Co do dětského pokoje? Koberec celoplošný nebo kusový?

trija
26. únor 2013

Ahoj maminky, chtěla jsem se poptat co si myslíte, že je praktičtější a vhodnější do dětského pokoje? Dcera má 20 měsíců, budeme se stěhovat a zařizovat malé nový pokojíček a stále se nemohu rozhodnout, jestli pořídit celoplošný koberec nebo jen kusový. Celoplošný koberec se mi líbí jen jednobarevný zelený, tak nevím jestli na tom nepůjdou vidět fleky a drobky. Na druhou stranu mám strach, aby když bude pouze kusový koberec, tak aby si malá nehrála více mimo koberec a nestudilo ji to. navíc plánujeme pořídit malé sourozence, takže se pak bude mimčo plazit po zemi atd. tak co myslíte vy? 🙂

ssassi
26. únor 2013

@trija my máme v celém bytě pvc - je hodně tlusté, měkké, vypadá jako plovoučka, ale má lepší vlastnosti. koberec máme jen kusovku před gaučem v obýváku a před pár měsíci dostal malej do pokojíčku takový ten koberec se silnicema. když byl menší, měl velikou hrací deku. já koberce nepovažuju ani za praktické, ani za hygienické. já třeba jsem alergická na roztoče, takže velké množství koberců by mi dělalo problém. myslím, že omyvatelná podlaha je lepší. taky ale záleží, kde budete bydlet. jestli v starým domě v přízemí, asi bude od země zima. my máme novou půdní vestavbu, takže je tu příjemně i na zemi. navíc máme někde i podlahové topení...

danielapeters
26. únor 2013

@trija My máme laminátovou podlahu a máme jenom kusové koberce a malý si dost často hraje mimo koberec.

trija
autor
26. únor 2013

@ssassi budem bydlet v 6. patře 🙂 takže pod námi nás vytopí sousedé 🙂 taky teď máme všude PVC a jak jsme prodávali byt, tak si každý myslel, že to je dřevěná podlaha, máme takovou imitaci dřeva. moc se mi to líbí, tak jestli půjdeme zase do PVC, tak určitě něco takového. na koberce taky moc nejsem, v novém bytě jsou plovoučky a nebo dlažba, která je v kuchyni a koupelně a záchodě. ale v dětském pokoji dáme plovoučku pryč a tam dáme to PVC a nebo koberec. ale asi to vidím na to PVC. koberec je sice teplejší, ale zas se mi nechce malou hlídat a okřikovat ať něco nevylije, nezašpiní atd. tak se to utře a je čisto.

lucmart
Autor odpověď smazal
Zobraz
helcenka
26. únor 2013

@trija - taky jsme tohle hodně řešili a nakonec dali do pokojíčku silné měkčí PVC - pod něj izolaci kvůli teplu a kusový koberec. Je dost velký a uspořádali jsme to v pokojíčku tak, aby koberec byl u postele a je dostatečně velký, aby pokryl většinu "hrací plochy", ale také malá část je jen PVC, kde mají děti tabuli na křídy a fixy, hrají si tam s plastelínou a mají tam "pracovní stolek".
Jsme s tím spokojení.

veruska007
27. únor 2013

@trija Za mne rozhodně celoplošný, děti si dlouho hrají na zemi, je to tepelná i zvuková izolace (kvůli sousedům pod námi), děti občas hodí hračkou, tak to trochu tlumí. Koberec máme také zelený, pokojíček je jako příroda, nahoře vymalovaný namodro, slunce, měsíc, ještě chci přimalovat ptáky, dole tráva, zvířátka - koberec z Brena, zelený se šedými čárkami - vypadá jako tráva. Máme rok, je super, i když se dítko poblilo nebo polilo, tak jsem to jen setřela a nevsáklo se to.

berynka
27. únor 2013

Dcera má v pokoji také silnější PVC, ale stejně má uprostřed kusový koberec. Bez koberce se mi to ani nelíbí, že to není tak útulné 😅 . Na druhou stranu řeším vytírání/vysávání. Když se mi koberec nebude líbit, nebo to bude chtít změnu, tak se spíš vyhodí, než ten celoplošný 😉 . Celoplošný koberec je zase lepší na údržbu, ale zase se tam víc drží prach a špína, kterná není vidět a kdo má alergie, tak by se těhle koberců měl zbavit 😒 .

helcenka
27. únor 2013

@berynka - s těma alergiema je to trochu ošidné, ono když máš koberce, tak se tam prach sice chytá, ale většinou tam i zůstává (samozřejmě tím nemyslím, že někdo neuklízí, to neee), kdežto u plovouček, dlaždic nebo PVC se chuchvalečky prachu válí v koutech volně, takže pak musíš častěji uklízet a v tom případě to opravdu splní účel.

