a já jsem ji pořád zlobila. V rámci zlobení jsem jí tvrdila, že budu doktorka a ji budu mít v ordinaci. Teď opravdu jsem lékařka a má sestra je zdravotní sestřička🙂
Jinak jsem chtěla být učitelkou, prodavačkou, poštovní úřednicí, princeznou a později egyptoložkou.

zuzana76
4. kvě 2007

ako tak vidim, tak najcastejsie sa tu objavuju ucitelka, veterinarka

ajka 😀

winnie a mas ju v ambulancii ako sestricku? a aka lekarka si, ak sa mozem spytat?, ja som chcela byt hematologicka, ale to bolo az neskor, ked som mala 19 rokov, lebo mi zistili anemiu 😀

zuzana76
4. kvě 2007

ajka, aj moja chemia bola nanic, aj chemikarka, ale biola mi isla, keby som bola mladsia, aj ja idem na medinu teraz, hoci viem, ze ani tam to nie je ruzove

winnie
4. kvě 2007

zuzka: ne ne, ona pracuje na kožním, já na dětském🙂 A každá v jiném městě. Asi je to lepší🙂

kacerka
4. kvě 2007

Já jsem chtěla být dlouhou dobu módní návrhářkou, měla jsem doma hromady pomalovaných bloků, ale od té doby, co mi maminka řekla, že bych to musela umět ušít, mě tato touha opustila, ptž šití jsem vždy nesnášela 😝 😝 Teď jsem účetní a do určité míry asistentka, ale ještě občas si ráda nějaké snové šaty nakreslím 😀 😀 😀

hanka274
4. kvě 2007

modelka, herecka, spevacka....potom mi dosli aj rocky a s nimi aj rozum. 😎 Teraz som mamina a milujem toto "povolanie" 🙂

zuzana76
4. kvě 2007

co si naozaj vsimam, ako sa lisia sny dnesnych deti a nas, my sme chceli byt ucitelkami, predavackami, krajcirkami, pripadne lekarkami a pod. Dnesne deti to su same modelky, pravnici, bankari, majitelia restauracii a inych institucii. Ked som sa spytala malych deti - 10 rocnych az 12 rocnych ci chcu byt ucitelkami, vysmiali ma, ze no to teda urcite. Terajsie decka su hrozne na peniaze, uz nikto nechce byt tym, kde poriadne nezarobi

hanka274
4. kvě 2007

zuzi, ja ked som bola mala, teda 8-10 rokov, dosli babiky Barbie a zacala som pocuvat hudbu modernu. Tak preto modelka, spevacka, herecka. Takze aj vtedy toho bolo. 😉

ajka23
4. kvě 2007

moja neter chcela byt Barbina... 😀 😀 😀

sharlotta
4. kvě 2007

To je pravda...A bohuzial dnes oznacenie "ucitelka" znie skoro ako nadavka ☹ Inak mi raz jeden povedal, co ma hrozne nastvalo a skoro som mu dala po hube:"Ja vam dam tych 200sk, co tu zarabate a pustite nas domov" Odkial to asi ma? 😠

bambulik
4. kvě 2007

Strašně jsem chtěla být kadeřnicí a vizážistkou a jsem ekonomka.

kacerka
4. kvě 2007

Zuzi, nediv se, je úplně jiná doba, většina z nás vyrůstala a převážnou část dětství prožila za totalitního režimu, kde se snad každým povoláním dalo vydělat alespoň na standardní živobytí.

zuzana76
4. kvě 2007

no ale Hani to si asi aspon o 8 rokov mladsia ako ja, mozno len o 5 , ja mam 30, vtedy barbiny este neboli 🙂

sharlotta
4. kvě 2007

Ja mam 26 a barbiny som mala...

ajka23
4. kvě 2007

zuzi, ja mam 29 a mala som uz take predchodkyne barbiny, boli to sice nepodarene napodobeniny, ale mne stacili 😀 😀 😀

kacerka
4. kvě 2007

Zuzi, byly, ale před revolucí jsi se musela spokojit s levnější verzí alias Twiggy anebo mít někoho na západě, kdo by Ti ji poslal 😀 😀 😀

zuzana76
4. kvě 2007

kacerka, ja sa nedivim, len mi to pride luto, ja si vazim kazdu pracu, aj upratovacku v nasej skole, aj vratnika, a myslim, ze dnesne deti uz nemaju uctu. Pokial niekto nezaraba desattisice, to uz pre ne hadam ani nie je clovek. len to som tym chcela povedat, ze sa velmi zmenil hodnotovy rebricek deti, ale viem, ze to prinasa tato doba 😒

ajka23
4. kvě 2007

zuzi, ale za to si pamatame Tuzex... 😅 😅 😅