Co jsem matka, nesnášim psy!

nissanek
10. zář 2008

Tak už to ve mě vře pěkně dlouho a musím se z toho vykecat. Nikdy jsme doma žádné zvíře neměli a ani jsem neměla takové ty dětské stavy "mami kup mi kočičku, morče, pejska,...". Nicméně jsem zvířata vždy respektovala a nikdy jsem k nim necítila nic negativního. To jen na úvod. No a co se nám narodila Kika tak to začalo. Bydlíme v Praze a mám pocit, že hustota psů je větší než někde na vesnici. Samozřejmě platí vyhláška, že psi musí být na vodítku, kromě vyhrazených prostor (což jsou většinou oplocená cvičiště). To je ale jen teorie a 90% psů je bez vodítka. Téměř každý den co jdu s Kikou na prochajdu se opakují následující situace: Sedím v parku, dávám svačinu a od někud vyrazí pes (různé velikosti), strká čumák do kočáru a dožaduje se svačiny. Někdy takový pes dorazí jen tak a ani svačinu mít nemusím. Prostě si chce prohlédnout miminko z blízka. Nebo, Kika zrovna usne a ejhle, kde se vzal tu se vzal, metr od kočáru je nějaký malý ratlík, skáče dva metry do výšky a štěká jak blázen...no samozřejmě, že se Kristýnka hned vzbudí...a já zase pěnim. A pokud zrovna nejsem v parku, protože je tam invaze psů a nechci riskovat, tak jdu ulicí kolem plotu a přiřítí se nějaký "hlídač" a situace se opakuje. Nepočítám psí hovínka namotaná na kolech od kočáru..ale za to spíš můžou prasata páníčkové. Jediná oáza "klidu" v naší blízkosti jsou Olšanské hřbitovy, tam psi nesmí...a dneska tam jeden byl! Už fakt nevím kam před nima utéct...

aponchie
10. zář 2008

nj lidi jich maji jak psu a nevedi co s nema 😝 😀

nobody
10. zář 2008

musíš nosit nějaký maso pro ty psíky...a nebudou tě otravovat ... nějakou dobu
a zpracovat majitele/majitelku

v parku by to měli trochu hlídat úžasní přažští policajti 😀

nikka.vo
10. zář 2008

Nissanek, chápu tě... já zvířata mám fakt ráda a i budu, ale co začallDominik chodt, tak mě taky začínají štvát 😖 Oni za to teda v první řadě můžou páníčkové a ty mě štvou víc. Ale nesnášim když si jdeme sednout na zahrádku u restaurace nebo hospůdky, je tam vyloženě prostor pro děti i pskoviště. Cedule: Zákaz volného pobíhání psů! absolutní nezájem a psi si tam běhaj a pak (to se nám stlao včera) se jedna fena šla vyčůrat přímo před Dominika sedícího v písku. To že vyndavám něco z kočárku a pes přijde loudit je taky dost často 😔 Nejvíc mě vytáčelo když jsme takhle jednou přišli na zahrádku a přišli dva kluci a něskutečně urafanej pes, Dominik jen prošel kolem a pes startoval. On vždycky jen vyběhl a štěkal o 106, ale vztekle. Tak pak ho konečně přivázali, ale i tak vždycky vyjel když šel Domís kolem a já bych ho zaškrtila. 😠

kulicka
10. zář 2008

Nikka - tys to podtrhla, co jsem chtela rict!

To preci neni chyba tech psu ale tech panicku!

Psi neumi cist, takze nevedi, ze nekam nesmi, ze musi byt na voditku nebo dokonce ani neumi po sobe uklidit hovinko! Ja osobne mam psa doma, ale ty "pejskare" co po sobe neuklizi a jsou tak nedisciplinovani, ze nechaji sve psy jejich osudu taky nesnasim 😠

Navrhuju prejmenovat na "nesnasim nezodpovedne majitele psu"!

haluskacz
10. zář 2008

Mne psi jako takovi nevadi, jediny, co nemusim, je, kdyz na me nejakej za plotem vybafne, a ja se hrozne leknu 😀. Deti se tolik nelekaj (i kdyz obcas taky). Ale obcas nemuzu z jejich majitelu 😀 To takhle sedime se segrou v restauraci v zahradce, deti se batolej okolo a prijdou dve postarsi panicky s pejsky. Jedna z nich si da jeden toustik pro sebe a druhej toustik pro pejska, a tvarej se desne dulezite. Mezi tim dojde k mirne kolizi. Na synovce se vrhne jeden z pejsku, synovec z toho dostane sok, spadne a prasti se do hlavy. Panicka se vrhne k pejskovi a zacne ho utesovat a tututu nununu a nestalo se ti neco? 😀

