Co s kocourem? Dělá hromádky, kde nesmí. Útočí na dceru

lmka2
29. pro 2013

Hezký večer.
Nevim, co si počít s naším kocourem. Máme ho od jeho třech měsíců, tedy už dva měsíce. Asi se mu u nás nelíbí (?) , ale často, někdy i 3x do týdne, udělá hromádku tam, kam nesmí. Většinou do dcery cestovní postýlky, kde má 500 míčků - takže čištění a desinfekce je fakt na dlouho, nebo na prádlo v koupelně, které mám nahromadkované na vyprání. Záchod mu čistím každý den, když udělá bobek a jsem doma, tak okamžitě. Podestýlku jsem zkoušela benolitovou a peletovou.
A druhý problém - pořád útočí na dceru. A skáče jí jen po krku.. 😠 Nevím, jak mam tyto problémy řešit a zda se ten první vůbec někdy vyřeší.? Na kastraci je ještě mladý (5 měsíců), takže jedině čekat a doufat? Toto řešení bez jasného výsledku se mi nelíbí. A hlavně ani neřeší první problém. 😒

sqita
30. pro 2013

Vždyť je to kotě.... hravé, ještě málo vychované. Chce to čas?

kessa
30. pro 2013

@lmka2 K čůrání a kakání- v domácnosti kde je kočka by mělo být tolik záchodků kolik je koček+1 navíc- takže u vás dva záchodky na různých místech. Velikost záchodu je 1,5krát délka kočky a pak to chce zkoušet, co vaší kočce bude vyhovovat. Pokud chodí na prádlo a do postýlky, tak bych mu tam na čas zamezila přístup.
A k druhému problému nedokážu poradit, když sem to neviděla, ale řekla bych, že to bere jako hru. Takže bych koupila nějáké kočičí hračky a každý den bych věnovala čas na hry s ním, aby pak neměl potřebu dělat blbiny.

doko
30. pro 2013

@lmka2 myslím, že jediné co fakt pomůže bude kastrace- aspoň co se týče záchodu. s tím útočením bude asi fakt lepší ho utahat hračkama 😉 a jestli máte jednu kočku, tak jeden záchod stačí. my máme 4 kočky- 4 záchody a bohatě to stačí. stejně všechny chodí jen do 2. a s tím věkem to u té kastrace nesmíš brát doslova......jde o to, aby měl vyvinuté pohlavní orgány.....náš briťák je měl vyvinuté už v 7. měsíci, tak ho veterinářka vykastrovala 😉 a s tím čuráním mimo záchod přestal. doufám, že se Vám to povede nějak vyřešit 🙂

lmka2
autor
30. pro 2013

@sqita
@kessa
@doko Děkuju holky za názory.
Koukala jsem, že pro kastraci je důležitá i váha. A to on je na svůj věk pořádný macek. Má 2,5 kila - jeho brácha, kterého má mamka jen kilo a čtvrt. Určitě nechci kastrovat do sedmého měsíce a pak uvidíme. Snad se vsechno zlepší. Hlavně to kaleni a čůrání.

doko
30. pro 2013

@lmka2 aha, tak o váze nevím, ten náš měl 6,5 kg tak to doktorka asi ani nezmiňovala 😀 každopádně držím palec 😉

pavlapl
31. pro 2013

Hlavně doma nepoužívej čističe které jsou na bázi čpavku to kočky ještě víc přitahuje aby močily tam kam nemají protože jim čpavek voní a přitahuje je. Kocour se musí vykastrovat ještě před tím než dospěje jinak začne značkovat a to ti nepřeju zažít. Klidně ho nech v 7 měsících vykastrovat, já jsem to u našich kocourků taky tak udělala. Myslím si že si chce s dítětem hrát. Kočka když je sama a je dosti hravá, tak se začne nudit a dělá neplechu. Já jsem samotnou kočku nikdy neměla. Vždy nim 2. Teď mám 3 kočky a děcek si vůbec nevšímají a měla jsem je dřív než se děti narodily.