Co děláte, abyste byli v psych. i fyz. kondici a pohodě?

fangi
12. lis 2010

Ahoj 🙂 Zajímalo by mě, jestli se ještě před snažením o miminko nebo třeba i aniž byste plánovali miminko, snažíte dostat do fyzické i psychické kondice, máte období nebo jste měli, kdy se začínáte snažit trochu zvolnit, změnit s věkem životní styl na trošku klidnější, zdravější. Určitě je nás hodně, kdo měl v určitém období hodně práce nebo náročné studium nebo jakékoliv hektické období, více stresu nebo naopak období takového toho "řádění" ( 😅 ) ve smyslu, že jste toho moc nenaspali, pořád podnikali všechno možné s kamarády (do ranních hodin 😀 ). Nebo třeba zapomínáte na zdravou stravu, dostatek spánku, máte málo pohybu, zanedbáváte preventivní prohlídky u lékaře..a máte pocit, že byste o sebe měli více dbát. Zajímalo by mě, jestli jste si někdo řekl v určitém období "A dost" a začali dělat všechno proto, abyste se dostali do fyzické i psychické kondice, zklidnili a zpomalili každodenní život, udělali si více času na odpočinek, relaxaci, začali cvičit, dbát o zevnějšek.....Je toho hodně, o čem by se dalo povídat, tak šup na to 😉 S přípravou na těhotenství to taky určitě souvisí, přeci jen by každá žena měla být v kondici, než začne plánovat miminko. Zkoušeli jste třeba vysadit antikoncepci, aniž byste plánovali miminko, jen abyste věděli, že tělo funguje správně...Moc by mě zajímaly Vaše zkušenosti 😉

crca
12. lis 2010

Ahojky tak já asi nejsem ten správný příklad 😀 Dělala jsem v podniku na expedici kde bylo 5 stupňů(expedice uzenin,proto taková zima),dělala jsem všechno normálně,žádné meditace a zvolnění 😀 Mám děti po IVF a ani po tom jsem nějak extra nezvolnila,vždycky jsem dodržovala pokyny,že se má ležet apod,ale nikdy to nevyšlo,tak jsem do toho šla z druhé strany 😀 a ejhle ono se zadařilo 😅 To byla právě taková ta psychická lest,kdy jsem na to prostě nějak nemyslela,a dělala všechno normálně,samozřejmě,že trochu s mírou 😅 Antikoncepci jsem vysadila aale po roce když jsem neotěhotněla,tak jsme nastoupili do CARU,kde bohužel zjistili "chybu" u manžela,takže nakonec jsem brala 7 let antiko zbytečně,ale kdo to mohl tušit že??? 😀 Jediné co jsem udělala bylo,že jsem od února 08,kdy jsem měla ZT začala brát selen,zinek,E,kys.listovou a v srpnu při dalším pokusu se to zadařilo 😅 A to nemluvím o tom,že jsem neměla zrovna dobré období,v září 07 mě zemřela maminka-nečekaně,pak se dlouho táhlo dědictví,zbyli i dluhy,tam kde jsem pracovala tak podnik k listopadu 08 skončil(což mě trochu deptalo,jelikož jsem v srpnu byla na Ketu a modlila se abych to dotáhla do konce,protože kde bych scháněla novou práci,kde by mě tolerovali všechno ohledně IVF ☹ )takže dá se říct,že psychicky jsem na tom asi nebyla zrovna nejlíp,ale prostě to vyšloooo 😅

kristi
12. lis 2010

tak ja jsem pred 3 tydny zazila takovy ten prelom - bylo mi 30. 🙂 moc jsem se na tuhle etapu zivota tesila a myslim,ze a tyhle leta budu nejvic vzpominat. Jsem aktivni clovek, nemam rada nudu, nicnedelani atd. Nicmene sama vidim, ze jsem zvolnila, od srpna fakt pravidelne min. 3x tydne cvicim, chodim do sauny, hraju golf - ve zbylem case ( po obede ve skolce) se snazim plnit volny cas nasi dceri - mame krouzky. Ja si odpocnu, pokecam s holkama a ji to bavi. Da se rict, ze jsem se sama se sebou szila sama se sebou,mam se daleko vic rada nez kdysi, proste jen verim a vim, ze ted me ceka ta nejlepsi dekada. Vcetne toho, ze se moc a moc tesim na dalsi mimino ( horizont 2-3 let), vim, ze si to cele tehotenstvi a to vse okolo uziju daleko vic nez kdyz jsem cekala Miu.