garfie
27. únor 2013

Líbí se mi @helcenka řešení. Jen taková čerstvá zkušenost-pokud čekáte mimi a bude tam trávit dost času, raději koberec. Se synem teď chodíme na rehabilitace a rehabilitační říkala, že ty plovoučky jsou pro děti mor, strašně špatně se jim na tom učí lozit.....

berynka
27. únor 2013

@helcenka, tak já si zase myslim, že z podlahy to prostě setřeš, ev. se dá použít i nějaká "dezinfekce", ale koberec je položený leta a většinou se jen luxuje, což ho do určité míry sice zbaví prachu, ale třeba u roztočů to nestačí.

Třeba jedno z doplňujících protiroztočových opatření je toto 😉 - Koberce je vhodnější odstranit, než se je snažit jakýmkoli způsobem roztočů zbavovat. Nejvhodnější podlahové krytiny jsou ty, které jsou stíratelné navlhko.

helcenka
27. únor 2013

@berynka - co se týká roztočů, tak koberec je určitě horší, ale řeč byla o prachu. Nakonec roztoči se drží zuby nehty. Mám doma alergika, takže taky vím, o čem je řeč. Máme doma jak plochy bez koberců, tak s koberci. Koberců jsme se zbavit nemuseli, stačí ho vysávat a vyčistit horkou párou a 2x do roka vyčistit přípravkem, ale to bych dělala i když bych doma alergika neměla. Nicméně samozřejmě i řešení je zbavit se koberců úplně, to se mi zase moc nechtělo, protože mám malé děti a koberec mi do některýdh místností přišel prostě vhodnější, nehledě na to, že opravdu každý den nastoupit s mopem nebo hadrem a vysmejčit celý byt, aby tam nebyly chuchvalečky prachu, to ten čas raději věnuji dětem.
U nás to stačilo vyřešit takhle, ale samozřejmě, kdyby to nešlo jinak, tak by jsme hledali jiné řešení a možná by na odstranění koberců taky došlo.

maximka33
3. bře 2013

@trija tak prozatím máme v pokojících a ložnici celoplošné koberce. žádné alergie se nevyskytly. syn si opravdu hodně hraje na zemi. proto jsme i do obýváku pořídili kusový koberec se silnicemi. nechala bych mu to minimálně do 6 let. pak uvažujeme, že bychom dali plovoucí podlahu a na to jen kusový. ale od země je opravdu zima, tak prozatím jsme moc spokojení. dítě v pokojíku nejí, takže tam ani nedrobí, spíš jsou tam rozházené hračky.

sromecek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
veronika456456
10. zář 2015

do pokojíků jedině celoplošný koberec-musí být teplo na ,,prdelku" 🙂 já koupila na zarizujidomov.cz krásný s autama Cars, ještě jsem se rozhodovala pro jednobarevný a k tomu měli i jednobarevné kytičky-takové koberce-Eton,nebo tak nějak a ta kombinace vypadala taky fajn,ale teď jsem spokojená -malý se tam batolí,brouká na auta a případné fleky od jupíku nejsou tak vidět🙂)

monikapup
19. kvě 2016
Uživatel monikapup je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od monikapup.

Urcite koberec, deti vecne chodi bez backurek a tak bez toho to ani nejde

smetttanov
19. kvě 2016

U nas je to taky tak, zatim co jsou deti maly tam mame koberce vsude, no uz by chteli taky vycistit

zindy
13. črc 2016

Meli by se nechavat cistit jednou za 5let ale vim ze s detma to bude o dosti drive 🙂 je ale dobre si vybrat dobrou cistirnu aby jste nemeli koberce zniceny

lucilid
28. bře 2017
Uživatel lucilid je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lucilid.

tak u nás top, cena /kvalita / vzhled je maximální https://www.tobiland.cz/detske-plysove-koberce/detsky-plysovy-koberec-tyrkysovy/ měli jsme puzzle a konečně ho můžu vyhodit.... tohle je fakt nejjemnější dětský koberec 🙂 prostě velký plyšák 🙂

aaberushkaa
20. únor 2021

My máme plovoucí podlahu a uprostřed pokoje koberec na hraní a kreslící koberec. Nedovedu si představit, že by holky seděly na studené zemi.

camelinka
20. únor 2021

Ja sem odmala kobercova, nemit dva psy, tak je mam vsude...fajn je podlahovy topeni, ale kdyz neni, tak je mi osobne zima od nohou na cemkoliv 😀 ....Dcera ma v pokojiku kusovy, ale temer pres cely pokoj, doted(10) si rada hraje na zemi...