Co jsem matka, nesnášim psy!

nissanek
10. zář 2008

Tak už to ve mě vře pěkně dlouho a musím se z toho vykecat. Nikdy jsme doma žádné zvíře neměli a ani jsem neměla takové ty dětské stavy "mami kup mi kočičku, morče, pejska,...". Nicméně jsem zvířata vždy respektovala a nikdy jsem k nim necítila nic negativního. To jen na úvod. No a co se nám narodila Kika tak to začalo. Bydlíme v Praze a mám pocit, že hustota psů je větší než někde na vesnici. Samozřejmě platí vyhláška, že psi musí být na vodítku, kromě vyhrazených prostor (což jsou většinou oplocená cvičiště). To je ale jen teorie a 90% psů je bez vodítka. Téměř každý den co jdu s Kikou na prochajdu se opakují následující situace: Sedím v parku, dávám svačinu a od někud vyrazí pes (různé velikosti), strká čumák do kočáru a dožaduje se svačiny. Někdy takový pes dorazí jen tak a ani svačinu mít nemusím. Prostě si chce prohlédnout miminko z blízka. Nebo, Kika zrovna usne a ejhle, kde se vzal tu se vzal, metr od kočáru je nějaký malý ratlík, skáče dva metry do výšky a štěká jak blázen...no samozřejmě, že se Kristýnka hned vzbudí...a já zase pěnim. A pokud zrovna nejsem v parku, protože je tam invaze psů a nechci riskovat, tak jdu ulicí kolem plotu a přiřítí se nějaký "hlídač" a situace se opakuje. Nepočítám psí hovínka namotaná na kolech od kočáru..ale za to spíš můžou prasata páníčkové. Jediná oáza "klidu" v naší blízkosti jsou Olšanské hřbitovy, tam psi nesmí...a dneska tam jeden byl! Už fakt nevím kam před nima utéct...

irisecek
18. únor 2012

Kacicino,tak ja se musim pejsku jako pejskarka zastat.Psa mam cely zivot a vsichni jsme zdravi,pes se da naucit temer vse.Nepejskari nadavaji na psi extrenenty,ale ze u naseho baraku nechala matka vysrat dite a to uz neuklidila,videla jsem to na vlastni oci.Doma mam poradek daleko vetsi nez kdokoliv co psa nema.Oni deticky udelaji daleko vetsi bordel nez pes. U me je pes vzdy rovnocenny clen rodiny,a uprimne nez dalsi dite,tak radeji 10 psu doma.

irisecek
18. únor 2012

Dale by si matky meli svoje potomstvo vychovat,pokud 8 lete holce reknu at mi psa nehladi a ona to presto udela,tak je to decko na zabiti a matka?Ta jen blbe cumi a decku nic nerekne.Pes pokud k tomu neni nucen,nikdy bezduvodne neublizi.Z me zkusennosti pejskum ublizuji jen nevychovane deticky nebo jejich rodice s laksnim pristupem k vychove.Pes je zivy tvor a ma naprosto stejny prava na zivot jako treba to vase dite.Proste s pejsky mam velmi dobre skusennosti,ovsem velmi spatne s nevychovanyma deckama.

kristynkamazlik
4. bře 2012

ahoj holky, moc ráda se přidám k této diskuzi a PROSÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍM O RADU!!! žijeme v paneláčku v 1. patře a pod námi sousedi duchodci - maji jezevčíka ročního...bydlí hend pod námi v přízemí a maji k tomu od města pronajatej pozemek...už jsem zoufalá, muj 7 měsíční syn nemuže spinkat ani doma, ani na balkoně, neb jejich pes pořád štěká....nemáme uniku, jak na té zahrádce pod námi tak v bytě...jsme v takové té novostavbě, takže je tam vše slyšet, stavební firma šetřila na materiálu....už jsme za duchodci byli, jestli bychom to nějak mohli řešit, no my klidasové jsme to s prominutím odsrali jak se dalo....jejich verdikt? pes štěká a člověk mluví a nevěří tomu, že malé dítě musí spát 3x denně..dokonce jsme přistoupili na to, že jim sami koupíme obojek prosti štěkotu, jaj to jsme ťali do živého, prý na nás zavolaj ochranáře a atd!!!! pane jo a kdo ochrání nás? nemužem ani spát, ve dne se neslyšíme v bytě, neb kdokoliv projde kolem pes štěká a oni ho hned pustí na tu zahrádku a ten debil štěká i na letící listí i na vítr!!! jsme zoufalí!!! takže na obojek nepřistoupili, oká, sehnali jsme mobil na cvičitele, že jim ho i zaplatíme, nezájem!!! dokonce mne nařkli, že už jednou byl pes přiotrávenej, a prý když se to stane ještě jednou ,tak mi otráví dítě!!! koukali jsme jak blázni na sebe s přítelem a řekli si, klid, s hloupejma lidma to fakt nejde...my podobrým a oni po nás řvali a řvali!!! tak co ted? stížnost na družstvo? na město? dokonce jsme zjistili, že ve smlouvě je, že nesmí být ani psi v bytech, ale nechcem si kvuli jedněm blbcum rozhádat jiné lidi, proč taky, sousedi maji psa, keterého necvičí, přece za to nemohou pstatní...ale baba chodí a všude o mne roznáší nesmysly, jak jsem zlý člověk, a že trávím psi!!! no chápete to? já jen přišla v dobrém, že chci pro své dítě klid!!! ale on za hodinu štěkne 20x...on je neposlechne když ho okřiknou..prosím pomozte, se sousedy neni domluva...jsou bezdětní a maji psa jak dítě a podotýkám, děti nesnáší...ach jo....děkuji za info =) na policii a družstvo se mi nechce...ale co s tím?