schwarzovka
10. zář 2008

haluskacz: 😀 😀
ne je to opravdu jen a jen vina majitelů 😠

aponchie
10. zář 2008

vite co me nejvic sere a to hrozne?!kdyz nekdo da psovi na hrani plastovou flasku!!nejlepe pri rannim nebo vecernim venceni a je mu to sumak!!!ja bych se ohlizela jeste aby nestekal a nekdo stoji a cumi na to a malem u toho medituje to me stve desne..u nas v panelaku mame tmavolidi jednu rodinu a ti maji takovej hnusnej smetak co furt steka a vrti se na zadku(asi rotaviry) 😝 a nechaji ho rvat jak chce v kolik chce je jim to sumak..a kolik panicek necha srat sve psiska primo pod okny!!!rano koukam z okna salek kavy pohodicka a takova damicka napudrovana vedle ze vchodu stoji se psem nevidi me,a pes hovino jak klada a ona nic a pritom drzela v ruce sacek!!!a odchazela a ja sem si pro sebe trochu nahlas rekla no tototoototototo?????!! 😀 ona koukla nahoru a na me odfrkla a sla dam..jako ani n..proste to nesebrala a to rvou jak to nemaji kam vyhodit a pritom je popelnic na kazdem rohu mrak ..kdyz se do popelnice hazou hovinka po detech ,kusy tel jak nekde v praze 😝 tak nejake psi hovno je uz jedno..me stvou ty hovinka vsude mozne to ani decko nemas kam pustit 😝

nikka.vo
10. zář 2008

Nosit v ruce sáček je asi modní záležitot 😅 Nosí to určitě jen na oko... ludra 😠

Halus- to by mě tak naštvalo, normálně bych jí dojebala na 3 doby 🙄 🙄 🙄

Já mám psy fakt ráda, jen nemám ráda ty klepající se ratlíky (nejlépe v ruce vysolárkovanýho kulturisty 😝 ) a pak ty uštěkaný hajzlíky. Co furt ňafaj a tu tlamu nezavřou. Jinak mě fakt vytáčej jedině páníčkové 🙄

nobody
10. zář 2008

no já zas pozoroval nějakýho ratlíka malinkýho, třepal se jak osika ... a jak začal metat hovínka, tak u toho pomalu stál a ... a .... takový vibrace těla jsem v životě nezažil 😀

kulicka
10. zář 2008

Jakej pan takovej pes 😝 Naf Naf! 😀

Tak to jsem teda asi divna, kdyz se kazdy rano a kazdej vecer promenaduju po ctvrti s mym CELYM psem (tedy s pytlikem pekne naducanym cerstvym ho ho) 😅

No dobre, celym ne... jak zachytit curani jsem jeste jaksi nevykoumala 😅

Mimi zatim jen cekame, ale uz takle me stvou ze stejneho duvodu jako nissanka. Clovek nikdy nevi, kdy tomu druymu psu rupne v bedne a tu moji psinu napadne 😠 Pro jistotu nosim peprak. Az bude mimi, zacnu nosit eletrickou vybojku 😔

aponchie
10. zář 2008

no jasne,ze ludra..smejdi to sou a vsichni 😀 do pekla s nema 😀

nikka.vo
10. zář 2008

Jsem poslouchala rozhovor pejskařů a bavili se o tom, že nedají svému psovi náhubek, protože jiný psi běhají bez něj a kdyby napadly ty bez náhubku toho s náhubkem, tak by se nemohl bránit. tak to je pak těžký no. Stejně tak to asi berou ty co nezbíraj hovňouse...že nač se namáhat, když ostatní to tam nechávaj. Jeden bobek navíc nidoho nezabije 😅 🙄

natalien
10. zář 2008

Taky souhlasím, že je to jen a jen na paníčkovi 😔

Já teda osobně Leu (psa)pokud to jde, tak na vodítku moc nevodím, pokud však v dáli vidím, že naproti mě je rodinka s dětmi, tak si ji samozřejmě zavolám, ale jsem toho názoru, že když je volně pobíhající pes, tak si to může majitel fakt dovolit. Osobně taky nesnáším uštěkaný psy, ratlíky typu mopsík atd.
Mnohokrát jsem měla konflikt s lidmi, jenže naše plemeno je medií fakt profláklý, že je to zabiják. Opravdu není a pokud nebude mít podnět, jako že je total flegmouš, tak nemá důvod utočit. Mě osobně spíš s.re, že jsou lidi názoru, že menší plemeno - menší zlo. No, nevím, jak toto vyjádřit, ale spíš mě vytáčí to, jak se každý ohání městskými vyhláškami, že by se mělo toto a toto.

Hovínka sbírám, igelitové sáčky vozím v kočárku, v kabelce, v kapse, prostě jich mám mrtě, takže hovínko mě fakt nemůže zaskočit a sebrat ho, mě opravdu neubíjí. Nejsem hrdina, ale to, že se cizí pejsek vy.ere před mým zrakem a majitel odchází s klidem angličana, tak dokážu i upozornit.

