Co nebudete říkat svým dětem? Chyby našich rodičů

lendych
5. kvě 2009

Nevím zda jsem dobře pojmenovala toto téma........

Myslela jsem tím, co Vám říkali rodiče a vy to nechcete opakovat u svých dětí.

Mě např, vadí a vadilo, že mě naši vůbec nevedli ke sportu. Občas jsem měla v dětství kulatější období a když jsem se do něčeho nevešla mamča mi řekla že jsem vepř.
Nenapadlo mě vést k jiným stravovacím návykům...A kidyž jsem chtěla do nákeho sport kroužku tak prej ne. A nebo když jsem kvůli něčemu brečela tak mi mamka říkala : ale prosimte, takovym tím blbým tonem..

Naštěstí jsem si cestu ke sportu našla sama. S manželem k tomu vedem i děti.

sisi.v
5. kvě 2009

tak já nevím, já bych chtěla být tak do půlky - té lepší - jako máma a táta, tu horší bych si ráda ušetřila. problém s jídlem, dokud to nesníš atd. u nás praktikovala babička a dodneška z toho mám traumíčko 🤐, ale doma jsme to neměli. co se týká učení, táta byl přísnej, ale nikdy mě nenutil sám od sebe, až když jsem za ním sama přišla, že potřebuju něco vysvětlit, ale když na mou žádost začal, tak jsme neskončili dokud mi to nenacpal do hlavy ☹ , na druhou stranu bez něj bych nikdy matiku a spol nezvládla, dokonce ho obdivuju za to, že ještě na vejšce mi po stopadesátý vysvětloval základní látku matiky abych prolezla u zkoušky 🙂 a nervově to vydržel. takže tenhle přístup bych si chtěla zachovat k učení malé. že jí budu buzerovat aby se učila, tak to budu 🙂 , nedá se svítit, podle mě je vzdělání důležité, no jestli bude po manželovi, tak mě šlehne 😉, ten školu vždycky nenáviděl 🙂. souhlasím sice s tím, že hrabání ve věcech je špatné, naše mamka to taky dělala, a já to nemohla vystát, ale obávám se, že je to někdy nezbytné, jakkoli bych se tomu ráda vyhla.

aponchie
5. kvě 2009

tak jak psal schnek..nebat se sve vlastni matky tak,ze za ni neprijdes skoro s nicim pac te jen depta 😝 malou vedeme od miminka k tomu,ze nam muze vsecko rict a ikdyz to je nekdy o nervy tak se drzime zuby nehty aby nemela strach potom neco rict..vis jak..rekni mi vsecko neboj se nic a pak reknes a serve te zbuzeruje do aleluja a uz nemas duveru

sisi.v
5. kvě 2009

v tom s tebou souhlasím apo, naše mamka taky zrovna nebyla mistr důvěry, nikdy jsem jí radši nic neříkala, protože jsem se bála co ona na to 😖. paradoxně jsme si nejlepší vztah vytvořily když mi bylo kolem dvaceti, od tý doby paráda, svěřujem se jak na běžícím pásu 🙂, máme naprosto skvělej vztah, takže si někdy myslím, že se prostě moc snažila z nás vychovat slušný lidi co zapadnou do společensky přijatelnýho měřítka a když to pak přestala řešit, protože si řekla, že jsme dospělí a je to jen na nás, tak byl ten vztah prostě lepší.

j.a.n.u.s.
5. kvě 2009

....hrabani ve vecech, cteni deniku....z toho je mi hořko doted!

Jen nevim, jak budu reagovat ja...kdyz se naskytne nejaky problem, budu jako rodic pritlacen ke stene-bojim se, ze mohou vylezt naprogramovane vzorce-a zacnu kopirovat rodicovsky vzor!

