Co jsem matka, nesnášim psy!

nissanek
10. zář 2008

Tak už to ve mě vře pěkně dlouho a musím se z toho vykecat. Nikdy jsme doma žádné zvíře neměli a ani jsem neměla takové ty dětské stavy "mami kup mi kočičku, morče, pejska,...". Nicméně jsem zvířata vždy respektovala a nikdy jsem k nim necítila nic negativního. To jen na úvod. No a co se nám narodila Kika tak to začalo. Bydlíme v Praze a mám pocit, že hustota psů je větší než někde na vesnici. Samozřejmě platí vyhláška, že psi musí být na vodítku, kromě vyhrazených prostor (což jsou většinou oplocená cvičiště). To je ale jen teorie a 90% psů je bez vodítka. Téměř každý den co jdu s Kikou na prochajdu se opakují následující situace: Sedím v parku, dávám svačinu a od někud vyrazí pes (různé velikosti), strká čumák do kočáru a dožaduje se svačiny. Někdy takový pes dorazí jen tak a ani svačinu mít nemusím. Prostě si chce prohlédnout miminko z blízka. Nebo, Kika zrovna usne a ejhle, kde se vzal tu se vzal, metr od kočáru je nějaký malý ratlík, skáče dva metry do výšky a štěká jak blázen...no samozřejmě, že se Kristýnka hned vzbudí...a já zase pěnim. A pokud zrovna nejsem v parku, protože je tam invaze psů a nechci riskovat, tak jdu ulicí kolem plotu a přiřítí se nějaký "hlídač" a situace se opakuje. Nepočítám psí hovínka namotaná na kolech od kočáru..ale za to spíš můžou prasata páníčkové. Jediná oáza "klidu" v naší blízkosti jsou Olšanské hřbitovy, tam psi nesmí...a dneska tam jeden byl! Už fakt nevím kam před nima utéct...

beruska2x
4. bře 2010

lenkabu.. no a presne o tom to je... 😉

paolin
4. bře 2010

renys, k nám do bytu několikrát vběhli dva labradoři. miláčci majitelé psa vypustí bez náhubku po schodech z bytu a jedou si výtahem. šli jsme s klukama právě ven a oni šup k nám otevřenými dveřmi. byl to docela slušnej mazec. takže jako že se nemáme bát psů? kamoška byla venku s holkama a vlítl k nim na zahradu pes a šel po nich. mladší přehodila přes plot a starší stačila jen vzala do náruče a čekala, co bude. nakonec skončila pokousaná jen ona, dítě naštěstí nee. pořád se jako nemáme bát psů? jdeme po venku a na kluky se řídí čokl bez vodítka a jde po nich. jestli si chce hrát mě jaksi nezajímá. kluci se děsí, jen psa vidí. sousedi venčí psa stylem, že ho v deset večer strčí na balkon a ten štěká, jak pominutý. sorry, ale tohle fakt není normální. lidi jsou sobci bezohlední a mně to prostě nejde do palice 😠

latunka
4. bře 2010

Já miluju psy, pro svoje bych obrazně řečeno umřela,ale z majitelů volně pobíhajících psů jsem teda taky vytočená. Zatim se procházkuju jenom se psem,ale i tak mi vadí,když se k nám nějaký čoklík přiřítí a začne si nás očuchávat a páníček se pomalu hrabe někde v dálce, co kdyby si byly nesympatický a servaly se? Tušim,že s většinou plemen by ta moje utrpěla velký šrámy,než by dotyčný přiběhl a toho svého psa si spacifikoval. A to ještě "nekočárkuju",pak je asi ten strach ještě o něco větší.
Svojí fenku bych nikdy na volno nepustila (nepočítám,když jsme opravdu u nás na vesnici na poli nebo na louce,kde na kilometr vidim,jestli nejdou jiný lidi) - je to malý pes, vim že by nekousla, spíš se k lidem většinou má,chtěla by každýho očuchat a nebo se nechat podrbat,jenže nikdy nevim, koho potkáme - tak jako já svoje psy miluju,tak jsou přeci lidi co se psů bojí a to že já jsem pejskař, mi nedává právo někoho tim obtěžovat a ty lidi děsit. Je to jako ve všech oblastech - je to jenom o lidech, o jejich toleranci k druhým a respektu k zákonům a nařízením a tak jako vždy vyčnívají hlavně ti, kterým se těchto vlastností nedostává 😠 Stejně tak jako volně pobíhající psy,mě vytáčí matky s kočárkama,který si kráčí dvě až tři vedle sebe po chodníku nebo nákupáku a myslí si,že ostatní kvůli nim budou lézt kanálama nebo skákat do silnice - a přece kvůli takovým dilinám nezačnu nenávidět všechny maminky a děti...

