Co jste dělaly před 10 a 5 lety?

sarkal
16. kvě 2009

Tak mě napadlo založit toto téma ať si taky všichni zavzpomínají 😀

Tak já před deseti lety chodila do sedmé třídy.Pomalu jsem přemýšlela na jakou školu půjdu.

Hooodně jsem jezdila na kole,které mi poté ukradly a babička mi někde sehnala skládačku na kterou sem nikdy nevlezla 😝
Chodily jsme se s kamarádkami koupat do zdejšího rybníku,který je teď totálně zarostlý,zelená voda plná sinic ☹ 😝
Poslouchala jsem Lunetiky a myslela,že krásnější kluci než Martin,David,Vašek a Aleš už prostě nejsou 😅 Hrozně jsem je chtěla potkat,vzhledem k tomu,že bydlím poblíž Litvínova bylo to možné,ale nikdy se nezadařilo 😝
S mými tenkrát asi 47kily jsem měla mindráky,že jsem tlustá a za každou cenu jsem chtěla hubnout 😅
Po večerech jsem myslela na kluka,který se mi líbyl a dělala různý ty pitomosti jako vypijte sklenku vody,hřeben kterým se učešete dejte pod polštářek a myslete na kluka,kterého máte ráda 😝
Pravidelně jsem si kupovala a četla Bravíčko,Dívku,Popcorn..a měla pokoj vylepený plakáty různých zpěváků,skupin... 😀

Před pěti lety jsem chodila na SŠ...
Měla nejlepší kamarádku se kterou jsme šli na tu školu spolu a seděly jsme v jedné lavici.
Měla jsem mobilní telefon Nokia 5110 a myslela si bůh ví co nemám
😀 Poznala jsem manžela a zažívala to nejkrásnější období v mém životě.Neměla jsem absolutně žádné starosti,vše vyřešily rodiče 😀
Manža zamnou každý den jezdil a bylo to fakt krásný!K narozeninám mi koupil tel. Nokia 3100 ohromné štěstí a radost!
V létě toho roku jsem se k manžovi(tenkrát přítelovi) nastěhovala a bylo to krááásnýýý!

No teď jsem s ním pět let máme půlročního Tomáška a sice zase jinak,ale pořááád je to krásný a ve třech ještě krááááásnější.

skurinka
16. kvě 2009

a tohle je super tema 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenkabu
16. kvě 2009

před 10 lety......16 let, zakomplexovaná šprtka,nikdo mně nechtěl,dělala jsem SŠ co mně nebavila a byla hodná holčička

před 5 lety:21 let, studuju VZŠ v Praze,hrozně mně to baví,miluju to tam,ze šprta je pařmen,mám spoustu koníčků,poznávám manžela

jaja0110
16. kvě 2009

-pred 10 rokmi som mala sladkych 18, prave som v tomto obdobi zmaturovala, hlava plna snov, cerstvo zalubena som zacala chodit s mojim spoluziakom- co nam vydrzalo 6 rokov, zobrali ma na VS pedagogicku, uzivala som si zivot, nepila som ani nefajcila a cely svet bol ruzovy 😎 😎

pred 5 rokmi, som mala stale sladkych 23, v tom roku som odcestovala do anglicka ako operka na vlastnu past, zacala som sa ucit anglicky, spoznavat novych ludi, dialkovo som si dorabala vysku, v tom roku maminke diagnostikovali rakovinu prsnika, bola som hodena do vody a musela som sa naucit plavat, svet uz nebol ruzovy ale este stale som bola s moju studentskou laskou... 😎

dnes (28), v anglicku som spoznala muza s ktorym som si zalozila rodinu a ostala som tam zit, mam dve uzastne slniecka vdaka ktorym je svet zase ruzovy, uspesne som dokoncila skolu, maminka sa dostala z rakoviny, stale nefajcim a nepijem, a som zavisla na MK 😀 😀

digysa
17. kvě 2009

Ja si pisem DENNIK od 16-tich rokov, takze ja vam do detailu mozem napisat, co som robila v roku 1999 mesiaci maj 😕 😀 😀 Ale nebudem to prehanat:

