Co děláte, aby váš život měl šmrnc?

esssi
11. říj 2009

Já se pořád snažím přijít na něco, co by mě naplnilo. Miluju svoje děti, ale nejsem jen máma, mám i spoustu jinejch funkcí 🙂 ráda bych věděla, co vlastně od života chci a ve věku 32 let na to nejsem schopná přijít. Tak málo času a tolik možností. Víte, co chcete a umíte si to prosadit?

macka01
11. říj 2009

netreba mať priveľké očakávania,kto veľa chce,veľa stráca.Menšie túžby prinášajú menšie sklamania 😉

ada32
11. říj 2009

macka ved nebudme taki pesimisti.
ja idem stale za nejakym cielom.a naopak si hovorim.-viac mensich tuzob-viac drobnych vitazstiev a radosti. 😵
ja viem co ma naplna.zistila som ze musim robit sama na seba a mat svoju slobodu.
a mam stale nove napady.
a najviac ma naplna ,ze som konecne pochopila ,ze stastie netraba nahanat.treba ho zit.
essi ak ta nenaplna starostlivost o deti- lebo ja moje milujem ale nenaplna ma to,tak si treba najst nieco co ta tesi.a robit si v ramci toho drobne ciele ktore si budes plnit. 😉

nobody
11. říj 2009

nejde o to, abys na to přišla
jde jen o malinký cíle, který si dáš

martinka79
11. říj 2009

stěhuji se... a to je šmrnc.

ada32
11. říj 2009

ja uz som sa stahovala milion krat.to milujem.vsetko nove...
aj ked je to makacka.

vinifera
11. říj 2009

😀 😀 😀 martinka

aponchie
11. říj 2009

opijime se 😀 😀

aponchie
11. říj 2009

a obcas berem drogy 😀 😀

macka01
11. říj 2009

aponchie a to fakt?nie som pesimista,len mam taku skusenosť,že keď som niečo veľmi chcela obyčajne to nevyšlo,nasledovalo sklamanie....Ale myslím,že keď človek nemieri privysoko,tak sa pomaly dá dosiahnúť cieľ.Zmenila som myslenie,možno to prichádza vekom,človek už nie je taký hrrr.Čo by ma naplnilo na 100% neviem,možno to zistím,keď k tomu dospejem.Len neviem,či myslíte len tie materiálne ciele...No tak tie som nedosiahla.A tie druhé,som na dobrej ceste,myslím.Inač pozerám na ľudí,snažím sa v nich nájsť to dobre/niekedy hľadam márne/ ☹ dočkať sa dalšieho pekného dňa v zdraví,to má podľa mňa šmrc,nepreživať ale žiť 😅

wild.horses
11. říj 2009

skusame rozbiehat novy biznis a pristavujeme. aj by som si zelala, aby toho nebola naraz tak mnoho 😉

ada32
11. říj 2009

macka toto nie je vekom. to je povahou.
ved ja uz tiez nie som uplne mladucka a zivot uz mi toho nadelil tolko ze by som mohla roman napisat. 😝
zalezi od uhla pohladu.ked vidim pohar dopolovice plny,tk sa tesim ze je plny a nelamentujem ze je dopoly prazdny.
prave to je ta radost a smrnc 🙂

suki
11. říj 2009

tak např včera měl můj život rozhodně šmrnc 😀 cvičit pět hodin je dost šmrncovní 😀 😀
A jinak nevím, to strašně záleží na každým...co tě baví a naplňuje, to asi ví člověk nejlíp sám, ale jako netruchli...já taky furt dělám všechno možný a pak nevím co mám dělat radši, takže furt vymýšlím kde co a nic nedodělám do konce 😝 Ale zase je to aspoň pestrý 😉

karotky
11. říj 2009

Já jsem nenáročný člověk.Všechno beru tak,jak to přijde.Dá se říct,že můj život byl prázdný do té doby,než se nám narodil Adámek. 😵
Do té doby jsem všechno dělala setrvačností a z ničeho jsem neměla opravdovou radost. ☹ Sice teď občas lítám jak hadr na holi,věčer padám únavou na hubu,ale zase když usínám,těším se na další den.
Snažím se radovat z maličkostí a vážím si každého nového dne,který prožujeme ve zdraví a spokojenosti.

macka01
11. říj 2009

adka,sme sa nepochopili.Chcela som povedať,že kedysi som mala veľke ilúzie a prišli aj veľke sklamania,z ktorých śom sa poučila,otvorili sa mi oči a teraz si želam menej a niekedy sa mi dostane viac než čakám a to mi prináša potešenie.Sny sa nám začínaju plniť pomaličky,ale veď máme snád dosť času.Sme spokojní ako nám život plynie a kam sa uberá.

ada32
11. říj 2009

macka v tomto mas uplnu pravdu.
ja mam tie ciele tak nejak rozdelene.
na tie male, kazdodenne cez ktore si plnim tie vacsie
no a este mame s manzelom jeden velky zivotny sen.ked sa k nemu nedopracujeme nevadi aj preto sa sen vola snom.
iluzie som mala aj ja kedysi daaavno ale stacilo par poriadnych faciek od zivota a trosku som zrealnila.
len by clovek nemal ustrnut a zaspat na vavrinoch.lebo sa zacne nudit.
kazdy by si mal za niecim ist.
to dava podla mna zivotu smrnc.

