Co jsem matka, nesnášim psy!

nissanek
10. zář 2008

Tak už to ve mě vře pěkně dlouho a musím se z toho vykecat. Nikdy jsme doma žádné zvíře neměli a ani jsem neměla takové ty dětské stavy "mami kup mi kočičku, morče, pejska,...". Nicméně jsem zvířata vždy respektovala a nikdy jsem k nim necítila nic negativního. To jen na úvod. No a co se nám narodila Kika tak to začalo. Bydlíme v Praze a mám pocit, že hustota psů je větší než někde na vesnici. Samozřejmě platí vyhláška, že psi musí být na vodítku, kromě vyhrazených prostor (což jsou většinou oplocená cvičiště). To je ale jen teorie a 90% psů je bez vodítka. Téměř každý den co jdu s Kikou na prochajdu se opakují následující situace: Sedím v parku, dávám svačinu a od někud vyrazí pes (různé velikosti), strká čumák do kočáru a dožaduje se svačiny. Někdy takový pes dorazí jen tak a ani svačinu mít nemusím. Prostě si chce prohlédnout miminko z blízka. Nebo, Kika zrovna usne a ejhle, kde se vzal tu se vzal, metr od kočáru je nějaký malý ratlík, skáče dva metry do výšky a štěká jak blázen...no samozřejmě, že se Kristýnka hned vzbudí...a já zase pěnim. A pokud zrovna nejsem v parku, protože je tam invaze psů a nechci riskovat, tak jdu ulicí kolem plotu a přiřítí se nějaký "hlídač" a situace se opakuje. Nepočítám psí hovínka namotaná na kolech od kočáru..ale za to spíš můžou prasata páníčkové. Jediná oáza "klidu" v naší blízkosti jsou Olšanské hřbitovy, tam psi nesmí...a dneska tam jeden byl! Už fakt nevím kam před nima utéct...

nobody
10. zář 2008

Nikky, jo, já to chápu
a to škatulkování je špatný, ale zas každý ví, že je to bojový plemeno a bere už automaticky vyšší možnost útoku.. i když je to na páníčkovi ---- vždycky je to na nich...znám bullíka, který je tak rozmazlený a snaží se ti olizovat ucho .... a znám zas malýho hajzlíka teriéra, který by tě nejradši kousnul do lýtka (mňam 😀 )

ale já bych jednal stejně, i když je neškatulkuju
tak

natalien
10. zář 2008

tak stejný problém máme taky, Nella se též věší na každýho psa, miluje všechno co je označováno za psa...mmch plete si i živou kočku se psem...

Niko, tohle ze mě fakt vypadlo bez rozmyslu a kdyby semnou nešly holky a nezačly se tlemit, tak bych to vůbec nepovažovala za divné...njn, bohužel už to na mě zanechává následky...ale paní pochopila, jen byla v rozpacích a v prvním okamžiku chtěla hovínko sebrat do ruky 😅

Lea měla náhubek takový silonový, hnusný, no spíš s tím náhubkem vypadala jak zabiják a drsoň, což fakt není 😅

natalien
10. zář 2008

Nobody, ty znáš našeho bulíka Leu??? 😀 😀 😀 😀 😀

Já přiznávám, že mám respekt z vlčáků 😔

gabrielad
10. zář 2008

Mám 13-letou psici a vždy když chodíme na procházky tak po ní uklízím. Taky se mi nelíbí psí výkaly všude možně. Naštěstí teď už nebydlíme ve městě a tak už se ničemu nemusíme na chodníku vyhýbat 😅 . Vadí mi lidi co neuklízí po psech, co sami dělají bordel, co odhazují vajgly, co nedokážou udělat pár kroků a jít po chodníku, když můžou jít po jediný trávě v okolí, atd. Vadí mi to natolik, že když přede mnou někdo vajgl odhodí, tak ho na to velmi hlasitě upozorním a stejně tak i na jejich psího miláčka. Je mi jasný, že většina se začne vymlouvat, rozčilovat atd a kolikrát to ani neuklidí, ale občas se i přemůžou a odstraní to, i když mají kecy a různě se u toho ušklíbají. Mě to je jedno, já si den nezkazím a oni sobě možná jo.

