Čo hovoríte na zástavu plynu z Ruska?

kristynaw
6. led 2009

co na to rikate?jak se vas to dotyka,dotkne?

slnieckova
14. led 2009

Fico Tymošenkovej povedal: "Slovensko platí za plyn svetové ceny a má dostatočné zásoby na 11 dní. Po dvanástich dňoch sa budeme musieť uchýliť k opatreniam, k akým v našich dejinách nikdy neprišlo. Môžem sa jednoducho opýtať, ako dlho to bude pokračovať?"

http://www.aktuality.sk/spravy/domace/plyn-fico...

bubba
14. led 2009

ja som kukala na ta3 a povedali,ze zasoba je na 15 dni a usetrili po 3 mil.kubikov za predosle noci a tam stupla doma na 18 dni.-..alebo tak nejak mala mi skakala po hlave tak dufam ze som to dobre zachytila...keby po tychto dnoch uz aspon nemrzlo by sa to dalo nejako prezit.dufam ze tento rok sa uz zacnu riesit aj nejake poistky tak ako maju cesi lebo toto je trapne uz minuly rok robili rusani cecky a neviem ci nasi politici su taki blbi ze sa nezacali robit opatrenia uz vtedy....podla mna je to cista blamaz len koli tomu aby mohli za mesiac povedat,kriza je zazehnana vdaka tomu ze sme sa s rusmi dohodli,ze vsetko okey ale podla novych cien a plyn pojde o min.20 percent hore 😖 😖 😠 😒

bubba
14. led 2009

ja neviem stale mam pocit ze keby to bolo naozaj tak seriozne vazne tak uz by davno vlada nariadila vsetkym firmam,skolam,podnikom aby zastavili prevadzku ved to speje k ekologickej katastrofe co tam uz po uslom zisku...
slnieckova ty uz nestras s tymi linkami bo tomu nakoniec aj uverim 😝

titkovamiriam
14. led 2009

akurat som dostala od kamosky mail a v nom svaty voloda-putin a nad hlavou mal svatoziaru z plynoveho sporaka horak,skoda ze to sem neviem linknut 🙂

maybee
14. led 2009

Keby nebolo Slovensko s prepáčením sprosté, tak by si zabezpečilo dodávky plynu aj od iného štátu!!!

bubba
14. led 2009

iba na to klikni pravym priamo na ten obrazok a daj "kopirovat adresu obrazka"a tu to daj do textu prilepit

titkovamiriam
14. led 2009

skusam si to poslat na iny mail na zozname mam problem kopirovat

titkovamiriam
14. led 2009

ide to?

bubba
14. led 2009

maybee len to sa neda len tak zo dna na den...a keby tak zacali konat uz minuly rok mozno na buduci rok to bude vsuchu..a co ak aj ta poistka z inych statov nakoniec "vybuchne"?baby nebojte,vzdy sa najdu nejake laternativy no tak budeme opat kurit uhlim alebo si kupime solarne panely a pod...sak si to predsa mozme dovolit ved na plyne usetrime desiatky tisic(ako napr.my...) 😉

maybee
14. led 2009

bubba: ja viem, že sa to nedá. Ale prečo tak neurobili až dávno? Veď nemôžeme byť závislý len na jednom dodávateľovi. Čo tak Nórsko a pod. krajiny, ktoré disponujú s plynom. Hoci málinko, ale mali by sme aspoň akú takú poistku.... teraz mám prd a dva orechy...