Clovek nikdy nevi co z neho vyleze ve chvili krize! Necht mame vsechny silu reagovat po svem, a ne podle reakce nasich rodicu.... 😉

j.a.n.u.s.
5. kvě 2009

souhlas se sissi....ted mame s mamcou super vztah!

aponchie
5. kvě 2009

to hrabani ve vecech bylo u nas naprosto bezne 😝 radoby soukromi pak s ev necem pohrabala a hned mi to dala sezrat anebo si pockala a vytasila to na me psychologicky kdyz sem to necekala..fuj hnus fialovy 😝

j.a.n.u.s.
5. kvě 2009

Me vzdycky stvalo, ze jsem nemohla za nasima prijit s tim, ze jsem zamilovana...prisel vysmech(i kdyz ted vim, ze to nedelali ve zlem umyslu, ale z pozice dospeleho-zkuseneho)

Kdyz pak prisly opravdove lasky, nemela jsem zajem jim neco vysvetlovat. Nejvetsi pruser byla moje prvni laska-byl to polovicni cikan-a tata se stim nemohl srovnat(?)....kdyby mi radej v ty dobe vysvetlil moznosti antikoncepce, a stal pri me a snazil se ho poznat jako cloveka....skooooda mluvit! A tak prisly lzi z me strany, oni to zrali...a dodneska me mrzi-ze to mezi nasima a mnou nebylo v te dobe ciste!

jabber
5. kvě 2009

Tak mně se naši ve věcech teda nikdy nehrabali, ale deníček jsem si stejně nikdy nepsala, protože mi to přišlo úplně prdlý 😀 Takže doufám, že já taky nebudu nucena se dětem ve věcech hrabat, např kvůli podezření, že vyvádějí něco co nemají 😅
Jinak jsem mohla jít kam jsem chtěla, ale musela jsem říct kam jdu a do kdy budu doma a to bezpodmínečně dodržet, což mi nedělalo problém, protože jsem věděla, že ta důvěra za to stojí.

e.k.t
5. kvě 2009

Tak já pokud jsem neměla zaracha, což teda bylo často, tak jsem musela dodržovat pravidla jako ty jabber. Někdy taťka došel na kontrolu, ale bez průšvihovou, a když jsme něli po osmičce rozlučák tak se u ohně stavil taky,ale nezdržel se, popřál dobrou zábavu a zanechal nám všimné v podobě dobrýho vínka 😀 😀

jabber
5. kvě 2009

e.k.t - tak spojil příjemné s užitečným 🙂

e.k.t
5. kvě 2009

no nikdo se na něho ani nezlobil 😀 😀 😀

alterna
5. kvě 2009

A ještě mi vadilo a vadí.Že sem se mamky bála nekdy s nějakými věcmi sveřit. Bála jsem se " co mi na to řekne apod" a zůstalo mi to do ted. kolikrát chci mamce o něčem říct a vduchu si řeknu, ježíš co mi na to odpoví...
Kolikrát jsem jí plno věcí odkejvala a přistoupila na její stranu abych to sní nemusela řešit. Zůstalo mi to i v jednání s jinými lidmi.

e.k.t
5. kvě 2009

tak Joli dnes zcela nepochopitelně usnula už v 18.30 😅

mische
5. kvě 2009

Nechci nikomu brát iluze, ale asi všichni alespoň jednou použijeme to, co nám říkali i naši rodičové .... 😉