jabber
10. zář 2008

no to je taky fakt - když vidím psa s náhubkem, tak si řeknu, že je asi zlej, když ho musí mít 😅 . Já prostě tak nějak věřím majiteli, že ví co má za psa a podle toho se chová 😉

aponchie
10. zář 2008

me mala sla za kazdym psem a chtela je vsecky hladit to je tak rok zpatky a to fakt nejde pac vetsina z nich vrcela,byla zla apod.takze sem ji strasila,ze ji pes kousne jestli k nemu pujde at k cizim pejskum nechodi a neukazuje jim jidlo..takze se smeje kdyz je vidi ,ale drzi se zpatky,ale kdyz ji to dovolim a vim,ze pes je OK tak si ho normalne pohladi..jako to fakt nejde v dnesni dobe vim,ze je to asi divne,ale jeji zdravi je pro me prednejsi..me hryznul pes v kocarku a od te doby se jich bojim ,hlavne tech velikejch..ja zvladam maximalne retrivry a tim to hasne

nobody
10. zář 2008

Api, já taky jdu za každým psem, ale nikdo mně neříká, že mě kousne no 🙂
Vílenka je to nejdůležitější v životě, co tě mohlo potkat..takže její zdraví je na prvním místě..a tak to má být .. normálně mám z toho radost

mějte se všichni fajnově

kulicka
10. zář 2008

Jeje, ja znam taky jednoho bulika. Ten se vzdycky primackne na vrata a chce drbat a drbat a div by kohokoliv samou laskou "nesezral" 😀 Bulici jsou uzasni!

U Rotwiku je to trosku osemetna zalezitost, pac bud si ho poridi zkusenej/dobrej clovek nebo naopak nekdo, kdo si jim chce zvysit sebevedomi. A podle toho se ten pes taky chova, takze asi tak. Nikdy nevite, na co narazite 😖 bohuzel 😔

kulicka
10. zář 2008

Jabber : majiteli never!!!

Spousta tech, co psa nezvladaji ho maji navolno a bez nahubku 😖 a spousta tech, co jsou dobri, daji psovi nahubek jen "kdyby nahodou, pac pes je pes a clovek nikdy nevi" a nebo zrovna davaji nahubek aby pes nezral kdovico nebo z uplne jinyho "neskodnyho" duvodu.

Uz jsem kolikrat slysela, ze majitel kricel : on je hodnej! a pak se dely veci 😖

kalo
10. zář 2008

vzkaz pro nissanek: buď ráda, že nesnášíš psy na ulici...co jsem máma, nesnáším toho našeho 😖 Nemůžu za to...
Tak, všechny pejskařky...teď se do mě můžete pustit 😀

natalien
10. zář 2008

já bych netvrdila, že když mám svýho psa na volno, tak že ho nezvládám... 😅

Kalo, to je mi líto, že jsi dospěla až tak daleko, že ti vadí váš pes...za to tě nikdo nemůže odsuzovat, ale pokud se k němu chováš tak, že ho respektuješ, že je členem vaší domácnosti, to snad není problém...ne?

jabber
11. zář 2008

kulicka - no zatím jsem se nespálila 😉 , z čeho já mám strach, to jsou psi, kteří se toulají nebo utekli a jdou zjevně sami. Říkám si, že ten kousnout, tak ani nevím, jestli je očkovanej proti vzteklině 😅 . Ale těch je naštěstí úplný minimum a člověka si nevšímají.
A taky ty psy, co většinou potkáváme, už trochu známe 😉

kalo - to je nepříjemný...a budete to nějak řešit? Hlavně aby to nevycítil a nezačal na malou žárlit - to je pak zle 😒

jabber
11. zář 2008

Ono taky my, co máme sami psa, jsme trošku ve výhodě - dokážeme (aspoň já jo) docela dobře odhadnout s jakými úmysly pes přichází a co z toho všeho bude, už podle toho jak se tváří 🙂

aponchie - já bych se bála spíš těch malejch 😖

elitera
11. zář 2008

jak jste se bavili o tom náhubku - psi mají oblíbenej zvyk přijít a vrazit člověku čumák do klína (kdo má psa, určo to zná). Kamarád má a měl vždycky vlčáka a jednou mi tak smutně povídal: "No jo, víš, co to je, když k tobě přiběhne a plnou silou ti ten kovovej náhubek vrazí do koulí?" 😀