Pred 10-timi rokmi som bola na vyske a striasla som sa zo statnice z pedagogiky, ktoru som opakovala...z 10 ludi ju urobil 1 student.
Prave som prezivala rozchod, takze som bola volna ako vtak a kazdy vikend som musela niekde zurovat, lebo som bola presvedcena, ze som premrhala 6 rokov s "dietatom" (to ani chlapec nebol), ktory mi nic do zivota nedal....jedine plus- vsetci jeho kamarati sa stali moji najlepsi priatelia....

Bola som uplne mimo,lebo som nevedela, co chcem v zivote robit a blizila sa velka otazka.... co po skole?

Pred 5-timi rokmi... Uz 4 roky zijem v USA..

Prezivame bezstarostne, manzelske obdobie plne spolocenskych akcii, cestovania, zabavy a bezdetnosti......Absolvovali sme par vyletov, za zmienku stoji spomenut Chicago a Chattanooga.

V polovici roka sme kupili nas prvy dom...vstupili sme do "klubu vlastnikov"....radost velika!!!
A to uz nastali ine radosti: praca okolo domu, zveladovanie, prerabanie, zahrada....

a este to zaklincovala posledna udalost koncom roka.....Otehotnenie....huraaaa....

Pre piatimi rokmi skoncila moja "rozpravka" a zacala sa "realita"

claudinka
17. kvě 2009

pred 10 rokmi som mala 11, chodila som do piatej triedy na zakladnej skole 🙂
a pred 5 rokmi som koncila prvy rocnik na strednej skole - obchodnej akademii 🙂
a pamatam velmi malo 😀 😀

claudinka
17. kvě 2009

byvala som s rodicmi, chodila do skoly.. teraz som vydata, byvam s muzikom, s rodicmi sa nestretavam.. tam je asi najvacsia zmena 😒 a mame maleho huncuta 😝

claudinka
17. kvě 2009

a dennicek som si pisala aj aj, ale pocas tehotenstva uz pomenej, lebo som makala jak fredka a odkedy sa narodil maly, tak pisem iba jemu dennicek 😉

cikina80
17. kvě 2009

AHOJTE DIEVCATA, NO PRED DESIATIMI ROKMI SOM MALA 18 ROKOV. ISLO MI NA 19- NAST. VTEDY SOM SPOZNALA JEDNEHO MUZA ☹ , S KTORYM MAM KRASNU DCERKU. NASTASTIE SME SA NEZOBRALI A UKONCILI SME NAS VZTAH SKOR. ALE NELUTUJEM, MAM NADHERNU SLECNU.
A PRED PIATIMI ROKMI? SPOZNALI SOM NAJLEPSIEHO MILUJUCEHO MUZA NA SVETE, S KTORYM MAM OPAT KRASNU POLROCNU BAMBULKU A O TRI TYZDNE SPECATIME NASU LASKU. MOC SA TESIME!!!
😉

bihan
17. kvě 2009

Pred 10r som končila SŠ, patrila som k najlepším žiakom na škole, veľa flámovala, prvýkrát sexovala, príliš sa maľovala, začala som vzťah, o ktorom som si myslela, že bude až do smrti 😀, mala som o 15kg menej.

