Co jsem matka, nesnášim psy!

nissanek
10. zář 2008

Tak už to ve mě vře pěkně dlouho a musím se z toho vykecat. Nikdy jsme doma žádné zvíře neměli a ani jsem neměla takové ty dětské stavy "mami kup mi kočičku, morče, pejska,...". Nicméně jsem zvířata vždy respektovala a nikdy jsem k nim necítila nic negativního. To jen na úvod. No a co se nám narodila Kika tak to začalo. Bydlíme v Praze a mám pocit, že hustota psů je větší než někde na vesnici. Samozřejmě platí vyhláška, že psi musí být na vodítku, kromě vyhrazených prostor (což jsou většinou oplocená cvičiště). To je ale jen teorie a 90% psů je bez vodítka. Téměř každý den co jdu s Kikou na prochajdu se opakují následující situace: Sedím v parku, dávám svačinu a od někud vyrazí pes (různé velikosti), strká čumák do kočáru a dožaduje se svačiny. Někdy takový pes dorazí jen tak a ani svačinu mít nemusím. Prostě si chce prohlédnout miminko z blízka. Nebo, Kika zrovna usne a ejhle, kde se vzal tu se vzal, metr od kočáru je nějaký malý ratlík, skáče dva metry do výšky a štěká jak blázen...no samozřejmě, že se Kristýnka hned vzbudí...a já zase pěnim. A pokud zrovna nejsem v parku, protože je tam invaze psů a nechci riskovat, tak jdu ulicí kolem plotu a přiřítí se nějaký "hlídač" a situace se opakuje. Nepočítám psí hovínka namotaná na kolech od kočáru..ale za to spíš můžou prasata páníčkové. Jediná oáza "klidu" v naší blízkosti jsou Olšanské hřbitovy, tam psi nesmí...a dneska tam jeden byl! Už fakt nevím kam před nima utéct...

berynka
13. zář 2008

Jabber, to je právě to! Já nemůžu vědět, co pejsek udělá nebo chce udělat, nemůže to vědět ani jeho majitel. Člověk kolikrát nezná sám sebe a tak nechápu, jak si někdo může myslet, že dokonale zná povahu svého psa 😅 .

jabber
13. zář 2008

berynka - když máš psa, tak jeho chování znáš 😉, prostě víš, jestli je útočný, jestli miluje děti.... nicméně to nic nemění na tom, že tohle si pes nemůže dovolit.

minimax
13. zář 2008

ono je třeba hlavně spíš usměrňovat děti...........
Dokážou totiž být dost zlomyslné příšerky. 🙂

liviky
13. zář 2008

co jsem matka mám psa ještě radši 🙂 neodmlouvá,je vždy se mnou a sní vše co mu dám 😀 😀

jabber
13. zář 2008

liviky 😀 😀 😀
naše malá si včera s naším psem tak hezky hrála 😵 - seděla na zahradě, na klíně jeho misku s granulema, on stál u ní (nad ní, protože je vysoký) a ona ho krmila. Po jedný granuli 😀 . Přestože by nejradši zabořil hlavu do misky a nacpal si plnou tlamu, tak trpělivě čekal, až ona uloví v misce vždycky tu jednu granuli a podá mu jí 🙂. A to mu to ještě podávala se zavřenou pěstí, takže on si to musel z ruky pokaždý vydolovat, což jí se strašně líbí, protože to lochtá 🙂. On to bral jako hru, ona s vážností krmila pejska 😀. To bylo úplně dojemný 😵 😵 😵

nobody
13. zář 2008

jabber ... to jsou okamžiky, který v životě stojí za to

liviky
13. zář 2008

jabber 🙂
souhlasím s nobodym 😉

bustik
13. zář 2008

Liviky 😀
Jabber 😀

vm72
13. zář 2008

Já psy přímo miluju.Patří k lidem odpradávna jako nejlepší přítel a já to tak taky cítím.Jejich oddanost je až neuvěřitelná a to i v případě,že je někdo považuje za hloupé a jejich lásku jim nedokáže ani v nejmenším oplatit.
Není zlých psů,jenom zlých lidí.A já říkám že pes je obrazem svého pána.Několikrát v životě se mi to potvrdilo a na 100% tomu věřím.