Z cizích psů mam taky respekt. Nicméně doma jsme psa vždycky měli. Jen jsem zvědavá, až přivezem poprvý vnoučátko, jestli ten starej mezek (13letej jezevčík) nebude stávkovat. 🙂

bustik
11. zář 2008

Jabber - a to je právě to, že já jim nevěřím.
Zrovna nedávno takhle v lese pokousal bráchovi psa (bígla) pitbul. Je pravda, že oba byli bez vodítka a oba bez náhubku. Jenže brácha když viděl, že se k sobě ženou, tak toho svého zavolal, ten se otočil a ještě že tak, protože se pitbul trefil na krk a ne na zátylek kam by jinak pravděpodobně kousl. To by bylo po milém bíglíkovi ☹ A majitel pitbula? Sorry, OP nemám, výdaje vám i klidně zaplatím (když totiž opominu to, že je něco jejich miláčkovi, tak také nějaké peníze stojí ošetření + je to výstavní pes a jestli mu na krku zůstane jizva, tak už výstavní být nemusí), ale jsem v invalidním důchodu, tak si je ze mě tahejte jak chcete. A pak jde opět 5 metrů za bráchou, znovu bez náhubku i vodítka. A co teď s tím? Brácha si sice připravil nůž, který u sebe nosí, ale říkal, že prostě na to neměl. Teď už si pořídil jak pepřák, tak paralizér. Nejhorší je, že ten pes za to nemůže - to idiot páníček. ☹

Jinak na soužití zvířat a mimča jsem zvědavá. My máme kocoura, brácha a naši psa. Když vidím jak psiska spolu řádí na zahradě a do toho si představím děcko - tak potěš 😀 . Blbý je, že našich pes je rozumný, ale veliký (takže třebas šlápne na nohu, povalí...) a bráchův pes je malý, ale pošuk. To i náš kocour ví (sám od sebe), že na břicho mi lézt nesmí a když už, tak zvrchu - jako spíš na prsa. Když mu hodíme hračku, tak ikdyž to dřív dělal, tak teď se mi prostě vyhne. Bíglík ne, on je tak rozlítaný, bláznivý - ten ještě just samou radostí běží a skočí na mě 😅 😀 Tak jsem zvědavá jak se to bude zvládat. 😉

bustik
11. zář 2008

Elitera - 😀

To my si říkáme o kocourovi. Strašně rád se mazlí, vždycky si lehne na jednoho z nás a i ten druhý ho musí hladit. Tak mu říkám, ať si to ještě těch pár dní užije, že kdyby chudák věděl co na něj šijeme 😀