lenkabu
4. bře 2010

latunka............pod to bych se podepsala 😉

keminek
9. bře 2010

Tak jsem včera viděla dokument Přežil jsem kousnutí
Pitbul přeskočil zídku domu, kde bydlel. Skočil na paní, co tam pracovně po bytech nějak papírovala, svalil jí na trávník a 25 minut jí hryzal po celém těle. Byl prý jak hryzací strojek. Prokousl lebku, poškodil mozek, skalpoval jí, rozkousané měla ruce, nohy, šlachy. Na mlácení nereagoval, na příchozí majitelku také ne. Nemohla ho z té paní strhnout, měl amok, zuřivý výraz a trhal. Přivolaný policajt vystřelil, tak paní nechal a vyřítil se proti tomu policajtovi. Ten ještě vystřelil a pitbul tedy konečně zaběhl domů, kde mu majitelka nasadila obojek (žádný neměl, nebylo ho tedy ani za co chytit při útoku; asi to do té doby byl poslušný pejsek) a vodítko a předala ho. Paní má trauma, když slyší štěkot psa nebo psa vidí a jelikož jsou psi všude, tak se každou chvíli klepe a potí a vrací se jí to.

Zajímalo by mě, kdyby byl pes považován za zbraň a útok na člověka klasifikován jako útok zbraní (nestřeženou, nezajištěnou) byť neúmyslný, tak kolik lidí by si rozmyslelo si psa pořídit.
Jsou různé rasy, mírnější i agresivnější, různě velké a různě silné, to je jasné. Ale nikdo nemůže zaručit, že jeho psovi nerupne v bedně. Je to tu samý teriér atd., když to sečtu, kolik vyjde mi dost potenciálně nebezpečných psů.
Malému dítěti ublíží i menší pes, malou dětskou ručičku prokousne snadno.

Já si furt říkala, proč manžel tak hlídá malého aspoň pohledem, když jde kolem pes a teď z něj vypadlo, že ho jako dítě taky jeden hryzl. Ono je těch případů asi poměrně dost, ačkoliv se mluví jen o těch tragických.

keminek
9. bře 2010

Ještě jsem viděla díl s pumou a tygrem a medvědicí ve volné přírodě (tygr v zoo, ale to byla pitomost té paní, byla to návštěvnice a vlezla mu do klece). Taky pohryzali, taky do hlavy a taky nebezpečně, ale nikam jinam. Asi vědí, proč útočí a nepotřebují u toho vyvádět psí kusy.

