Co jste dělaly před 10 a 5 lety?

sarkal
16. kvě 2009

Tak mě napadlo založit toto téma ať si taky všichni zavzpomínají 😀

Tak já před deseti lety chodila do sedmé třídy.Pomalu jsem přemýšlela na jakou školu půjdu.

Hooodně jsem jezdila na kole,které mi poté ukradly a babička mi někde sehnala skládačku na kterou sem nikdy nevlezla 😝
Chodily jsme se s kamarádkami koupat do zdejšího rybníku,který je teď totálně zarostlý,zelená voda plná sinic ☹ 😝
Poslouchala jsem Lunetiky a myslela,že krásnější kluci než Martin,David,Vašek a Aleš už prostě nejsou 😅 Hrozně jsem je chtěla potkat,vzhledem k tomu,že bydlím poblíž Litvínova bylo to možné,ale nikdy se nezadařilo 😝
S mými tenkrát asi 47kily jsem měla mindráky,že jsem tlustá a za každou cenu jsem chtěla hubnout 😅
Po večerech jsem myslela na kluka,který se mi líbyl a dělala různý ty pitomosti jako vypijte sklenku vody,hřeben kterým se učešete dejte pod polštářek a myslete na kluka,kterého máte ráda 😝
Pravidelně jsem si kupovala a četla Bravíčko,Dívku,Popcorn..a měla pokoj vylepený plakáty různých zpěváků,skupin... 😀

Před pěti lety jsem chodila na SŠ...
Měla nejlepší kamarádku se kterou jsme šli na tu školu spolu a seděly jsme v jedné lavici.
Měla jsem mobilní telefon Nokia 5110 a myslela si bůh ví co nemám
😀 Poznala jsem manžela a zažívala to nejkrásnější období v mém životě.Neměla jsem absolutně žádné starosti,vše vyřešily rodiče 😀
Manža zamnou každý den jezdil a bylo to fakt krásný!K narozeninám mi koupil tel. Nokia 3100 ohromné štěstí a radost!
V létě toho roku jsem se k manžovi(tenkrát přítelovi) nastěhovala a bylo to krááásnýýý!

No teď jsem s ním pět let máme půlročního Tomáška a sice zase jinak,ale pořááád je to krásný a ve třech ještě krááááásnější.

artuse
16. kvě 2009

před 10 lety (necelých 22 let):
měla jsem po rozchodu po docela vážném vztahu, byl to docela zlom, v této době jsem poznala kouzlo chatu a virtuální reality vůbec 😀 užívala jsem si dalšího úplně odlišného vztahu, vymetala pařby, večírky, akce 😅 a dva roky jsem už byla zaměstnaná 🙂

před 5 lety:
pracovala jsem, současně jsem studovala vš a byla již rok vdaná (s jiným mužem, ne s tím z toho předchozího vztahu 😀 ), bydleli jsme v miniaturním podnájmu, jezdili do přírody, k moři, pořád něco podnikali 🙂 🙂

misicka455
16. kvě 2009

Tak to teda už nevím 😀 😀

sumienka2525
16. kvě 2009

ja som pred 10 som otehotnela 🙂 A dostala som rozum konecne 😀 Boze to je uz tak davno 😀 ale ten cas leti

a pred 5 som pracovala v zahranici , zazila som tam velmi pekne obdobie

anickaajanko
16. kvě 2009

pred 10 rokmi som mala 15 a chodila som na SŠ kde bolo super
chaty, opekačky, letné lásky....

pred 5 rokmi som chodila na VŠ co bolo tiez super a vsetko mi to strasne chyba

ale moje srdiecko Branka by som za nic nevymenila 🙂

mywiel
16. kvě 2009

Som sa vydavala... 😀 😵

maryx
16. kvě 2009

pred desiatimi som mala po mature tak som nerobila nič 😀 a pred piatimi ??? hmmm som s mojim teraz už mangelom skúmala zákutia Francúzska 😎

mysti
16. kvě 2009

Ahojte, aj ja sa k vam pridam...

Pred 5timi rokmi - som mala 21, to som bola vo 4. rocniku na VS, takze som sa uz zacinala pomalicky triast na statnice, ale boli to vcelku pekne casy...

