Co jsem matka, nesnášim psy!

nissanek
10. zář 2008

Tak už to ve mě vře pěkně dlouho a musím se z toho vykecat. Nikdy jsme doma žádné zvíře neměli a ani jsem neměla takové ty dětské stavy "mami kup mi kočičku, morče, pejska,...". Nicméně jsem zvířata vždy respektovala a nikdy jsem k nim necítila nic negativního. To jen na úvod. No a co se nám narodila Kika tak to začalo. Bydlíme v Praze a mám pocit, že hustota psů je větší než někde na vesnici. Samozřejmě platí vyhláška, že psi musí být na vodítku, kromě vyhrazených prostor (což jsou většinou oplocená cvičiště). To je ale jen teorie a 90% psů je bez vodítka. Téměř každý den co jdu s Kikou na prochajdu se opakují následující situace: Sedím v parku, dávám svačinu a od někud vyrazí pes (různé velikosti), strká čumák do kočáru a dožaduje se svačiny. Někdy takový pes dorazí jen tak a ani svačinu mít nemusím. Prostě si chce prohlédnout miminko z blízka. Nebo, Kika zrovna usne a ejhle, kde se vzal tu se vzal, metr od kočáru je nějaký malý ratlík, skáče dva metry do výšky a štěká jak blázen...no samozřejmě, že se Kristýnka hned vzbudí...a já zase pěnim. A pokud zrovna nejsem v parku, protože je tam invaze psů a nechci riskovat, tak jdu ulicí kolem plotu a přiřítí se nějaký "hlídač" a situace se opakuje. Nepočítám psí hovínka namotaná na kolech od kočáru..ale za to spíš můžou prasata páníčkové. Jediná oáza "klidu" v naší blízkosti jsou Olšanské hřbitovy, tam psi nesmí...a dneska tam jeden byl! Už fakt nevím kam před nima utéct...

aponchie
22. zář 2008

😀 😀 😀 😀

janulle22
22. zář 2008

pockej az nekoho uvidim ho servu na dve doby... 😀 😀 😀 😀 😀

aponchie
22. zář 2008

ja uz taky pac me to zacina srat ..kdyby aspon clovek pri slapnuti do hovina a naslednem vsazeni sportky vyhral,ale jeste ho..o z toho 😀 😀 😀

janulle22
22. zář 2008

😀 😀 😀 😀 😀 ... to je v prd... ze..? 😀 😀 😀 😀 ....

aponchie
22. zář 2008

no je teda 😀 😀 😀

janulle22
22. zář 2008

budu cihat na balkone a az zas nekoho uvidim takmu udelam ostudu pred celym barakem... 😀 😀 😀 😀

jabber
22. zář 2008

jste to tady zase rozjely koukám 😀

aponchie 😀 😀

janulle - a co mu rovnou hodit na hlavu truhlík? 😀

aponchie
22. zář 2008

skoda truhliku a kvetinek ty za to nemuzou 😀

janulle22
22. zář 2008

jabber...tak ty bohuzel nevedu nejsem matka kvetinarka... 😀 😀 😀

jabber
22. zář 2008

aponchie - no to si musíš vybrat, buď kytičky na balkóně anebo nasráno před vchodem 😝 😀

aponchie
22. zář 2008

hm ja to vyresim uplne jinak🙂)nemam balkon 😀

jabber
22. zář 2008

janulle - no tak vidíš, pořád je co zlepšovat 😀 😝 😉

nobody
22. zář 2008

běžte už spát jo? 😀

jabber
22. zář 2008

nobody - ty nespíš? 😀 😝

nobody
22. zář 2008

už jdu na to

aponchie
22. zář 2008

ja jdu kukat na natgeo wild 😀

nobody
22. zář 2008

natgeo wild ... to je nějaký zoo (filní)? 😀

jabber
22. zář 2008

pchachááá 😀

nobody
22. zář 2008

dobrou všem fajn lidem

sobě taky 😀

jabber
22. zář 2008

jo a taky dobrou všem fajn pejskům 🙂 😀

aponchie
23. zář 2008

😝 jj uchylny 😝

andrealiskova
26. zář 2009

No tak dnešek je fakt povedenej. Šla jsem totiž s malým na procházku a vzala jsem s sebou i jednoho našeho pejsana- rotvajlera s náhubkem a na krátkém vodítku, šel mi u nohy. Najednou přiletí malý "barbínka" a začne tahat psa za ucho, ten se otočil a praštil ji- nechtěně- do ruky, přiběhla "velká barbína" a začala na mě řvát, že když si neumím psa ohlídat, že si ho nemám pořizovat....
Pak volala policajty, ti nás vyslechli, když zjistili, že té malé nic není, tak "vysvětlili" její matce, že se nic nestalo a odjeli.
Prostě paráda.