dendisa
11. zář 2008

Ahoj,
tak tohle téma mě dost oslovilo. U mě (nás, s chlapem jsme na tom stejně) je to o to horší, že jsme s příchodem dítěte začali být alergičtí i na vlastního psa.
Máme osmiletou fenku, křížence a lidi se z ní můžou potentovat, jaká je krásná, hodná, vychovaná. Nikoho neotravuje, chodí bez vodítka a platíme pokuty, ale je vzorná. Jenže je to jenom blbý pes, který sežere, kdo mu co dá, a pak třeba doma sere na naše jediné dva minikoberce, chce stokrát za noc ven se nažrat trávy a vyblít. Po celém dni skákání kolem velice živého prcka je to na provaz. Příbuzní nás kritizujou, že jsme si ji teda neměli pořizovat. Haha. Před osmi lety jsme jí hledali pána, protože ji chtěli jako dvouměsíční štěně utopit. Nenašli jsme, nikdo z těchle příbuzných, kteří měli ideální podmínky, ji nechtěli (kdoví, jak bude vypadat, co z ní vyroste, chodím do práce apod.). Kvůli ní jsme se k sobě nastěhovali, nesnesla ji ani manželova matka v domě 9+2, protože svého rozežraného čokla měla a naše štěně mu kousalo ve hře do fousů. No, a teď tahle naše Roxana budí ze spaní Lindu, nechce si s ní hrát, kámoší akorát když má Linda v ruce něco s snědku, a to tak, že jí to vytrhne a jde si to sežrat někam za gauč.
Nesnáším všecky psy, kteří mi kolem paneláku dělají kravál, protože pravidelně nejvíc štěkají mezi paneláky, když Linduše chrápe.
Přijde mi úchylné chovat takového hlupáka, dávat mu žrát, a pak ho nechat venku srát na veřejných prostorách, obtěžovat jeho smradem a hlukem okolí a ještě pak oponenty osočovat z nenávisti vůči zvířatům.
Bojím se velkých psů a hlavně těch bojových plemen, budu se bát o malou, až bude venku sama.
Podle mě pes nepatří do paneláku a zakázala bych to. Důchodci ať si poříídí kočku! Když to někdo chce mít v zahradě, jeho věc, i když projít s kočárkem mezi takovými domky je taky radost.

stavba
11. zář 2008

dendisa, nezlob se, ale napůl s tebou nesouhlasím. Jen proto, že někdo nemá to štěstí a nemůže si postavit dům, kde má obrovský výběh, tak si nemá pořizovat psa? Taky se mi nelíbí, když má někdo např. labradora v paneláku, ale ty menší rasy si představit dokážu. Samozřejmě jiná věc je, když se pejskovi nevěnujou a on štěká a vyje, protože se cítí sám, ale to může být i v rodinném domě. A co se koček týká, tak nic proti nim, ale už jsi někdy cítila jejich výkaly? V paneláku taky docela lahůdka.

agnesska
11. zář 2008

dendisa-z toho co tu píšeš je mi smutno,chudák Roxana,blbý pes,který když je mu špatně a bolí ho břicho tak "otravuje"a chce se napást a pak se bohužel někdy i poblije...třeba jí je zase špatně při pohledu na tebe,když je špatně tobě a bliješ do hajzlu 😝

alisek
11. zář 2008

Zajímavé téma, docela se děsím až budu matkou...abych nedopadla podobně jako vy...psi mam moc rada a i ostatni zvirata.

to dendisa...vše je o lidech...jaký pán takový pes...já jsem se ještě nesetkala s hloupým psem ale s hloupýma lidma dost často.

johanda
11. zář 2008

Stavba - já teda v paneláku bydlela chvíli a řeknu ti, malé děcko v jednom bytě a batalión psů v těch ostatních je fakt o nervy. Páni zpravidla ráno odejdou do práce, pes je doma sám a řve, přidávají se další psiska na jejichž velikosti nezáleží, páč i malé rasy vyjí a štěkají docela hlasitě. Majitelé se jim mohou věnovat odpoledne, ale dopoledne psi tráví bezprizorně a někdy veeelmi hlasitě; matky by rády uspaly své děti, kteréžto se po 5 minutách spánku budí "díky"nějakému hysterickému psíkovi. Pokud se někdo nevěnuje psovi v rodinném domě, je to problém jeho a toho psa, ale v paneláku žijíí i jiní lidé, kterým může takový čokl ve vedlejším bytě může značně znepříjemnit život.
Kočičí výkaly smrdí, stačí ovšem pravidelně měnit kočkolit, že jo, a smrad nemá šanci (máti má 2 kočjy a docela voňavou domácnost). A pokud kočky páchnou, obtěžiuje to jen majitele bytu a ne okolní partaje, což je rozdíl.

