Čím se dá obarvit šedá bouda kočárku, aby byla černá?

veronikaprostenika
18. říj 2012

Napadá Vás, čím by se dala obarvit šedivá bouda, aby byla černá? Konkrétně typy barviv. Četla jsem i o sprejích na textil, ale bojím se, aby to bylo účinné. Někde holky radily, použít klasicky barvy Iberia, ale mám přeci jen jeden pokus😅, tak ab to nedopadlo buh vi jak☹. Rady typu, do toho bych se nepouzela😀, prosím ne🙂. Jen rady, jak potahy a stříšku obarvit. Materiál naštěstí není taková ta šusťákovona. Budu barvit kočárek gesslein

tkanicka
18. říj 2012

Barva Iberia mi na umělou látku vůbec nechytla, netuším, z čeho ten potah je, ale pravděpodobně to stejně bude nějaký druh umělého vlákna (bavlna to nebude). Tu umělou nám barvila nějaká paní švadlena speciálními barvami, jméno barvy teda netuším, ale zkusila bych nějakou švadlenku, která se vyzná v látkách

babka
18. říj 2012

Daly by se na to použít i tyhle barvy http://www.tvorive-projekty.cz/textilni-technik... Asi trochu piplačka natírat štětcem, ale už jsem s nimi barvila boty a starý batoh a spokojenost.

lennetfrigg
18. říj 2012

Kdyby se náhodou barvení nepovedlo, tak jsem na MMB narazila na paní, která boudy přešije, šije i nánožníky, tašky ke kočárkům, takže je schopná udělat kočárek jako nový🙂

adelkav
18. říj 2012

Já bych se asi nepouštěla do barev typu Iberia, přeci jen ty stříšky jsou impregnované a to "vlákno" barvu nenasákne, tak aby se ti nepodařilo vytvořit fleky. Nedá se někde odstřihnout kousíček toho matroše, ze kterého je boudička ušitá, na vyzkoušení jak barva chytne?

weveruska
6. pro 2013

Ahoj, potřebovala jsem obarvit vybledlou boudu kočárku Casualplay – tato značka šisuje skoro vždy – a hledala jsem tak dlouho, až jsem objevila barvu na textil ve spreji http://www.zazen-nudu.cz/barva-na-textil-ve-spr... textil sprej černá. Zkusila jsem ji koupit a řekla si, že když se to nepovede, tak přinejhorším koupím novou boudu nebo ji nechám přešít. No a myslím, že se to povedlo perfektně! Problém byl ten, že je to barva zažehlovací, ale to u této boudy nejde, protože je zevnitř pogumovaná, tak jsem zapnula topení na plný pecky a nechala boudu schnout celou noc a myslím, že se to zafixovalo krásně. Nechtěla jsem riskovat, že někdy vyjedu, trochu zmoknu a z boudy poteče černá barva, tak jsem udělala zátěžový test – boudu osprchovala a SUPEEEER! Barva se ani nehnula, z boudy tekla čirá voda. Jo a ještě připomínka – na tu jednu boudu padly 2 ty černé spreje – byla vybledlá opravdu až do ryšava – a vyšlo to přesně akorát! No a poslední věc – nezapomeňte olepit nějakou páskou všechny díly, které obarvit nechcete, protože barva chytá opravdu dost.

beemaya
16. dub 2014

Taky to teď řeším.. Akorát barvu na novém kocarku.. Objednala jsem si parádní kocarek, ma super jízdní vlastnostii, proste vše co jsem potřebovala, ale ta barva... Náka dívno tmavé zelena :( ale bojím se kocarek zničit..

netanel
16. dub 2014

určitě ne Iberia, ta ti neudělá pořádně černou ani při správným postupu. Spíš zkus ty spreje.

sjusi
6. říj 2014

Weveruska-a kde tu barvu koupím?dnes jsem si domu přivezla sporťák co mě paní darovala na chatu a je šíleně vyšisovaný a tak jsem koupila barvu duhu ze to vše obarvím.Jenže se objevil problém že ze stříšky nejde sundat potah jen to jde odepnout s konstrukcí takže sháním variantu jak jinak to obarvit.Moc uvítám jakékoli rady
Jinak sprej by byl nejlepší varianta

jana_dr
26. zář 2016

@weveruska
Ahoj! Nasla jsem tuhle starou diskuzi,resim stejny problem,jen u kocarku britax. Zvenku byl cerny,ted uz spis hnedy tak bych ho taky chtela prestriknout.. chci se zeptat jestli ta barva prosakne skrz? Mam ji totiz zevnitr barevnou... dekuju moc za odpoved 🙂

jaanina86
5. led 2017

@jana_dr řeším to samé, nejspíš se stejným kočárkem 😉 riskla jsi něco?

jirinka1989
16. srp 2017

@lennetfrigg mám krásný kočárek, ale boudičku vyšisovanou, prosím mohla bych požádat o kontakt na paní, co šije boudičky?? Děkuji!!

9helenka1
18. led 2018

@weveruska vím, že je příspěvek už starý, jen jsem se chtěla zeptat, zda jste stříšku brala nejdřív lihem, jak pisi v popisu a nebo rovnou strikat🤔