Čo hovoríte na zástavu plynu z Ruska?

kristynaw
6. led 2009

co na to rikate?jak se vas to dotyka,dotkne?

roasha
14. led 2009

v hornom rohu tam,ako je plynova kriza,si klikni... 🙄

marika80
14. led 2009

tam som sa docitala, ze poliaci stavaju jadrovu elektraren. A oni to maju dovolene? Ked my nemozeme svoju pouzivat?

katrin21
14. led 2009

ja som vcera hovorila s Jahnatkom... osobne.,.... Bohunice pustia, posledné rozhodnutie je to na nom, ale jedine ako posledne, naozaj posledné mozne riesenie..Tak to slubil v Bruseli..... neni to sranda.....

slnieckova
14. led 2009

catjob no dobra sprava ako dobra... sice nam vydrzi plyn do konca januara, ale pri obmedzujucom stupni c. 8.... a ked tento bude pre podniky trvat do konca januara... no panboh zaplat.. mozeme ocakavat dalsie prepustania. A ked nebudeme mat roboty, tak sa mozem vyprdnut na rusky plyn, pretoze uz ho nebudem potrebovat... lebo tak ci tak umrznem... pod mostom....

roasha
14. led 2009

Ukrajinu vygumovat z mapy........ 🙄 🙄

petrahy
14. led 2009

teda to co sa deje je fakt hrozne minulotyzdnovy optimizmus sa davno vytratil 😒

ak by sa na nas vykaslali susedne staty uz by sme asi zacinali mrznut

dufam ze im ta dobra vôla vydrzi a pomozu a nevykaslu sa na nas takisto by sa mohli na nas vykaslat

k.a.t.k.a.
14. led 2009

slniecková 😀 obludaaaaa fúúúj jak ja ho neznášam, keby došiel ku mne prosiť, tak mu dam kopačku do hlavy 😝

catjob22
14. led 2009

Slnieckova, ja viem ☹ Ale lepsie ako aj tak zacat mrznut uz o tyzden nie??
Kriste, ved sa musia nejako dohodnut, naco sa potom stretvaaju, podavaju si rucky a usmievaju sa na seba ked aj tak ho..no dohodnu??? 😠 😠 😠

roasha
14. led 2009

a to tie ukrajinske svine maju tolko drzosti,ze ziadaju EU,aby ich podporila pri vyjednani lacnejsieho plynu pre nich.......no nech ich trafi slak... 🙄

roasha
14. led 2009

catjob,ver ze aj fico by tej krave najradsej zaplul do ksichtu. 🙄
....neodsudzujte vladu,robia co mozu,vidite ze ani unia nedokaze pohnut s tymi debilmi... 😝 🙄

binki
14. led 2009

pro ty, co se rozčilují nad plynem, mám horší zprávu, není očkovací látka Havrix proti žloutence, už tři měsíce a to mne tedy pěkně vytočilo

roasha
14. led 2009

binki,tak to je teda strasne..... 😅

ukana
14. led 2009

binki, ked budeme mrznut v bytoch pri svieckach a deckam nebude co do huby, lebo vsetko bude stat, aj pekarne, nebudeme mat ziadne peniaze, lebo podniky bdu zastavene, tak vtedy nas ten Havrix fakt vytrhne 😠

sirinka
14. led 2009

tak toto uz zacina byt vazne...ukrajincom asi nedochadza, co vsetko sa moze stat 😠

ivuss01
14. led 2009

supeeeer, budeme hladny, spinavy, zamrznuty, bezdomovci to uz maju trochu natrenovane....
a my, co mame v bytoch parkety, viete na co nam posluzia? 😎
ale my sa nemusime bat, nasho robka sa rusi boja, a asi im ide ukazat kohutik ako sa spusta 😀 😀 😀

petrahy
14. led 2009

podam si inzerat konik je predsa medzinarodny nepritulite nas k vam do Ciech? Uz mi zacina hrabat 😝

ukana
14. led 2009

budeme sa od nasich spoluobcanov ucit, ako sa robi diera do panelu, aby sme mohli vyviest komin 😀

ivuss01
14. led 2009

ukana doobree, len ja byvam dost dakeko od nasich romskych spoluobcanov, tak sa nauc, ako tu dieru spravit a prid na ladovu kavu.. 😀

ivuss01
14. led 2009

a ozaj, mame zateplenu bytovku, uz viem na co pouzijem polystiren 😀 😀 😀

ukana
14. led 2009

ladovu budem mat aj doma 😀 😀 😀 ved sa dosmejeme 😀 😀 😀 😀 😀

sirinka
14. led 2009

ivuss az na to, ze plyn nam dalej nepustaju ukrajinci...asi si robia zasoby do komor 🤐
vraj sa neda kua... ale zarabat peniazky na zapade to by chceli, aj hranice otvorit a zrusit viza...trt makovy...

bibinka
14. led 2009

ukrajinci sú jedna hnusná mafia, čo si myslí, že ostatní sú sprostí.... 😠
a verím, že sa nebudem musieť sťahovať s rodinou do chalupy len preto, že tam máme ústredné kúrenie 😅 ......a svokrovcov 😉 -i ked tí sú veľmi zlatí a máme ich radi.

