Čím Vás dokážou Vaše děti nejvíc vytočit?

baletka75
17. lis 2008

Zajímalo by mě,za jaké maminky se považujete?
Od flegmatických,které nic nevytočí,po pohodové,které reagují na různé projevy svých dětí podle toho,jak se vyspí apd.,až po ty,kterým vadí amokové scénky a dětský vzdor.
Já osobně jsme byla při 1.dítěti dost chytlává a všechno jsem řešila.Ale teď,co už máme třetí,beru vše spíš s nadhledem. 😉

petrunka01
17. lis 2008

Ahoj.
Já to mám jak kdy.Většinou se snažím amok a vzdor řešit v klidu.Ale,když vidím,že ho to v podstatě přešlo a jen ze sebe tlačí slzy,tak už bývám ráznější a většinou to zabere.
Ale celkem mě dokáže vytočit,když malej vůbec nereaguje na můj hlas a normálně mě ignoruje 😠

other_side
17. lis 2008

ahoj.. tak ja sa skor povazujem za kludasa ale samozrejme ze su veci ktore ma vedia mierne vytocit... napr. ked sa nechce obliekat.. inak moje dieta je celkovo kludny clovek, takze mi moc prilezitosti na to, aby som po nom kricala ani nedava 🙂

danulka2
17. lis 2008

ignoracia, ignoracia a este raz ignoracia 😠 😀 .Radsej nech mi povie ,,nie alebo neurobim,, , ale ked nereaguje, tak ma to vytaca

liska21
17. lis 2008

Když mě iknorují (to dělá ten nejstarší asi s ním už lomcuje puberta) a dělají,že neslyší to co jim říkám a pak se strašně dívý,že se zlobím. Když se hádají a perou v pokuji většinou si jich nevšímám pokud to netrvá moc dlouho nebo neteče krev 😀

mata78
17. lis 2008

tak ja sa považujem v poslednom čase za dost nervoznu maminu. hlavne ked som unavená a staršia dcera ma ignoruje. doma dokažem reagovať celkom pokojne, ale ked sme vonku a mala ma nepočuva a ide tam kde nemá, alebo sa hodi na zema lezie po štyroch tak mam čo robiť aby som sa ovladla a poriadne jej nedala na ten malý zadok.

j.a.n.u.s.
17. lis 2008

Jsem klidas (na malou)... ...ale pokud je clovek nevyspaly, zda se vsechno jine, horsi..., myslim, ze v tom je ten rozdil...pokud jsem vyspana, prehlizim "zlobeni"...ignorace jak nekdo psal nahore-ano...ale pak se nedivme....priklady prece tahnou 😉

abetka
17. lis 2008

no ja sa novladnem hlavne pri starsej, ked sa pyta stale dokola jedno a to iste a chce , aby som nieco pre nu urobila a kludne to moze urobit aj sama

zuzkafuny
17. lis 2008

Ja myslím že mám celkom pevné nervy... a aj ten najkľudnejší človek sa vie vytočiť...!!!
Nepatrím medzi najkľudnejších 😀 😀 😀
Pevné nervy mamky 😉 🙂

zuzkafuny
17. lis 2008

No... ale otázka znela úplne inak... 😀 😀 😀
Vytočiť ma vie keď už nechce jesť a čo má v puse vypľuje...!!! A ešte že búcha po notebooku 😠
a vie že tam nemôže a furt je tam 😀 a keď pri ňom sedím, tak mi do neho z druhej strany hádže hračky, lopty a iné veci... ako minule pohár...!!! Som ho zachytila z pravý čas 😀 😀 😀
Taký malý priečnik to je...!!! Jeho otec hovorí že po mne... ale vymýšľa si 😝 😀 😀 😀

berynka
17. lis 2008

Já jsem ve své podstatě dost impulzivní 😅 , ale snažím se s tím něco dělat a prostě se ovládnout. Zvlášť co se týká naší malé, prostě se cvičím v trpělivosti... 😉 Ovšem když jdeme navlečené jak pumpy, v ruce mám tašku s nákupem, na rameni kabelku, v druhé ruce klíče a dopisy ze schránky a Hedu odmítá nastoupit (za den už po x) do výtahu, tak... 😠 😠 😠 .

