Co říkáte na chování matek (nejen) v Ikea?

anka.
21. kvě 2011

Poslední dobou jsme byli několikrát v ikee v praze a nemohla jsem věřit tomu, co jsem tam viděla. Jde o chování některých matek.
1) matka i s kočárkem se přižene k automatu na pití, vytáhne vlastní dvoulitrovou (!) PET lahev a začne si do ní čepovat 😒 (pro neznalé dodávám, že v ikee si za pár korun můžete koupit kelímek a do něj si pak z automatu libovolně přidávat) Její kamarádka pak udělá totéž...

2) matka předběhne celou frontu a žádá o zmrzlinový kornoutek pro dítě (zmrzlinu prý nechce - jen kornoutek!). je jí řečeno, že stojí pět korun (!) tropí tedy povyk, že ho vždy dostává zadarmo (!) nakonec (aby byl klid) tedy jeden prasklý dostane. a za rohem už do něj v samoobslužném stroji na zmrzlinu stáčí pěknou porcičku 😠

co si o tomto chování myslíte? máte nějaké podobné příhody? já osobně jsem celkem znechucená, a skoro se pak i stydím, že jsem taky "matka"

latvia
21. kvě 2011

@anka. a preco ta to stve? kazdy si moze robit co chce, ak to nevadi prevadzkovatelovi ze ich takto obabravaju 😉

val1
21. kvě 2011

Myslím, že to není o matkách, ale o lidech....jsou různí 😉 .
Znám matky, které by tohle nikdy nedělaly.....jak píše latvia, lidi si dovolí tolik, kolik se jim povolí a podřídí..mě spíš nejde na rozum, že nejsou někde na hřišti, ale tráví volný čas v obchodech... (a to nemyslím, že by tam neměly matky chodit, musí nakoupit a tak...ale mám kamarádky, které se tam potkají účelově raději než třeba v parku.........).
Ale to je každého věc, respektuji to.....ať si každý dělá co chce, jen když si lidi neubližujou....

marti73
21. kvě 2011

To je tedy síla.. 😕
Nikdy jsem si tam ničeho takového nevšimla? 😒
Ale to je asi tím, že člověk nekouká moc okolo a věnuje se těm, se kterými přišel.
Bohužel i takové stvoření jsou mezi námi.. 🤐
Co naděláš, člověk jim sám za sebe těžko něco řekne, to by jsi si asi vyslechla, ozvat se.. 🤐

hribek
21. kvě 2011

no ja se kolikrat stydim za to ze jsem cech... protoze podobny veci delaji cesi ve svete. at jede clovek kamkoli tak cecha opravdu pozna. jeste to bude trvat dlouho nez se naucime slusnymu chovani a nevycuranosti.

hasky24
21. kvě 2011

@hribek souhlas naprostý

anka.
autor
21. kvě 2011

latvia: no, já nevím, jestli to ikee nevadí, ale co mají dělat? nechat hlídat automat na pití policistou? 😀

anka.
autor
21. kvě 2011

@marti73 jo přesně...dostala bych tou petkou po hlavě 😅

anka.
autor
21. kvě 2011

@hribek také souhlasím!!!

latvia
21. kvě 2011

@anka. nie, ak by im to fakt vadilo, urcite by ten automat mali za pultom ako napr. v mekaci a capovali by oni na poziadanie za presny peniaz 😉 ono ked si vezmes, tak ta cena za kelimok je vacsinou nastavena vyssie, aby neprisli o zisk, v obchodaku kupis za cenu jedneho poharika aj dvojlitrovku 😅 nehovoriac o tom ze je to vacsinou bud sirupova voda alebo rozriedene pitie, cola urcite je riedena 🙂

marti73
21. kvě 2011

@anka. To by jsi ještě byla ráda, kdyby jen PET-kou.. 😀 😀

hansed
21. kvě 2011

@anka. tak já v ikee nebyla, ale někdy mě zaráží chování matek u nás ve městě.... matky spasitelky, spasily svět tím, že porodily dítě 😠 .... postaví se s kočáry před vchod do cukrárny, kecaj a člověče, uhni mi 😠 nebo v pátek, jela jsem od doktora a po silnici vedle sebe (!!!!) šly dvě matky, obě s kočárem s dvojčaty, tudíž zabraly celý jízdní pruh.... musela jsem zastavit a jedna pak tedy milostivě najela na chodník (!!!!) , druhá si to dál drandila po silnici.... měla jsem co dělat, abych nevystoupila a nevysvětlila jim, od čeho ten chodník tam je 😠