Pred 10timi rokmi som mala 16, bola som tretiacka na Gymnaziu a zacala som chodit s mojim uz terajsim manzelom, takze to bolo velmi-velmi pekne obdobie. A tiez som este vtedy zvazovala, aka VS a tak...

😀 😀 😀

Velmi pekne casy to boli, ktovie co bude o 5 a o 10 rokov 😀

janeyzelvicka
16. kvě 2009

Juj 🙂
Před 10 lety mi bylo 11, takže tak pátá, šestá třída 🙂 ještě jsem neměla menstruaci, nesnášela jsem chodit do hudebky a na tajňasa jsem se scházela s nejlepší kámoškou (když nás viděly blbky ze třídy, smály se, že jsme lesby, nevím teda, kde na to přišly 😠 )

Před pěti lety mi bylo 16. Zlatá léta na gymplu, už půl roku jsem chodila se svým nynějším manželem 🙂 a byla jsem myslím stejná jako teď 🙂 a pak že člověk věkem moudří 😀 😀

nunacek
16. kvě 2009

Dá se sem napsat jen zlomek...:

Před 10ti lety:
- bylo mi 15 let
- končila jsem základku a prožívala svou první větší lásku
- vzali mě bez přijímaček na gympl
- vysnila jsem si, že budu pracovat s dětma
- měla jsem super vztah s bráchou
- měla jsem pár opravdu dobrých kamarádů/přátel
- už v téhle době jsem dávno znala svého současného manžela

Před 5ti lety:
- studovala jsem dálkově bakalářské studium na univerzitě v Brně
- při studiu jsem chodila na plný úvazek do práce
- chodila jsem v tu dobu 3 roky se svým dnes již bývalým manželem (celkem jsme spolu byli téměř 7 let)
- vyřizovali jsme si s přítelem hypotéku na náš první byt
- hodně jsem cestovala a absolvovala nepočítaně super akcí s kamarády
- měla jsem super vztah s bráchou
- měla jsem pár opravdu dobrých kamarádů/přátel (mezi nimi i mého současného manžela)

Dnes:
- mám za sebou dálkové magisterské studium na univerzitě v Brně (splnila jsem si přání a povedlo se mi to s červeným diplomem) a plánuju přípravu na rigorozní řízení (někdy v budoucnu)
- mám už 4 roky práci v oboru, který jsem vystudovala, práci kterou jsem vždycky chtěla dělat, ve které vidim smysl a neumim si v tuhle chvíli představit dělat něco jiného
- jsem podruhé vdaná a konečně mám ten opravdový pocit bez růžových brýlí, bez naivity a bez nalhávání sama sobě, že jsem konečně našla chlapa na celý život
- předěláváme s manželem baráček a plánujeme dítě (ideálně do mých 30ti)
- hodně cestujeme, výletujeme
- přišla jsem o super vztah s bráchou
- mám pár opravdu dobrých kamarádů/přátel

cirrusa
16. kvě 2009

před 10 lety
- jsem poznala manžela a pár měsíců na to padla první pusa 😵
- jsem myslela, že vystuduji nějakou VŠ a budu makat a budu mít prachy a vše bude fajn 😅

před 5 lety
- jsme s manželem začali zvažovat svatbu (která se nakonec udála v lednu tohoto roku 😎) a taky 4 děti
- jsem končila pomalu gympl a doufala jsem, že nikdy neopustím Ostravu (klasika, hned na to stěhování Zlín, pak Brno, VŠ studium dálkově, první práce, další práce,takováta klasika)

teď
- jsem vdaná a to za toho nejlepšího muže pod sluncem, který celých těch 10 let tu byl se mnou
- končím bakaláře, čeká mne magistr, vše dálkově
- čekáme našeho vysněného Tomáška
- našla jsem samu sebe 🙂

ukana
16. kvě 2009

vy ste tu riadne mladice, ja by som potrebovala zmenit tie roky v teme na 20 a 15.............aby bolo o com pisat 😅 😀 😀 😀 😀 😀

