Co použít na praní bílého prádla, aby zůstalo bílé?

dagina
1. zář 2008

Ahojky, moc ráda bych vás poprosila o radu 😉 . Přesto že bílé prádlo peru jen v přípravku pro bílé (lanza) + vanisch bílý, tak není úplně sněhové a to ani při praní na 60 a 90 stupňů 😖 . Již po několikátem prání je bílé prádlo z 90% našedlé (pouze u některých materiálů ne, a třeba to je i tím, že to není oblečení, které se nosí často a pere se jen občas). My s manžou tolik bílého nemáme, tak jsem to zatím překousla, ale teď, když budeme mít mrňouska, přála bych si mít prádlo opravdu bílé 😵. Máte některá vyzkoušené jiné přípravky, popř. co do praní přidávate... nebo kde může být zakopaný pes 😒 ...., moc díky za rady. 🙂

kristi
1. zář 2008

je to praskem, Lanza i na bily mi nebyla doporucena, pry to zasedne tak i tak. Takze zkus fakt persil nebo Ariel + muzes tam dat i to savo

dagina
autor
1. zář 2008

Ejhle, kdo by to řekl... 😖 . Díky Kristi.

elvie
1. zář 2008

Měla jsem lanzu a bílé prádlo šlo opravdu špatně vyprat - prostě nikdy nebylo opravdu bílé 😠 . Já mám nejlepší zkušenosti s Arielem. Já osobně bych savo nikdy na praní nepoužila, ale to je věc názoru.

aponchie
1. zář 2008

no me zase stve,ze ze at mam persil nebo ariel nebo co jineho tak to fleky stejne nevypere..pokud to ovsem nedas prat hned v tu chvili(to by vypral i obycejnej rex nebo bonux treba mi prijde)ale skvrny nekolik dni nemam sanci vyprat ..btw bile ponozky je fakt zazitek 🙄 at sem je vyvarela,savo dalla,prasek do peciva,lanzu,vanish nic ..jak uz je to jednou zasedle tak uz to prej nejde vybelit toz nevim 😝 btw peru v persilu ,ale tak uzasnej mi neprijde to uz ten ariel mi prijde,ze lepe voni a lip vypere

karot
1. zář 2008

Tak já peru v Merkuru Automat(30/60/90)a ke každé dávce prášku přidávám tak hrstičku krystalické sody. 😵

aponchie
1. zář 2008

karot a vypere to fleky od cokolady a vseho bez predchoziho namaceni?

karot
1. zář 2008

To víš,že vypere.Buď mám zázračnou pračku(Indesit WP 100) 😀 a nebo je to tím práškem 😉 .
Já se totiž drbu po těch typu Lanza,Persil Ariel,Bonux apd. 😖
A co se týče skvrn od džusu,mrkve a jiných šťáv..................stačí pokapat skvrnu Jarem a nechat hoďku(před praním)působit.
Savo bych na prádlo nikdy nepoužila.Je to žíravina. 🙄

aponchie
1. zář 2008

no ja nad tim spekulu uz dlouho ,akorat sem nedavno koupila 6kg persilu tak ho doberu a pak koupim novej(peru denne tak to poleti fofrem)a zkusim ten tvuj teda..ja treba kdyz se mala rano potlimpa necim tak to necham bejt a mozna to je ta chyba ,ale ja si zase rikala,ze kdyz jsou tak zazracne ty prasky tak tu spinu tam muzes nechat treba tyden a pak se to na 60Cvypere a ono nic.pracku mam taky indesit ale 4roky starou tak nevim a taky me sere,ze nad nama veseji pradlo a nadherne voni a me jen jak je mokre a pak vycuchne!!a nevim cim to je pac sem zkusila uz vselico a ja svoje pradlo proste necitim.to kdyz nekdo donese male obleceni starsi a je vyprane tak jde nadherne citit praskem

dagina
autor
1. zář 2008

Karot, a i na bílé je Merkur OK??????

aponchie
1. zář 2008

dagi ja prave moc nerozlisuju prasky na bile a barevne ,peru vsecko pradlo co mam v persilu gold nebo sensitive 😝

karot
1. zář 2008

Dagi,...................i na bílé.Já dřív kupovala Merkur jen na bílé prádlo a šisovalo mi to barevné(na várky barevného sodu nedávám).Takže ten Automat mi vyhovuje.Ale kupuju ty 9.kilové.....................né ty 6.kilové koncentráty. 😉
Co se týče aviváže,.............kupuju Trenzu v PennyMarketu.Silan/Lenor apd. nemusím.Je to moc silná vůně(až mě z toho někdy bolí hlava 😀 )a Merkur sám o sobě hodně voní(i přes ig.pytel v krámě).
Api,..................já mám tu Indesitku od r.2002. 😎