Pred 5r som študovala na VŠ, spoznala som veľa úžasných ľudí, pracovala, cestovala, oveľa menej flámovala, odviezla maminu do protialkoholickej liečebne, už žila s tým istým chlapíkom, ale už som si nemyslela, že to bude do smrti (a našťastie ani nebolo 😝).

majula
17. kvě 2009

Pred 10 rokmi som mala 19...prijali ma VŠ v Nitre...začala som pracovať v modelingu a samozrejme, že škola bola pre mňa tá posledná vec, čiže som sa na ňu vykašlala ☹ bolo to úžasné obdobie, bezstarostné, krásne....mala som všetko po čom mi srdce túžilo...aj dobrú rodinku okolo seba...pred 5 rokmi som spoznala môjho manžela...a ďalšie krásne obdobie sa začalo...to obdobie trvá doteraz a ja dúfam, že to tak bude aj naďalej 😵

mobina
17. kvě 2009

Před 10ti lety:
-chodila jsem na SŠ, dvojka z chování za kouření na záchodku 😀 😅
- prokalila víkendy (Z clubu na after party, zcivilizovat se domu a nanovo) 😅
- nikdy, ale opravdu nikdy jsem nechtěla děti 😀
- žila jsem s matkou
- o prázdninách brigádky
- vlastnoruční propichování uší a nosu 😅
- prostě puberťačka jako poleno 😀
Před 5ti lety:
- už rok chodím s budoucím manželem, v týhle době nějak máme z bytu staveniště
- chodím do solidní práce, která mě moc nebaví, ale slušně platěj
- kalim solidně i nadále 😀 (holt začátky s chlapem 😅)
- pořídili jsme si pejska 😵
- přestávám kouřit cíga 🙂
Dneska:
- stále kalim 😀 bane, to už se nedá, holt stárneme 😀
- mám úžasnýho syna a u jedináčka určitě nezůstane
- jsem šťastná 😵

bajnokova
17. kvě 2009

Pře 10ti lety mi bylo 22 už 5 let jsem chodila s mím budoucím manželem a užívali jsme si svobody hodně jsme cestovali chodili do kina pařili no prostě neustále jsme byly spolu.Taky jsme oba studovali při práci jsme si dodělávali maturitu ale v tuto dobu už jsem byla v poho jelikož 14.5.1999 jsem uspěšně odmaturovala.
A před 5 ti lety už ze mě byla vdaná paní n aší první dceři byly skoro 2 roky užívala jsem si mateřské.
A nyní jsem opět na mateřské naší druhé dceři budou 2 roky já si užívám opět mateřské a jsem šíleně štastná 🙂

darin
19. kvě 2009

Z pohledu mladého hocha, nejdůležitější události:
květen 1999 - věk 17. let účast na každosobotní demonstraci proti bombardování Jugoslávie, proti NATO
červen 1999 - úspěšné složení maturity,
srpen 1999 - ztráta panictví
září 1999 -nepřijat do zaměstnání ze zdravotních důvodů, odveden na vojnu
15/září 1999 - nástup do jiného zaměstnání ve vystudovaném oboru 65km od bydliště nástupní plat 6.125 kč hrubého... 😝
v roce 2004, již dva roky randění s nastávající, zaměstnání v oboru v místě bydliště, rok po ukončení náhr.vojenské služby.

titkovamiriam
19. kvě 2009

pred 5 rokmi som spoznala svojho terajsieho piatela 😀
a pred 10 som sa rozvadzala,mama dostala porazku-takze na to obdobie nerada spomynam hoci som bola o 10 rokov mladsia ☹

maruschka
19. kvě 2009

Pred 10 som mala 19 rokov a chodila som na nádstavbové štúdium-zdravotnícke služby, v tom čase som si našla prvého frajera-môjho manžela... 😵 😵 😵 😵 Boli to také bláznivé hippisácke roky 😀 😀 😎 😎

