Co poradíte proti nespavosti mladej mamičky?

zoe11
29. srp 2011

Som matka sedemmesacnej dcérky. Mám problém s nespavostotu, nemohla som dobre zaspávat a prespat celú noc uz pocas tehotenstva. Skúsala som rozne metody, bola som aj u lekára, ale velmi to nepomohlo. Mala by som brat nejaké lieky?Alebo skúsat nejakú alternatívnnu metódu? Som vyycerpaná ,s babätkom to nie je jednoduché. Ono spí, ja nie. Dakujem za odpovede

jasekd
29. srp 2011

Skoda, ze jsi nenapsala, co uz jsi zkusila. Mne na stresy a naslednou nespavost na skole treba behem statnic pomohl caj Nervova smes od Megafytu, je to smes bylinek. Na uklidneni jeden sacek, na spani 2. Kojis? Nevim totiz, zda se muze u kojeni, sama bych rekla, ze spis ne, ale v lekarne by poradili, vpribalaku nic nepisou, jen ze nemas ridit atd, coz je jasne. Ale pocitam, ze uz jsi neco takoveho zkousela...

berynka
29. srp 2011

Zkus Persen 😉... jsou v tom same bylinky a je to na zklidnění 😎 , prodávají to v lékárně.

fiallinka
29. srp 2011

No, já to bohužel mám podobně, nepomáhá nic, hrozně blbě usínám... možná by mi pomohlo nečíst hrůzy na netu, a tím pádem se nestresovat až tak moc, nesledovat monitor dechu, nebát se o děti... ale to se těžko odbourává...

mamkamarketa
30. srp 2011

v DM prodavaji neco na spani z kozliku lekarskeho,kdyz nemuzu zabrat,tohle pomuze 😉

gyta
2. zář 2011

čaj z meduňky, zkus se večer jít na chvilku projít, sama, trochu si vyčistiť hlavu, nebo si před spaním číst nějakou knížku, nejlíp se mi usínalo při učení 😉 . Vím že je to nepříjemné, zažila jsem to jednou, když jsem měla veliký stres v práci a tehdy mi občas pomohla malá sklenička (1 dl) bílého vína před spaním...

petruskaz
2. zář 2011

já nespala téměř rok... po narození syna... spala jsem cca každou 3. - 4. noc, a to jen díky totálnímu vyčerpání... prý u mne původní podvědomý strach o dítě přešel ve strach z toho, že neusnu, byla to doslova fóbie... přes den jsem byla neschopná běžných činností, ze všeho vyřízená... nejlepší rady byly: dej si skleničku piva nebo vína před spaním... to teda fakt nepomáhalo... na prášky jsem nesáhla - doteď kojím... pomohla mi jediná věc - přestěhovala jsem se z ložnice do obýváku... je to blbý, jsem celá rozlámaná, ale aspoň už ne vyčerpaná a už dva měsíce SPÍM... minulý týden jsem zkoušela usnout v ložnici a během deseti minut jsem se dokázala tak vynervovat, že tam opět neusnu, že jsem nakonec neusnula ani v obýváku, ani u syna... ale od té doby zase dobrý... v obýváku teda 🙂
tak zkus změnu prostředí, třeba to taky pomůže 😉

kristipa
4. zář 2011

já s tím bojovala taky tak do jednoho roku, bylo to příšerný, nevěděla jsem co dělat, malej v klidu spal a já jakmile jsem začala usínat tak jsem se trhnutím a s bušením srdce zase vzbudila, tak se to opakovalo třeba 4x a pak už jsem začala mít strach jenom zavřít oči, fakt síla, trochu mi pomohlo zavést si nějakej režim, začala jsem chodit cvičit, sem tam večer s kámoškou do kina, na pokec, jít sama nakoupit (prostě být aspoň chvilku jenom sama za sebe) a taky jsem někdy šla spát do jiné místnosti: k malému vstával manžel. časem se to upravilo ale i tak usínám hůř a mnohem déle než před narozením syna a když mám nějaké starosti tak zase hledím do zdi a převaluju se v posteli, obvykle zaberu až nad ránem.

ewana
31. říj 2011

ahoj, už sa Ti to zlepšilo? ja mám 3 mesačné bábätko, ktoré od 1. mesiaca prespí celú noc, tj. niekedy aj 12 hodín v kuse, naje sa a spí ďalej, no ja spím čím ďalej menej, a posledné noci som nespala už VOBEC. Už som zrelá na psychiatriu...

rozinkaaa
10. lis 2011

ahoj, bylinkový čaj - heřánek, př. homeopatika. Vyvarovat se kávě, černému a zelenému čaji 3 - 4 hod. před plán. spánkem. To samé čokoláda a sladké.... Nespat přes den, nejíst před spánkem... atd. atd. 🙂

zvirka
11. lis 2011

Mám podobné problémy, v ložnici s malým a manželem špatně usínám, slyším každé zavrtění jednoho nebo druhého. Mám to už od porodu, malému je rok a dva měsíce. Už nekojím, takže při velkém stresu vezmu prášek, ale nechci si na ně zvykat. Pak pomáhá, jak už tu někdo psal, spát v obýváku. Manžel spí s malým v pohodě a já se vyspím, i když je mi to blbé, že se mi bez dítěte spí líp, ale je to tak.