Co nebudete říkat svým dětem? Chyby našich rodičů

lendych
5. kvě 2009

Nevím zda jsem dobře pojmenovala toto téma........

Myslela jsem tím, co Vám říkali rodiče a vy to nechcete opakovat u svých dětí.

Mě např, vadí a vadilo, že mě naši vůbec nevedli ke sportu. Občas jsem měla v dětství kulatější období a když jsem se do něčeho nevešla mamča mi řekla že jsem vepř.
Nenapadlo mě vést k jiným stravovacím návykům...A kidyž jsem chtěla do nákeho sport kroužku tak prej ne. A nebo když jsem kvůli něčemu brečela tak mi mamka říkala : ale prosimte, takovym tím blbým tonem..

Naštěstí jsem si cestu ke sportu našla sama. S manželem k tomu vedem i děti.

kristi
5. kvě 2009

co ji nebudu rikat? ze je BLBA, ze prece me nezajima, ze ostatni meli horsi znamku nez ja, protoze kdyz ostatni skocej z okna, tak ja taky? podotykam, ze jsem mela napr. za 3 a byla to nejlepsi znamka, pac ostatni meli 4 nebo 5. Nezajima, mohla jsi mit za 1.....

nebudu rikat, s timhle klukem proste chodit nebudes, protoze bla bla bla.....

nasi meli a maji spoustu chyb, ktery fakt opakovat nechci, dodneska se z nich lecim

jeudi
5. kvě 2009

mam obavy ,ze se obcas chovam jako moje mama ☹ ale nastesti ne zatim k malymu..ja urcite nebudu malymu nadavat a nebo co urcite nebudu ..kdyz bude chtit spat u kamarada nebudu mu to zakazovat mamka mi to zakazovala spat u kamaradek a ja to vzdycky strasne obrecela,meli jsme naplanovane jak si budem povidat o klukach a jak budem planovat leto,a nemohla jsem..a kdyz uz ano tak to stalo strasne moc usili a premlouvani..takze kdyz bude chtit malej spat u kamarada nebo kamarad u nas tak si vzpomenu na sebe a povolim mu to..

makak21
5. kvě 2009

Tak upřímně...já doufám, že BUDU aspoň z poloviny taková, jako moje mamča 😵 😉 Nemám absolutně nic, co bych jí mohla vytknout a doufám, že budu aspoň trochu jako ona 😵

sisstin
5. kvě 2009

tak já na své rodiče vcelku nemám nic, až na dobu, kdy jsem byla na základce...a mamka mi každý den prohlížela žákovskou, a když byla 2 nebo nedejbože 3, tak to už byl průser jako svině..měla jsem zaracha, a musela jsem se šrotit, dokud to zas nebyla 1 😕 lezla mi do tašky v 9.za mými zády, bo já už jsem se samozřejmě pak bála přiznat nějakou tu 3, který jsem už občas v devítce dostala..abych neměla zaracha 😖 jednou jsem to taky zatajila..3 z fyziky..ta mi nikdy moc nešla..horkotěžko jsem to uhrála na vízo za 2...a kámoška měla zrovna oslavu narozek..a máma se mi hrabala v tašce..a našla tu žákovskou..hned mi tam volala, okamžitě jsem musela jít domů a zas průser 😒 ...no, pak jsme se tak pohádali..poprvé v životě jsem dostala i facku...a pak to matku nějak přešlo..a od tý doby pohoda 😎

soanpe
5. kvě 2009

tak to je jedna zvěcí,co je neodpustitelné
hrabání se tajně v soukromí 😝

alterna
5. kvě 2009

Já jsem take v období puberty i později zjistila že se mi mamka hrabe ve věcech i čte v deníčku....... ☹

sisstin
5. kvě 2009

soanpe:u nás bylo vše v klidu, jen ty známky furt..a to jsem se učila dobře...takže já si řekla, že nikdy nebudu takhle dítě buzerovat kvůli známkách..samozřejmě je něco jiného, když je to totální lempl..ale já měla fakt zprdunk i za dvojku 😔