kotenko
16. kvě 2009

pred 10.rokmi som mala skoro 11 rokov, takze som zrovna mala prvu menstruaciu, chodila som do ZS a bola som platonicky zamilovana do jedneho moderatora 😉 mala som super vztah zo svojou sesternicou. tuzila som sa stat tanecnickou spolocenskych tancov.
pred 5. rokmi som mala 15, skoto uz 16 rokov. bez prijimaciek som sa dostala na SŠ, spoznala som svoju najlepsiu kamaratku a stratila som svoju sesternicu ako kamaratku... v ten dobe som spoznavala svojho "uz" snubenca a netusila som, ze s nim skoncim 🙂 Moj otecko mal v tom roku infarkt.... tuzila som sa stat tanecnickou spol. tancov, prvy kurz som uspesne zvladla.
Dnes mi je 20, v juni uz 21 rokov. Mam za sebou tehotenstvo, stala som sa matkou jedneho uzasneho babatka, ktore je uz teraz anjelikom v nebi. som bez prace. tuzim sa stat profesionalnou tanecnicou, splnit si sen, no uz je nato asi neskoro 😢

teodorka
16. kvě 2009

ukana 🙂 aj u mna treba prehodit tie casy na 10,15 ,20 😀
kotenko....nikdy nie je neskoro na nic ,sny su na to aby sa plnili 🙂 prajem vela uspechov 🙂

ja som pred 10 rokmi porodila svoje prve dieta ,
pred 5 rokmi uz mal 3 roky aj moj druhy syn ...tu sa zatial moje porody skoncili....zatial.... 🙂
dokelu co mam kratku pamat?ze si uz na nic vyznamne nespominam????????????? 😝

sue
16. kvě 2009

...pred desiatimi rokmi som sa začala starať o svojho bratanca tesne po narodení, nakoľko mala jeho mamka babyblues, zároveň som chodila na gympel 😅 a keď som mala raz za dva týždne voľnú sobotu večer, tak som išla von...a tvárila sa strašne dospelo 😅 mala som asi o 8kg viac ako teraz... 😅

...pred piatimi rokmi som končila prvý ročník VŠ, bola som šťastne zamilovaná a zasnúbená a intenzívne som plánovala svadbu 😅 ktorá mala byť o ďalšie dva roky 😀 😀 😀 😀 mala som o 5kg viac ako teraz a stále plno ilúzií 😝 😀

...a teraz som šťastná, že som taká aká som, že mám život taký aký mám...a že mám všetky tie roky za sebou 😵 😀 😀 😀

julia225
16. kvě 2009

pred desiatimi rokmi som bola žaba, tiez na gympli prvy rok...a zalubena🙂
pred piatimi som bola na VS a strasne chcela otehotniet....co sa mi aj podarilo 😀
a teraz sa vytesujem, uz skoro styri roky... 😉

briketa
16. kvě 2009

10 rokov nazad:
-po psychickom horore ci urobim prijimacky som zacala studovat na univerzite vo Svajciarsku, tym padom som sa prestahovala von z krajiny a splinil sa mi zivotny sen.
-strasne som makala, lebo som musela uzivit sama seba, platit skolne a vydavky na zivot. Bolo par dni obdobie ked som uz nemala stary prenajom a este nemala novy, ze som bola na ulici. Prespavala u kamosky nacierno na zemi v dormitoriu. Bolo normalne, ze som jedla len kazdy druhy den, lebo som sporila na skolne, na dalsi semester. Robila po nociach a cez den zarezavala na prednaskach.
Ale bol to uzasne krasny studentsky zivot, bola som stihla ako lan a s mojimi 180cm dlhanskymi kuceravymi cervenkavo spinavy blond vlasmi som si chalanov mohla preberaaaat. Mohla som jest co som chcela (ak bolo co 😀 )
Ked sa casovo dalo cestovali sme po krajine, isli do Francuzska, do Talianska a na chate nocovali ako odmenu za pracu.
Naucila som si vazit si vsetko! od vychodu slnka, cez pracu upratovacky az po kus sucheho chleba.
Toto obdobie som dozrela viac ako za cely zivot dovtedy.i
5 rokov nazad:
Uz vydata a presidlena do slnecnej Kalifornie. To sme boli s manzelom rok, nemali deti chodili do prace a mimo toho si strasne uzivali. Cestovanie, priatelia, party a samozrejme mimo financnej zodpovednosti svet bol gombicka 🙂
Nelutujem nic cim som v zivote presla, lebo vsetko ma posunulo dopredu.

