Co dovolíte vašim dětem při papání ? 😃

suki
10. dub 2008

😀 🙂 😀 Ahoj holky, asi před měsícem jsme začali malou přikrmovat. Nemyslela jsem si samozřejmě, že u toho bude nějak čistá, ale co ona mi u toho dělá, to je fakt síla. Nepořádek všude na vzdálenost minímalně 2m 😀 😀 😀 samozřejmě včetně mě a tatínka taky 😀 Zajímalo by mě co svým dětěm dovolíte, aby s jídlem dělali, protože kdyby nechala malé naprosto volnou ruku, tak jí v mističce nic nezbude, ale je to všude jinde než v jejím bříšku. 🙂 🙂 napiště mi jak to řešíte vy zajímají mě vaše zažitky veselé i méně veselé, prostě všechny 🙂 a berte toto téma s nadhledem- já jsem myslím si velmi tolerantní a dovolím malé všechno co se dá, ale tady si nevím rady 🙂 😀

luucia
10. dub 2008

Ahoj suki, tak u nás to vypadá asi podobně jako u vás 😀 Anetka má teď největší zábavu, když jí dám jídlo do pusy, že začne prskat 😅 na jídlo bych potřebovala pláštěnku nejen pro ní, ale i pro sebe 😀 Misku jinak držím u sebe a sáhnout jí tam nenechám, ale ona si sahá do pusinky, tak to pak stejně všude rozmaže. Má to po celým obličejí, kolikrát opravdu až za ušima pod všema bradama 😀 Dneska jí krmila kamarádka a byla docela čistá i na bryndáku bylo jen pár flíčků. Netuším jak to udělala 😅 😅 😕

karot
10. dub 2008

Ahojky!
Tak u nás krmení docela ujde,když je hlad a chuť.Když ale rostou zuby,tak se jídlo(místo toho,aby se polykalo)cedí mezi zuby ven do "okapu" a když už máme dost,tak to pouštíme na zem a hrozně nás to baví. 😀
Já nepořádek řeším až po jídle,když mladýho odstavím na nočník.Pro mě je důležité,aby snědl jídlo a obětuju pro to maximum. 😵
Jsem zvědavá,jak ho naučím,aby se sám krmil lžičkou. 😅
To bude jídlo úplně všude. 😀

aponchie
10. dub 2008

hmmm spenat na stene,na podlaze,rajska vsude,patlani s testovinama..to vsecko probehlo s humorem u nas 😀

nobody
10. dub 2008

apiii ... no a co na Terinka, když děláš takový bordel ? :D :D :D

aponchie
10. dub 2008

nobody..neprud 😀 nahodou ona je pro kazdou srandu 😀

nobody
10. dub 2008

co na to Terinka .... tak přesně 😀

aponchie
10. dub 2008

😀

nobody
10. dub 2008

jj, vím to na sto procent 😀

suki
autor
10. dub 2008

😀 😀 😀 právě ona ta naše malá strašně do té misky chce 🙂 a když jí to nedovolím, tak začne fňukat, ale ona to tak strašně rozhrabe, je to všude, jen ne tam kde by to mělo bát 🙂 No právě jsme někde četla, že se mají děti nechat, ale to si teda neumím představit jak by to dopadlo....

suki
autor
10. dub 2008

nebo teda spíš umím a mám z toho hrůzu 😀 😀 😀

karot
10. dub 2008

Já ho nechám ať se krmí,až u dám třeba rozkrájený chleba s másem a sýrem nebo banán. 😉
Začnu s tím až od roka.
Do té doby bude miska a lžička v mých rukách......radši. 😀

paolin
10. dub 2008

my jsme to resili dvema lzickama a resime nekdy i do ted. ne vzdy mam na patlando nerviky 😀
patlani je holt oblibena cinnost nasich deticek 😀

suki
autor
10. dub 2008

jo jo nerviky na to teda taky občas nemám 🙂 😀

jabber
10. dub 2008

Tak naše malá sedí v židličce, na krku bryndák a takových prvních 5 minut baští vzorně, otvírá pusinku div si jí nevyvrátí z pantů - vypadá jak ptáčátko v hnízdě - ale jen co se trošku nasytí, tak začne vstávat, sedá si na okraje židličky, takže mám strach, že spadne po zádech dolů. Takže jí vždycky se slovy hačí posadím, ale vstává zas. Taky se mi pokouší plácnout do talíře s jídlem, což se jí i párkrát povedlo, tak to jí tak 2x řeknu NE a pak už jí normálně plácnu přes ruku. Ona začne brečet, protože nesnáší, když se na ní zlobím nebo když se na ní zvýší hlas - to je hned hrozně lítostivá. Takže pak dá chvíli pokoj a zase baští 😀 . Semtam si sáhne do pusy a pak to rozpatlá po židličce. Naštěstí neprská ani nic podobného 😀

