Co brát na depresi vyvolanou umělým přechodem při IVF?

sara.max
14. led 2009

Ahoj holky, prosím o radu co bych měla začít brát, myslím nějaký ten čajík či co, mám pátý den po první injekci (umělý přechod) před stimulací IVF a začala se na mě dobívat depka. Od včerejšího večera je mi k pláči a vůbec se necítím ve své kůži. Zatím piji jen kontryhelový čaj, ale to jen čistě kvůli prevenci a aby se pak embryjko lépe zavrtalo. Začínám se bát o svůj zdravý rozum 🙂 🙂 🙂

sundae
14. led 2009

Ahoj Saro,
predpokladam, ze jine leky nez kolem IVF neberes(?), a tak dopurucuji tablety z trezalky (jsou volne prodejne i v drogeriich jako dm). Je to prirodni antidepresivum a 900-1200mg denne by Ti melo udelat dobre.
Pokud by to bylo hodne spatne, davam svym pacientum (jsem MUDr.) nejradeji Remergil, protoze ma hodne male nezadouci ucinky. Ten Ti ale musi predepsat Tvuj lekar.
Drzim palce a doufam, ze se to brzo zlepsi!!

sara.max
autor
14. led 2009

Díky, už si začínám zoufat. Chodím ještě do práce a moc se mi nelíbí, když chodím jako tělo bez duše a všem se musím vyhýbat. Nejraději bych seděla někde v koutečku a vybrečela se, ale to mi nepomůže. Tak tedy mažu do lékárny 🙂

lenkacar
14. led 2009

sara to znám taky má to skoro každý ..neboj se nic..já taky furt bulela ,to tě přejde neboj..musí se to vydržet.

lenkacar
14. led 2009

bylo mi přesně jako tobě ,chtěla jsem se zahrabat sto sáhů pod zem..čeká mě to v únoru ..dlouhý protokol jsem ještě neměla,na mě tak působí také hormony ..neboj se ničeho.

wobludka
14. led 2009

ja radim vydrzet, dat si lehkou prochazku, cajik s citronem a pohodu. Leku a bylinek je spousta, ale zabiraji az po nekolika dnech az tydnech... Navic medunka ma nejaky vliv na delohu, na tu bacha. Tak vydrz prtka vydrz, vsak to nebude dlouho trvat 🙂

sara.max
autor
14. led 2009

Tak už mám třezalku na stole a jednu jsem si hned vzala. Dlouhá procházka by bodla, to by mi určitě pomohlo, ale jsem v práci a protože dělám od 8 do 17 hodin a pak maratón doma, tak na ty procházky moc času není. Snad mi pomůže ta bylinka. 🙂

sara.max
autor
14. led 2009

sundae díky, jen mi prosím ještě řekni, jestli tou třezalkou nemohu narušit něco jiného. Mám obavy, abych si tím nevyléčila špatnou náladu, ale nezpůsobila jiné obtíže. Díky.

sara.max
autor
14. led 2009

leni čeká tě to v únoru poprvé nebo už jsi mazák?

lenkacar
14. led 2009

sara v únoru mě čeká píchando grando ,ale předtím taky ta injekce na přechod,předtím v listopadu jsem píchala na krátký protokol a stopli mi to..špatná reakce a začala jsem mít ms a opakovaně..už jsem ti to i někam psala ,ale asi si to nepamatuješ..nálady hrozný ,fakt nejsi sama ,řvala jsem furt a kvůli všemu..

lenkacar
14. led 2009

a jinak k tvému dotazu ,myslím ,že málokdo něco bere ..snaží se s tim každý poprat a právě od toho zde je koník ,vyventiluješ se tady a je ti líp 😉

lenkacar
14. led 2009

jdi někam do diskuze a fakt ti to moc pomůže..

sara.max
autor
14. led 2009

Dík, snad jo. Tak ale teď fakt nevím, jestli s tou třezalkou mám začínat nebo ne. Už mi z toho nějak hrabe.