elise
21. kvě 2011

vždy ked sa nám zdá niečo nemorálne, zle, čo by sme nikdy nespravili, neprijatelné...., tak vidíme iba tu sekundu(možno minuty) kedy sa to deje, ale nevieme čo bolo predtým než to ten či onen urobil. napríklad môjho malého kamarát sotil o stoličku, mal pri oku rozrazené, modre líce aj opuchnuté oko, boli sme v detskom kutiku a potom sme šli domou, ale malému sa nechcelo ísť, som ho vzala pod pazuchu a šli sme nabok, malý sa vzpieral, reval ako keby ho na nože brali, bolo už večer pol 7, som mala za sebou ťažký den, bola som unavená, ako som malého doslova strkala do bundičky (bolo to cez zimu) som mu trošku capla po ruke aby ju nešponoval tak s ozvala jedna čo tam sedela že čo si to predstavujem že zavolá ochranku ubližovať dieťaťu, nech sa pozriem čo som mu spravila pod okom......všetko sa dá vnímať objektívne alebo subjektívne a je to vec názoru, okolností a situácie,
teraz k tvojmu postrehu @anka. tiež by ma zarazilo prečo to robí, prečo nezaplatí, ale nepoznám jej dôvod prečo to urobila, nezávidela by som jej že má kornutok zdarma a ja si ho musím za 0,50 centov kupiť, ja mám svedomie čisté a ak si to nevšimne niekto kompetentný z obchodu tak nie je v mojej kompetencii toto riešiť, tešila by som sa zo svojho dieťaťa že máme pekný den, že sme spolu, že mu tá zmrzlina ktoru som zaplatila veľmi chutí.

anka.
autor
21. kvě 2011

@latvia no, já myslím, že v té ikea stojí kelímek asi 10 Kč a za to dvoulitrovku fak nekoupíš...podlě mě, když chce někdo třeba zmrzlinu, měl by si jí koupit anebo na ni zapomenout..a mimochodem co bude z těch dětí co to všecko pozorují?! ☹

anka.
autor
21. kvě 2011

@hansed jojo právě, a pak spousta lidí předpokládá, že se budeš chovat taky tak, protože máš s sebou taky kočárek

martaska78
21. kvě 2011

Jo to je masakr 😀 , já se někdy stydím jít si pro pití podruhé 😀 , No jo maj to tam za lidovku a ještě aby přinesli domů 😀 .

karmenta
21. kvě 2011

Já osobně bych to viděla tak - když má některý člověk (matka, otec, nebo bezdětný, to je jedno), tolik odvahy a antistudu něco takového udělat je to jen jeho věc 🙂 Já bych se hanbou propadala, ale každý jsme jiný.
Já taky občas udělám něco a vím že kamarádka by to neudělala (např. v té Ikea, když jsme byli na obědě a řekla jsem že chci jako přílohu hranolky a dali mi rýži ozvala jsem se. Kamarádka by to nechal být). Já to považuji za normální, někdo ne.

Jediné co mi teda vadí je když někdo je natolik drzý že ještě předbíhá apod. To pak dokážu vypěnit. A je jedno jestli je to "matka spasitelka", jak zde bylo psáno, nebo důchodce, puberták..