lucia283
5. kvě 2009

ahoje tak precitala som cca polovicu a ostatok nabuduce:D ale pridam sa..co sa tyka hrabania vo veciach tak to je sice nepekne no obcas veru potrebne,lebo matka aspon tak sa dozvie o decu nieco blizsie...ja som sestre raz precitala papierik a tam bolo ako ju ma ta kamoska velmi rada a ze je super a ze nechce aby sestra sla prec a podobne...mne bolo z toho popravde az doplacu ako to bolo pekne napisane a tak som si povedala,ze dievca asi je spravna baba:Dno sama som to nemala rada:Dale kazdy si musi prejst niecim:d tiez strasne mi vadilo,ze ja som nemohla na chaty,byt na diskoteke maximalne do dvanastej a doma o osmej potom cca v druhom az tretiom na strednej som mohla byt do 9.-22.a vadilo mi to strasne no teraz mam na to taky nazor,ze je to spravne...vecer uz aj tak boli iba alkoholici a rozny iny ludia...ale na chaty ma zase mohla pustat:Dvadilo mi ze brat vzdy vsetko mohol a ja nic,pretoze vraj on je zodpovednejsi a ja som moc poddajna vsetkemo no ako roky pribudali tak karta sa obratila a brat sa nechal manipulovat frajerkou a mna zacali brat za zodpovedneho cloveka na ktoreho sa da spolahnut a brat...no s nim to vyvrcholilo dost zle...aj ked nieje z neho alkoholik a ani nedroguje,ale zacal nadavat na vlastnu rodinu a make ublizoval slovami a podobne...a tiez ked som prisla opyta tak to bol vyprask ako delo:Dpodla man to nebolo zle,lebo vzdy som si povedal,ze nebudem pit aby som mamku nesklamala a tak teraz ni k alkoholu ma netaha no mala som kamosku ktorej maka povedala...pod si lahnut zeby ti bolo lepsie a ta baba je ku**va a alkoholicka...a co sa tyka jedla tak mi sme nikdy nejedli spolu vsetci za stolo presne o dvanastej,ale kto kedy chcel a ak som nedojedla tak som nedojdela...nik ma nenuti a teraz mam rada vsetko nevyberam si a chuti mi...myslim si je je to tak super,lebo ja som bola hladna stale a ked si predstavim,ze mam jest vtedy ked niekto chce aby som jedla tak je to trosku divne podla mna...no a co sa tyka skoly...urcite s detmi treba sediet a pomahat im no nas za znamky nemlattili...teda 5ka ak bola tak nebola pochvala a museli sme si opravit,ale ak bola 3ka tak mamka povedal,ze nevadi ved3 je dobra:D ja som nikdy nemala hlavu na ucenie ,lebo ma to nebavilo...no pri vybere skoli som mala volnu ruku a vybrala som si kadernicku aj ked mamke sa nepacilo,ze nieje matura,ale povedala,ze ak budem chciet tak si ju dorobim a ona bude len rada a aj som si ju spravila a uvazujem aj nad vyskou no viem,ze ak ju nespravim,tak mam nieco v ruke..nejake remeslo,ktore ma uzivi a nebudem na tom ako napr clovek z gympla,ktory na ziadnu nesiel.

e.k.t
5. kvě 2009

Luci pěkně popsané 😉

lucia283
5. kvě 2009

:Ddakuejm trosku som sa rozpisala no o takych veciach sa do pisat toho velmi vela:DDD no mozem povedat ze niekedy som si povedala,ze mam hroznu mamu,ze ju neznasa,ze mi nic nedovoli a podobne,ale teraz viem,ze bola a aj je tou najlepsiu a ,ze len chcela dobre a hlavne ,ze nas chcela viest k spravnym veciam a vlastnym rozhodnutiam i ked niekedy to nemala lahke a niekedy bola velmi vynervovana a mi sme si to odskakali:DDDa aj otec vzdy robil tak aby nam nic nechybalo a aby sme mali vsetko co chcema aj ked to je uz ina story,pretoze on je nervak a ked si vypil neraz bolo dom hore nohami a bolo vela placu a zufalstva...