Je to tezke, kazdy ma tyhle veci nekde jinde, nekdo rezignuje a obetuje se rodine a nekdo se snazi si i tak ten zivot uzit...

fangi
autor
12. lis 2010

Já jsem právě teď ve fázi, kdy si užívám život jako nikdy, ale zároveň mi zbývá už opravdu hrozně málo volného času a tak si myslím, že pomalu zase směřuju do období, kdy budu chtít zvolnit. Dokončuju vysokou školu, nedávno jsem nastoupila do nové práce, do toho mám další dobrovolné a neplacené aktivity, které mě hrozně naplňují, jsou to práce v neziskovce, různé malé projekty typu kulturních akcí apod., hodně času trávím s rodinou, s prarodiči, a většinu víkendů zase s kamarády, s přítelem, podnikáme spoustu výletů a akcí, učím se pořád nové věci, všechno mě to hrozně naplňuje a baví, ale je pravda, že někdy se dost nevyspím a i když nejsem unavená, tak vím, že to není dobře. Nemám už moc času na cvičení, taky se někdy ošidím v jídle. Měla bych si zajít k zubaři....určitě to znáte taky 😉 Taky rekonstruujeme bydlení, což je další věc, která mě hrozně baví, ale bere hodně času. A pomalu směřujeme k tomu, že za pár let bychom chtěli rodinu. A přesně jak píše Kristi , mám já ten pocit už teď, že si užívám úžasný roky a k tomu patří i to těšení na rodinu, kterou bych si tak za ty 3 roky přála. Všechno je to hodně fajn 😵 , se vším jsem spokojená, ale někdy si říkám, že opravdu budu muset zvolnit, některé aktivity opustit, nemuset být u všech akcí s kamarády, najít si víc času na odpočinek, co nejvíce dbát na psychickou i fyzickou kondici, najít si víc času na sport, zhubnout těch asi 5kilo, co jsem nastřádala navíc...protože bych určitě chtěla před otěhotněním být fit a být fit mamina 😉 Je toho víc, najednou se to těžko popisuje, ale určitě se někdo poznáváte, hlavně ti, co studovali, pracovali a nevím co ještě a všechno naráz, tak vědí, že někdy už je toho fakt moc 😉 Tak kdo další se přidá? 🙂

fangi
autor
12. lis 2010

A hlavně, co si říkám, nedá se stihnout všechno !! Taky cestujeme, učíme se kde co nového, jazyky a spousta spousta věcí....ale všechno prostě nejde a asi je potřeba si to uvědomit 😅 A už vím, co jsem chtěla napsat, chce to trochu režim !! Přeci jen už jsme staré brécy a ne 15ti leté holky 😎 Protože s mimčem to zrovna o tom režimu asi je nejvíc, že 😎 Co myslíte?

fangi
autor
12. lis 2010

@crca , @kristi Díky za příspěvky! 😉

crca
12. lis 2010

@fangi Nejdřív,-není zač- 😉 Jo to je pravda o tom režimu,když ty děti nebyli tak mě bylo jedno,jestli uvařím na 12.00hod,nebo na 13.00hod oběd,teď s nima je prostě určitý režim,který se musí dodržet,protože když se někdy nedodrží,tak je to celé v prčicích 😅 oni jsou rozhozený,protože nedělají to,na co jsou zvyklí,já rozhozená,protože nestíhám 😀 😀 ,jenže po čase člověk zjistí,že to už ani není režim,jako stereotyp 😕 a jsme u toho..... a právě v tu chvíli si člověk uvědomí,že není stroj,ale jen člověk a potřebuje taky vypnout,takže šup děti k babí,nebo jsou s tátou a já mizím směr Tesco 😀 😀 Uběhnou 2-3 hodiny a mě už ty malí tarantulky chybí a těším se na ten stereotip 😀 .No ale vážně.......chce to fakt nějak žít,i když je člověk doma s dětma,neznamená,že se z nás stanou puťky 😉

fire85
21. lis 2010

tak já ještě děti nemám,ale myslím že jsem se nikdy nějak extra nepřepínala a žila vždycky nějak v pohodě,a tahle to plánuju i dál,vyhovuje mi to.volného času mám dost,vyplnuju ho bud tím že jsem s kamarádkou nebo s přítelem.sama bych ale chtěla začít trochu sportovat,a dostat se do fyzické kondice.mimčo plánujeme tak za dva roky.do té doby chceme postavit barák,to nás čeká příští rok,takže to bude asi taky pořádná zabíračka.
s tím sportem-přijde mi že jsem sice aktivní ale ne co se sportu týče 😀 nikdy mě to nějak moc nebralo.

jo ale k zubaři bych si taky měla zajít a měla bych přestat kouřit,to už plánuju dlouho.jinak třeba doma se snažíme zdravě jíst,hodně chodíme na procházky.navíc stavět a pak bydlet budeme na vesnici,takže myslím že další bod pro klidnější život.

fangi
autor
14. pro 2010

Někdo se přidá s názorem? 😵