christa
28. pro 2010

tento můj příspěvek předem říkám nepatří matkám,či rodičům kterým pes nebo jiné zvíře nějak VÝRAZNĚ ublížilo,ale všem ostatním kteří taky sýčkují a chovají se způsobem že člověk je pupek vesmíru.Nejsem matka,ale na internetu když jsem hledala něco o psech,vyběhal na mě ten příšerný nadpis : co jsem matka nesnáším psi.....můžete mě odsoudit za to,že když nemám děti,tak do toho nemám co mluvit,ale stejně tak nechápu jak někdo může nesnášet zvířata .Mám ted v hlavě jednu myšlenku a také zkušenost kterou již několikrát zažila. Někomu vadí,že psi očůrávají trávníky,stromy a jsou po ulicích jejich výkaly,ale co vy matky uděláte když jste z malýma dětma venku?...kolikrát jsem viděla jak je absolutně v pořádku,když se dítě venku vyčůrá u chodníku a všude,když už to nemůže vydržet,jsou to děti chápu to,nebyla jsem určitě jiná,ale pro mě je to mnohem nechutnější než od psů,maminy které uzkostlivě chrání svoje děti jsou k nesnesení,dnešní děti jsou neskutečně zhýčkané,samá alergie atd., protože je absolutně distancujete od přirozenýho prosředí,ani když se zamyslím děti nechci,protože přivést na svět dítě,kde se lidé od zvířat odtahují a většina rodin,(díkybohu jsou i vyjímky a snad jich přibude) mají chudáka psa jen jako doplněk do domácnosti,nemluvě o oblečích apod. kravinách,ale jakmile by mělo dát dítě psovi pusu, nebo by ho pes olíznul,tak matky které znám z toho můžou doslova po.....,nemám ráda postoj ke psům kde jsou prostě jenom ,,blbý zvířata´´ máte je rádi ale odsud pocud . A argumentuje si čím,chcete,že pes může mít to či ono,to i vy nebo dítě můžete mít jakýkoliv bacil a to hned neznamená že se okamžitě oboustranně nakazíte. Nebo další extrém je to kdy učíte děti k lásce ke zvířatům, ,, klášnej králíček a rožtomilý prasátko´´ a večer máte k večeři řízky.............přála bych všem co jíte maso atd., aby si vás taky něco dalo k večeři....ale tohle už sem nepatří,uznávám. Musela jsem se z toho vypsat protože jako razantní zastánce zvířat a vegetarián,nesnesu aby se o zvířata někdo pořád otíral a kecal kraviny.......

berenika39
28. pro 2010

@christa okamžitě jdu za chaloupku a zastřelím se. stačí?

smecka
28. pro 2010

@berenika39: 😀

@christa: příspěvek si schovej a přečti si ho v budoucnu, kdy budeš mít vlastní dítě. Uvidíš, jak jsi se v mnohém mýlila. Nenapsala jsi nic, s čím výrazně nesouhlasím, sama jsem pejskařka tělem i duší, ale být matkou ti změní pohled. 😉
Navíc to, co popisuješ je věčný a nikdy nekončící souboj pejskaři versus nepejskaři. Každá strana se bude prát za svoji pravdu a má na to právo.

paolin
29. pro 2010

@berenika39 😀 😀 myslím, že se k tobě připojí davy 😀
@smecka tak s tímhle naprosto souhlasím.
@christa sorry, ale fakt bych svý dítě nenechala olizovat od psa 😝

hm, dost často mě napadá...když vidím z okna pejskaře venčit psy (bez náhubku a obojku velmi často samozřejmě..), kteří nechávají bobky po svých psech bez povšimnutí na zemi..to jim vážně nevadí, že v tom potom šlapou..?

consti
29. pro 2010

Zajímavá diskuze. Taky jsem pejskařka a zatím ne mamina, tak doufám, že jednou psy nebudu nesnášet 😀 😉 . Samozřejmě mě točí lidi, ktwří nechají psa udělat potřebu a neuklidí to. My po psech vždy uklízeli, učili nás to naši a když máme teď s manželem svého psíka, tak je to pro nás také automatické. Taky mě točí, když je pes na volno a nemá alespoň náhubek. Svého psa také pouštím, ale vím, že nic nikomu neudělá, je to malý pejsek a pouštím ho opravdu jen tam, kde vím, že nikdo nejde...
Co se týká dětí, tak náš pes je zbožňuje a naštěstí se většinou i na procházkách setkáváme s lidmi, kteří mě poprosí, jestli si ho mohou jejich děti pohladit. Někdy jim ho i "půjčuji", aby si ho povodili na vodítku a posledně si ho jedna malá holčička chtěla pochovat 😀 😵 . Většina kamarádek je naštěstí taky v pohodě a nevadí jim, že náš pes k jejich dítěti čuchne, nebo ho olízne. I když to se snažíme samozřejmě eliminovat, ne vždy tomu zabráníte 😎 . Kupodivu jsou tyto liberální kamarádky většinou nepejskařky. Jen u jedné jsem se setkala s nepochopením pro to, že máme psa doma...tak ta k nám prostě s dětma nechodí. No co už 😎 .