Nedávno jsem upozornila paní, který se vykakal pidi pejsek pár metrů před kočárkem a i když s již mým omezeným slovníkem jsem paní bez rozmýšlení a s usměvem upozornila slovy "paní, něco vašemu pejskovi vypadlo ze zadečku" 😀

natalien
10. zář 2008

jenže takovej náhubek může uškodit daleko víc, než když je pes bez něj 😅 fakt 😔

nobody
10. zář 2008

teď jsem to chtěl napsat s tím náhubkem 🙂 sakryš

Niiky, ale je to vychcanost ... když bude člověk srát na ulici, tak se asi ostatní přidají ..podle jejich psí verze 😀

nikka.vo
10. zář 2008

Naty- vypadlo ze zadečku 😀 😀 😀 😀 😀 , já jsem si teď málem ustříkla z pipinečky 😀 😀 😀 😀

Nobody, to víš že je to vychcanost ... ale to přirovnání, že když se vysere člově tak se ostatní přidají, to se to nepovedlo, to se nedá srovnat, myslim, že nikdo nemá potřebu hodit bobana v parku na chodníčku 😀

No a mi řekněte v čem je větší zlo ten náhubek? 😕

nikka.vo
10. zář 2008

Jakože ten pes to dítě nebo pes psa tím náhubkem umlátí? 😀

jabber
10. zář 2008

nikka - dostat kovovým náhubkem od velkýho psa - to bych nikomu nepřála 😅 🙂

nikka.vo
10. zář 2008

tak kovový náhubek jsem neviděla už dlouho 😕 , dneska se dělají hlavně plastové, kožené a tak, ne?

nikka.vo
10. zář 2008

Teda já už dlouho neviděla žádnýho psa s náhubkem 😅

nobody
10. zář 2008

niiky ... dostat tím kovem docela bolí ... 🤐

nikka.vo
10. zář 2008

to asi bolí, ale pořád míň než ohryzané předloktí a vykouslý kus tváře 😝 ....

jabber
10. zář 2008

Tak já nevím, my máme psa nepřetržitě 21 let a můj pohled na ně se mateřstvím nijak nezměnil. Je jasný, že za všechno můžou páníčci. Já mám teď akorát úkol naučit malou, aby se nevěšela každýmu psovi, kterýho vidí, na krk, protože ona je prostě miluje 😀

jabber
10. zář 2008

nikka - no, to je právě to, že ne každý pes (asi tak 99% většina) se k tobě žene, aby tě pokousal, ale praštit tě může snadno 😖

nobody
10. zář 2008

no právě ... jak si hraje a má náhubek a rozdovádí se, tak zlatý zuby
ale Niky, ty to bereš do extrémů 😝

jabber
10. zář 2008

jo - zlatý zuby a zlatý voči 🙂

nikka.vo
10. zář 2008

jabber, to je jasný, že pokud si pejskařka, tak to vidíš jinak 😉 ...

Já budu muset taky vysvětlit Dominikovi, že se nemůže vrhat za každým psem, jenže to je těžký. Naši mají jezevčíky, Dominik s nima sedí u jejich granulí, bere jim je, strká jim je násilně dohuby a tak 😅 a nechají si utrhnout klidně i hlavu - minule jsme slyšely duté rány, běžíme se podívat co se děje a Dominik ťukal jednomu ze psů do čumáku kávovou lžičkou 😅 a ten blb držel a ani neutekl 😅 No a tchýně má bišonka 🙄 a ten je takovej šmejd rozmazlenej (myslim že díky němu jsem trochu vůči psům ochladla) , on vyjede klidně i po tchánovcích, po Dominikovi už taky chňapnul. Tchýně teda místo toho, aby psa zavřela když tam jsme, tak vodí Dominika za ruku a nenechá ho jít tam kam chce. Drží ho dál od čokla 😔 Takže radši omezuje vnuka, než psa 🙄

nikka.vo
10. zář 2008

no a vysvětli ročnímu dítěti, že k jednomu pejskovi se může chovat tak a k druhýmu se nemůže ani přiblížit 😔

nikka.vo
10. zář 2008

nobodýčku, pořád si říkám, že ten plastový náhubek není přeci tvrdý 😕 😉 Ale jasně, že jsem to přitáhla za vlasy, já nejsem vystresovaná ze psů bez náhubku. Občas teda trnu, když běží kolem pitbul, nebo rotvík přitom taky nesnášim že někdo hází tuhle rasu do jednoho pytle, ale je to ve mě! A čekám co bude. Oni právě že kolikrát z ničeho nic vystartují a já čekám to nejhorší a oni přitom běží jen na kukandu. No ale v tu chvíli vždycky zamrznu a neudělala bych nic 😔 kdyby měli náhubek, tak bych byla klidnější 🙂

jabber
10. zář 2008

nikka - no to je drsný s bišonkem 😅 . No, taky se mi to vysvětlování zatím nedaří 😀

Já to nevidím jinak, ono je to všechno pravda, jenže za to můžou, bohužel, lidi 😒