kristi
5. kvě 2009

siss, to samy ja....i jsem kvuli tomu dostavala vyprask

sisstin
5. kvě 2009

kristi: hele..já si živě pamatuju, jak jsme v první třídě dělali ty čárky, jak se učíš psát..a máma mi několikrát vytrhla tu stránku, že to mám hnusný a musim to udělat znova..a furt a furt..přitom pak úča říkala, že já to měla nejhezčí..prostě furt jí to bylo málo 😖

sisstin
5. kvě 2009

kristi: jo..a vždycky mi tvrdila, že prej mám buzeraci za to, že jsem to tajila..a ne, že mám blbou známku.(2-3) 😅 😅 a pak, když jsem jí to teda šla říct, tak stejně buzerace...takže ehm no...v tý době si tak nějak člověk začíná uvědomat, že nejsou rodiče bezchybní a že všechno ví 😅

kristi
5. kvě 2009

ty voe, nade mnou fotr stal, kdyz jsem ty carky delala, ja vyklepana, ze mi to neslo, taky mi to trhal, rval na me atd....koukam,ze si byli rodice podobni

sisstin
5. kvě 2009

kristi: tak jako na mě neřvali nikdy..ale prostě škrt, škrt..a jela jsem znova 😅 😅 😅 😅

peppapig
5. kvě 2009

Jak premyslim tak premyslim a na nic nemuzu prijit, moje mama a nevlastni otec nas vzdy podporovali, mela jsem se segrou krasne detstvi a pubertu i ted mame velmi dobry vztah. Jedna vec me napadla, ze sexovat budeme se zamcenyma dverma a potichu nebo kdyz deti nebudou doma! Jednou jsem nase nacapala a mela jsem z hoto delsi traumu, fakt ☹

skuli
5. kvě 2009

Holky počkejte,až budete mít děti starší a ve škole.Taky určitě budete chtít,aby se učilo co nejlépe.Já taky holku pořád buzeruju 😀 uč se,uč se.Třeba v osm večer,když si už čte,tak jdu za ní a začnu jí zkoušet a když to neumí,tak si místo knížky čte třeba dějepis.Je v osmičce,učí se celkem dobře,ale to jen proto,že do ní pořád hučím.Ona to sama uznala,přišla za mnou a řekla mi,že je ráda,že jí tak buzeruju,že ona sama by na to kašlala a neměla by takové známky.Kamarádky holka chodí do 5 třídy,na vysvědčení má plno 3 snad od 3 třídy a kamarádka se diví,že jí to učení nejde.Přitom se s ní v životě neučila,nevyzkoušela jí,sotva podepíše úkol co mají a když holka přinese 5,tak řve.Je jasné,že se 10 holka nebude sama od sebe učit,že raději půjde ven.Je rozdíl v tom,když ten rodič ví,že to děcko má navíc a je jen lajdák a kašle na to a nebo když prostě nemá ty buňky na učení.Kdybych věděla,že Sára lepší známku než 3 nemůže přinést,tak jí pochválím i za tu 3.Ty děcka si to na základce neuvědomují,že to je pro jejich dobro a že to s něma rodiče myslí dobře.

sisstin
5. kvě 2009

skuli: no pozor, ale se mnou se rodiče též neučili...to jsem musela sama 😉

schwarzovka
5. kvě 2009

kritsti, sisstin...nemáme stejný rodiče? Já kolikrát psala úkol i 5 hodin, táta mi to taky furt trhal....a to učitelka ve škole chodila s mýma sešitama po škole a všem ukazovala, jak krásně píšu...já to musela mít vždycky přesně podle té předlohy, jinak jsem se od stolu nehla 😀

kristi
5. kvě 2009

se mnou se taky nikdo neucil
ale v 8. tride bych te hnala, kdybys po me chtela ucit se...

suki
5. kvě 2009

jéé...to by bylo na 10 stránek aspoň 😀 😝

sisstin
5. kvě 2009

kristi: no to je právě to..bo tak do 7. jsem uměla všechno sama ze školy..a pak už mi nešla fyzika..a matika..ale s tou mi zas nikdo neuměl poradit že 😅 😅 😅

kristi
5. kvě 2009

siss, z matiky jsem mela i 3 na vyzo, fakt mi nesla a kdyz ti to nikdo nevysvetli, ak to proste nedas, no.

myslim,ze nasi rodice byli proste moc mladi, teda aspon moji, tak nejak si s tou vychovou nedovedli poradit

sisstin
5. kvě 2009

kristi: no hlavně máma na mě byla jednu dobu sama, bo tatka pracoval přes týden v jiným městě..takže já ráno šla v 7do školy..a z družiny v 16:30 😅 😅 a v jeslích samozřejmě od 6m 😝

lenkabu
5. kvě 2009

Nebudu říkat že je tlustá a na druhou stranu jí cpát buchtama a smaženým.Povedu ji k nějakým zájmovým činnostem a nebudu jí říkat jak na nic nejsou peníze,to neni její problém.

