Co říkáte na chování matek (nejen) v Ikea?

anka.
21. kvě 2011

Poslední dobou jsme byli několikrát v ikee v praze a nemohla jsem věřit tomu, co jsem tam viděla. Jde o chování některých matek.
1) matka i s kočárkem se přižene k automatu na pití, vytáhne vlastní dvoulitrovou (!) PET lahev a začne si do ní čepovat 😒 (pro neznalé dodávám, že v ikee si za pár korun můžete koupit kelímek a do něj si pak z automatu libovolně přidávat) Její kamarádka pak udělá totéž...

2) matka předběhne celou frontu a žádá o zmrzlinový kornoutek pro dítě (zmrzlinu prý nechce - jen kornoutek!). je jí řečeno, že stojí pět korun (!) tropí tedy povyk, že ho vždy dostává zadarmo (!) nakonec (aby byl klid) tedy jeden prasklý dostane. a za rohem už do něj v samoobslužném stroji na zmrzlinu stáčí pěknou porcičku 😠

co si o tomto chování myslíte? máte nějaké podobné příhody? já osobně jsem celkem znechucená, a skoro se pak i stydím, že jsem taky "matka"

adelka21
27. únor 2012

@anka. pro mě toto jsou opravdu blbiny a pokud toto je Tvé jediné "trápení", tak Ti závidím, štastná to žena 😉

monika2606
27. únor 2012

no zbohom toto je ale téma 😀 nech si každý robí ako chce a čo chce, čo ma potom

leiladelly
27. únor 2012

@anka. Náhodně jsem narazila na toto téma, myslím, že je to o obecné nevychovanosti lidí, že se nejedná nějaké specifikum typické pro maminky s dětmi. Nikdy jsem se s tímto chováním v Ikea nesetkala, ale je pravda, že tam jezdíme sporadicky. Co k tomu říct, dělat se to nemá, nevím, zda to má někdo zapotřebí..... Asi má, obdobou je přejídání v hotelech All inclusive, vyjídání rautů.. Na druhé straně, já osobně bych se tím moc netrápila, druhé lidi neovlivním a já sama mám zkušenost, že když jdu s dětmi, lidé se chovají velmi slušně, minule nám právě v Ikea cizí lidé dali pytlík keksů a další cizí lidé bonbonky pro děti. Snažím se řešit to, co sama mohu ovlivnit, druhé lidi nezměním. 😉

anka.
autor
27. únor 2012

@monika2606 no, promiň, ale když budeš mít např. svoji restauraci a tam nabízet víno k večeři kolik kdo vypije a začnou si to tam někteří stáčet do kanystru, tak budeš pořád tvrdit " nech si každý robí ako chce a čo chce"?? vážně ti je chování lidí kolem tebe tak ukradené? ☹

monika2606
27. únor 2012

@anka. no tak ja by som víno zadarmo nedávala k večeri, no a ten pán s tou zmrzlinou si mal stáť za svojim teda a nedávať jej ho zadarmo ten kornútok, takže v podstate mi to je jedno, veľa ľudí je divných ale keby som sa mala nad každý pozastavovať tak neviem...

myse11
27. únor 2012

@mirka1308 to mela byt ciste reakce na postezovani si na vlhkost v dome @irriss a ono to je v prubehu diskuze o IKEA, ale takhle to vazne vypada vtipne 😀 😀 😀

anka.
autor
27. únor 2012

@myse11 hihi, já si na to vzpomínám

kristyn.g
28. únor 2012

tak nedávno jsem v obchodě slyšela, jak si prodavačky stěžují, že tam chodí maminky s kočárky krást potraviny, že stále nacházejí pod miminem, nebo prostě zastrčeno v korbičce kradené zboží. Prý pak musí koukat do kočáru všem maminám, že je to blbý... No přemýšlela jsem, jestli je ta mateřská tak nízko, aby matky museli krást, nebo jestli je to vada osobnosti ☹

leiladelly
28. únor 2012

@kristyn.g Fakt? Asi spíš vada osobnosti, ne? Když je někdo rovný člověk, i když má méně peněz, nekradl by, protože se mu to příčí.... Dávám si taky věci do kočáru v Tescu, pak je dám u kasy na pás, by mě nenapadlo tam něco nedat. To fakt nemám zapotřebí a taky nikdo nikdy neměl problém s tím, že si dávám věci dole do kočáru. Ono taky kam jinam, že.... 😀

anka.
autor
28. únor 2012

já teda taky dávám občas nákup do kočárku, kolikrát to nejde jinak zvládnout a pak u pokladny teda všecko vyndám 😀