poletucha
13. zář 2008

no me tu dost zarazi,ze vsechny,co tu pisete,ze psy nesnasite, jako duvod uvadite hlavne stekani ...vzdyt je to smesny, to jako protoze pes steka, nema narok vyskytovat se mezi lidma (nebo respektive spis mamou s kocarem 😅 ),aby ji nebudil dite? Vzbudi vam ho snad i jiny zvuky ve meste ne? ...vytuneny auta,letadlo,rozervany deti v parku (ty mne osobne vadi vic,nez stekani psa 😝 ) ....
jinak souhlasim,ze pes by mel byt mezi lidma na voditku, at je jakykoliv (nahubek mi prijde dost zbytecnej,pokud ma pes mirnou povahu) a sbirat ve meste po pejsovi bobky by mela byt samozrejmost

anngie
13. zář 2008

jabber: jorskšír nelíná jako jedno z mála plemen, další je myslím už jen Naháč. Jork nemá chlupy ale vlasy 😀 takže v posteli ani jidne opravdu nic nenechává. To spíš mě padají vlasy a to teď dost tak nadělám víc bordelu než ten pes. Jo a mám je ostříhané nakrátko 🙂

anngie
13. zář 2008

...myslím psy mám ostříhané nakrátko 😀

poletucha
13. zář 2008

anngie 😀

majdula
13. zář 2008

Ahoj holky,

nechci aby to vypadalo ze pisu z pozice majitelky psu (mame prubezne tri-ctyri), protoze verim ze i jako maminka bych mela stejny nazor (ale deti bohuzel jeste nemame, nelibi se jim u nas... :( )

No ale aktualne to vidim i z te opacne stranky - nasi psi jsou vychovani, musi byt, protoze bydlime ve meste a nemuzu riskovat ze mi vlitnou pod auto, takze ackoliv chodi casto na volno, tak se drzi u me a prechazi jen na povel, nikoho neobtezuji. Mimoto jezdime casto na vystavy, kde se musi umet chovat, neexistuje stekani, napadani psu nebo lidi, utikani... Nicmene kdyz vidim ze se blizi male dite, beru je na voditko a neni to bohuzel kvuli ochrane deti, ale prave psu. Jsou to chlupati a krasni mazlici a mam zkusenost, ze deti se na ne s nadsenim vrhaji a casto nejen proto, aby si je pohladily... nedavno mi maly chlapecek zacal fenku mydlit klacickem, ktery nam aportovala a my jsme s manzelem jeste dostali vynadano od chlapeckova otce, ze cokl neni na voditku...

Nikdy by me nenapadlo ze pustim sveho psa a necham ho vrhnout se na cizi dite, aby ho zacal olizovat nebo kousat... na druhou stranu nekterym rodicum pripada normalni, ze pusti sve dite a nechaji ho vrhnout na ciziho psa, aby ho tahalo za chlupy a bacalo rucickou.

Takze bych to shrnula asi tak, ze nekteri lide maji nevychovane psy a nekteri lide maji nevychovane deti.

radost
13. zář 2008

maj, úplně s tebou souhlasím 😉 🙂

anngie
13. zář 2008

majdí souhlas s tebou, mám své psy vychované stejně, mám chovnou stanici a taky se u nás vyskytovala štěňata kterým jsme se snažili vštípit odmalička nějaké chování ....ale to odbočuji
s těmi dětmi: bydlíme v paneláku a je tu hodně dětí, teď v létě si hodně hrajou venku - máme tu dětské hřiště a třeba příklad: holčička 15 měsíců chce furt na Anngie "nasedat" jako na koně, ještě že je jí neustále v patách maminka, další holčička tý je tak 8 let, pokaždý jednoho mého psa chce chovat takže ho většinou "neodborně" vezme, tak jí v klidu vysvětluju že je prostě nosit nebude ať ho položí, to mi vzdyčky vstávají chlupy hrůzou na hlavě, Anngie teď měla zdravotní problémy a děti některé děti jí opravdu "obtěžují", kamarádky dcera tenkrát dvouletá, mi nepozorovaně vyndala štěně z ohrádky (když jsme měli) držela ho za břicho a když viděla že jí vidím tak ho pustila z metru na zem. Takže jako s těmi dětmi je to pravda, bohužel. A rodiče (většinou v životě neměli psa) vám ještě vynadají jen když pes to jejich dítě očuchá ☹

dagina
13. zář 2008

Ahojky, celkem proti psům nic nemám..., jak už tady někdo psal - pes je takový jak si ho pán vychová 😖 , bohužel, v mnoha případech to je katastrofa 😒. Majdula, nemůžu říct jestli se malé dítě vrhne na vlčáka s tím, že si ho chce pohladit.., nemám ani psa a ještě ani ne dítě..., možné to asi je. Mě jen štve to, že si páníčkové neuklízí hovínka po svých miláčcích..., když se pak takové malé dítě projde v parku v trávníku v sandálkách... to je asi radosti..., takhle je ve městě mnohdy málo zeleně a když, tak je samé HOVNO 😠 .