e.k.t
5. kvě 2009

No to je právě ten život, jsem zvědavá, jestli se někdy v budoucnu vrátíme k tématu co nechceme a jak to bude v praxi 😀 😀 😀

sisi.v
5. kvě 2009

no, já např. věděla, že nechci utírat kapesníkem malé pusu, bože, jak já to nesnášela. a...čím myslíte, že jí venku utírám, když je špinavá??? do rukávu mi to přijde blbý 😉

skuli
5. kvě 2009

Holky uvědomte si,jaká je teď hnusná doba.Když jsem byla já v 8 třídě,tak jsme si ještě hráli s panenkami a stavěli stany z dek před barákem.A dneska 80% děcek v 8 třídě kouří,hodně se jich pravidelně opíjí a spolužačka Sáry porodila před měsícem dítě.A ten slovník který používají 😠

jabber
5. kvě 2009

Jsem si teď vzpomněla, jak mojí nejlepší kamarádky taťka pro nás vždycky ochotně jel ve 3 v noci, když jsme uznaly za vhodné už jít třeba z plesu domů. Měly jsme nakázáno zavolat v jakoukoli hodinu a ať nás ani nenapadne jezdit nočními busy. A když jsme dorazily k nim, tak vyskočila z postele i mamka a že jestli nám není blbě, že nám uvaří bylinkový čaj 🙂 Ta měla (a ještě má) skvělé rodiče 😎

j.a.n.u.s.
6. kvě 2009

sisi 😀 😀 😀 ...me se to stalo predevcirem, ale uplne me zamrazilo!
Vcera jsem koupila vlhke ubrousky do kabelky 😀

e.k.t
6. kvě 2009

My teda všichni nosíme na procházky to minibalení vlhčených ubrousků, na to slinění kapesníku a šmudlání ksichtíku si pamatuju 😝

sisi.v
6. kvě 2009

ne, holky, tak slinit ne, to bych fakt nepřežila!!! to mi dělala babička a bylo to hrooooooozny. janus, koupím 🙂

e.k.t
6. kvě 2009

no do dnes mi to ježí chlupy po těle 😝 😝

j.a.n.u.s.
6. kvě 2009

Anebo nutit ditku nejake obleceni!!!!

Si pamatuji, sli jsme se fotit-jako rodinne foto....dodnes je nenavidim ty saty(silonove podotykam), taky ta fotka podle toho vypada, se mracim!

jakoubka
6. kvě 2009

Takový to,"Martinko,víš v kolik máš být doma? 😝 (to mi bylo 15let)a parta kamošek a kámošů u toho 🙄

vendeta
6. kvě 2009

mě taky rozčilovalo když mi mamka nutila oblečení a říkala u toho "to se ted nosí"

nikka.vo
6. kvě 2009

Takže co chci dělat jinak než moji rodiče:

Budu děti podporovat v koníčcích, budu je na ně vozit, budu je chválit za povedenou práci, budu jim říkat, že jsou šikovné a dokáží co si umanou, že jim to sluší, že je mám ráda, občas je jen tak pohladim, nebo dám pusu na čelo. Když jim něco budu chtít zakázat, tak řeknu důvod a neodepovím na otázku - ,,PROČ? " jen: ,,Prostě protože jsem to řekla!" Ale řeknu pravý důvod proč si to nepřeju... Nebudu svému dítěti říkat, že je buřt (v období puberty jsem to občas slyšela od táty) ...

Jinak jsme s našima kamarádi, jen opravdu skoro žádná podpora tam nikdy nebyla a myslim že i díky tomu jsem nikdy neměla vysoké sebevědomí. 😉 A ještě jedna věc - nejezdili jsme vůůůbec na žádné výlety, vlastně si pamatuju jen jednu návštěvu Matějské pouti, možná jednu Zoo a hrady, zámky apod to vůbec. Občas jednou za čas dovolená po Čechách. Až když jsme se ségrou vypadly z domova, tak naši začali jezdit k moři ... 😕

nikka.vo
6. kvě 2009

Já svému dítěti už po narození slíbila, že nebudu slinit kapesník a otírat mu tlamičku 😀 😅 😅 , ale holt občas jiná možnost není 😅 😔 Musim se naučit nosit vlhčené ubrousky v tom minibalení všude 😅 Ale zatím mu to ještě podle mě nevadí (hlavně je to zřídka kdy) horší to bude za rok a víc...