nae
5. bře 2012

@kristynkamazlik Skus sa informovat na hygiene, ci by sa nedala podat staznost kvoli miere hluku alebo take nieco... Inak po dobrom to s nimi asi nepojde, takze by som to riesila takto uradnou cestou a basta. Neviem, do akej miery je kompetentna policia - to snad len vtedy, ak by rusil pes nocny klud apod. Pokial je v zmluve, ze pes nemoze byt v tom byte, je to tiez jedna z moznosti -proste oficialne staznosti na rozne strany. Tiez doporucujem najst si na internete kontakt na nejaku obciansku poradnu (pravnicku), kde by vam vedeli urcite konkretnejsie poradit. Napis potom, ako ste pokrocili.

irisecek
5. bře 2012

Tak ja jsem pejskarka i matka.V zadnem pripade nemuzete nenavidet psa ale majitele.Pokud pes steka nbo v nejhorsim pripade napadne cloveka je to vzdy chyba majitele ne psa,ten nikdy neublizi pokud k tomu neni nucen.Ja bych radila mezi sehnat skusenneho pejskare ktery ma sam psa.At je navstivi,duchodci uvidi psa a daji se s nim do reci,urcite jim poradi jak na psa-jezevcici jsou celkove hlucna rasa a daji se zklidnit.Sousedovic pes mel stejny problem ale oni si dali nastesti ode me poradit a ted je klid.Vsechno je o komunikaci.

misi78
5. bře 2012

@kristynkamazlik kamaradka mela buldocka, ktery taky porad stekal a musela ho dat pryc protoze ji to naridilo spolecenstvi vlastniku. Neotravuje ten stekot i jine sousedy? Ze by jste se s nekym spojili?

irisecek
10. bře 2012

Tak ja bych urcite NIKDY sveho psa pryc nedala,pokud bych si nevedela rady urcire bych to resila s odbornikem.Pro urcite lidi,viz.ty duchodce je pes jako dite.Vy jako matky by jste taky nedali sve dite pryc jen proto,ze rve a sousedum to vadi.Chce to vstricnost a urcite se reseni najde.Me napriklad taky vadi,kdyz o pul noci jeci sousedovic mimino,sic jsem taky matka ale to nejhorsi mam za sebou jelikoz syn bude mit 13 let.

jabber
10. bře 2012

@kristynkamazlik souhlasím s @misi78 - zkuste se s někým spojit, určitě ten pes svým věčným štěkáním otravuje víc lidí, dáte hlavy dohromady a něco vymyslíte. Ono by bylo i fajn, kdyby viděli, že to vadí víc lidem, nejenom vám, protože pak jim ho fakt někdo (kdo se nebude ani namáhat za nimi přijít a zkusit se dohodnout) otráví a bude to na vás. Už se ho někdo teda jednou otrávit pokusil, takže je evidentní, že to nevadí jenom vám.

A co jim říct, že podle smlouvy psi v domě být nesmí, ať si to najdou a přečtou - takže buď s tím svým něco urychleně udělají, aby takhle nevyváděl anebo si budete stěžovat u majitele domu? Když to nepůjde po dobrém, tak to holt půjde po zlém, to se nedá nic dělat 😅

jabber
10. bře 2012

A ještě jsem zapomněla - až za nimi příště půjdete, tak bych si to celé nahrála na mobil, aspoň zvuk, protože to není normální někomu vyhrožovat, že mu otrávím dítě. Podle mě jsou to psychopati a vy byste měli případný důkaz, kdybyste si vážně šli někam stěžovat, že snaha byla, ale po dobrém to s nimi prostě nejde.

derida
17. říj 2012

Já nesnáším svýho psa, druhých psi mi nevadí ale jak to mám doma tak se neznám. Od dětství jsem si přála psa, ted když ho mám, jsem na pokraji sil. Už po ránu pohled na něj mě stresuje. Mám dvě děti 7,10, a jsem ted těhotná. Pes dělá naschváli nebo já nevim co. Venčit se sní chodí ještě o půl noci a ráno jsou stejně hovna a chcanky. Roztrhala mi už asi 5 kabelek a několikatery boty, všechno mi tu ničí, porcelán, ručníky, utěrky, no prostě všechno. Její už rok a pořád se chová hrozně. Venku věčně utíká, rozbila nám už asi 5 vodítko. Je to Yorkshirský terier ale někdy mi připadá jak vlkodlak.
Ted už svou matku chápu, že nikdy nechtěla psa. Až to bude možné, hned ji dám pryč.
A ted mě tu zbombardujte. 🤐

mellie
17. říj 2012

@derida jako tohle mi teda přijde strašný 😠 Nejlepší co můžeš pro psa udělat je najít mu okamžitě nějaký normální majitele, kteří vědí, co to znamená mít psa a starat se o něj!