Já když jsem viděla že za mnou je matka s dítětem tak jsem ji vždy nabídla moje místo, pro ty děti je to ve frontě nudné tak můžou pak zlobit. Ale jakmile se začne někdo cpát tak jsem najednou širší než delší a nepřejde přes mě ani myš 😀

ajca123
21. kvě 2011

Ahojte ja bývam v Bratislave a u nás je tiež Ikea... Ale u nás chodievaju bezdomovci. Výberu si kelimok z koša a ide si načapovat. A aj podurazani bezdaci sú tam... Aj preto som tam aj prestala chodiť s detickama.
Čo ak niečo chytnu....

irriss
21. kvě 2011

@anka.
Chodim tady v Italii casto do Ikey, ale s timto plnenim do lahvicek jsem se jeste nesetkala.
Zmrzlina je na getony.
Kelimek dostanes pri zakoupeni 1.coca-coly a nacepujes si sama. Je tu novinkou jen par mesicu, ze si muzes nacepovat nekolikrat, ale muzu Ti rict, ze lide se STYDI tuto moznost vyuzit. Vidis jen cizince (rumuni, albanci, ukrajinci)..., jak si koupi jeden kelimek a pije z neho cela rozvetvena rodina, ktera prisla jen a exklusivne na "obcerstveni coca-colou" Citim se strasne, i kdyz do teto "skupiny pristehovalcu" nepatrim, jsem pro Italy z vychodu a tudiz v jednom pytli s nima...nezbyva nez si vypit coca-colu venku a prodejchat to na vzduchu...
p.s. Je to v llidech a "lide" jsou vsude...

bertica.h
21. kvě 2011

vobec nechápem prečo to rozoberáš a už vobec to neje o matkách,ale o ludoch,osobnosti výchove.mám sa ja hanbit za matky,lebo niektoré deti porodia a utopia v záchode?nie správam sa tak,aby som na seba bola pyšná a správam sa podla svojich zásad.

dana3262
21. kvě 2011

Takovi lide jsou dle meho nazoru zlodeji. Pokud si to berou bez zaplaceni, tak to proste normalne kradou.

tynusa
21. kvě 2011

😒 Naprosto souhlasím...myslím že dokážu překousnout hodně..ale občas mám prostě potřebu to těmto lidem říct a uvést je do studu aby vážně pochopili,že se chovají dost neslušně.. a neberu si sevítky.. 😠

anka.
autor
21. kvě 2011

@bertica.h no, rozebírám to, protože mě to hodně zaujalo, teda spíš šokovalo...

babulinkab
21. kvě 2011

já se jen směju, v ikeii to dělají s pitím a zmrzlinou a ve vládě s miliony 😀 😀

tynusa
21. kvě 2011

@ajca123 to já naprosto chápu a ... samotné mi je z toho špatně .. kdybych tam někoho takového potkala tak už bych tam nejedla nikdy..

takyja
21. kvě 2011

@anka. Stydím se za ně - ale není to jen v ikea - viděli jsme lidi v supermarketu, jak z pečiva obírají ořechy a cpou se tam jima - normálně se mi udělalo nevolno při pomyšlení, že si to koupím. 😠
@dana3262 Vystihla jsi to velmi přesně, jsou to zloději.

Jinak já na Ikea a matky nechápu to, že tam potkávám matky s dětma ve vajíčku, kterým evidentně jsou třeba jen 3 týdny. Nechápu, že riskují zdraví a život svého dítěte (mé dítě si pobylo v 6nedělí v nemocnici s infekcí a to jsme nikde netrajdali). Většinou jsou tam s otcem a celou rodinou, takže to rozhodně není o tom, že by to byly samoživitelky, co nemají jinou možnost. Mé malé je 15měsíců a do obchoďáků ji netahám (byla všehovšudy 2x za celou dobu), jezdím večery, až ji dám spát.

tynusa
21. kvě 2011

@babulinkab 🙂) ale na to jsme krátký...

irriss
21. kvě 2011

@tynusa
Kelimek na coca-colu ma dno..statni kasa ne, tam se da cerpat dal... 😉

tynusa
21. kvě 2011

@takyja Ne že bych byla zastáncem matek couralek ale jít s dítětem do ikea nevidím žádný problém,ale zas tak uplně horor a separovat děti od civilizace se nevyplácí..myslím,že nějaký průměr je tak akorát.. 😎

tynusa
21. kvě 2011

@irriss jojo a když se blíží dno tak nám zvednou daně.. 😠

babulinkab
21. kvě 2011

@anka. jinak osobně si nemyslím, že by to tu ikeu položilo, spíš, že to má někdo zapotřebí