asitka
16. kvě 2009

pred desiatimi...som bola slobodná....študujúca...pracujúca....uživajúca si dochuti život... 😀
pred piatimi....vydatá...s ročným mimčom...na md....
😀

momentálne...stále vydatá....s dvoma krásnymi detičkami...pracujúca...a nesťažujem sa... 😀 😀 😀

petruna
16. kvě 2009

pred 10 lety jsem byla svobodna,stihla, nestastne platonicky zamilovana, bydlela jsem v podnajmu a chodila do sve prvni prace, kde jsem byla moc spokojena.
S kamoskama jsem chodila parit, na vylety atd...
az na tu absenci chlaapa to bylo moc fajn.

pred peti lety jsem byla svobodna, nestastne platonicky zamilovana 😀 (do nekoho jineho nez pred 10 lety), bydlela jsem u dedy (psycho) a asi rok chodila do nove prace, kde to bylo moc fajn...
kamosky se mi zacly vdavat a mit deti, takze trochu depka, ale jinak to bylo taky fajn...

rok potom jsem se dala dohromady s manzelem (spoluzakem ze ZŠ)

petruna
16. kvě 2009

aha, ted jsem si cetla prvni prispevek a koukam, ze u me doba pred 10 lety neni doba detstvi 😀 a tady se asi bude prevazne vzpominat na detstvi 😀

jevel
16. kvě 2009

pred 10 rokmi som sa vydávala , užívala si manželského života, pracovala ....

pred 5 rokmi som bola na MD so synčekom

dnes som na MD s dcérkou. po nej sa chystám znova do práce. V podstate nič zaujímavé, len som si uvedomila vďaka tejto téme, že tento rok máme z manželom 10-te výročie svadby 😅 😕 😵 .

petruna
16. kvě 2009

kristi : tvych 18 ti zavidim 😎 , muselo to byt super...

jevel
16. kvě 2009

petruna - neboj nie si sama 😀

petruna
16. kvě 2009

kotenko : jsi hodne mlada, na tvuj sen neni pozde !!! 😉

andelka
16. kvě 2009

Takže, před 10 lety mi bylo necelých 16, rok 1999.
Končila jsem prvák na oděvní škole a měla za sebou přijímačky do prváku na gympl, takže jsem s tama odešla
Neměla jsem kluka, nikdo mě nechtěl, zato jsem měla skvělé kamarádky, pěkný vztah s mamkou a bráchou
Neměla jsem mobil, pc, DVD, četla jsem Bravo girl a Dívku a byla stále ještě zamilovaná do spolužáka ze základky
bydlela jsem u maminky

Před 5 lety, necelých 21, rok 2004
Měla jsem za sebou první rozchod s klukem a už jsem věřila že mě někdo může chtít
rok a půl jsem chodila s budoucím manželem, už jsme věděli že se jednou vezmeme
měla jsem rok po maturitě a končila jsem první ročník VŠ
měla jsem mobil, pc, četla Cosmopolitan
bydlela jsem u maminky

dneska:
Jsem skoro 2 roky šťastně vdaná
letos konečně dokončím VŠ a mám za sebou první rok dalšího studia
mám už i DVD, čtu Cosmo a Betynku
bydlím u maminky, ale hodlám to v dohledné době změnit

peppapig
16. kvě 2009

super tema 🙂

tak pred 10ti lety jsem byla ve druhaku na gymplu, mela jsem cerny vlasy, cerny make up na ocich a oblecena z vychytavek se sekacu pres vikendy jsem s kamoskama vysedavala v Hudebnim Bazaru v Ostrave s cigarkem v puse a filosofovala o zivote brouka, taky jsem si nechala od kamosky na wc propichnout nos a rozplyvala se nad svym prvnim a posledni tetovanim na noze.