Pred 5 som mala 24 rokov, mali sme 2-ročnú krásnu dcérku, v tom čase sme si kúpili krásny veľký byt, začali sme sa zariaďovať... 😵 😵 😵 😵 😵 a tieto šťastné hippisácke roky trvajú dodnes 😵 😀 😎

zuzidr
19. kvě 2009

pred 10rokmi som mala 13 a bola som vo velkej puberte,chodila som po sídlisku s partiou podivných ludí 😅 😀 😀 😀 😀 aale vtedy som si myslela že to je dobre a fajn 😀 😀 😀 a rodičia sa jedovali 😅 🙂

a pred 5rokmi som mala 18 😀 😀 😀 rodičia mi ako prekvapko spravili oslavu 18tky s mojimi najbližšími priateľmi vrátane mojho priateľa(terajšieho manžela) a u dedka na dome,kde sme boli len samé decká a opekané prasiatko a veeeela chlastu 😀 😀 😀 a rodičia si mysleli že hráme karty,futbal a podobne 😀 😀 😀 😀 no nádherné obdobie zalúbenosti,školských povinností,blicovania,disky,chaty.....aaaach 😀 😀 😀 😀

a potom sme s manželom zmenili pohlad na život,z lásky sme sa pred skoro 3mi rokmi vzali a z lásky si pravili našeho anjelika 😀 😀 😀 😀

lenka386
19. kvě 2009

Pred 10 rokmi...

Som koncila 1 rocnik VS a chystala sa s kamoskou do tabora vo Francuzsku - tam bolo super.

Pred 5 rokmi..
to bolo take "tiche" obdobie - pracovala som ako asistentka v jednej firme, uz skoro 2 roky sme chodili s terajsim manzelom a chystali sa na dovolenku. Ale bolo to fajn obdobie..

martinka79
19. kvě 2009

před deseti lety jsem měla hlavu v oblacích užívala si MM, života s ním, peněz TAKOVÉ TÉ NEZÁVISLOSTI 😉 a chodila do práce 😀, taky studovala, ale to byla nádhera.

před pěti lety jsem byla na MD a současně pracovalaa stále si užívala MM, peněz ale už jsme byla závislá.... 😀

te´d si užívám zase na MD, MM peněz, života ajsem o to víc závislá. 😀 trochu starší v občance,ale jinak mladičká.

chantall33
19. kvě 2009

Zaujímavá téma pred 10 rokmi som mala skoro 7 a bola som v 1 ročníku na základnej 😀 viac si nepamätám 😅

markytkaaa
21. kvě 2009

před 10 lety mi bylo 13 let - první menstruace za mnou, ze dne na den mi narostly čtyřky prsa ... užívala jsem si tedy přezdívek kozatka, prsatice apod., byla jsem platonicky zamilovaná, šprtka ...

před 5 lety jsem začala chodit se svým mužem, byla ve třeťáku a školu jsem brala velmi sportovně a pohodářsky 🙂 chodila kalit, začala kouřit, plánovala super prázky, byla jsem strašně rozlítaná, pořád někde něco ... měla jsem o 15kg míň a byla jsem hezčí 😀

teď mám - právě dnes - ročního chlapečka, jsem tlustá a ošklivá, ale přesto strašně šťastná, protože ho mám 🙂

leniciatko
10. lis 2009

10r. dozadu som mala 22 rokov,rozišla som sa a frajerom,ktorého som froooozne milovala a našla si terajšieho manželíčka.....pracovala som.
5r. dozadu, stále pracovala na tom istom pracovisku,ale mala som už dcérku. pohodička život... 😅

verulka
10. lis 2009

😎 , ja som pred 10timi rokmi, maturovala, vydala som sa, prestahovala a moja dcerka oslavila 1.narodky 😵 mala som 18
pred 5timi som uz mala 3deti, stale toho isteho manzela a sudovala VS..uzasne obdobie, lebo sa aj zdrav.stav mojho syna konecne zlepsil a prestahovali sme sa do vacsieho bytu 😉

nnikka
10. lis 2009

Pred 10 rokmi: 15 rokov 😀

Nastup na Gympel...
ucenie, ucenie a same ucenie... ziadna zabava
potom prva vazna znamost... naivne myslena na cely zivot
rozchod - zhorsenie prospechu v skole
po dalsom roku najdenie mm na konecnej zastavke elektricky c.7 😀

pred 5 rokmi: 20 rokov
nezvladnutie mojej vysnivanej VŠ...
pohoda klidek a tabacek
zamestnanie sa v knihkupectve
citanie knih od vymyslu sveta
nastup na 2. VŠ
mm uspesne po 7 rokoch dostudoval
naivne presvedcenie o tom ze svet je gombicka...