milly2
26. zář 2009

To andrealiskova,opravdu trefný příspěvek🙂,nic není černobílé a i mi se taky stává,že jdu se svým hodným,milým psem na procházku a histerické maminky pod tíhou zpráv o napadání psy a pod.,zvedají své děti nad hlavu a tváří se jako při hrozbě smrtelného nebezpeč.Mii to příjde k smíchu. 🙂

jeudi
26. zář 2009

ahoj ja co jsem matkou tak zviratka mam rada ale do bytu uz mi nesmi a pri nejhorsim zustane v kuchyni ale loznice a detsky pokojik tak tam ne...me zase vadi kocky..jinak zviratka milujmu ale domu bych si to neporidila

andrealiskova
26. zář 2009

Neříkám, že když jdu s dětma nebo i sama a běží naproti mně pes, že jsem 100% klidná, ale když vidím někoho se psem na vodítku- jedno jak dlouhém nebo dokonce i s náhubkem, tak je to v pohodě.

sayast
26. zář 2009

tak my teda pejska mame,hovinka si poctive sbirame 😀
ja jsem teda alergicka kdyz jdeme u nas na podskali (okolo reky krasna prochazka-jedina cast prirody pristupna kocarkem),jsou tam podel i hodpudky venkovni,tak kdyz je ziza, da se sednout a v tom je u me kamen urazu. tam jsou mladi lidi,vetsinou vypadaj na fetaky,kolem 20-ti let, vsichni bojovy plemena psy a ty maji na volno! a pritom si jich nevsimaji a pijou pivo. tvrdi teda ze je poslechnou na pisknuti,ale u zadnyho zvirete nikdo nevi i kdyz doma muze byt sebemirumilovnejsi. ted to jeste slo,ale az nam pristi leto bude dcerka behat, tak budu asi hodne neprijemna 😅 🙄 🙄 🙄

jindri
27. zář 2009

pejska taky máme, hovínka též poctivě sbírám 😀

Fenečka si nikoho nevšímá, ani psů, ani lidí, dětí .... kéž by to bylo i naopak 🙄 rozčilují mě páníčkové, jejichž psi otravují mého, rozčilují mě děti, které se na ní vrhají.

caira
27. zář 2009

tak ja mam nazor asi takovy, ze psy sice miluju, ale jelikoz jsem v prvni rade matka, musim myslet na to co je bezpecne pro dceru, proto s porizenim pejska jeste nekolik ( cca 5) let pockame, a pokud pejska poridime tak urcite nebude poletovat nekde na volno v parku plnem deti nebo tak nekde, ale budeme pejska brat na prochazky tam, kde je bezpecne ho nechat vybehat a nebat se, ze to bude nekomu vadit...me naprosto vytaci, kdyz jsme s malou na detskem hristi, kde je spousta malickych deticek a do toho si to tam produciruje treba stara babca s unafanym starym oriskem, ktery je za prve bez voditka nebo nahubku a ke vsemu je uz od pohledu z deti nervozni a porad vrci...naopak fakt uznavam lidi, co pejska nechodi vencit na detska hriste a prostranstvi urcena pro deti, poctive sbiraji hovnouse a kdyz prochazi kolem nas treba na chodiku tak pejska vezmou na voditku fakt na kratko, takze nemusim trnout hruzou, ze psikovi rupne v bedne a skoci po nas...Musim rict, ze u nas v okoli mam vetsinou dobre zkusenosti, ale obcas si taky zanadavam, kdyz vidim, ze nekdo nesebere psi hovno, si rikam, jestli by nechali vlastni dite s*at na ulici jen tak 😠

Jo a jinak kdyz vidime pejska, ktery se nam libi - treba posledne krasneho retrivra pred obchodem tak pozorujeme z povzdali a obcas nam treba panicek nabidne, jestli si mala chce pejska pohladit ( ale to jen v pripade, ze ma nahubek ) a mala udela jen parkrat mala mala a je spokojena, nikdy bych ji nenechala aby otravovala neciho pejska nebo nedej boze aby mu chtela treba ublizovat.

jindri
28. zář 2009

caira: ono taky záleží, kde bydlíš. Ne všude je možnost nechat psa poletovat mimo park či místa, kde se pohybují i děti. 😉

berynka
28. zář 2009

Už jsem přispívala do této diskuze a netušila jsem, co se přihodí tříleté dceři mé kamarádky 😔 . Na jaře byly v restauraci na zahrádce a okolo pobíhal kokršpaněl, který patřil k sousednímu domu. Všechno bylo naprosto v klidu, asi po půl hodině šla holčička kolem stolu, z pod kterého vylítl tenhle pes... holku povalil a zkousl se jí rovnou do obličeje ☹ . Jediné štěstí bylo, že jí nevytrhl kus tváře. Ale holčička skončila se spoustou stehů, včetně toho, že jí museli sešívat víčko. Dobře se o ně postaraly na plastické chirurgii ve Vinohradech... tam takových případů řeší nepočítaně. Tak si říkám, kde se stala chyba? 🙄 ... vždyť ten pes přece nekouše 😠 .