Čistička vzduchu. Máte zkušenost?

antiope
31. led 2009

Ahoj všichni,
nemáte někdo zkušenosti s používáním čističky vzduchu? Zajímalo by mě hlavně, jestli má smysl pořizovat si jí i v případě, že bych ji chtěla využívat jednorázově, např. při velkém úklidu jednou týdně nebo při nemoci a ne pravidelně. Existují takové typy nebo musí být v provozu po celou dobu, co je člověk v místnosti, aby to mělo nějaký účinnek?

frog
31. led 2009

Moje švagrová má čističku,měla jí pořád zaplou v obýváku.Dala za ní snad 20 tis. a byla na prd,jelikož ve školce kam malá chodí jí nemaj což chápu a tím pádem veškerý bacily před kterejma jí doma chránila,na ní ve školce naskákaly,takže byla jednou tak často nemocná.. 😒

luccii
31. led 2009

antiope, ja si ji kdysi poridila a byla to pekna zbytecnost! pul roku jsem ji pouzila, musi jet porad (zn. Bionaire)

kettynka1234
3. led 2013

mám objednanou čističku vzduchu http://www.prozdravi.cz/cisticka-vzduchu-ionic-... Jsem zvědavá. Recenze má dobré a dle zkušeností u dvou známích jsem objednala. Objednlala jsem hlavně kůli malým dětem. Když se osvědší, pořídím i druhou, abych nemusela přenášet.

hanicinka
11. bře 2013

@kettynka1234 Ahoj jak si spokojená, chci si ji také objednat?? Hezký den. 🙂

kettynka1234
11. bře 2013

@hanicinka Ahojky, čističku máme už od začátku ledna. Mám ji v ložnici u miminek ( sice mají 16 měsíců, ale pořád to jsou miminka 🙂 a puštěnou vždy na jejich spinkání. Má ji i babička a ta je spokojená ( večer hodně kašlala a prý je to lepší. A co já? já nevím 🙂 prach to chytá, každý 4 den to musím jít vyčistit, plata jsou nanasená a ubrousk je po vyčištěný černý. Ale i přes zapnutí byly děti nemocné. Začali i suchým vzduchem kašlat/štěkat, tak jsem pořídila zvlhčovač tučňáka ( u toho musí být čistička vyplá. Je fakt, že bych tu čističku musela mít i v obýváku, aby to zničilo případné bacily. Podle recenzí jsou lidi spokojení. Řekla bych, že nezjistíš, jestli čistička funguje tak jak má. Nepoznáš to ☹ Ale doporučují ji i pediatři. A jestli vyčistí vzduch u kuřádků, nevím, jsme nekuřáci 🙂 Snad jsem nějak pomohla.

hanicinka
12. bře 2013

@kettynka1234 Díky za odpověď. My jsme taky nekuřáci. Oba dva máme celou zimu taky suchý kašel. Ale ten prach, to je síla,právě kdyby to pomohlo aspoň na něj, tak bych byla ráda. No je jasný že asi člověk nebude úplně zdráv při používání čističky, ale asi do ní půjdu. Ještě to nahlásím manželovy,tak uvidím reakci 😠 snad mu nebude vadit ta cena 😖 Ale právě že člověk nekouří, tak ty peníze za cigarety investuji do "lesního vzduchu", jak tam píšou. 😉
Tak hodně zdravíčka dětem i tobě, ahoj. 🙂

kettynka1234
12. bře 2013

@hanicinka Ahojky 🙂 jak píšou čerství vzduch lesa, hor,..... si myslím, že les a čerství vzduch voní jinak 😉 Ale když dám ruku před čističku, tak z ní jde vzduch 🙂 Teď ji doporučovali i v receptáři ( mrkněte na teď poslední díl nedělního receptáře) Myslím si, že asi něco do sebe čistička má. Od manžela z práce ji mají také a používají ji u malých dětí. Asi bych radila čističku přesunovat. Aby byla všude. Já to nedělám, mám dvojčátka a nedali by ji pokoj 🙂 V ložnici k ní nemají přístup. Přeji spokojenost 🙂

kettynka1234
12. bře 2013

@hanicinka ještě jsme k čističce dostali čistič a osvěžovač lednic. Také používám a jsem s ním spokojená. Teď jsem koukala, že už dávají místo čističe lednic nože ( jako dárek) a je dobré, že mají dopravu " zdarma"