myschka
17. lis 2008

se musim smát jak je to všude +-stejné 😀 😀
Naše Aduš je malej zlomyslníček. Přesně je vidět kdy má záchvat a chce mě vytočit pač to nejde ani jinak napsat. je schopná během pěti minut udělat tisíc věcí které nesmí. začne prohrabávat koš, já jí okřiknu a jdu to uklidit a ona už stojí s hrnečkem a vylévá to svoje pití na zem tak já běžim, že to utřu a ona si do toho sedne a nohama šoupe aby to co nejvíc rozmazala tak jí sundám punčocháče a jdu pro hadr, ona mezitím vyšplhá na komodu a vyhází všechny knížky 🙄 tak jí plesknu začnu rovnat knížky a ona vyklopí křupinky co jí dáváme a začne je rozšlapávat na kukuřičnou drť, pak stihne rozházet všechny noviny, naházet půl bedny hraček do koše kde jako naschvál bývá nahoře něco hodně nechutnýho 😠 to už většinou chytám i přes všechny předsevzetí amok 😅 😀

Jinak je fakt hodná 😀 😀 ale občas chytne rapl a to pak nevěřím 😝

zuzkafuny
17. lis 2008

Myschka... 😀 ty si hovorila o nás...??? 😀 😀 😀

zuz11
17. lis 2008

prave mi mala pokreslila perom biely gauc a uz vyse hodky ho drhnem a nie a nie to uplne odstanit, som zufala a nastvana.... pol minuty sa akoze pekne hrala 🤐 🤐 🤐

sassi
17. lis 2008

no mna vie vytočiť, ked sa mi snaží pomáhať vypratať umývačku riadu a to hlavne sklenne veci, nožíky a podobne 🙄
tiež ked si da rozbaliť mandarínku a potom to nechce (asi sa mu páči to lúpenie) 😒
a toiež ked hodinu posedáva na nočníku a potom očúra zem 😕
😀 😀 😀
aspon budeme mať na čo spomínať...

kacka79
17. lis 2008

Tak já nejsem úplně klidná povaha, ale paradoxně Fíla mě vytočí jen vyjímečně.. Když byl malinký tak mě přivádělo k šílenství když plakal a já nedokázala odhalit příčinu. V tu chvíli jsem si připadala jako neschopná matka - do té doby se mi vždy dost dařilo, ať už v práci nebo v osobním životě - a najednou jsem nevěděla kudy kam. Ale čím je starší, tím je nám spolu líp 😵

marika80
17. lis 2008

Ked som unavena, tak hocico - vymysla co by zjedla a nechce sa obliect.

jaja0110
17. lis 2008

No u nas je to zatial pri papani, ked po polhodinovom krmeni ideme urobit s poslednou lyzickou HAM a oni to na mna cele vypluju a zvysok si roztru ruckami po celej tvari, ociach a vlasoch... a ked to urobia pri krmeni spenatom, tak to neviem ci mam plakat 😠 alebo sa smiat 😀 Ale inak mame pohodu 😉 😉

karot
18. lis 2008

Já mám zatím ještě hódně trpělivosti 😀 ,ale když se blbě vyspím nebo mi není nejlíp(mám problémy s štítnou žlázou),tak mě Adam dokáže vytočit akorát tím,že nechce jíst,ikdyž vím,že jsem to uvařila dobře. 🙄 😅

elucinka
18. lis 2008

Ahoj holky, Karot, připojuji se k tobě 🙂 úplně přesně to samý - vytočí mě když nechce jíst. A úplně nejvíc, když mi do toho jídla třeba ještě praští rukou a je to pak všude....nestává se to často, Adík je dobrý jedlík, ale sem tam...a to pak stojím u dřezu a počítám do 10, někdy i do 20, abych ho nezakousla 😝 😀

majka35
18. lis 2008

mňa absolútne nevytočí, ked nechce jesť ... vôbec ju nenútim, na čo aj? ... ja by som stratila nervy, malá by stratila nervy a v plači ju mám kŕmiť? ... podľa mna hlúposť ... keď nechce jesť, oddnášam tanier, pretože viem, že potom si vypýta ... mna by tiež štvalo, keby ma niekto nútil jesť ... 😀

mňa však vytáča to obliekanie ... ked sa niekam ponáhame, to je o nervoch, kriku a plači ... permanentne každý den ... 😀

elucinka
18. lis 2008

majka - já Áďu taky nenutím, absolutně s tebou souhlasím, nutit do jídla je blbost, ale když mám po krmení jídlo ve výstřihu, ve vlasech a celkově všude v dosahu, tak to by mě fakt čerti vzali 😀