elvira
29. únor 2012

Už je to delší dobu, ale známý, co dělá ostrahu v Kaufu mi popisoval, jak jela maminka menšinového etnika a děcko v kočárku jí řvalo, bylo pomalu fialové... chtěla přefrčet přes pokladnu a chudák mimčo mělo pod sebou mražené maso... 😝
Jinak název diskuse by taky mohl být:" co říkáte na chování důchodců, řidičů, puberťáků"...
Je to pořád jen o lidech.
Sama se snažím sáhnout si do svědomí a s kočárem neblokovat cesty, malého usměrňovat v chování tak, aby zbytečně neobtěžoval okolí.
S ostatními nenaděláme nic. 😎

kozlenka
29. únor 2012

Bohužel jsem člověk soudný a tohle bych nikdy neudělala.. Schválně píši "bohužel" neb jak jsme se učili již za dob komunismu "kdo nekrade okrádá rodinu" 😠

stavba
29. únor 2012

koukám,zase jedno "zbytečné" téma.To je mi novinka,že se lidé nechovají jak by měli a "hrabou" pro sebe co jde.To jste se teď probudily nebo co? 😅 Pardon,ale nemá cenu se rozčilovat nad tím,co neslušného dělají jiní,to bychom nic jiného nedělali.Nám,kterým to vadí nezbývá chovat se tak,abychom se nepřidali k těm ostatním a nemuseli se za sebe a své chování stydět. 😉

kathyxkathy
29. únor 2012

Nevím, která Ikea, ale ta na Černým mostě - ke kornoutu se dává i žeton. Jinak zmrzlina neteče. Zrovna o víkendu si ji tam dával manžel 🙂. Jestli bylo dříve jinak, nevím. Dlouho jsme tam nebyli 😉

mitote
29. únor 2012

@anka. no tak ja si nemylsim ze je to jen o matkach, ale delaji to i lidi bez deti, co jsem zaregistrovala... me spis dokaze sokovat kdyz babicka nastoupi s klukem do saliny a kluk se houpe na tyci... 😀 ale to ze se me sem tam nejake trpaslicek primota pod nohy nebo do me narazi me nerozhazi...
jinak me male miminko v IKEA nevadi, nevidim na tom nic spatneho, miminko muze chytnout neco jak v obchodaku, tak venku, nebo kdekoliv jinde....prilisna sterilizace a ochrana je taky na skodu, pak dite nema imunitu a chytne vse

dada1212
29. únor 2012

@kristyn.g to je o osobnosti daného človeka, sú ľudia, čo by neukradli nič ani keby hladovali a sú takí, ktorí to robia hoci nemusia, ale nemajú zábrany a páči sa im ten pocit, že oklamali napríklad veľký obchod.
a bohužial medzi mladými rodičmi je takých dosť, čo tie zábrany nemajú a najhoršie je, že takto sa to učia od nich aj deti a potom sa nemôžme čudovať, aká generácia nám vyrastie. darmo sa hľadá chyba v celej spoločnosti, v televízii, internete, najviac na deti vplývajú rodičia a vyrastú z nich taký ľudia akých mali aj rodičov.
týmto sa nechcem nikoho dotknúť, ale aj zo skúseností predavačov a aj z diskusií vidno, že ani tí čo netrpia núdzou nemajú problém napríklad nezaplatiť mlieko v košíku, lebo to nepípa, alebo nezaplatiť to čo dieťa zje v obchode, skryť niečo v kočíku a podobne ..

pajenka
29. únor 2012

Holky, já teda nevím, co jste dělaly, než jste šly na mateřskou, ale já jsem prodavačka v jednom obchodním centru a to, co vidím denně tam, tak z toho je mi zle 🙄 Nedá se kategorizovat, určitě jsou i normální matky, ty ale do obchodních center nejspíš nechodí, tedy apoň ne k nám.