pred 5ti lety me dal pri mensi hadce facku muj tehdejsi kluk, par tydnu na to jsem potkala sveho nynejsiho muzika, zila jsem v cambridge, pracovala v cafaci, delala prvni rok uni, parila v klubech s gin&tonic v ruce a vsechny vydelane libricky jsem utracela za obleceni, boty a kabelky a cesty do Londyna. Byl to time of my life 😵

kim
16. kvě 2009

Bezva téma, to jsem si zavzpomínala 😉
před 10 lety přesně jsem akorát začínala svaťák a učila se otáky do zblbnutí a měla nervy, že neodmaturuju 😝
současně mi začla jedna velká láska, první sexuální partner 😀 byli jsme spolu 4 roky
po matuře jsem nastoupila do práce, koupila jsem si auto a jemně jsem ho vytunila a jezdila jako velká frajerka s nadskakujícím autem - tuc, tuc 😀 😀 a hodně rychle
S kámoškou jsme na Staromáku od černochů kupovali gandžu a pak jsme se rozchcechtaný toulaly Prahou..jo to byly časy 😎

před 5 lety jsem byla akorát touhle dobou 2 měsíce se současným manželem, takže super období, samej sex 😀 mazlení a velká láska, odstěhovala jsem se k němu a jsem tu dodnes 😉

zdenallicka
16. kvě 2009

Pred deseti lety jsem byla na stredni skole (asi tretak) a mela plno starosti s kym bucu chodit, s maturitou a s beznymi holcicimi vecmi... Resila jsem, kdo koho pomlouval, jak se kdo oblika, co bude tatka dnes obedvat (byli jsme sami dva), za co a kdy nakoupim, uvarim a pozehlim hory pradla...

Pred peti lety jsem nastoupila dokonciovala vyssi odbornou skolu, nastoupila do noveho zamestnani, ktere me naplnovalo a dodavalo mi energii a bavilo me, chodila uz 4 roky s klukem, ktereho jsem si pozdeji i vzala, uz neresila, kdo co oblika a kdo koho pomlouva a resila budoucnost...

Dnes jsem rozvedena, pracuju porad na stejnem miste, prace uz me tolik nenaplnuje a ziju si docela stastne a mam vedle sebe fajn chlapa...

A co bude zitra? Nevim... 🙂

renka9
16. kvě 2009

Dnes je presne 10 rokov, co som si z porodnice priniesla nasu prvorodenu dcerku, mala som 21r.
pred 5 rokmi sme sa zacali snazit o druheho potomka, 2x nam to nevyslo 😢 , no teraz nam doma uz pobehuje druha dcerka -trojrocna 😉
Zda sa mi, ze pred 10r som bola straaasne mladunka 🙂 . teda , ja sa aj tak citim 😀 . Len mi nejde do hlavy , ze mam taku velku dceru. Strasne rychlo ten cas leti, sa mi zda, ze oproti tomu, ked som bola dieta sa cas o polovicu zrychlil. 😒

zuzalach
16. kvě 2009

pěkné téma-jsem si zavzpomínala 🙂

před 10lety jsem se poprvé vdávala, plánovala budoucnost. po dalších dvou letech jsem myslela na budoucnost s tím, že určitě zase bude dobře 😉

před 5lety jsem se podruhé vdávala, plánovala decentně a plány se plní-je dobře 😉 🙂

skurinka
16. kvě 2009

pred deseti lety me bylo 21let a uzivala jsem snad nejkrasnejsi obdobi. 😀 😀
kluci,discoteky s kamoskama jsme resili nesmrtelnost brouka 😀 😀
bozi mejdany no proste vse co ktomu patri 😀 😀
a mela jsem snad nejlepsi vedouci na svete, 🙂
praci jsem mela takze fakt bezstarostnej zivot ..........hned bych ho tak na tyden vratila 😀

pred 5 lety jsem byla tehotna a cekala jsem sve prvni vytouzene miminko 🙂 🙂
a v srpnu pred 5 lety se me vdavala mamka.

a ted jsem skoro 6let vdana mam hodnyho manzela a dve uzasny deti 🙂 🙂 🙂