fifinna
18. lis 2008

mna vie najviac rozculit pri jedeni, pri obede, ale nejde o to , ze nechce, ale nevie pri tom vysedet. Musim ho vseliako zabavat, aby sa najedol a to ked mu vypadne z ust, alebo mi buchne po plnej lyzicke a mne sa to vysype, tak to ma ide roztrhnut. 😠 Nastvem sa a poviem si ze mu nedam, ale zase by po obede zle spal hladny, stale by sa budil na cici, tak mu radsej dam. A najnovsie co ma vytaca je to, ze si vonku nechce sadnut do kocara, tak sa vzpiera, ze ho musim silou posadit a priputat a potom mi je strasne luto, ked narieka. 😢 Ale aj tak ho strasne lubim, aj ked je niekedy zly. 😉

titkovamiriam
18. lis 2008

TAK ja som total flegmoska-niak som este neriesila niaky vazny problem.no zacina ma totalne vytacat najstarsi syn/17/zacina mat strasne nacionalisticke zmyslanie ☹ ,tak ma to sere ze sa idem stretnut z jeho triednou! 😠

majka35
18. lis 2008

miriam ... 😀 ta to čo??? 😀

fifinna ..,. tento problém som mala aj ja ... išlo ma roztrhnúť, keď ani za svet nechcela do kočiara a akú mala silu, keď sa vzpierala!!! ... ale v poslednom čase si rada posedí, asi už pochopila, že pohodlnejšie je sa nechať vyvážať, ako chodiť po vlastných ... ja som mala vtedy problém, že ani do kočiara ani po vlastných, ale mne na ruky ... tak sme stáli, ja kočiar, tašky s nákupmi a urevanú malú pritisnutú na mojich nohách, ani za svet sa nechcela pohnúť ... vtedy ste mali vidieť ten výraz ... ani nechcem vedieť, čo si o mne mysleli okoloidúci ... 😕 😕

a s tým jedlom chápem, že vás to vie vytočiť, aj moja rada búchala do lyžičky, vypľúvala, čo mala v ústach, teraz to urobí len raz a ja jedlo odnášam ... potom behá za mnou, že ešte chce, tak jej poviem, aby nevystrájala a už vie, že musí slušne papať, lebo ináč pôjde spať hladná ... 🙄
ja som sa musela naučiť byť trošku tvrdá, lebo moja mi už prerastla cez hlavu, s manželom sme skákali okolo nej a tak si na to zvykla, že doma tancujeme ako ona píska ... 😀 😀

kubaka
18. lis 2008

jak píše janus - když jsem odpočatá a dobře vyspaná, přejdu s úsměvem leccos. Ovšem když nejsem OK, tak mě neuvěřitelně vytáčí to, že něco uklidím, zastrčím, zasunu, narovnám, malý jde za mnou a okamžitě to vytahá a rozhází. Jen se otočím, už je v tom. zajímá ho všechno kromě hraček. Vyleze úplně všude a nemám kam už schovat choulostivé věci. Naposled rozmáčk digi foťáku objektiv. 😠 Musel jsem rovnou kopit nový. Puberťák je oproti tomu úplně v klidu>

suki
19. lis 2008

já jsem byla celkem kliďas a snad i ještě trochu jsem.\Ale stane se, že mě malá taky dá občas zabrat, hlavně když mám špatnou náladu, tak nejsem trpělivá. Jinak se snažím celkem nebýt pruďas, ale důsledná to celkem jsem. Když něco řeknu, a trvám na tom tak se snažím aby to NIkolka pochopila a věděla, že se to tak dá dělat. No někdy to samozřejmě nejde 🙂

tanja61
19. lis 2008

no asi fakt zalezi od toho co nas vytoci v akej sme mi pohode...niekedy ignorujem uplne a niekedy ma ide porazit a potom ma mrzi ked zakricim alebo capnem po plienke ☹ 😀

kristi
19. lis 2008

me dokaze vytocit jedine a pouze tim, ze nechce jist....jinak je zlata. Max. na ni zvysim hlas, snazim se spoustu veci proste prejit bez reakce

lenkabu
19. lis 2008

Mně nevadí skoro nic,asi jsem flegmouš,ale spolehlivě mně vytočí "bezdůvodným" vztekáním ...u oblíkání,dáání do kočáru,když ji z toho kočáru okamžitě nevyndám jak poprvé zařve...nejvíc pěním když mně v záchvatu vzteku kope.

alcatko.j
19. lis 2008

Jak u kristi, neluska je zlata, nasere me jedine u jidla, kdyz nechce 😒