christa
6. led 2011

Po psech uklízím,určitě jsem ale taky párkrát neuklidila,ale zajímalo by mě,co udělají matky,když jsou s dítětem někde na hřišti,jejich dítě už nenosí pleny a bude se mu chtít na velkou,co udělají/uděláte? Já si myslím,že s ním poženou rychle do křoví a pochybuju že vytáhnou pytlík a uklidí to,tím nechci říct,že hromádky na ulicích jsou od dětí nebo dospělých,ale že je to něco přirozeného a že i pejskařům se stává že to někdy neseberou. A určitě zde není někdo kdo by se nesetkal na procházce u lesa s hromádou přikrytou hyg.kapesníčem,která rozhodně není od psa.Tak vás jenom prosím,aby jste se trochu smilovali nad lidma,kteří mají psy nebo jiná zvířata a neviděli hned za každým chlupáčem,bestii která roztrhá každýho a nechává po sobě jenom h-----. Jak už jsem psala člověk není pupkem vesmíru a musí snést,že tu žijeme i se zvířaty,která jsou podle mě kolikrát láskyplnější než lidé.Chápu,že každá matka si chrání svoje dítě at jsou to lidé nebo zvířata.Některé děti a i dospělí se chovají ke zvířatům jako k hračkám nebo k něčemu podřadnému.A je na každém rodiči zda dítě naučí k uctě k jiným tvorům a tím i sám k sobě. Závěrem si neodpustím,že za to co zvířatům naše lidstvo provádí po celá staletí,především v tom dvacátem a jednadvacátém,určitě víte co myslím (svlékání z kůže,testování,hromadné zabíjení pro maso) by si zasloužili jistou uctu a ne nenávist. Neberte tento můj příspěvek jako přilévání oleje do ohně,ale spíše naopak,tím se s touto diskuzí loučím,už zde nebudu více jako nerodič zaclánět.

kopa
26. říj 2011

Tady je zajímavý článek o psech v Praze a jak to (ne)řeší Městská policie. A nejvýživnější je tam diskuse. To budete koukat.
http://chlumsky.blog.idnes.cz/c/221441/Borci-z-...

irisecek
28. led 2012

U me je to naopak jsem pejskarka a vetsinou se setkavam s navychovanyma detma nez pejskama.Meho syna ucim k ucte ke zviratum,vzdyt pejskove jsou uzasni tvorove,pomocnici pro nevidome,postizene.Spousta lidi si bez techto psu neumi predstavit zivot.Vazene damy s kocarkama,snazte se deticky vychovavat kaktez k ucte k tem pejskum,nikdy nevite zda toho pejska jednou nebudete potrebovat.Pes se nikdy nenarodi zly nebo zkazeny pokazde za to muze clovek neboli panicek.

ia.
28. led 2012

tak mě teda psi nevadí, ale takoví ti psi, co jsou u baráku u boudy. Nesnáším, když dnešní lidi degenerují psy ve smyslu, že si z nich dělají náhražky za děti a rodinné příslušníky a cpou si je do postele a chovají se k nim líp, než se mají děti v některým rodinách....

renys
28. led 2012

@ia. 😀 chuděrky u boudy Ti nevadí... to mě rozesmálo...no dnešní doba je bohužel o tom, že pejsek dodá mnoha lidem - ať je to osamocený důchodce nebo neplodný pár - mnoho radosti a vzpruhy do života, vytáhnou je na prochajdu, a naopak je super, že zas lidi dělají chlupáče šťastnými 😉 ...to je přece o.k., ne? 😎

irisecek
29. led 2012

Ano s tim jako pejskarka souhlasim,muj pes spi se mnou v posteli a potize se zadama jsou pryc-canisterapie je velmi ucinna.Syn zvlada pubertu taky diky pejskovi dobre,nechybi mu zodpovednost jako ostatnim detem.Vubec se pri dnesni krizi nedivim,za misto ditete si zvoli lide pejska.

