Co použít na praní bílého prádla, aby zůstalo bílé?

dagina
1. zář 2008

Ahojky, moc ráda bych vás poprosila o radu 😉 . Přesto že bílé prádlo peru jen v přípravku pro bílé (lanza) + vanisch bílý, tak není úplně sněhové a to ani při praní na 60 a 90 stupňů 😖 . Již po několikátem prání je bílé prádlo z 90% našedlé (pouze u některých materiálů ne, a třeba to je i tím, že to není oblečení, které se nosí často a pere se jen občas). My s manžou tolik bílého nemáme, tak jsem to zatím překousla, ale teď, když budeme mít mrňouska, přála bych si mít prádlo opravdu bílé 😵. Máte některá vyzkoušené jiné přípravky, popř. co do praní přidávate... nebo kde může být zakopaný pes 😒 ...., moc díky za rady. 🙂

aponchie
2. zář 2008

gedren ja jsem nezpipkovatela materstvim,ja milovala zehleni asi od 15let 😉 takze ne kazdy musi byt zakonite pipka na materske

tictac
2. zář 2008

😀 taky se nepovazuju za pipku, jen nesnesu nezehlene veci 😀

kristi
2. zář 2008

gedren, ja musim...muj muz udela 5 ks kosil za tyden. I driv jsem doma mame zehlila, fakt mi to nikdy nevadilo, no.Braskovi malymu pliny atd...proste vsechno. A s tou dvojkou vina to jde a ani to neboli

kristi
2. zář 2008

tim mam taky na mysli, ze lepsi delat vec,kterou musim delat, s laskou...nez ji nenavidet

zanett
2. zář 2008

gedren 😉 😀 - netroufam si rict, jak je na tom osazenstvo konika (pac dnes nemam naladu na to byt zkritizovana skrz naskrz), ale rozhodne zpipkovately vsechny moje kamosky, od te doby, co jsou doma s miminem s nima neni moc legrace 😒 ....proste matky, no - dokonce i ty studovany sislaji 😅 😔 😝

karot
2. zář 2008

Pipka je teda co?.......................Žena v domácnosti,maminka na mateřské dovolené nebo kdo?............... 😅
Já se v těch moderních výrazech nějak nevyznám. 😀
Tak ono při mimču přibude jak víc prádla,tak i nádobí a nepořádku v bytě.Mytí nádobí se mi zhnusilo,tak ho meje manžel,vařím už jen ze setrvačnosti(dřív mě to bavilo víc 😔 )a žehlím také jen něco.
Např. trenkoslipy,ručníky,tlusté mikiny/tepláky/bodýčka nežehlím vůbec.Jak psala Kristi,................když se to dobře pověsí,žehlit se to nemusí. 😵

yenn
2. zář 2008

nerekla bych, ze pipka je nekdo kdo pere a vari, ale nekdo, kdo to neustale resi 😉 Mam dokonale vyprano? Proboha, neni to uplne snehobile! Panika 😅
Zanečs, sislani je strasne, stejen jako zdrobnelinky...ale na to clovek ani nemusi byt matka, mam kolem sebe dost tricitek, ktere "slunickujou, barvickujou a mimiskujou" jak o zivot 😖 😝

tictac
2. zář 2008

yenn, me ani tohle jako pipka nepripadne 😀 holt pod slovem pipka vidime kazdy neco jineho... 🙂

karot
2. zář 2008

Napíši adminům,ať tento server přejmenují na "Modré pipky.cz" 😀
Když se tu teda vi diskusích řeší úplně vševchno. 😎

tictac
2. zář 2008

karot, super nazev, ale obavam se, ze ty prave pipky se urazi 😀

kristi
2. zář 2008

pipka muze v tom pripade byt i perfekcionistka, ktera proste chce bile pradlo....

ja nevim, bych to neresila. Kazda jsme nejaka a kazda mame nejakou uchylku, ne?

mumumu
2. zář 2008

Zanett, ty seš prostě nedocenitelná část koníkovského inventáře🙂

kalerat
2. zář 2008

Tak já jsem měla jeden vzorek aviváže od Dedry a ta byla naprosto super. Byla jsem překvapená. Ségra taky říkala, že už by žádnou jinou aviváž nechtěla.

ad šišlání- nemám ráda a nedělám to. Upozornujeme na to i rodinu. A taky nesnáším věty typu
máma říká: to je karlíkovo, místo toho aby řekla, že je to tvoje...
ale to do této diskuze nepatří

😅

mumumu
2. zář 2008

Jděte už do prčic, člověk, aby měl strach říct slovo, aby nebyl za dementní matku či těhuli 😝 😉

mumumu
2. zář 2008

Když bílá není bílá a z nějakýho důvodu musí být (fakt nevidím zrovna pádný důvod), vytáhnu savo, páč je to tak málo kdy, že to neřeším.

