Co použít na praní bílého prádla, aby zůstalo bílé?

dagina
1. zář 2008

Ahojky, moc ráda bych vás poprosila o radu 😉 . Přesto že bílé prádlo peru jen v přípravku pro bílé (lanza) + vanisch bílý, tak není úplně sněhové a to ani při praní na 60 a 90 stupňů 😖 . Již po několikátem prání je bílé prádlo z 90% našedlé (pouze u některých materiálů ne, a třeba to je i tím, že to není oblečení, které se nosí často a pere se jen občas). My s manžou tolik bílého nemáme, tak jsem to zatím překousla, ale teď, když budeme mít mrňouska, přála bych si mít prádlo opravdu bílé 😵. Máte některá vyzkoušené jiné přípravky, popř. co do praní přidávate... nebo kde může být zakopaný pes 😒 ...., moc díky za rady. 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
codl
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zanett
4. zář 2008

codl, ctvrtky jsou u vas v lecebne vyhrazeny pristupu na net? 😀

codl
4. zář 2008

kdyz neni co rozumneho rict tak se zacina nadavat vid???? 😀 😀 kde je tvoje vzdelani a nadhled??? 😀 😀 neztracej svuj povestny aglicky klis a humor a drz se tematu.....jak to je s tema prackama teda..??????????????

zanett
4. zář 2008

codl a co mas k tematu ty? Krome dvou urazlivych prispevku ovsem... 😀

kristi
4. zář 2008

aaa, to bude dneska asi veselo.

codl: nadavat si zacal ty, pokud dobre vidim 😎

zanett
4. zář 2008

kristi, veselo nebude (alespon ne se mnou), pac ja odchazim - nehodlam svuj drahocenny cas plytvat diskuzemi s chovanci ustavu pro retardy 😀

kristi
4. zář 2008

ani se ti nedivim 🙂

dagina
autor
4. zář 2008

😅

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
codl
4. zář 2008

kristi,ja se jen divim jak se ji tady lidi zastavaji,ona z vas dela pipky a kravky,ktere nemaji zadny zivot a uz vubec ne prehled o nem a vas zivot se zuzil na sislani na svoje deti a nic jineho vlastne neumite a resite jen takove "nepodstatne" veci jako je prani pradla.a kdyz ji napisu pravdu tak neni schopna opdpovedet a radsi se odhlasi a takove jako ty nebo treba siss ji za to jeste tleskate.tak ze pak nedivte ze vas za ty hlupacky opravdu povazuje i kdyz ted je s tebou za jedno protoze se ji to proti me hodi....

dagina
autor
4. zář 2008

Codl, mě je fuk jestli mě někdo na tomto webu považuje za pipku, nad vším se nedá pozastavovat..., mě stačí když budu mít sněhobílé prádlo, páč to je nyní můj největší životní problém 😀 😀 😀 😀 . A jak to máš s tím hubertusem jak psala Gedren 😀 😀 ??????? Máš ho pořádně vypraný 😀 ?????

kristi
4. zář 2008

no, to je dost subjektivni - nekdo se po takovem vyroku nastve a urazi a nekoho (napr. mne) to proste nevadi. Ja to neresim, pac pipka nejsem. Musis holt cist i mezi radky

jabber
4. zář 2008

s tím žehlením a vínem jsem si na něco vzpomněla 😀

https://www.youtube.com/watch?v=oU_y-0CvaVI
honzina
4. zář 2008

😀

dagina
autor
4. zář 2008

To je hospodyňka, panečku 😀 .

codl
4. zář 2008

dagi,jak ja si vsimam tak k nejakemu tematu ktere se tady otevre se prispevky vyjadruji chvilku a pak se to zvrha v diskusi,ktera z vas je hloupejsi protoze to dela tak a ne jinak.s tou bilou ti asi nepomuzu protoze stejne vsechny ty reklamy co ti slibuji ze to bude tak bile ze dite v zime nenajdes lzou.,asi jedine reseni bude vyhodit to a koupit si nove... 😀 a hubertus je v klidu..krome toho my pereme v neckach a tam se toho vejde..🙂🙂🙂
kristi..me neurazi vyroky o pipkach,ja jen kdyz vidim ze ty jeji tlachy postradaji logiku,ne-li primo lzou tak se ji zeptam,a jeji odpoved si cetla....🙂🙂a krome toho krava to je a jaka...🙂🙂 na vystavu....

mysinka
4. zář 2008

Ale to jste trochu offtopic, ne? 😀

dagina
autor
4. zář 2008

No jo, za chvíli to admin zavře za nedržení tématu a bude po ptákách 😵 . Hlavně že jste mě stihly poradit 😉 , ještě jednou dííííík.

mysinka
4. zář 2008

Dagi, ještě jsem si vzpomněla, na látkovkách někdo psal, že šednutí prádla je způsobené usazováním vodního kamene v prádle. Někdo z holek namáčí čas od času plínky do lázně s kyselinou citrónovou... třeba by to mohlo pomoci 😉

mumumu
4. zář 2008

Zanett? Dva litry potu, jó? 🙂 No, nevím, nevím...

Jinak k tomu zvyku tam a tady, to je mi úplně fuk, páč jsem svýho času žila tady velmi podobně jako Ty tam. Teď mi přijde smysluplnější žít trochu zodpovědněji...třeba to jednou dojde i tam, či spíš: asi nebude vyhnutí...

zanett
4. zář 2008

mumumu: 'The sweat glands are capable of producing 12 litres of sweat in 24 hours' zdroj http://www.embarrassingproblems.co.uk/sweating.htm

kristi
4. zář 2008

mumumu: taky me to zarazilo,ale nasla jsem toto:

Hidrosis - vylučování potu. Jeho odpařování slouží organismu ke snížení tělesné teploty při termoregulaci. K pocení dochází při vysoké teplotě vzduchu, při těžké či rychlé svalové práci a při poklesu horečky. Je regulováno nervovou soustavou. Množství potu závisí na tepelném spádu mezi tělem a prostředím. Může dosáhnout až deset litrů za den.

karot
4. zář 2008

kristi,....................... 😕

kristi
4. zář 2008

karot, je za noc je to okolo 1 litru. Proto se sprchuju rano i vecer....rano jsi stejne zpocena jako vecer. 😅

mumumu
4. zář 2008

Ty woe, tak to čumím, dík za odkaz🙂

kristi
4. zář 2008

zajimavy, co lidske telo dokaze

dagina
autor
4. zář 2008

Jo, Kristy, proto ten smrad 😅 .

kristi
4. zář 2008

smrad a jeste to zasedne, vid? 🙂 🙂

dagina
autor
4. zář 2008

Jasně 😀 .