radost
13. zář 2008

to je tím, že jsou rodiče, které na své děti kašlou, jako některé majitelé na své psy, bohužel.Musím uznat, že takových maminek znám spoustu. Vůbec si své děti nehlídají a pak, když se něco stane, hledají vinu u druhých lidí, jen né u sebe. Rodiče jsou od toho, aby na své děti dávali pozor a majitelé psů si mají své psy hlídat stejně tak...

alcatko.j
13. zář 2008

Cau holky a kluku 😅

Tuto diskuzi ctu od zacatku a dneska mi to teda uz neda 😅
Asi tady bylo napsane uz vse, jak od nasranych maminek, tak od nasranych majitelu pejsku a oba "tabory"chapu a rozumim jim 😔

Hlavni vec a na te se myslim vsichni shodnou je ta, ze jaky pan takovy pes a taky ze nekdo ma nevychovaneho psa a nekdo díte 😅 A to je pravda, pravda pravdouci.

Nicmene, ja mam se psy jen a jen spatnou zkusenost a buhuzel, diky tem zkusenostem jsem na psy taky nasrana 😔 A to mam dite vychovane, takze me to fakt sere 😠
Uplne bytostne nesnansim majitele psu, kteri , kdyz jejich pes lita kolem me bez vodika a bez nahubku a ja mam hruzu v ocich, na me vysteknou 😅 ze jejich pes nekouse 😠 😠 boze, to je takova nehorazna kravovina, ze bych ty vsevedouci panicky liskala na potkani 😠 A to jako bez pardonu, tohle nikdo nevi a nemuze tusit dopredu, co toho psa nasere a co mu rupne v bedne a co provede.Ja mam psy mam rada, s jednim jsem vyrustala, rada se na mileho psa kouknu a kdyz majitel dovoli a ja psika znam, rada si ho pohladim, ale tyhle stupidni vety od majitelu me fakt serou.

Jinak, pes me dvakrat kousnul, jednou sel za mnou asi centimetrovej ratafak,a normalne me kousnul vzadu do lytka, vsimla jsem si ho az kousnul, takze jsem ho fakt neprovokovala 😅
Podruhe a tady priznavam, byla to ma vina, jsem jako mala strcila hlavu do psi boudy u kamaradky 😅 A potreti me pes kousnul, tady spis ohnal a malicko cvaknul, kdyz jsem branila kocarek a v nem mou holcicku, psik priletel a skocil na kocar, kde byla ma 6ti mesicni dcera 😔

alcatko.j
13. zář 2008

Jo a na slapnuti do psich hoven jsem expert, to uz ani neresim, ale jednou mi do nejakeho hovna stoupne dcera, tak prisaham, ze majiteli psa vymacgham v hovne cumak 😠

alcatko.j
13. zář 2008

A jeste neco, taky se mi nelibi veta, ze kdo nema rad psy, nema rad lidi, to je taky blbost, to by se dalo rict treba i o kockach(nebo to o kockach a jinych zviratech neplati???), ty ja nenavidim a bez vyjimky a to lidi miluju 😉

majdula
13. zář 2008

Dagi, nemame vlcaky, ale mrnave pejsky, male spice, jsou to tri az peti kilove chlupate cerne a hnede kulicky, takze se kazdy na ne vrha jako jeeee to je krasny certik, jeee to je roztomily medvidek... hlavne deti.

S hovinky je to tezke, ja sbiram, protoze chci taky chodit po trave a nekoukat se pod nohy... ale stejne jako jsou lidi cunata a nesbiraji psi bobky, tak jsou cunata jini, kteri klidne zahodi vajgl, sprcku, ba i pouzitou detskou plinku 😖 Presto bych nikdy nerekla, fuj ti rodice jsou cunata. Proste se to neda tak globalizovat. Kdo je prase, tak je prase a je jedno jestli ma psa nebo dite. A ver tomu, ze kdo nesbira psi hovniska, tak to neni proto, ze je pejskar, ale proto ze je to cune a ma urcite bordel i doma.

Osobne jsem pro velke pokuty za jakekoliv znecistovani verejnych prostranstvi, tim by se leccos vyresilo a lidi by si sakra rozmysleli jestli to po pejskovi seberou nebo ne. Jenze treba v nasi ctvrti je to problem, siroko daleko zadny odpadak, natoz pytliky na hovinka, takze clovek plati poplatky za psa a jeste musi pouzivat vlastni igelitaky (a tahat se s tim casto az domu :()

dagina
13. zář 2008

Alčátko, hm, tak to je nářez když pes skočí na kočár..., ještě že ne do kočáru 😖 .., ale v obou případech by mě asi ranila mrtvice 😠 .

majdula
13. zář 2008

Alco, ale to pak nebud nasrana na psy, ti za to nemuzou 🙂 Debil je jen a jen panecek, ze psa necha volne litat a obtezovat lidi. Jenze to mas stejny s cimkoliv, co obtezuje okoli. Jako kdybys rekneme byla nasrana na vsechny ridice, pac te jednou nejaky bezohledny hajzl malem smetl... taky nereknes smarja ti ridici, to je banda zmetku, meli by se zakazat!