ada32
11. říj 2009

ja napriklad ani nestiham rozmyslat nad tym ci ma moj zivot smrnc ale pre mna urcite ma ked robim vsetko co som chcela.skusam novu pracu,ktora by ma mala aj dost bavit,mam rozrobenu skolu-denne studium,staviam domy,dokoncujeme svoj domcek,organizujem dve deti,a este by som si chcela dorobit statnice z dvoch jazykov a otvorit taku malu jazykovku pre deti a mozno aj skolku alebo skolu.
viem ze sa to neda stihat vsetko ale idem za tym a to prave dava mojmu zivotu ten smrnc.
proste sa nestiham nudit a necitim nicotu.

macka01
11. říj 2009

to je fajn,rozosnívaného máš dosť,tak nech sa to podarí.Tiež mám sníčky a jeden veľký sen,mať svoj dom.Urobila som pár počiatočných krôčikov,zatiaľ sa dá,tak budem pomaličky postupovať dopredu,snáď sa to podarí.Treba veriť,ja verím aj dúfam a to ma naplňa,nehovoriac o deťoch,tie mi rozžiaria deň 😉 🙂

esssi
autor
11. říj 2009

Ado tý jo, to se máš co ohánět 🙂

No třeba jedna moje kamarádka má stáj, ubytovávaj koně, učí jezdit a do toho má chlapečka rok a půl...tak tomu říkám pořádná životní náplň například 🙂

ada32
11. říj 2009

tak pre mna prave to je ten smrnc.

pre kazdeho je nieco ine.niekto chce len pohodlicko.niekto neobsedi.

hlavne je dobre si premysliet pravdepodobnost uspechu,dobre si spocitat cas ,energiu a peniaze/to je dolezite/ ,mat stipku obchodnickeho ducha,nabrat odvahu ....a ist si za tym.
a neuspech nebrat tragicky.

potom je ten zivot smrncovny jedna radost 😀

titkovamiriam
11. říj 2009

treba pozitivne mysliet 😀 vzdelavat sa 😀 a mat rad zivot 😀 a mat rad ludi okolo seba ale aj seba 😀
pre mna je zivot jedem smrnc 😀 a neuspechy ma posilnia-nikdy im nepodlahnem 🙂

ada32
11. říj 2009

macka v podstate az na tie posledne dve veci uz to nie su sny.
vlak je rozbehnuty a uz sa veziem.tazko by som ho teraz zastavila 😅 😕
to uz realizujem a ak budem zdrava aj dokoncim. 😉

ja uz som bola v situacii,ked to vyzeralo ze z mojho zivota uz nebude snad nic.
sama s dietatom,bez strechy nad hlavou a totalne bez penazi... 😠
ale treba zabojovat.o tom je zivot.

musim bezat
pa

ada32
11. říj 2009

miriam 😉 presne tak.

ada32
11. říj 2009

aha este nieco som zabudla.

chcem raz bojovat za matky ktore ziju s detmi same lebo tie to maju v nasej uchvatnej spolocnosti asi najtazsie.
lenze este neviem ako na to.

titkovamiriam
11. říj 2009

ani nehovor ako ziju matky ked su same s detmi uf uf ale prezila som 😀 a tak ti poviem nikto ti v nasej spolocnosti nepomoze ked to najviac ocakavas-same zdruzenia a spolky a je to na dva veci na h...o a na nic

macka01
11. říj 2009

to je fakt,každý cíti sociálne a charitatívne,no keď dôjde na lámanie chleba.... 😝

ada32
11. říj 2009

no ved prave.pretoze to mam tiez za sebou a hneva ma,ze to je asi najzranitelnejsia skupina nasho obyvatelstva
a ked take organizacie nezakladaju ludia ktori to sami prezili ale ludia ktori pod ruskom pomoci len cakaju na peniaze ,dotacie atd. 🙄
aspon ja som vzdy mala ten pocit.
pritom je dokazane ze az 80% takychto deti zije v chudobe.
ale to uz sme odbocili od temy 😖

aponchie
11. říj 2009

macka ty to fakt nechapes? 😀

mywiel
11. říj 2009

Zivot sam o sebe je smrnc, lebo mi vzdy prinesie nieco nové, treba sa tesit z malickosti co su vlastne tie najvacsie radosti. 😵

mamutka
11. říj 2009

hod sa z lietadla s padakom na chrbte, ma to smrnc a dojdes na to ci nebolo lepsie v obyvacke pri detoch 😀
alebo si zapytaj na narodky dajaky uleteny kurz potapania ci co, proste par nezvycajnych veci ktore v zivote inak nemas

mirka414
11. říj 2009

odkedy som spoznala mojho manzela zivot ma tie spravne grady 😀 😀 a potom praca s detmi,pomoc mojmu svokrovi teraz v case jeho choroby a vidiet ze sa na seba mozme sto %spolahnut to je to co mi pri vstavani z postele dodava silu,ze mu mozem odplatit jeho dobrotu...jednoducho kazdym dnom preplavat co najlepsie a vecer si povedat aj tento den stal za to 😉 .