Pred rokom:
Neviem co chem od zivota...
same zruky a zurky a zurky...
rozchod s mm (vtedajsim priatelom)
presvedcenie o tom, ze mm sa ku mne nehodi a mam naviac 😀
zistenie ze moja naj kamoska je teda poriadna mrcha a bum zasnuby
august - svadba najkrajsia na svete 🙂

Dnes:
Vydata, bezdetna, spokojna 😉 ... bez naj kamosky 🙄

lenka132
10. lis 2009

Před 10lety-19let, učila jsem ve škole na malotřídce a byla neskutečně zamilovaná do nynějšího manžela, chystali jsme se na naše první společné Vánoce 😉

Před 5lety-24let-na mateřské s mojí milovanou dcerou Kačenkou, mateřskou jsem si užívala jak jen to šlo...jezdily jsme spolu na cvičení s miminkama, na plavání....krásné období s celou mojí milovanou rodinkou

Před 1rokem-Kačenka v první třídě, vetší děti už opravdu velké děti-začínají puberťácké problémy, spokojená v manželství, pracuji jako vychovatelka s mentálně postiženými lidmi, práce mě naplňuje a baví...povyšuji na vedoucí domu

Nyní-Kačenka ve druhé třídě, Dáda chodí do tanečních, je z něj chlap, brzy mu bude 18let....hrozně ten čas letí...manželství po 10letech v pohodě, v práci spokojená...jen už mi táhne na 30 ☹

jaandy
10. lis 2009

pred 10 rokmi som studovala na VS, nechodila na prednasky a lietala vsade s konmi 🙂 parada

pred 5timi rokmi som pracovala, kupila byt a lietala som vsade so psom 🙂 tiez parada

erikasadek
10. lis 2009

nnikka.. 😀 pred 10 rokmi som este , stale behalal po ibize a blaznila, v celej pocestnosti.. pocas 4 rokov. 😀

a pred piatimi uz som bola vydata, a mala svoje prve dieta . 😉

kristi
10. lis 2009

erikasadek: tak to jsme se tam mozna nekde potkaly 😉 i kdyz ja tam odjela pred 8 lety

marse
10. lis 2009

pred 10 rokmi som mala 12 rokov takze som poctivo drvila ZS 😀

a pred 5 rokmi som si uz viac ako rok uzivala lasku z mojim terajsim manzelom 😉

many
10. lis 2009

tak před 10ti lety jsem měla pár měsíců po maturitě 😀 a před 5ti lety už jsem makala a bydlela s přítelem (nyní už manželem) 😀 no a užívala jsem si zábav, každý víkend aspoň jedna zábava 😀 😀 😀 to už jsem si teda ale užívala od 15ti 😀 😀 😀 😀 no mám na co vzpomínat 😀 😀 ale i teď si užívám 🙂

dida_tn
10. lis 2009

pred 10 rokmi som mala čerstvo skončenú výšku a po lete v amerike som nastúpila do prvej práce v bratislave..prenajala prvý byt..cez týždeň makala ako fretka a víkendy preflámovala na parties a afterparties..začali prvé problémy s mojím vtedajším priateľom..na deti ani vydaj som ani nepomyslela..boli to divoké časy..

pred 5 rokmi som už bola s mojím MM..uvažovali sme nad spoločným bývaním..zvažovala som odchod z bratislavy a začínala hľadať prácu bližšie k MM..prišli aj prvé myšlienky na deti..žila som podstatne kľudnejšie, ale oproti dnešku stále dosť akcií a cestovania..

dnes som na materskej s vytúženým drobcom, nič mi nechýba 🙂