Čo hovoríte na zástavu plynu z Ruska?

kristynaw
6. led 2009

co na to rikate?jak se vas to dotyka,dotkne?

maybee
14. led 2009

Marse, presne tak... sú tri štáty, ktoré riadia našu planétu: USA, Rusko, Čína... nie je málo dokázateľných dôkazov, prečo tomu tak je. Takže našu malinkú krajinku uprostred týchto velikánov ani nevidno... Myslím, že im to je srdečne jedno.

A naša najväčšia chyba je v tom, že máme prínos len od jedného štátu. Čo také Čechy. Tie majú plyn najviac z Ruska, ale samozrejme, boli múdrejší ako mi a poistili sa, aj keď iba 15% plynu im ide z Nórska. My sme bohužiaľ odkázaný úplne na všetko na druhých a keď tým druhým prepne, tak Slovensko ani nemusí byť. 😒

roasha
14. led 2009

uz nam pomoze len jar,aby tu bola cim skor... 😅 🙂

maybee
14. led 2009

sirinka, jasné, že to už bolo všade publikované... 😉

cairka
14. led 2009

roasha, no jar nám pomôže len tak, že sa budeme mať kde pásť, ked začne rašiť trávička 😒

sirinka
14. led 2009

veru...len aby nas vzali medzi seba, otrcili sme im vrecka a nastavili hole rite ☹ ved ked nebude plynu, mozno ani elektrina nebude...neviete preco sa fico vyjadril, ze nechce spustat tu elektraren?

roasha
14. led 2009

cairka,ale klesne sptreba plynu v domacnostich...

marse
14. led 2009

a zatial ziadne nove spravy z Ruska??

maybee
14. led 2009

sirinka, vyjadril sa preto, lebo ževraj by nám Brusel stopol nejaké peniaze... 😠 tak som to čítala, neviem, čo je na tom pravdy.

cairka
14. led 2009

ale plyn je zatiaľ na 11 dní, dovtedy jar nezačne. a ak to pustia,. tak už snáď nebude treba fungovať v núdzovom režime.

maybee
14. led 2009

cairka-zaujímavé je, že raz to bolo na 72 dní, potom na 42 dní a teraz je z toho 11 dní 🙂

sirinka
14. led 2009

maybee no teda, este aj brusel sa nam vysmieva... ale sak my sa z mapy zmazat nedame...ani bez plynu ani s nim... 😀

elise
14. led 2009

a teraz sú že vraj zásoby na 18 dní a vraj nám madari ponúkli svoj plyn 😉

cairka
14. led 2009

maybee, no to hej, skracujú to riadne. a pri tom koľko podnikov už pracuje núdzovo 😒 takže by mala byť spotreba nižšia 😝

roasha
14. led 2009

jasne,ze za 11dni jar nezacne,ale zatial sa im dari plyn doplnit od ostatnych statov,a dufajme,ze to tak bude aj dalej,pokial bude riesenie.

cairka
14. led 2009

tak nič iné nám neostáva, len dúfať. A moje dieťa sa bojí tmy, takže blackout, či jak tomu nadávajú, u nás byť nemôže 😝 mali sme výpadok asi pred troma dňami a nič extra taká tma 😒

marse
14. led 2009

podla novych sprav je plyn na 18 dni do konca januara

maybee
14. led 2009

cairka-bohužiaľ, niektoré podniky ešte stále čerpajú na plno... 😖

adulik23
14. led 2009

maybee - mozno potvrdim tvoju teoriu (citala som to tu na konovi). amici sa dohodli s ukrajincami, aby robili problemy s plynom. cela europa sa tym zaobera a nikto sa nepozera co sa deje v gaze. 😨

slnieckova
14. led 2009

plyn mame do konca januara, ale pri obmedzujucom stupni c. 8....

takze aj ked podniky nebudu prepustat, ludia vo februari tak ci tak nebudu mat z coho zit... som zvedava kto si toto vezme na triko... pretoze uz teraz je vacsina zamestnancov z pozastavenych podnikov je na nutenych dovolenkach a kto nema dovolenku, ma smoju... su doma na neplatenom volne.... takze vo februari budu mat bohovsku vyplatu.... no hold, budu sa past na ruskych lukach....

tamarka
14. led 2009

telegram z Ruska: gratulujeme k zavedeniu eura STOP, plyn STOP, ropa STOP.

titkovamiriam
14. led 2009

ahojte ja sokm bola doteraz bez netu ☹ ,rano chvilu s potom stop-v blave kalamita-napadlo 3cm snehu 😅 ,ten plyn potesi akurat som spravovala 🙂

marse
14. led 2009

aj v stredoveku sa mali lepsie ako my teraz, aspon vedeli nacom su a nebali sa toho ze stratia nieco co nikdy nemali.....jaj byt tak stredoveka princezna niekde v teplet krajine 😀 😀

sirinka
14. led 2009

marse a umyvali sa raz za ukorsky rok a ked na teba niekto ukazal, ze si carodejnica mala si smolu...diky moc.... 😉 a princezna v teplej krajine patrila vacsinou nejakemu prachatemu staremu sejkovi s dalsym haremom ale velmi ich netrapilo, co nachytaju...

maybee
14. led 2009

adulik23 - pretože sama Amerika je teraz na kolenách a možno v tom nechce zostať sama... Ale to sú len naše dohady a pravdu sa mi obyčajný smrteľníci nikdy nedozvieme.. 😉

marse
14. led 2009

sirinka neber mi aj ten posledny optimizmus co mam 😒

z pesimizmom a s tym ze vsetko vidim len cierne daleko nezajdeme a plyn sa tym nezpusti 🙄

maybee
14. led 2009

marse - fakt, teraz, keď sa to ešte dá, snažme sa to možno brať ako tak s optimizmom.. a možno potom, keď fakt bude až tak zle, že si budeme pripadať ako v stredoveku, tak potom môžeme začať byť pesimistický..

Treba veriť... že sa nájdu rozumný ľudia, ktorí sa dokážu dohodnúť a nenechajú trpieť bezbranných ľudí...

marse
14. led 2009

maybee ja sa tesim aj z toho ze este nejaky plyn je na par dni....a to co bude potom budem riesit ked bude treba...ja s tym teraz aj tak vela neurobim 😉

sirinka
14. led 2009

jaj ja som mozno vacsi optimista ako si myslite...ja som napr. rada, ze zijem v tejto dobe aj ked momentalne bez plynu 😝 my sme v domceku a ako som uz pisala, nebojim sa, ze by sme pomreli... 😉

maybee
14. led 2009

sirinka - v dome to je ok, tam hádam máte kúrenie nezávislé od plynu, nie? čiže na drevo. alebo aspoň krb. Ale čo mi v paneláku 🙂

roasha
14. led 2009

vsetci panelakoši hura k sirinke. 😀