titkovamiriam
14. led 2009

aj norsky plyn je uz pod rusmi -gasprom ma aj plyn v inych krajinach ☹ a preto je teraz na noze aj s gruzincami

bubba
14. led 2009

titkova nejde to ale nevadi myslim ze aj tak nie je vhodny cas na zartiky tohto typu...az potom ked bude po krize... 😉

titkovamiriam
14. led 2009

do prcic.skusim este raz-nejde

katrin21
14. led 2009

maybee.... ono nie ze rusko nepustilo pozorovatelov... pocula som Jahnatka telefonovat niekomu v Ba... povedal, ze Ukrajinci vyhodili !!! pozorovatelov do nejakej separovanej miestnosti, kde im capli jeden monitor a vysr... sa na nich !!! sibe im... porusili podmienku sledovania pozorovatelmi a preto Rusko zastavilo... len pre objasnenie...
Inak nechapem, ako sa Ukrajina rozdrapuje, ze nemozu nechat prejst plyn k nam lebo nebudu mat oni.. a doteraz jak isiel???? ved maju dost zasob este k tomu aj.... uplna katastrofa....

titkovamiriam
14. led 2009

bubba snad este tento tyzden a potom bude ok.

maybee
14. led 2009

katrin - tak som to aj myslela 🙂 Lebo všetko v správach vyznelo tak, ako keby Rusi nepustili pozorovateľov, pritom to bolo naopak. Aj porušili podmienky, ale aj nepustili plyn do Európy.. takže preto aj ten stop.

To nechápem ani ja, majú obrovské zásobníky, tak nerozumiem, prečo to robia. Hrabú jednoducho pre seba. Je to zaujímavé a možno práve v tom je aj niekto tretí.. neviem. 😖

titkovamiriam
14. led 2009

jasne ze je treti- americania-ako som vcera pisala. 😲

maybee
14. led 2009

titkovamiriam - kde by oni neboli, však? To bolo jasné hneď ako vyšlo to, že Ukrajina má s USA nejakú zmluvu o partnerstve... Som zvedavá, kedy sa USA postaví za Ukrajinu, pretože zatiaľ mlčí.

titkovamiriam
14. led 2009

asi vyckavaju a teraz sa na nas vyseru ked budu mat tu inauguraciu prezidenta 😠

maybee
14. led 2009

Na nás sa určite vyserú 🙂 možno si Ukrajinu podržia a potom už bude všetko jasné, a potom bude spor medzi Ruskom, Ukrajinou a USA... 🙂 bože, prečo existujú takýto blbí ľudia....

k.a.t.k.a.
14. led 2009

pre mna je Jahnatek druhý Janko Ľupták 🙄 Ja neviem ale vždy nominujú takých neandrtálcov na post ministra hospodárstva viď Malchárek alebo Rusko 🙄

lyongirl
14. led 2009

neviem, či ste to videli, ale na odľahčenie témy 😉

https://www.youtube.com/watch?v=CrdN9ER2HYk
jasumat
14. led 2009

Ja som dnes večer pozerala na TA3 diskusiu, a začínam mať bobky 😒
Ak je v tom Amerika zamontovaná tak, ako hovorili, tak...
Vraj majú s Ukrajinou dohodu o strategických veciach (plyn, ropa...), a kontrolujú to. Proste používajú Ukrajinu ako prostriedok na to, aby Európa " padla na h..u". Veď keď my sme v kríze, tak nech je aj Európa. 😒

katrin21
15. led 2009

lyoungirl.... to je dobre.... ze setrime si vlastne zdroje bioplynu.... 😀

titkovamiriam
15. led 2009

dobre rano!aj ja som vcera pozerala tu tlacovku vecer no vyzera to poriadne blbo ☹ idem kuk na internet niaku alternativu vykurovania asi niaku piecku 😲

maybee
15. led 2009

Ahojte, aj ja som to pozrela... Tak dnes sa dozvieme odpoveď, som zvedavá na čo sa tentokrát Ukrajina vyhovorí... 😔

jasumat
15. led 2009

Maybee- ty si to veľmi triezvo zhodnotila🙂))
Ale ak aj pri troche optimizmu bude Ukrajina s týmto riešením súhlasiť- tak to nie je riešenie trvalé.
Som zvedavá, ako sa tá copatá slečna z ukrajiny vyjadrí 😒

catjob22
15. led 2009

Pre odlahcenie - ja som sa fakt zasmiala 😀 😀

http://www.topky.sk/?sid=10&cid=388265&a=hlasuj...