kacicina
13. únor 2012

Já nesnáším psy, protože mám malé dítě. A všichni psi jsou promořeni parazity. Všichni psi mají škrkavky - rodí se s nimi, jsou nakažení od feny, jejich matky. Pravidelné klasické odčervování zabírá jen na červy ve střevech. Důkladná několikatýdenní kúra zabere i na červy a larvy rozlezlé po celém organismu. Ale nikdy nic (!) psa nezbaví zapouzdřených larev v různých orgánech ve formě pseudocyst, které mohou kdykoli expandovat. Když se škrkavky v larválním stadiu rozlezou po těle, zabydlují se i v plicích, bývají vykašlány, ublinknuty, spolknuty. To pro informaci těm, kteří tvrdí, že psí olíznutí je zdravé. Sama jsem viděla některá hovádka, jak se se svými pejsánky pusinkují. Takže jestli tito s láskou olizovaní blbečkové mají obtíže jako závratě, nepravidelnosti srdečního rytmu, nevolnosti, zácpy, skvrnky (bublinky) v zorném poli, bolesti hlavy - mohou poděkovat své nehynoucí lásce k pejskům. Podotýkám, že vyšetření stolice je průkazné tak ve 20% nákaz škrkavkami, protože se zkoumá pouze obsah vajíček či červů ve stolici. Avšak je-li člověk prolezen zrovna jen larvami a mrtvé a polorozpadlé dospělce či vajíčka vyloučil dříve, prokáže se leda h...o - doslova. A teď si představte, jak takový hodný a přítulný pejsánek olízne vaše miminko. Já bych zabíjela.
Dále tu máme tasemnice. Například tasemnice liščí - echinokok. Žije ve střevech pejska, který sežral venku nějakou tu chcíplotinku mezihostitele (třeba myši). Pak se mu vyvine v těle dospělec a ten, jak zraje, začne uvolňovat články (cca velikosti okurkového semínka) plné vajíček. Můžete se nakazit (ale hlavně děti) ze srsti ledabyle vykoupaného pejska, který se vyválel v hovínku svém nebo svého kolegy. Popřípadě hovínko pozřel a pak vás olíznul. Nebo se prostě jen vys... někam, kam chodí děti, které - jak známo - neustále strkají ručičky kam nemají a pak do pusy. Z polknutého vajíčka se vyvine larva, ta cestuje zažívacím traktem, krevním řečištěm a až si najde vhodné místečko v těle, usadí se tam a začne se "opevňovat" - vytvoří cystu. Pokud je cysta odhalena včas, je naděje. Pokud cysta praskne, následuje rychlá smrt na anafylaktický šok.
Dále je zde měchovec psí. Psi se nakazí aktivním proniknutím larev přes neporušenou kůži nebo jejich pozřením. Štěňata jsou napadána také v děloze a po narození se mohou nakazit pitím mléka od feny. Lidé se nakazí kontaktem kůže se zamořenou půdou - nejlépe na pláži či pískovišti. Toto nebývá životu nebezpečné, avšak je to velmi nepříjemné - larvy cestují pod kůží a způsobují svědění a bolest.

Že vám to zní příliš neuvěřitelně? Tak vám povím ještě jednu zajímavost. V Německu předpokládají promořenost lidské populace parazity až 60%. U nás max. 30%. Zajímavé, není-liž pravdou?
Když si vezmeme, že Češi jsou mnohem náruživější chovatelé pejsků než Němci. Co jsem tak nastudovala, tak u nás máme v prvé řadě zastaralé diagnostické metody. Helmintologie jako taková (nauka o parazitech) umírá na úbytě. V celé ČR by se počet helmintologů dal spočítat na prstech jedné ruky. Zbytek si domyslete sami.

A až vám nějaký pejskař bude tvrdit, že psí olíznutí je zdravé, vemte ho šutrákem!!!

kacicina
13. únor 2012

A zapomněla jsem - taky mlaťte ty, co neuklízejí ho..a!

chlebenka
13. únor 2012

Já osobně mám kolikrát mnohem radši pejsky, než lidi. Psy jsou opravdu věrnější, upřímější a narozdíl od lidí bezelstní. Měli jsme psy prakticky od narození po celé dětství, naše děti taky tak rostou a neřekla bych, že jsme nějak nemocní. Já si ani nepotrpím na sterilní prostředí, to je daleko nebezpečnější, přehnaná čistota vše desinfikované, je horší, než lepší.
Pokud jde o psí exkrementy venku, tak je to chyba jen jejich páníčků, že neuklízí 😖
Když děti vyrůstají s pejskem, či jakým koliv zvířetem o než se starají, tak je dokázáno, že jsou zodpovědnější, mají větší smysl pro povinnost a zodpovědnost o druhého.
A navíc, nemám ráda, když někdo někoho uráží za to, že má někdo jiný názor a nebo dělá něco jinak než on. Ať se každý třeba pokadí, mě je to jedno a o opaku mě rozhodně nepřesvědčí 😝