lenkacar
14. led 2009

já vim že sis založila svojí diskuzi ,ale moc se nenavštěvuje vid..hele třezalka je obecně na nervy..ta ti neublíží a navíc ti jí doporučila paní mudra..tak si dej ,pročistí ti to hlavu a dej vědět a já si tam taky skáknu..

lenkacar
14. led 2009

kdybys viděkla mě ,můj manža je chudák když beru hormony a to jde fakt nevim odkud ty nálady..

sara.max
autor
14. led 2009

🙂 🙂 🙂 jo máš pravdu, diskuze by tu byla, ale nějak se nechytla. Asi je to tím, že doma vůbec nemám čas na počítač a v práci jak kdy. Takže když mě něco trápí něco málo písmenek sem hodím a pak nemám ani kdy reagovat. Mrzí mě to, ale snad se v klídku dohrabu začátku neschopenky, tedy skuteného zahájení stimulace a pak už budu psát víc. 🙂

lenkacar
14. led 2009

až budeš mít časík zajdi na vítězný únor..tam se bude píchat hromadně od konce ledna ,ale spíš v únoru..hele sara a bolí ta injekce?

lenkacar
14. led 2009

holky říkaly že měly i návaly horko ,zima..a máš nafasovanou výbavičku?

sara.max
autor
14. led 2009

myslíš tu brašničku, kam se dávají injekce a plnou lednici léků? 🙂 Jinou výbavičku zatím nemám.

lenkacar
14. led 2009

jojo to myslím 😀

sara.max
autor
14. led 2009

Když jsem četla co všechno se po injekci bude dít, tak na mě šly mrákoty, ale zatím to není tak zlé. Jen trošku návaly horka druhý den po injekci, jsem náladovější a dnes, pátý den po, bych se ubrečela k smrti.

lenkacar
14. led 2009

budeš píchat perem?

sara.max
autor
14. led 2009

asi jo, alespoň to mám napsané v rozpise od doktora. Ale vůbec se mě neptal, jestli si chci vybrat a já četla, že si můžeš vybrat sama. Tak nevím, možná s tím mají lepší zkušenost.

sara.max
autor
14. led 2009

ale je fakt, že injekcí se nebojí, jsem ochotná si je píchat sama a když by to byl problém, přítel mě ujišťuje, že to zvládne. Já mu věřím, on je schopnej snad všeho, jen aby se to povedlo 🙂

lenkacar
14. led 2009

mě se teda ptali ne na léky jaké chci ,ale spíše jestli chci pero a doplatek nebo bez doplatku..oni stejně nejdříve zkouší co jak zabírá a pak to taky kontrolujou ,mě dají nyní asi něco jiného ,gonal na mě nepůsobil..

lenkacar
14. led 2009

se mnou primář mluvil tak ,jako by se ani nemuselo 1 ivf povést ,jako kdyby to bylo na zkoušku..ale hodně holkám se zadařilo hned

sara.max
autor
14. led 2009

a ty jsi psala, že jsi měla nějakou špatnou reakci po první injekci. Už přišli na to čím to bylo?

sara.max
autor
14. led 2009

já si celkem nemůžu stěžovat na doktora, chodím k dr. Dostálovi ve FN Olomouc, ale v sobotu tam byla doktora, taková starší paní, a ta byla úplně úžasná. Mluvila se mnou, jako kdybych se měla rozplynout, kdyby na mě promluvila se zvýšeným hlasem. Byla taková milá a moc hodná, měla jsem z ní úlně jiný pocit, než jako že chodím do špitálu. Taková mile babičkovská.

lenkacar
14. led 2009

to ne píchala jsem si až do konce a měla jsem jít na opu a já začla krvácet..tak se vše stoplo..blbě jsem reagovala na léky a folíky odešly a zbytek nerostl..

sara.max
autor
14. led 2009

tak to mě pěkně děsíš. A já myslela, že to nejhorší, ve smyslu nekonečného čekání, už mám za sebou. To mě mrzí, že máš takové problémy. A budou to zkoušet ještě jenou a stejně nebo jen vymění ten přípravek?

lenkacar
14. led 2009

já myslim ,že celkově změní postup ,předtim krátkej protokol ,ted bude dlouhej a asi i jiný lék ,myslim že tedka to klapne..