Co je zdravější? Máslo kostka nebo margaríny?

vendeta
7. srp 2010

Holky co je zdravějsí četla sjem někde, že máslo. Ale nekdo říká že Flora apod. děkuji

sonka.77
8. srp 2010

Já jsem pro pravé máslo, margaríny jsou průmyslové umělotiny a vychvalují je hlavně jejich výrobci. 🙂

verusa.j
8. srp 2010

Podle mě máslo, taky mi více chutná.

katyxq
8. srp 2010

Rozhodně máslo (a taky o moc líp chutná 😉 )

janicka006
8. srp 2010

Používáme doma obojí..ale jsou jídla,které si s umělou Ramou nedokážu představit...Jako třeba chleba s marmeládou,nebo chleba s ředkvičkama....tam jedině máslo🙂))
Takže u nás taky vyhrává máslo,myslím,že je lepší🙂

suik
8. srp 2010

rozhodně máslo, ještě koukám aby nebylo říznutý, můj mlsný jazyk to neomylně pozná...podle mě jsou ramy a spol umělý srágory a moc zdravý nejsou, to už si radši nenamažu nic, nebo použiju třeba lehký sýr nebo tvaroh.

na vaření a pečení taky radši máslo

lidiab
8. srp 2010

Jiste ze maslo 🙂 Ale vseho s mirou, to ze je "zdravejsi" neznamena ze je zdrave! Margarina ma ale misto v receptech na nektera testa jako napr. listove, lepe se s ni tvori vrstvy. Margarina byla puvodne urcena prave jen k peceni. Na chlebu ci v br.kasi si margarinu nedokazu predstavit, a uz ani nevim kdy jsem ji naposledy, pokud vubec, kupovala.

lucenek
8. srp 2010

ha někde jsem četla že margarínům chybí pouze jediná molekula na to, aby to byl plast......
za války se margaríny užívaly hodně...nebylo nic jiného......

beruska2x
9. srp 2010

hlavne to nejde jen takhle delit.. je velky rozdil maslo x margarin x kvalitni rostlinny tuk.. cpat se porad jen zivocisnym maslem s 82% tuku pro lidsky organismus zrovna zdrave neni...

mel by byt tusim pomer 40% zivocisne a 60% kvalitni rostlinne tuky..

jankabry
9. srp 2010

holky ale to čemu se říká "máslo" v obchodě není čístý živočišný tuk ... uvadějí tam procenta TUKU, ale už nepíšou jakého. Je to klasika jako s mlékem - odstředí se tuk a pak se to dolévá normálně rostliným tukem .. brrr 🤐
my kupujem Irské máslo - je dražší, ale je to opravdu máslo, takové jaké znám z venkova. Dá se krásně roztírat i když se vytáhne z ledničky a nechá jen chvililinku povolit. No a místo margarinu máme Lupark - slané máslo, kde je živočišné máslo a margarin.

herminka
10. srp 2010

Myslím si, že EU i jiné orgány mají pohlídané, co se může a nemůže jmenovat máslo - to, co má tento název, by měl být sktečně čistý mléčný tuk, a ta nejrůznější máslíčka a raníčka (či jak se všechny ty směsky jmenují) jsou směsový tuk.

kristi
10. srp 2010

za mě máslo - kupuju si buď irské nebo francouzské s mořskou solí 🙂

malovani
10. srp 2010

máslo

kutcher
16. srp 2010

Tak margarin ne, ale kvalitní rostlinný tuk ano. Ono máslo, jakožto živočišná složka taky nemusí být zrovna ok!

tymothy
17. srp 2010

My se doma přeučili na rostlinné tuky - kvůli dcerčino alergii na mléko....chuťově sice máslo nenahradí, ale dají se najít i takové margaríny, které jsou opravdu kvalitní...
jinak o tom co je zdravější se dá vcelku polemizovat - z farmakologie ze školy mi utkvělo, že máslo je svým složením pro tělo dospělého člověka snad ten nejhorší tuk. A kupodivu pomalu nejlepší je sádlo. 😀

drago
18. srp 2010

my používáme jen kvalitní rostlinné tuky. Nejíme mléčné výrobky už skoro rok. Nemyslím si, že jsou zdravé 😢

nika70
1. zář 2010

...když už, tak kvalitní máslo........natírat si chleba "plastem" se mi opravdu nechce....

marecek4
11. zář 2010

ať se mi to líbí nebo ne,tak u nás prostě lednicí prosviští vše-od másla,sádla až po Perlu,rostlinné kupujeme hlavně velkým dětem na svačinu-dá se mazat hned po vytažení z lednice,a když dostanou nenadálý ,,hlad,,tak je to pro některé jediné přijatelné,prostě už mě nebaví poslouchat poznámky typu-máslo se nedá namazat,sádlo mi nechutná,a tohle máslo nechci-tak jsem to vyřešila takto a mám klid,ale sama za sebe tvrdím,že klasické máslo a sádlo jsou nejlepší,rostlinné a polorostlinné jsou plné emulgátorů a já nevím čeho ještě a co to dělá s našimi žaludky nechci radši vědět,a olej je to samé-stačí se podívat kolikrát v zimě v obchodě když se zadaří a mají tam lahve co prošly mrazem,jak jsou zahuštěné

helcenka
12. zář 2010

Ahoj holky,
kupodivu úplně nejzdravější je ale sádlo. Nedovedu si teda představit, že bych si denně mazala na chleba sádlo, to ne. Ale sádlo doma máme, kupuju máslo i margariny. Ale oboje používám s mírou. Nedovedu si představit, že si k snídani uděláme kakao a k tomu pečivo s margarinem. To rozhodně ne. A když použiju na pečivo margarin, tak my tomu říkáme, že jen zamažeme dirky (u chleba) a položím třeba plátek tvrdého sýra. U nás doma má všechno své místo. A když olej, tak nejlepší, co se týká složení, je vždycky jednosložkový olej a kdo by to byl řekl, je to olej řepkový.
A co odborník, to názor. Co člověk, to názor.

medena
31. led 2011

No já zrovna hledám informace, co dávat prckovi na chleba... Vždy jsem si myslela, že lepší je máslo, že margarín je plast, ale našla jsem tenhle článek http://www.istob.cz/index.php?option=com_conten... a asi to nebude tak černobílé... Vy kdo používáte kvalitní rostlinné tuky - který margarín je podle vás kvalitní? Díky moc

vendulka
31. led 2011

u nás se používá máslo...jen teda na vaření na pečivo jsou u nás taveňáky a lučiny popřípadně marmeláda/med