Co použít na praní bílého prádla, aby zůstalo bílé?

dagina
1. zář 2008

Ahojky, moc ráda bych vás poprosila o radu 😉 . Přesto že bílé prádlo peru jen v přípravku pro bílé (lanza) + vanisch bílý, tak není úplně sněhové a to ani při praní na 60 a 90 stupňů 😖 . Již po několikátem prání je bílé prádlo z 90% našedlé (pouze u některých materiálů ne, a třeba to je i tím, že to není oblečení, které se nosí často a pere se jen občas). My s manžou tolik bílého nemáme, tak jsem to zatím překousla, ale teď, když budeme mít mrňouska, přála bych si mít prádlo opravdu bílé 😵. Máte některá vyzkoušené jiné přípravky, popř. co do praní přidávate... nebo kde může být zakopaný pes 😒 ...., moc díky za rady. 🙂

janinac
2. zář 2008

Holky já používám Rex..je v tom už i soda efect a i aviváž...takže prádlo fakt krásně voní, je krásně bílé a navíc jsou v tom i nějaký ty kuličky na vodní kámen. Zatím mi vypral úplně všechno....dokonce zvládá prát i montérky co mi nosí manžel z práce a to je fakt občas síla 😀😀😀

neeve
2. zář 2008

Holky já jsem taky úchyl na aviváže. Možná už jsem to tady někde psala, ale NEJLEPŠÍ AVIVÁŽ, KTEROU JSEM OBJEVILA je Softlan! Fakt doporučuju, kam se hrabou všechny ostatní. Kamarád mi to vozí z Německa, takže pokud máte některá možnost, určitě vyzkoušejte ... zvlášť modrá je super 😵 Přidám to když peru záclony a voní mi 14 dní byt 🙂 A Softlan dělá i miminkovskou bílou 🙂
A nebo jsem ho našla tady 🙂 http://verunka.mimishop.cz/detail.php?zbozi=592369

neeve
2. zář 2008

i modrý 🙂 http://verunka.mimishop.cz/detail.php?zbozi=592367
ale je jich hodně druhů

kristi
2. zář 2008

ja Softlan mela a modrej byl super. Ale Silan mam radsi...

binki
2. zář 2008

naše bílá je bílá z Arielu a Lenoru, ale jak jsem teď v zahraničí, kupuju aviváže podle nabídky, hlavně když mám Ariel, tak výsledek je pořád perfektní

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
neeve
2. zář 2008

ty jo tak silan mi vůbec nic neříká, ale je pravda, že jsem ho nekupovala v německu ale tady 😅

aponchie
2. zář 2008

no jak sem psala ty nemecke avivaze voni dele a lepe nez ty u nas a dokonce i prasky koupene za hranicemi sou nejake lepsi 😀

gedren:me to jedno neni,ja jsem uchylna na prani pradla a veseni a zehleni vubec pro me je to relax ,takze pro kazdeho je relax neco jineho..ikdyz se mi smeji zenske ,ze jsem magor co se tyce zaliby v zehleni tak me to neva 😀

kristi
2. zář 2008

apiii, nejsi sama 🙂

aponchie
2. zář 2008

to je dobre 😀

kristi
2. zář 2008

ja jsem taky rada, ze v tom nekdo jede se mnou. Proste uchylak na pradlo, no

sylvar
2. zář 2008

já peru v perwollu a persilu-buď sensitive nebo gold, aviváž miluju silan-ty vůně 😵 😵 😵

ale máme tvrdou vodu, takže já musím mít prášky tekuté, jinak se nerozpustí, tudíš nevypere pořádně.a bílá bodýčka bílá teda nejsou, možná právě proto, že pokaždé nedám sodu nebo přípravek proti kamenu 😝 ale malá má věci převážně růžové a ty jsou stále OK 😎

a žehlení miluju 😵

a na skvrny vanish-je zázračnej, čokoláda, tráva, všechno pustí, i rajčata 😅

aponchie
2. zář 2008

no muj sen je mi pradelnu a mandlovnu,ale je to desne drahej spas .. 😝 ja si pokazde najdu pradlo (nekdy i ciste)abych naplnila pracku 😀 😀 a zehlim v sede u tv pac u prkna bych nevydrzela stat a chci chci novou zehlicku ,ale skoro 3tacy 😝

kristi
2. zář 2008

jsme paka, no 😀 😀 😀 ja u prkna stojim a cumim na tv, vetsinou si jeste naleju dvojku vinka aby mi to pekne slo...