sanara_1
12. bře 2013

@antiope Zdravím, čističku vzduchu jsme si půjčili před Vánoci od známých na zkoušku a vzhledem k tomu, že se osvědčila, koupili jsme si jí k Vánocům a koupili jsme jí k Vánocům i oběma rodičům. Bydlíme ve starém domě a i po rekonstr. bojujeme s plísní v ložnici, kde spí i malá. Takže ČV máme převážně tam, zaplou čtyřiadvacet hod denně (v přepočtu na peníze ,,žere" cca 1,60 kč/denně), takže se zcela jistě vyplatí mít zapnutou pořád (nejen při úklidu). Nedávali jsme za ní 20 tis., jak se mnohdy uvádí, ale 3000,- (k ní jsme jako dárek dostali osvěžovač neboli čistič do lednice a zvlhčovač vzduchu).
Takže závěrem, s výrobkem jsme naprosto spokojeni a doporučujeme! 🙂

hanicinka
13. bře 2013

@kettynka1234 Já jsem to v receptáři viděla i v loskutákovy o ní mluvili. Ale lepší je se zeptat někoho kdo jí má, než ty jejich prodejní praktiky, oni toho nakecají. Mám to schválené od manžela, příští týden jí objednám a budeme jí přenášet, kde bude potřeba. Snad ubyde nějaký ten prach. Můžu ji mít zapnutou i při otevřeném oknu? 😉

kettynka1234
13. bře 2013

@sanara_1 Ahojky, a máte dobrou zkušenost s plísní? Nedělá se? Bohužel i my bojujeme a kolem oken se nám dělá ☹ Používám čističku celou noc a většinou i před den. Když mám zvlhčovač, nepoužívám ji. Krom čističky vzduchu, zvlhčovače tučňáka máme i ceresit na vlhkost ( ale i tak se nám dělá ☹

kettynka1234
13. bře 2013

@hanicinka Ahojky a koukám na odkaz a při koupi dvou je cena 3000 a pošta zdarma. To je pěkné.

sanara_1
13. bře 2013

@kettynka1234 Ahojky, ano kupovali jsme dohromady 4 čističky, takže každá vyšla díky tomu na 3000 kč. Jinak Tě asi zklamu, ale plíseň máme pořád, jen není cítit v místnosti jako dřív, + navíc plus - je v místnosti citit ,,čerstvý vzduch" (vzhledem k tomu, že je v menší místnosti, mám jí zaplou na minimum, protože při maximu je pak ten vzduch až nepříjemně čerstý a ostrý. Ale Pro větší místnosti rozhodně doporučuji na max.). Ceresit tablety používáme taky už jakou dobu a plíseň je stále. To větráme, topíme, furt dokola a netuším, jak se jí zbavit.

hanicinka
14. bře 2013

@kettynka1234
@sanara_1
Taky máme plíseň,hlavně v ložnici, je na sever.Jsme poslední byt pod střechou a rohový,takže taky máme ceresit asi dva roky,voda tam bývá,ale plíseň je stále.Je to boj mrcha je odolná, už aby bylo teploučko 😖

sanara_1
14. bře 2013

Též máme místnost situovanou na stejnou stranu. Bydlíme sice jen 2 roky, ale plíseň nemizí ani v létě. Je nesmrtelná. Dokonce, když jsme po 1 roce bydlení měnili nábytek, tak šatní skříň po roce ze zadní strany úplně černá, vnitřek jsem tak nějak průběžně otírala.

hanicinka
15. bře 2013

@sanara_1 my máme v létě klid a výhoda je že na té straně nemáme nábytek,takže když někde něco vyleze. okamžitě stříkáme savem 😠

sanara_1
16. bře 2013

Tak to je výhoda. My plánujeme místost, vyhrazenou pro šatnu, tím pádem by šly šatní skříně z ložnice pryč a zeď by mohla dýchat (to by snad trochu taky pomohlo).

hanicinka
20. bře 2013

Už jí máme doma, byla to rychlost, opravdu doručeno za dva dny.
Kdyby si jí někdo chtěl objednat tak může vložit 16ti místní kod a dostane dárek T0376070PCK000.
Do konce měsíce doprava na poštu zdarma.
http://www.ionic-care.cz/produkty/ionic-care-tr...

hanicinka
27. bře 2013

Omlouvám se, 14ti místní kód. 😀 😀

saturn77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
saturn77
9. kvě 2013

výborná čistička, koupili jsme se slevou a chválíme si ji:
http://www.prozdravi.cz/cisticka-vzduchu-ionic-...

petrm
7. srp 2013

Ahoj, my doma používáme čističku ionic care triton a jsme velice spokojeni. http://www.vzdusin.cz/Ionizator-Ionic-CARE-Trit...

lukas1980
15. únor 2014

Měli jsme často nemocného syna a doktorka nám doporučila zakoupení čističky vzduchu. Syn už je nemocný jen velmi málo, a také se snížila v pokojíčku, kde syn je nejvíce času prašnost.
Protože čističku dáváme občas i na chodbu a do jiných místností, tak se prašnost snížila celkově i v celém bytě.

Pořídili jsme si na doporučení kolegy z práce čističku vzduchu značky Sinclair SP-300A a jsme s ní moc spokojeni.
Oproti Ionic-Care X6 má tato čistička HEPA a další filtry a tak se prach opět nedostává do místnosti, když čističku vypnete.

Čistička ze vzduchu odstraní prachové částice, zvířecí alergeny, pyly, bakterie, plísně, cigaretový kouř, zápach a další nečistoty jak píšou na webu a podle našich zkušeností to tak i je.
Má několik filtrů: bavlněný filtr, předfiltr, uhlíkový filtr, HIMOP filtr, HEPA filtr, které jsou dost účinné.
Může se na ní nastavit až 4 úrovně (režimy) čištění. Čističku máme cca půl roku a můžeme ji jen doporučit.

Lukáš

momoslava
2. dub 2014

Dobrý den, mám syna, který trpí alergií na pyly. Teď na jaře se mu to vždy zhorší, ikdyž je doma. Myslíte, že by stačila čistička Triton? Jestli by nebylo lepší zainvestovat trochu více a koupit nějakou s více filtry. Zaujala nás tato http://www.zdravionline.cz/p/Cisticka-vzduchu-A... Máte s ní někdo zkušenost? Nebo co byste doporučili? Děkuji moc za odpovědi.

marikovahelca
14. dub 2014

Dobry den, nabizim tuto spickovou cisticku pouzivanou 2mesice pouze za 10 000Kc. Puvodni cena 30 000Kc. Pouzivala jsem ji behem pobytu na I.P. Pavlova v Praze, ale nyni pro ni nemam vyuziti a penizky by se mi hodili na dovolenou. Je to jedna z nejlepsich cisticek na trhu: http://www.zepter.cz/MainMenu/Products/Medical/...

volejte: 723113545

Helena

marikovahelca
14. dub 2014

a abych nezapomela, cisticka je stale v zaruce!

hadriena
16. dub 2014

Různé typy čističek mohou být dobré na odstraňování různého druhu nečistot. Před pořízením je tedy nutné vědět, jakých nečistot se potřebuješ zbavovat. Většina čističek se umí vypořádat s prachem a alergeny (pyly, spory plísní a zvířecí alergeny). Jen některé druhy čističek se dokáže vypořádat s kouřem, smogem, bakteriemi a viry, alergeny roztočů, nepříjemnými pachy. Schopnost odstranit co nejvíce druhů nečistot je závislá na zapojení co největšího počtu různých druhů filtrů.

První skupinu nečistot bohatě naplňuje http://www.obchody24.cz/cisticka-vzduchu-ionic-.... Hlavní výhody spatřuji v hlučnosti pod průměrem a nižší energetická náročnost. S druhou skupinou nečistot bohužel zkušenost nemám.

Pokud jste doma alergici, taky bych rozhodně a předně zapřemýšlela nad antibakteriálním a antialergenním vysavačem (Raycop).

k3min
22. dub 2014

No my jsme silní kuřáci a mysleli jsme si že když to koupíme budeme moci kouřit v bytě i když tam jsou děti no bohužel bez efektu asi po 2 hodinách jsme stejně museli otevřít okna jelikož kouř tam furt byl a děti se nám stále dusili celkem vyhozené peníze bych řekl. 🙄

jeha
13. lis 2014

Ionic CARE je nesmysl - klasickej teleshoping (v podani Receptare, Loskutaka, Sama doma apod. - beztak ty porady ani o nicem jinym uz pomalu nejsou ☹ ) - mame neco unikatniho, ani to neni drahy, kdyz si koupite 2 dostanete treti pomalu zadarmo, k tomu darek za 0,- atd..... Ani fyzikalne ten princip nemuze prilis fungovat - natoz na plisne apod. S vlhkosti nema zadna cisticka nic spolecnyho - kdyz teda nema zvlhcovac v sobe, ale tech je malo. To si musite koupit zvlast. Stejne se to pouziva nejvic pres zimu.

Druhy extrem je Zepter - predrazeny vyrobky, praktiky "smejdu", stoji 30, ale vam ji dame za 20 kdyz si ji vemete hned ted a s filtry za dalsich 20! funkcnost pochybna nebo alespon na urovni zarizeni za polovicni a nizsi cenu. Holt zas jinej druh marketingu no, na kazdy se chytne nekdo jiny 😉

Zlata stredni cesta je jako vzdy nejlepsi - nekoupim si Mercedesa, ani Dacii, ale treba Skodovku - a hlavne si necham poradit od nekoho kdo tomu rozumi, ne jen od nekoho kdo na tom vydelava 🙂

Tot muj nazor no