@anka. Dokážu si představit, jak ses při pohledu na ty matky cítila 😉 taky bych se propadla hanbou. Ale je to jejich vizitka, jestli takhle chtějí vychovávat vlastní děti, je to jejich věc, vrátí se jim to.

anka.
autor
29. únor 2012

@stavba No, to bysme mohly rovnou říct, že skoro všechny témata jsou tady zbytečný (raději červený nebo zelený kočárek atd.), ale jinak soulas! 😉
@pajenka 😀

dai
29. únor 2012

@anka. hm, reagujem na tu matku s 3-mi detmi - no, ja by som sa sama s 3-mi malymi detmi do mhd neodvazila ist a matku co to spravila obdivujem... zaroven chapem ak ma okrem dietata v kociku so sebou dalsie malolete deti ze sa jej nechce len tak vystupit...ani ja by som nevystupila, lebo by som sa o tie zvysne decka bala - skor nechapem ako zena ktora je tiez matka nemoze mat pre toto pochopenie a moze inu matku preklinat😔

dai
29. únor 2012

@anka. a este otazka anka- to ty fakt chodis s 3-rocnym dietatkom s kocikom?

anka.
autor
29. únor 2012

@dai Ahoj. Tak popořadě: ano, když jsme třeba celý den venku, dlouhé túry atd. beru s sebou často kočárek (golfky) a nevidím na tom vážně nic špatného. K té příšerné ženské v mhd: myslím, že jsem tam celou situaci jasně popsala. Ona prostě už neměla do té tramvaje vůbec nastupovat, místa pro kočárky byly už obsazený a to, že má víc dětí než my ostatní co jsme tam jeli, ji přece neopravŇuje k tomu, že bysme třeba my ostatní měli vystoupit, aby ona mohla jet - nebo myslíš, že jo?!

anka.
autor
29. únor 2012

@kathyxkathy Aha, tak to je možná nové bezpečnostní opatření 😀 Dobře jim tak!

kacka1983
12. bře 2012

Já do Ikei nechodím a když už tak jen z nutnosti a bez malého a rychle nakoupím a mizím, takže ani nevím že jsou tam nějaké nápojové automaty a nebo zmrzlina, každopádně tohle chování mi vadí a myslím, že bohužel není jen výsadou některých matek,ale i jiných našich spoluobčanů, vadí mi takové ty matky obchodní turistky, co celé dny prokdákají v kavárně v obchoďáku s kamarádkou o svých nehtech,vlasech,solárku,fitku,chlapovi a děcka mezi tím demolují hernu příslušné kavárny a totálně se neumějí chovat a místo toho aby byli někde na hřišti nebo si hráli s matkou tak si hrají sami a vyrůsají jak samorosty a láska je jim vynahrazována dárky, pak mi vadí děti v MC donaldu tam bych si osobně nic nekoupila já natož malému dítěti! Pak jsou tragédie matky typu Já jsem matka kdo je víc a všude se cpou první, předbíhají ve frontách na poště u pokladny, potkají svoji stejně trefenou kámošku a kvokají rozvalené přez celý chodník a když je člověk slušně požádá Zdovolením že chcete projít nebo projet se svým kočárem, tak vrhají vražedné pohledy a a ještě jsou nafouklé jak taková ta mořská ryba, protáčejí očima, div jim nelezou z důlku a kolikrát neopomenou přidat hlasité Jéééééžiš s tak kyselým ksychtem že hrůza, nebo dělají že neslyší a stojí jak krá...y dál! No a ono to špatné chování ve společnosti je všeobecně chovají se hrozně puberťáci, hlavně holky to je síla, vypadají ve 13-ti jak z E55 chovají se jak z E55 a nejen že jsou vulgární ale ještě hloupé a myslí si že jsou hvězdy nej! Kluci taky hodnoty žen jsou u nich nastaveny dle stupidních časopisů a seriálů, jednou jsem poslouchala rozhovor tří chlapců tak kolem 14-16let v autobuse, no nestačila jsem se divit: "Hej co říkáš na Alenu? No Byla by dobrá kdyby měla větší kozy, takhle je taková normální, neříkám, že špatná,ale spíš je jako nouzovka, no ale co říkáte na Nikolu, to je kun..a co? Vypadá jako Britney, že?" Další dva přikyvovali,ale pak ji zavrhli protože má trošku větší zadek, pak taky proto že už asi chodí jen se staršíma týpkama a v závěru z ní byla vlastně nej kráva ze školy, pak takovýmto způsobem probraly ještě asi dalších pět slečen a všechny měly něco špatně, jsem si říkala, no to jsou ty zidealizované představy o ženách, které plynou z medií, se budou chlapci divit, že žena nevypadá jak projetá photoshopem, že ráno nevstane s úsměvem, namalovaná, načesaná,v zatraceně sexy prádelku a že se jí nedejbože udělá na čele uher!Prostě katastrofa, děcka nemají ctu k nikomu, k rodičům,učitelům,lékařům k nikomu!Je to ale podle mně odraz společnosti, když se podívám na dospělé a děti nás napodobují tak je to tragédie, no a důchodci jsou také kapitola sama o sobě ☹