sylvar
2. zář 2008

já prkno vyhodila, poač mi doma zavazelo a žehlím na vydrhnuté kuchyňské lince a koukám na tv 😀

kristi
2. zář 2008

a jak ti to pres linku naparuje zehlicka???

sylvar
2. zář 2008

já nevím, pára z ní normál jde 😅 mám pod tím osušku nebo deku

kristi
2. zář 2008

aha, no to je jasny.....mne to teda pari i pres prkno...dole pod prknem se vali para

sylvar
2. zář 2008

aha, tak tak nějak to bylo,když jsem měla prkno,asi ho zase pořídím 😅 ať nezapařuju hrnce 😀

aponchie
2. zář 2008

no v tom je to prkno lepsi pac ta para jde skrz a nekondenzuje se na stole ..ja mam po sundani deky mokrej stul 😝

karot
2. zář 2008

Api,Kristi......................taky se přidávám do klubu.Od té doby,co jsem na mateřský,mě to taky baví.Ale všeho s mírou.Žehlení mě baví max. hodinu.Takže to zbytečně neodkládám(třeba 14 dní),abych pak neměla doma Alpy. 😀

dagina
autor
2. zář 2008

Co to je biddhistická praxe 😕 😕 ??? Asi nic pro mě, jelikož v zašedlých věcech se mě moc chodit nechce a kupovat stále nové 😖 .... . Dnes jsem koupila Merkur na bílé a sodu, páč na barevné a černé mám tekuté - také se mi prášek moc nerozpouští, a na černým to dělá bílé mapy 😠 . Tak uvidíme co to bude za zázrak, příště kdyžtak zkusím zase něco jiného. 🙂

pipisek
2. zář 2008

pro úchylačky na aviváž ..... zkuste červenou aviváž Wansou (Globus, Teta) stojí pár korun a nikdy jsem neměla lepší. Když povlíkám postele, tak voní celá ložnice. Máme společnou sušárnu v domě, dvě sousedky už na ní ujíždí taky a pár kamarádek též 😀 😀 😀
Mají cca 5 druhů, ale u mě vede ta červená! Nejdýl vydrží vonět.

myska
2. zář 2008

Taky jsem uchylačka přes aviváže a nedokážu si představit, že bych je nepoužívala 😕

A jinak můžu potvrdit, že Savo krásně vybělí prádlo i Nikisinu růžovou mikinu 😅 , já ho používám a není to klasický Savo, ale Savo Perex přímo na bělení prádla, a mizí všechny fleky!

natalien
2. zář 2008

Tak se tu na mě smějí Alpy, závidím všem, kdo má zálibu v žehlení 😝

Co se týče Sava Perex, tak už nikdy, podle mě prádlo po něm zežloutne. Zkusila jsem jednou a už nikdy víc. Hlavně ten smrad z toho než to vyčichne, uf, to je fakt šílený.

Aviváž používám taky, celkem se mi osvědčila i svítivě růžová od Lenoru 😵 dlouho vydrží a fakt hezky voní. A prášek? já osobně mám nejraději Bonux activ, vypere vše a i dost rozjasní prádlo, krom toho i hezky voní.

kristi
2. zář 2008

Natalien, ruzovou od Lenoru mela kamoska na vypranym tricku, ja k ni furt cuchala a musel ajsem se zeptat,co ze to ma za novej parfem 😀

vendeta
2. zář 2008

Holky ja vas obdivuju ze mate na materske rady zehleni 😉 ja to nestiham a zehlim az v noci kdyz miminko spi ☹

kristi
2. zář 2008

ono toho moc neni, 3/4 pradla nezehlim, kdyz to dobre povesis, tak nemusis

natalien
2. zář 2008

Jj, růžová to může být 😉 😀

Já taky s smrti nenávidím žehlení, ale už jsem se domluvila se sousedkou kámoškou, že uděláme výměnný obchod - ona mi vyžehlí a já ji umyju okna 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz