Čo hovoríte na zástavu plynu z Ruska?

kristynaw
6. led 2009

co na to rikate?jak se vas to dotyka,dotkne?

catjob22
12. led 2009

Boze, dufam ze nieeeee!!!!!!!!!!!!! ☹ ☹ ☹

slnieckova
12. led 2009

tak pani z Dzurindovej vlady... dakujeme 😉 my mame doma jadrovu elektraren a my si ho len tak odstavime a elektrinu dovazame.... no comment

Hm, v Novakoch horelo, takze ak sa to pose...e, tak sme v prdeli 😉

A ze Rakusania su proti spusteniu Bohunic? Tak som straaaasne zvedava, co by pani Rakusania robili, ak by oni boli v takom srabe ako je Slovensko... pretoze nasa elektricka siet je pekelne pretazena (teraz po poziari v Novakoch ani nehovoriac), takze sa moze lahko stat, ze nasa rodna zem ostane coskoro nielen bez plynu, ale aj bez elektriny... a to by bola teda dobra podpasovka pre slovensku ekonomiku... pretoze by boli odstavene od existencie vsetky firmy.....

a uprimne? Je mi jedno, ze mi bude mrznut prdel par dni... vydrzime.... len nech sa toho nechytia podniky a nezacnu opat prepustat...

titkovamiriam
12. led 2009

ze fasa - dom mame na 100 percent zavisli na plyne ☹ ,jedine by sme ho vykurili este elektrikou no ale asi ta nebude tak uz neviem 😠

tiez som za spustenie elektrarne 🙂 asi nam ani nic ine nezostane

emjee
12. led 2009

slnieckova rakusaci sa do takychto sr....k nikdy nedostanu, lebo maju to, comu sa hovori zadne vratka - napriklad siet veternych elektrarni, ktore kludne mohli byt uz davno aj u nas, len by sa niekomu muselo chciet a presadit "cistu" energiu aj na svk
plus dalsich x alternativ, ktore uz davno mohli fungovat, ... u nas sa vzdy len hasi, ziadne systemove kroky, ci uz sa to tyka energii, dialnic, mhd, skolstva, zdravotnictva, ...

petrahy
12. led 2009

mam doma elektricky ohrievac aj dvojplatnicku, uz 8 rokov ale nepouzivam len pre pripad nudze ked sa mi narodilo prve babo a ked som nemala sporak a veru uz som rozmyslala ze ho budem musiet pouzit. Je to strasne vsetko je zavisle na plyne voda, kurenie, varenie. A chudatka deti ked k tomu naozaj pride. Budeme zit v jednej izbe.....
Dufam ze sa to da do poriadku uz coskoro

maruschka
12. led 2009

najlepšie na tom je, že Rusko odporúča Európskej únii, aby zaplatila za Ukrajinu dlh, aby sa ten plyn čo najskôr sputil...ha-ha-ha-ha..veď o tom to celé je, ten plyn si zaplatíme 3-násobne..Takže ak dostaneme z Únie poriadne mastnú pokutu za obnovenie Jaslovských, tak zaplatíme ešte aj za Ukrajinu časť dlhov...A čo nám zostane???Celé Slovensko nezamestnané, holé zadky a prázdne peňaženky 😕 😕 😕 😕

Ale dúfam, že k takémuto hororovému scenáru nepríde, inak to s nami zle dopadne 😅 😕 🙄

slnieckova
12. led 2009

emjee ja viem, lenze obycajni ludia na Slovensku za to nemozu... a uz ked je to u nas take na prd, tak to musi predsa vlada nejako zachranit....

a vobec... nechapem z akeho dovodu zatahuju Rusi a Ukrajinci medzi svoje nezmyselne spory ostatne krajiny Europy, ktore poctivo platia.....

slnieckova
12. led 2009

maruschka tie hole zadky mame na Slovensku uz davno 🙂

titkovamiriam
12. led 2009

je to cele hnus-to som zvedava ako to dopadne ked ma byt tento rok poriadna zima aj vo februari 😠

maruschka
12. led 2009

ďakujem zanietenosti a tvrdohlavosti môjho manžela, ktorý napriek mojim protestom postavil pred niekoľkými rokmi v obyvačke veľké krbové kachle na drevo...Krásne s nimi vykúrime byt a ešte si na nich ohrejeme čajník s čajom... 😉 😉

titkovamiriam
12. led 2009

aj otec stavia krb uz 8 rokov teraz lutuje ze len v hlave 😀

maruschka
12. led 2009

titkovamiriam, buď ten plyn pustia a môžeme túto tému zamknúť...Alebo ho nepustia a....Zatvoria sa školy,škôlky,priemysel nám padne,všetko budeme dovážať za drahé prachy...