luucia - to je asi normální, u nás totiž když krmí někdo jiný než já, tak taky sedí, ani se nehne, všechno zdlábne a bryndák ani nepotřebuje. Prostě si dovolujou ty prďolové jen na nás - na chudáky matky 😀

karot
10. dub 2008

Jabber....................s tou lítostivostí je to u nás stejné. 😀
Já sice mladýho "nebiju",ale když řeknu:"Zlobíš,.!"..................začne krčit bradu a málem by se rozbrečel. 😅

jabber
10. dub 2008

karot - no u nás to NE NE NE taky většinou zabere a nechá toho.... 🙂

bublina7
10. dub 2008

Tak my máme problém vůbec něco dostat do bříška. Malej hned jak uvidí lžičku, tak začne prskat a připadá mu to hrozně vtipný. 😀 😀 😀 Mě by to nevadilo, kdyby aspoň něco snědl, ale vyplivne úplně všechno.

suki
autor
10. dub 2008

tak to u nás NE NE NE nemá žádnej efekt spíš naopak, malá se na mě začne smát. To pak těžko zůstane člověk vážnej...

karot
11. dub 2008

Jabber................,ale aby sis nebyslela,občas u nás taky neškodí,když ho plácnu přes ruce.Hlavně,když mi oždibuje kytky a strká si do pusy nco nejedlého. 😉
"NE NE NE".............by se u nás minulo účinkem.Začal by kroutit hlavou ze strany na stranu a ještě by se u toho chechtal,stejně jako Nikolka. 😀

kristi
11. dub 2008

my jsme na tom uplne stejne jako Jabber - vcetne toho placnuti 😉

jabber
11. dub 2008

kristi 😉

karot - jo, to znám - mě chodí Áda do květináčů na hlínu. Když jsem jí načapala jak si cpe do pusy hlínu, tak jsem myslela, že mě opláchnou 😀

romana
11. dub 2008

ondra první asi 2 měsíce papal moc pěkně, teď je to většinou peklo. u většiny věcí už jsem rezignovala a dávám mu je do ručičky (banán, kousek chleba, křupky, piškoty), holt ho pak osprchuju. teď se ale bohužel naučil házet to psovi, takže snídaně u nás vypadá tak, že amy sedí pod židlí a cpe se a ondra je sice vysmátej, ale naprosto nenajezenej. u kaše nebo zeleniny záleží, jestli mu to chutná - když ne, tak to po pár soustech začne cedit ven, strká si prsty do pusy a vytahuje si to, ... lahůdka. do misky ho sahat nenechám, ale někdy je rychlejší. a lžičku občas dostane svou, většinou pak pozře několik soust o něco lépe. ne ne nebo plácnutí u nás nic neřeší, tak už to nepoužívám.

suki
autor
11. dub 2008

naše malá ještě neleze, takže z květináčů hlínu zatím nepapá, ale hned jak poleze tak nas to jstě nemine. Ona strčí do té pusinky naprosto všechno. 😀 😀

berynka
11. dub 2008

Krmení je někdy "radost". Naše malá může skoro všechno, většinou ji zabaví jídelní židlička. Ale nesmí šahat do jídla a vyrážet mi lžičku z ruky 😉 . Plácání po ručičce nebo zvýšený hlas naprosto nezabírá, myslí si, že je to hra a legrace 😅 . Když má hladík, tak papá jedna radost, ale ke konci už dělá caviky, tak zkouším klasické "za maminku, za tatínka..." nebo zpěv, ten funguje 😀 .

astrane
11. dub 2008

Ahoj,zezačátku jsem ho krmila a docela to šlo.Od té doby co má svou židličku-od 10 měsíců jí sám-lžičkou nebo vidličkou.Hlavně teda rukama 😀 .A nají se .Když si moc hraje tak mu tam něco šoupnu,ale jinak dobrý.Je to vždycky po celé židličce a všude kolem po zemi,ale to nevadí-máme ekologický lux,kterej na to čeká pod stolem a všechno je za chvíli pryč-obě fenky krmení dítěte tudíž milují.A jíme většinou celá rodina,nebo alespoň my dva,tak to má okoukaný.No ažidlička jde docela dobře i pod sprchu(máme umělou z Ikei)
Jinak jako zákaz líp funguje FUj!Jak na psa 😉 Hlínu taky jedl-už nejí asi mu nechutnala 🙂