consti
21. říj 2012

@derida A proč jsi si psa pořizovala?? A věnovali jste se mu od malička? Jaký má vztah k dětem? Pravděpodobně jen na sebe upozorňuje. Radím to samé, co mellie, udej pejska někomu, kdo se o něj postará a má se psy zkušenost. U vás je to stres nejen pro tebe, ale určitě i pro něj. 😅

nessal
8. lis 2012

@kulicka
A co nejvíc dorazí mě??? Když jdu uklidit hovínko po svém psovi a šlápnu do 3 jinejch!!! A asi nejhorší to je na jaře, když roztaje sníh a sním všechna zmrzlá hovna, to se naším vnitroblokem nedá ani projít jak to tu smrdí!!! Přitom ze sněhu jde hovínko sebrat lépe jak z trávy - nechápu...
Další věc je, že máme fenku, a ta když hárá tak jí nemůžu ani v klidu vyvenčit, pokaždý za námi jde smečka sexuchtivých čoklíku všech velikostí a páníčci samozřejmě nikde, kdesi v dáli nebo vytlemený na lavičce a děsně se tomu smějou!!! A o tom, že po mě každou chvíli skočí nějaké přerostlé štěně ani nemluvím...
Po svém psovi si uklízím, chdím s ním jen na vodítku a pokud se k nám příblíží nějaké dítě, stáhnu si jí k noze a vysvětlím dítěti nebo rodičům, že na našeho pejska se nesahá - nemá moc ráda děti, tak nechci riskovat kousnutí ☹
No a tak nějak nechápu, proč to tak nedělají všichni, pořád jsou to zvířátka a nikdy nevíme co udělají, ať je známe sebelíp 😉

nessal
8. lis 2012

@derida
Já bych neřekla, že nejsi nornální, nebo že nevíš co je to mít psa a že se o něj nestaráš - to byl opravdu tvrdej komentář ☹
Máš ještě malého pejska, musíš před ní všechno schovávat. Oni se nudí, mám ta naše rozkousala nespočet nabíječek, věčně byla vlezlá v koši na odpadky, jednou nám dokonce načůrala na peřinu v posteli (dovolili jsme si jí totiž vyhodit z našeho lože a jí se to zřejmě nelíbilo). Zlobila hrozně teda. Nám pomohlo, že vyrostla 😀 no a také to, že jsme jí určili její místo, její pelíšek a že postel je pro ní tabu - to je zase náš pelíšek, já jí do jejího taky nelezu 🙂
Naprosto tě chápu, naše fenka nemá ráda děti, nepamatuji si, že by jí kdy nějaké dítě ublížilo, ale nemá ráda ty malé tak do těch 3 - 4 let, ty větší jí nevadí. Opravdu nevím čím to je, jestli je bere jako štěňata, konkurenci nebo nepřítele fakt netuším... Jednou dítě ňafla do pusinky, nehryzla úplně, dá se říct, že jen cvakla, ale i to stačilo na spoustu krve. Ta malá jí jen pohladila, opravdu jí neublížila. To bylo poprvé kdy jsme zjistili, že ráda děti nemá. Nevrčí na ně, jen nemá ráda, když na ni sahají. Teď čekám malé a děsím se, jak to pes příjme, nechci jí dát pryč, ale taky se nechci celou dobu jen bát, kdy mi po prckovi vyjede 😒 Naštěstí máme spoustu hodných příbuzných, které náš pejsem zná a má je rád, tak by v nejhorším případě šla k nim...
Každopádně ty se drž a snaž se to ještě chvíli vydržet, a jinak ať si každej říká co chce, tak ty odborný knížky o pejscích nepsali žádní pitomci a spousta rad opravdu vychází 😅

kacicina
5. pro 2013

Zvířata nemají schopnost lásky v tom smyslu, ve kterém ji chápe člověk. Pes je zvíře smečkové, pokud vás bere kohokoli jako součást smečky, přilne vám, být součástí smečky je otázka přežití, je to pevně zakódováno v psích genech. Takže trochu odstupu by to chtělo. Pochopitelně je nutno podotknout, že i lidé vzájemně nezřídka lásky schopni nejsou. Takové té, která nesouvisí s rozmnožovacím pudem. Nicméně stále říkám a stojím si za tím, že se psy se miliskují většinou lidé, kteří mají problém v lidské smečce/tlupě. Může to být postižení tělesné, může to být postižení mentální/psychické. A deklarovat něco jako lásku zvířete k člověku může vzhledem k tomu, co jsem již v tomto příspěvku výše uvedla, vážně jedině člověk, řekněme z méně podnětného prostředí.

shakira007
23. led 2020

@nissanek jsi fakt hnusná, blbá, ubohá. Ja mám psy, a kdyby si něco takového napsala o nich dám ty pár facek.