nae
13. únor 2012

@kacicina A mas nastudovane, kolko bakterii maju na sebe ludia, ktori ti dieta pohladkaju? 😉 A vies, kolko chemikalii a toxinov je v ockovani, ktore si svojmu dietatu nechala napichat? Nie je vsetko cierne a biele. Zivot so spravne vychovanymi psami je skvely a pre dieta to ma nenahraditelnu silu. Ale to nema zmysel ti vzsvetlovat, to len tak by the way.

kacicina
13. únor 2012

Svému dítěti jsem nechala napíchat jen tolik očkování, aby mi ho nesebrala sociálka, milá dámo. Máte zbytečné obavy. A by the way, víš, jaký je rozdíl mezi láskou psa a láskou člověka (když už si tykáme)? Tu druhou si musíš zasloužit.

chlebenka
13. únor 2012

@kacicina Nechci nic říkat, ale normálně si lidé při diskuzi na nettu tykají, pokud se neuráží, nevidím na tom vůbec nic špatného. Jinak se teda "nedivte", že se tady někdo ozval, jsou i lidé, kteří psy mají rádi, naštěstí a neberou je pouze jako "příšerné nositele všemožných bacilů a kdoví jakých nemocí". A já mám naštěstí kolem sebe lidi, jejichž lásku jsem si ničím zasluhovat nemusela, máme se rádi bezelstně, protože jsme šťastní, že se máme 😉
Hezký večer 🙂

kacicina
13. únor 2012

Kdybyste - kdybys, sry - byla třeba na svého přítele/partnera hnusná, uteče ti. Kdybys byla hnusná na svoje dítě, taky ti co nevidět uteče. Pes ne. Ale nic ve zlém.

nae
13. únor 2012

@kacicina V tom pripade stastny kazdy pes, ktory sa ti vyhne 😉 A socialka nema s ockovanim nic spolocne, ale to uz je ina tema. Ja ti neberiem tvoj nazor, psy ocividne neznasas, kazdy sme nejaki.

kacicina
13. únor 2012

@nae Já jen nesnáším špínu. To s tím souvisí. Tvor, který pojídá výkaly nemá co dělat v blízkosti dítěte (dětí). Kdyby ses dozvěděla o člověku, který takto činí, taky se mu vyhneš. Kdyby šlo o dítě, zakážeš svému dítěti s ním kamarádit. Ale pejsánci - vždyť oni mají loštomiloušký vočíčka... navíc tě bude milovat za kus buřta. Pejskaři jsou v prvé řadě pokrytci. Ad očkování - stačí nejkřiklavější případy? Půlnoční bouře, "vlčí" děti. Zagoogluj si, ať víš, v čem žiješ.

robin154
13. únor 2012

čím víc poznávám lidi, tím mám raději psy 😉

chlebenka
13. únor 2012

@robin154 Jsem na tom podobně 😉

renys
13. únor 2012

@kacicina paní, ve vás je ale zloby 😕 , někdo vám asi ublížil 😒 ...

nae
14. únor 2012

@kacicina Aby som nebola off-topic, tak laska psa k cloveku je nezistna, ani ten burt nepotrebujes. Je to zviera, selma, a tak obcas zozerie aj vykaly. Poviem ti, ze aj napriek tomu zijeme s velkym psom v malom byte s malym dietatom a dalsim na ceste, nebyvame chori, syn doteraz nebral antibiotika ani ine lieky, nie je ani alergik. A radsej si pohladkam cudzieho psa, ako by som sa mala posadit v tramvaji na miesto,kde sedel nejaky uchrchlany spoluobcan. Takze som asi fakt pokrytec.
Jaaaj, uz to nebudem rozvijat, hlavou mur neprebijes a sklamaneho zarputileho skeptika nepresvedcis. Dufam, ze mas uz na konte viac krizikov, ze mas odzite, lebo ak si mlady clovek, tak sodoma gomora... Snad ti nadchadzajuca jar zlepsi naladu a hlavne pohlad na zivot. P.S. Som v obraze aj bez googlu.