A na známky kašlu....fakt,neni to póza.Budu ji vést k tomu aby věděla co v životě chce a jak toho dosáhnout....pak se bude nebo nebude učit sama.Zasáhla bych jenkdyby propadala.Obecně bych řekla že v životě nejsou jedničkáři nejúspěšnější.

skuli
5. kvě 2009

Víte jak to dneska je z prací,kdo nemá maturitu,tak se moc neuplatní.Kdysi to tak nebylo,práce byla pro všechny,kdo nepracoval,tak šel do vězení pro příživnictví.Dneska je to všechno těžší,ta doba je zlá.Tak alespoň to vzdělání aby děcka měly,to jim nikdo z hlavy nevytluče ty vědomosti.A jak jste tady psaly o tom prohlížení věcí.Né že bych byla pro,aby se rodiče hrabali děckám ve věcech,ale na druhou stranu,dokud mám za dítě zodpovědnost,tak bych měla vědět s kým,kde a jak tráví volný čas.A ono se to jinak nedozvíte,než že se pohrabete děcku v šuplíku,nebo si přečtete nějaký dopis co si psal se spolužákem v hodině.Já se minulý týden takhle dozvěděla,že moje Sárinka,do které bych to nikdy neřekla kouří 😠 Hodně krát jsem se jí ptala,protože vím,že v jejich třídě kouří skoro všichni,někteří jsou tam už pěkní závisláci,že musejí kouřit na záchodě o přestávkách.Je jasné,že se děcko nepřizná.

ilci
5. kvě 2009

se mnou se učili tak v 1.třídě 😀
ale nutili mě třeba chodit do hudebky, já chtěla do výtvarky a protože mamka si nemohla splnit sen hrát na klavír, musela jsem prostě do té hudebky chodit a hotovo 😀
jinak u našich byla rozdílná výchova mě a bráchy - toho vychovali v duchu ostrých loktů a mě spíš sráželi sebevědomí - hold jsem byla jen ženská dobrá tak ke sporáku, no 😠

lenkabu
5. kvě 2009

Kdo má maturitu tak se právě moc neuplatní,dneska jsou už žádanější šikovní řemeslníci 😀 😀 😀 ale to už jsem mimo téma. 😉

sisstin
5. kvě 2009

skuli: mně se nehrabali ve věcech jako obecně.."jen" v tý školní tašce 🙄 😅 jo..a chodit jsem teda nikam nesměla jako malá vůbec...a jako puberták v 8doma..teda do 15 😉 ale já stejně neměla, kam chodit 😅

suki
5. kvě 2009

lenkabu ... líbí se mi , jak jsi to napsala 🙂

Já znám náhodou spoustu úspěšných lídí , kterým to ve škole zrovna nešlo...ale byli zas talentovaní jiným způsobem 😉 🙂

ilci
5. kvě 2009

skuli, s tím vzděláním souhlas, dneska mě připadá, že VŠ už je standard, nebo aspoň v prostředí, kde se pohybuju
znám dost lidí, kteří si třeba školu (i maturitu) dodělávají kolem 30let i později, protože to potřebují kvůli zaměstnání

sisstin
5. kvě 2009

ale jinak mě nevedli k ničemu..sport vůbec..což mě teda nemrzí...jedinej, kterej umim je aerobic a fitness..a neumim si představit, že by mě třeba nutili lyžovat nebo tak..to je podle mě taky blbý..jako sport ok, ale když to dítě chce..ne na sílu 😉 např. mojí mamku její otec nutil do všeho..a učil jí plavat tak, že ji hodil do řeky, která měla 2m hloubku a podobně 🙄

kristi
5. kvě 2009

jj, treba muj muz, ma ucnak a vsichni mu rikaji pane inzenyre 🙂