dagina
13. zář 2008

Majdula, jóóó, to je jasný za chování psa může jeho majitel 😖 ..., ale pokud se pak opravdu něco stane.. třeba to co popisovala Alčátko, že ji pes skočil na kočár(ikdyž to díky bohu dopadlo dobře), ale někdo jiný třeba to "štěstí" mít nebude a dítě zmrzačí co pak s tím..., určitě mě teorie "že za chování psa může jeho pán" neutěší a zdraví to děcku také nevrátí 😖 .

aponchie
13. zář 2008

no,...taky si myslim,ze veta kdo nema rad pejsky nema rad lidi to je pitomost,ja nemam rada hady a lidi miluju a nemyslim si ,ze had je o neco min nez pes..akorat s hadem se asi tak nepomazlim a nepodrbu ho za usima jak pejska tudiz me k nemu az tak nic moc netahne zejo..nicmene fakt silim z tech hoven to je neskutecny bordel a vidim panicky ,mlade lidi i stare babky a lidi uz se vubec neserou jako ,ze by se pes vysral a nekdo to videl tak honem pryc nebo delat ,ze sem to nevidel,,oni uz normale stoji a serou u chodniku pred jdoucima lidma a jeste reknou tak pod ferdo jdeme a hnusne pohledy minimalne moje jim nevadi takze co//me taky skocil vlcak do kocarku kdyz sem byla jako mimino pak me rafal fr.buldocek hajzl jeden s prominutim ..byl nauceny na nohy takze sel proste komukoliv po nohach.ja psy mam rada,ale je mi jasne ,.ze do budoucna si poridim pouze a jen retrivra pac s nim mam zkusenost a vim ,ze je hodnej k detem a je u nej mensi pravdepodobnost napadeni nez u nejakeho bojoveho plemena nezavisle na vychove..ono kdyz nekdo rekne,ze sveho psa zna kdyz s nim bydli je ta sama hovadina jako rict ja umim ridit auto jsem dobrej ridic..tohleto si proste nikdo nemuze rict!nikdy nevim co se stane a jak se zachova v urcite situaci podobne jako s autem..vlastne jako s lidma zejo??:s kym sem to jen zila ja ho vlastne neznala ...takze tak a pejsky do bytu moc neberu,porovnavani place ditete treba a urputnym stekanim psa ,kterej je bud sam doma anebo si pres zdi keca s kolegama je humus..podle me jako svejm detem chceme doprat urcitej pokoj metry a podminky tak i pejskovi..nerikam,ze kdo bydli v byte by nikdy nemel mit psa,ale aspon by mel bratohled na rasu a velikost pripadne inteligencni kvocient zvirete,nechci urazet pudly ,ale dle me co vidim a slysim jsou to fakt tupa hovada co stekaji a stekaji..btw zvirata mam moc rada,tesim se az budu mit dum tak si poridim konecne kralicky,psa a hodne kocek 😀

dagina
13. zář 2008

Apon, to jsi narazila na kámen 😅 , zrovna moji sousedi (v paneláku) nejsou doma, pes tady už dvě hodiny štěká a drápe na dveře 😖, chudák, a není to rozhodně poprvé..., ale to je bludný kruh, z kterého není úniku..., jedině že by si budoucí majitelé dělali něco jako "řidičák" na psa..., to by se pak vidělo kolik lidí by mělo pejska 😅 .

aponchie
13. zář 2008

ja uz bych volala na tu linku pro pejsky utulek asi a rekla jim to jenze clovek nechce delat problemy a nepratele si co?

radost
13. zář 2008

maj, tak já si myslím, že bezohlední řidiči za volant nepatří stejně jako pes k bezohlednému majiteli.
Prostě já nechápu kombinaci, pes a děti v paneláku. Známí má doma dvě miminka, k tomu boxera a bydlí v bytě. To bych prostě nesnesla. 😒

liviky
13. zář 2008

radost - já mám dvě děti a velkýho psa a aje to v pohodě,psa jsme měli ještě před dětma a taky kvůli psa jsme si měnili byt blíž k lesu a řece,at nejsme v centru města 🙂
přiznávám však,že kdybych bydlela v Praze či Ostravě někde v centru tak si psa nepořídím,protože bych ho tak trápila!
a řidičák na psa???jo klidně beru všema deseti,protože si myslím,že většina lidí si nic o té či oné rase nic nenastuduje a pak to dopadá jak to dopadá ☹
no nic,at tu nezabřednu,.....jdu dát hafíkovi žrádlo 🙂