aponchie
1. zář 2008

ja jsem slysela od me zubarky,ze ona pere zasadne jen v trenze z penny a je prej hodne spokojena a pritom ma penez z tech zubu jak mraku takze by si mohla drahj prasek koupit ,ale rikala,ze uz zkusila kde co a funfuje to.taky nepouzivam ty drahe avivaze a uz prestavam i tak je pouzivat .Mudra rikala ,ze prej z tech avivazi muze dite hodne kucat pokud se to susi v pokoji kde spi 😝

karot
1. zář 2008

Tak to je možný.Já pokud to jde,tak suším venku a pak to "dojedu" přes noc doma v obýváku.
Trenzu jako prášek jsem ještě nezkoušela.Ale jako prostředek na mytí nádobí je taky supr. 😵

dagina
autor
1. zář 2008

Určitě něco z toho vyzkouším. Už jsem se chtěla zeptat i na aviváž 😵 , a jste mě předběhly. Delší čas používám aviváž Batole, voní nádherně a cena je OK, ale už potřebuju změnu ve vůni..., na tu Trenzu z Penny jsem slyšela dobré ohlasy i od známých, takže není co řešit 🙂 . Dííííky.

kristi
1. zář 2008

ja jsem avivazovej uchyl a vcera jsem si koupila nakej novej Silan a je uplne uzasnej, svetle modrej Lotus a Jojoba, krasna cista vune 🙂

andrysek2
1. zář 2008

ajoj tak ja pouzivam tide super a jseem s nim nejvic spokojena vypere dobre bile pradlo je super a dlouoho vonii 😅 😅

aponchie
1. zář 2008

andy to ako fakt jo? 😲 ja kupovala tide v UK a vonel i pral jinak nez v CR..cim to sakra je??oni nas nejak sidi bo i quanto voni jinak a lepe v nemecku nez tady a dokonce v Kravarich coz je kousek od domu,prodavaji prasky a avivaze dovoz od nemcouru..asi to zkusim 😀

xmarg04
1. zář 2008

me bylo receno, ze nasedle pradlo je i z tvrde vody a protoze mame megatvrdou, zacala jsem pouzivat calgon + splichla trochu vanish bily a rozdil jasne vidim..... 😀 😀 😀 +;

aponchie
2. zář 2008

takze soda by mela stacit ke kazdemu prani ne? 🙂

kristi
2. zář 2008

no, tak nad tim uvazuju, to maji normalne v drogerii??

karot
2. zář 2008

Taky bych řekla,že našedlé prádlo je z tvrdé vody,protože se v ní prášek dobře nerozpustí.Proto přidávám tu sodu,aby změkla a současně chráním pračku proti vod.kameni. 😀
Také je to dobré na rych.var.konvici.
Jednou jí nechám projet varem s hrstkou sody a pak 3krát čistou vodou. 😵

tictac
2. zář 2008

bila sedne tim, ze se pouziva i avivaz, tu ja nepouzivam nikdy, ani na barevne. Ale pokud peres jen bile, cas od casu klidne pridej trosku sava, to hezky vybeli, nekdo taky dava hrst dve obyc kuchynske soli.

aponchie
2. zář 2008

fakt to ta avivaz muze delat??pac ja ji davala do vseho a moc 😲

kristi
2. zář 2008

no moje mama davala bilou avivaz k bilymu pradlu, aby se to nejak nezasedlo apod....takze pravda to asi byt muze.

kde se kupuje ta soda???

karot
2. zář 2008

Kristi,...................mají jí v Hyperce v drogerii.Tam jak jsou prací prášky,aviváže apd.V Pcích je to úplně vlevo v regále. 😉 Pytlík stojí 20/30kč.

kristi
2. zář 2008

kuju, zkusim, zda maji i tady v Pze teda 😉

karot
2. zář 2008

Předpokládám,že jsou všechny Hyperky tejné 😀 .
Ale v Tescu jasem na ní třeba nikdy nenarazila.

tictac
2. zář 2008

avivaz to dela urcite, to mam odzkousene, nedavam vubec zadnou, ani na tmave veci (delam s hadrama, takze za ty roky to mam fakt odzkousene 😀 ) Sodu pridavam obcas kdyz je neco hodne spinave...

kristi
2. zář 2008

bez avivaze neumim zit

tictac
2. zář 2008

taky pozor na praci prasky, ktere uz avivaz obsahuji 😉 nejlepsi jsou ty, ktere obsahuji opticke zjasnovace (nebo jak se to cesky rekne 😀 )