A...na Koníkovi vzniknú nové témy:Kde zohnať najlacnejšie drevo, sviečky,spacáky do -25°C... 😀 😀

titkovamiriam
12. led 2009

na konikovi nic nebude lebo aj elektrika bude luxus 😠 ,doparoma to sme dopadli 😠 .a to si najastarsi syn robil prdel ze keby on bol rusom tak ten plyn nepusti nech sa tu vsetci zblaznime.-len aby neprislo na jeho reci

slnieckova
12. led 2009

my sa tomu "smejeme", ale skutocne moze nastat hororova situacia.... a potom nam bude pekne do placu....

titkovamiriam
12. led 2009

ved ja som to aj tak myslela ved kuk na bulharov-mrznu 😠

maruschka
12. led 2009

slnieckova vlastne už ani nesmejeme..Veď by prišlo o prácu celé Slovensko!!A znova by sme sa vrátili do r.1700, keď si každý obrobil svoje pole, chovali sa zvieratá a svietilo sa sviečkami...A to nehovorím o peniazoch, ktoré by sme určite nemali, o nesplatených hypotékach, veľa ľudí má kopec pôžičiek a iba jeden plat...No skrátka, radšej nech ten plyn už pustia, lebo toto sú už moje extrémne čierne myšlienky... 🙄

slnieckova
12. led 2009

http://tvojepeniaze.pravda.sk/unia-varovala-pre...

najviac ma rozculuju Greenpeace.... nech sa povesia na stromy a obzieraju ihlicie.... hlavne, ze kazdy z nich ma pri uchu nalepeny mobil a pobehuje s notebookom...

nevravim, ze prirodu si netreba chranit, ale s prepacenim sa se...u nezmyselne aj do veci, kde niet ineho vychodiska, ako je "skodenie" prirode...

bubba
12. led 2009

mne by to celkom vyhovovalo taky vidiecky zivot,vtedy sa clovek tak nenahanal za prachmi ako teraz,hlavne ze mal co jest a mal si cim zakurit...hrozne ze vlada este aj na lesy uvalila embargo a neda sa vytat co chceme ako kedysi 😝 a co pozicky?tak by nastala europska financna kriza,zavreli by sa banky a v amerike by zatvarali koli tomu firmy,no nie?? 😀 😀 😀

maruschka
12. led 2009

slnieckova, čo keď v Greenpeace sú všetko soplaví pubertiaci, ktorí nevedia, čo so sebou. 🙄 Nech si skúsia predstaviť vychovávať v zlých podmienkach malé deti-bez elektriky a plynu...To je pre nich vzrúšo-dobrodrúžo,,keď na seba nacapia reťaze a žlté vesty a hádžu sa ako zmyslov zbavení pod každé auto, ktoré ide do elektrární alebo z...To je fakt hrdinstvo...

A Rakúsko si tiež môže ísť.....aj s celou EU...Len by ma zaujímalo, keď Fico na seba zobral celú politickú zodpovednosť, kto zoberie tú finančnú, ak nám EU naparí pokutu??A sme v riadnej kaši, malé Slovensko sa opovážilo urobiť niečo inak, ako EU predpisuje...Z toho sa nevylížme ani za 30 rokov...Takže ak to tak vyrátam, tak teraz mám s manželom na krku 3000 eur hypotéku, no a keď si rozpočítame pokutu-/momentálne ešte hypotetickú/-na občana a hlavu, tak som v hlbokom mínuse už teraz 😅 😅 😅

mikalove
12. led 2009

keby rakušania zostali bez plynu tak nakopnu aj štyri bohunice,na pokutu sa poskadáme... 😠

slnieckova
12. led 2009

mikalove asi tak 😉

sasiki
12. led 2009

presne tak................ibaže oni tak ľahko bez plynu nezostanú, lebo rozmýšľali viac dopredu 😅

mikalove
12. led 2009

idem si dať inzarát :predam auto a kupim koňa 😀 ,už sa chystame na ten stredovek čo tu zavladne 😅

emjee
12. led 2009

"obycajni ludia na Slovensku za to nemozu" - nechcem rozprudit burlivu diskusiu, ale nesuhlasim 😉 samozrejme, ze nemozu priamo, ale nepriamo mozu - zvolili si takych zastupcov akych si zvolili (a mam na mysli vsetky doterajsie volby, nielen tie posledne)
samozrejme nadavanim na politikov ani vyvolavanim paniky nic nevyriesime, takze ano, situacia je pomerne vazna, a preto si treba minimalne premysliet kazdy za seba, co urobim, ak mi na par dni / tyzdnov vypnu plyn, elektrinu ...

titkovamiriam
12. led 2009

baby fakt co urobime ked pride naozaj k tomu ze to nebude?da boh ze sa to vsetko ukludni no neviem ako v takej zime vydrzime.

mikalove
12. led 2009

doma sa každy zariadi ,ale ako by sme nakupovali potraviny? bez plynu a elektriny nebudu asi ani predajne otvorené,ved čo by aj predavali? katastrofa...dufam,že to nezajde tak daleko...

sasiki
12. led 2009

tak, tak, minimálne uvažovať, čo a ako.........................a zároveň dúfať, že až tak ďaleko to nezájde 😖

roasha
12. led 2009

........no a preto Bohunice potrebujeme,ci sa to niekomu paci,alebo nie. 😒