pirlenka
11. zář 2008

My bydlíme na vesnici, ale v ulici, kde je dům na domě - a když začne štěkat jeden pes, jde to jak lavina celou ulicí 😠 Včetně toho našeho, kterej naštěstí štěká jen v případě, že někdo něco hází do schránky nebo se moc dlouho ochomýtá kolem vrat 😝 Jinak to není žadnej štěkanátek, což se o zbytku psů v okolí říct nedá - ale jak už tu bylo zmíněno, je to díky lidem. Mají psy, ale nechodí s nimi ven, nevěnují se jim - a ti se nudí, čumákují za plotem a štěkají i na projíždějící auta 😝 Jednoho takového vlčáka máme přímo proti oknu, kde spí malej - když ho po minutě spánku probudí, tak mám chuť mu hodit buřta, na kterém si pochutná naposledy 😒

Jinak mám psy ráda, pokud jsou v pohodě a nebo se jim všechno nepodřizuje (viz. pes tchýně, to je takovej rozmazlenej chlupáč 😠).

agnesska
11. zář 2008

johanda a pak jsou taky lidi,kterým zase vpaneláku vadí křik dětí-ono si nevybereš,navíc já se dvěma psama a dvěma dětma mam z praxe ověřený,že ty děti se bez problému naučily spát za štěkotu psů a pak nemusim řešit to,že mi je v parku štěkající pes vzbudí-obrovská výhoda!!!!

stavba
11. zář 2008

Já bych to shrnula tak, že život v paneláku je těžký, i když nemáte děti ani zvířata. Byty jsou moc blízko u sebe a je slyšet úplně všechno. Taky máme psa, který když někoho potkáme, tak štěká, nevíme proč, nikdo mu nikdy neublížil, asi dělá hrůzu, protože je menší. Je pravda, že bych ho v životě nepustila bez vodítka, protože je to zdrhač a už bych ho nikdy nemusela vidět, často mě jeho chování taky rozčiluje, ale na druhou stranu nebýt jeho, tak už jsem se asi zbláznila, protože mít psa byl vždy můj sen a můžu vám říct, že co ho mám, tak kdykoli mám špatnou náladu, je mi hned líp. Asi to budu vidět taky z jiného pohledu až přijde mimčo, ale zatím bych ho nedala za nic na světě.

johanda
11. zář 2008

agnesska - no, křik dětí v paneláku je taky záhul, ale člověk děti přece jen bere jinak než psy. Ono bydlení v paneláku je samo o sobě docela náročné a vyžaduje hodně tolerance, že. Moje děti se za štěkotu psů spát nenaučily, asi protože je nemáme. Časem možná nějaké to psisko holkám pořídíme, zatím se mi do toho nechce, byť v paneláku nebydlíme a byty jsou v našem domě docela zvukotěsné.

agnesska
11. zář 2008

johanda 😉
my taky nebydlíme v paneláku,ale pohledy sousedů mě někdy dokážou pěkně rozčílit,když soustrastně pronesou"ta Laura včera zase řádila,co?"nebo "včera Sára hrozně plakala,bolelo jí bříško?"a dávají tim najevo,že jako by mohly ztišit volume 😠
na druhou stranu já mam naše psi hrozně ráda(je fakt,že mi doma nikde nese..-pro dendisu 😀 )ale zároveň vim,že jsou to moji poslední psi-Praha skutečně není pro psy vhodné místo 😉

jabber
11. zář 2008

bustik - no tak jasně, vztah pes - pes, to je zase o něčem jiným. Pes, kterej by třeba člověku neublížil se s jiným psem porve, tak to je... 😅

johanda
11. zář 2008

agneska - my máme skvělé sousedy, naproti bydlí hodný, hluchý 90 letý děda, pod námi rodinka s malou holkou a celkově se v tom našem domě o 8 bytech zdržuje pravidelně tak 6 lidí, pro rodiče malých řvoucích děcek a majitele štěkacích psů ideální bydlení 😉, děcka jsem si tedy pořídíli, ale ten pes (přes naléhání staší holky) musí počkat, péče o něj by ležela na mně a to odmítám 😀

jabber
11. zář 2008

dendisa - vy bydlíte v paneláku nebo domku?

bustik
11. zář 2008

Jabber - já reagovala hlavně na to, že prostě lidem věřit nejde, že oni vědí jaký jejich pes je a podle toho se chovají - bohužel. Protože v lese plném lidí a psů, prostě těžko nechám volně pobíhat psa, který napadá jiná psiska. 😉