no som zvedavá ako to naozaj dopadne,keďže Fico šiel vyjednávať

sirinka
14. led 2009

bibinka my mame zase evakuacny plan k svokrovcom do domu, kde sa kuri pevnym palivom a voda sa ohrieva elektrinou, je tam aj elektricky sporak 😠
a to sa oni na zimu odstahovali do bytu, kde maju ustredne, aby si trochu oddychli, lebo prikladat treba aj v noci...no co uz... 😝

maybee
14. led 2009

Myslím si, že na vine nie je Rusko. Bohužiaľ dnešné média podávajú veľmi skreslený obraz o tom, čo sa vlastne deje. A odporúčala by som viacerým moderátorom naučiť sa lepšie prekladať. Lebo vyznelo to všetko tak, že problém je v Rusku. Ale to vôbec tak nie je. Rusko dokázateľne v utorok presne o 08:00 pustilo plyn a bol tam dostatočný tlak na to, aby Európa taktiež dostala. Ale, Ukrajina sa ohradila tým, že keby pustila do Európy čo i len kúsok plynu, tak budú ohrozené jej mestá ako napr.Luhansk, Odesu, Doneck a polovicu dnepropetrovskej oblasti. Takže Ukrajina si pekne natlačila do svojich mimochodom obrovských zásobníkov plyn, ktorý im vydrží na viac ako roka a na nás sa vysrala. Na čo... Takže Rusko v tom vôbec podiel nemá, nakoľko ono splnilo všetky podmienky. A veľká blbosť, že Rusko nevpustilo pozorovateľov. To je veľké klamstvo, ktoré bohužiaľ zas vypustili do éteru naši novinári. Pozorovatelia tam boli, ale nemôžu urobiť absolútne nič. Len potvrdili, že plyn bol z Ruskej strany pustený.

Myslím si, že v mnohom za tým všetkým stojí aj Amerika. Predsa len sa dlho nestarala do Európy. Pretože medzi Ukrajinou a USA je nejaká dohoda, nikde sa nepíše, že aká. Takže Ukrajina sa tlačí s prepáčením do riti Amerike. A zrazu, keď Amerika má obrovskú finančnú krízu, jej ekonomika sa rúti, tak zrazu nie je v Európe plyn. Pretože Rusko a USA budú mať medzi sebou vždy veľkú rivalitu. A tak, keď sme sa tlačili Amerike do zadku, preto, aby sme si tam mohli chodiť bez víz a obracali sme sa Rusku chrbtom, tak si teraz ako svetová veľmoc môže robiť čo chce. A ukázať všetkým, kto je pánom!

Neviem, ani ja nerozumiem, ako sa môže do toho zapasovať Amerika, ale myslím, že všetko je možné, nakoľko je tiež na tom zle s financiami.

Zaujímavé však je to, že vstup do EÚ nám mala zaručiť lepšie postavenie, pomoc.. a teraz sme kde? Sme tam, že ani sami nemôžeme rozhodnúť o tom, či si spustíme NAŠE Jaslovské Bohunice, sme moc malý a chudobný štát na to, aby sme si dovolili vyskakovať a preto budeme radšej držať hubu. A vďaka tomu, že budeme držať hubu ostaneme možno nakoniec bez plynu, bez elektriky. Som zvedavá, či nám potom tá naša ospievaná EÚ nejako pomôže... keď doteraz sa na nás vykašlala...

Modlím sa len, aby tie politické spory medzi Ukrajinou a Ruskou neprešli až do vojny. Pretože si myslím, že potom nezostane sedieť na zadku ani Amerika a ešte tá by nám tu teraz chýbala... Dúfam, že sa to vyrieši. Pretože únia a Rusko sa navzájom potrebujú, každá hodinu v Rusku bez transportu plynu do EÚ ich stojí miliardy... 😖 Len môj názor....

ivuss01
14. led 2009

sirinka, tak budete mat sluzby...nas sa to dotkne iba teplou vodou a kurenim, asi pojdem vybrat ohrievac co som malej v lete kupelku ohrievala, zavrieme sa do jednej izby najlepsie do kuchyne i bude 😀

marse
14. led 2009

Clovek a Ludsky zivot uz v tomto gigantickom svete nema cennu ani hodnotu, sme len šachove figurky v hre politikov a monopolov... A nikoho nezaujima ze nejaky Slovaci nemaju plyn... A to ze pomrieme tiez nie. Ved Cinanov a Americanov je dost, ti zase populaciu obnovia a obycajny europania nebudu nikomu chybat 😒

roasha
14. led 2009

maybee,to sme uz citali,a presne o tom tu rozpravame. 😒

sirinka
14. led 2009

maybee na radiu, ktore ja pocuvam som sa dozvedela presne toto 😉

tiez som rozmyslala, ze za tym bude aj nieco ine ako len ukrajinska nevola, a vobec nemam dobry pocit.
lebo sa moze stat, ze nie rusko ukrajinska vojna, ale velky medzinarodny spor z toho moze vzniknut a to bude riadny pruser...