mumumu
2. zář 2008

Jináč, Gedren, co by za tebe Jehovisti dali! 😉

aponchie
3. zář 2008

to je fakt ujete uz..vsichni se tady bavi o vsem..ne kazde tema mi prijde koser,ale proste to tak je..a pipka muze byt kazda,ktera neco ve sve podstate resi ne?at je to plina nebo rodicovstvi 😉 takze v pohode..ten dela to a ten zas tohle...a vsichni dohromady udelame moc 😀

alterna
3. zář 2008

zanett nezlob se na me ale jsi prudicka 😠
jak pise mumummu aby se clovek bal neco napsat......
to jako ze nekdo pere a zehli a je na materkse znamena ze je pipka?
A to mame mit doma bordel a chodit ve spinavym
Pak napis az budes mit rodinu a dve deti sve zkusenosti.......
Byla to diskuze o prani a ne o pipkach. jestli chces zaloz si svou diskuzi pipiny zanett a spol 😎

kristi
3. zář 2008

alterna, nerozciluj se.....

alterna
3. zář 2008

😉

dagina
autor
3. zář 2008

Jééé, tady se to rozjelo🙂. Ještě že jste mě stihly na začátku dobře poradit, na zkoušení toho mám habakuuuuk 🙂. Dííík. Teď už bych se asi jen dozvěděla, že normální je chodit zmačkaná, špinavá, zašedlá.... a nevím co ještě 😀. Gedren, já nevím ani co to znamená buddhistická praxe.... 😖 .

dagina
autor
3. zář 2008

Holky, ještě jedna prosbička..., dostala jsem od kamarádky nějaké věci na prcka, některé jsou také dost zašedlé, ale jinak hezké..., vím, že už některá psala, že s takovu věcí nejde nic dělat..., ale přeci jen, nemá některá zkušenost s nějakým přípravkem, který aspoň z části zašednutí zbaví????? Dík.

haluskacz
3. zář 2008

pipky jsme tu vsechny, tak co resite 😀 Ja taky nemusim mit veci snehobily a nezehlim, zase resim na netu jiny hovadiny 😀

zanett
3. zář 2008

alterna - to s tema pipkama jsem nezacala ja....ja jsem jen vyjadrila souhlas 😉 ...a nezlobim se na tebe 😀 , proc bych se zlobila? Ze ma nekdo slaby nervy a rozcili ho blbej prispevek na nejakym netu? 😀

zanett
3. zář 2008

abych se teda vyjadrila k tematu a k zehleni; ackoliv to neni moje oblibena aktivita, tak jsem o vikendu vyzehlila dve pracky pradla (jedna byla pradlo pro me a MP a druha pradlo pro jeho dve deti!!! - tzn. vim, jake to je zehlit pro 4 lidi v domacnosti)

haluskacz
3. zář 2008

dagi, gedren si proste mysli, ze tu musi vsechny privest na spravnou buddhistickou cestu, tak s tim furt otravuje,no 😀 jinak podle popisu gedren a jejich nasledovnic (ze, mumumu 😀) buddhisticka praxe znamena a) mlit mantry, b) delat, ze te nic nerozhazi, c) byt na vetvi z Oleho (kdo je to lama Ole Nydahl, si muzes najit na netu), d) sypat rejzi na vicko od esusu. Jo a jeste jsem zapomnela na poklony. A kdyz budes to vsechno delat, tak dosahnes osviceni a prospejes vsem bytostem.
A protoze gedren a mumumu jsou spravne buddhistky, tak se nemuzou urazit, ze je tady takhle provokuju 😀

dagina
autor
3. zář 2008

Holky 😕 😕 , neříkejte, že když si koupíte bílé kalhoty za 800kč (pro mě to je dost), a po pár vyprání vypadají jako když jsou staré nejméně 3 roky 😖 . Já si každé trochu dražší koupené věci dost vážím ..., ale každá jsme jiná, pro někoho není problém si koupit za měsíc nové takové gatě. Také řešení. 😅

dagina
autor
3. zář 2008

Haluz, co to je za kraviny 😀 😀 , to radši budu bělit prádlo jak vzteklá než vyvádět takové ptákoviny 😀 . Zanett, jj, žehlení a praní je jak říkám nutné zlo, které zabere dost času, ale co se dá dělat..., pro mě to jsou pořád lepší práce než vaření. Já nevím jak to děláme, s manžou děláme tak 4-5 praček za týden... 😖 , nechci vidět až bude mimčo, to mě pračka a žehlička přiroste snad k ruce.

haluskacz
3. zář 2008

dagi, tak to teda taky nevim, jak to delate... 😀 ja dam se trema detma tak 3 pracky za tyden. Ale je fakt, ze jsem schopna doma nosit jedno triko tejden (mezi lidi se teda prevliknu, ale zase v tom nejsem dlouho, takze je to pak jeste pouzitelny).

zanett
3. zář 2008

halus - no tak to potom jo - my nosime vsechno jen jednou a pak to leti do pracky (krome treba svetru a kalhot, ty pereme 'jen' jednou tydne),