Čištění stříbra. Jak na to?

evcounek
26. pro 2010

Ahojky Holky
potřeuji poradit ohledně čištění stříbra. Dosala jsem od sestry srdíčko swarovski stříbrné. Hanča přívěšek nosila dost intenzivně (běhat, na kolo......), ale k vánocům dostala od tchýně nový a tady ten mi dala. Chci si ho vyčistit (je dost černý), ale nevím jestli neuškodím kamenu ve tvaru srdce. to bych nechtěla. doma čistím vodou se solí. myslíte že můžu použít i toto? Máte někdo lepší techniku?

zazulka
26. pro 2010

@evcounek ahojky, já všechno převařuju v kastrůlku na dně s alobalem, ten vytahne špínu ze stříbra a to je pak krásně čistý 🙂 Kamínky jsem se taky bála, takže jsem to kdysi zkusila na starým prstýnku a přežily bez úhony 😉

martimarti
26. pro 2010

Mističku vyložit alobalem, nasypat sůl...ne pár zrnek, ale 1-2 polévkových lžic...zalít deckou vody a namočit stříbro alespoň na hodinku, já nechávám víc. Pak přeleštit hadříkem nebo papírovýn ubrouskem 😉 Ale s kamínky to vyzkoušené nemám, pouze s čistým stříbrem 😉

berenika39
26. pro 2010

ahoj, já dám do hrnku trošku jaru a vody, necchám ohřát a v tom stříbro namočím. ale kamínky záleží asi jaké jsou....mám jeden přívěšek a naušnice swarovski a ty si nechávám čistit ve zlatnictví, stojí to pár kaček a nemám nervy🙂)). jestli si nejsi jistá, nech si to udělat odborně🙂)))