Co s plyšáky. Víte o nějakém ústavu, kde by je chtěli?

marselina
12. únor 2009

maminky chtěla bych se zeptat,jestli některá z vás neví o nějakém dětském či kojeneckém ustavu,který by rád přijal plyšáky,doma se nám na ně práší a děti si s nimi nehrají,jsou pěkné,nezničené.psala jsem do jednoho dětského domova ale tam je nechtějí že jich mají plno,u nás v ustavu pro mentálně postižené je také nechtějí,že to děti žužlají,prý by se jim šiklo spíšněco omyvatelného.plyšáky je mi líto vyhodit,jsou opravdu pěkné tak proč neudělat radost jiným dětičkám.

aponchie
12. únor 2009

presne tak ty plysove vecicky nelze moc hygienicky vycistit takze se nedivim,ze to moc nechcou ruzne instituce,ale kdyz to das k popelnici jako ja vcera do hodiny to je pryc nebo to hod na mimibazar,ze to darujes za postovne nebo to dej nejakym socialum to lehce zjistis na socialce kam se chodi pro rodicak treba se zeptas pani u okynka zda nezna nejakou socialni rodinu hodnou a treba ti rekne

ina.b
12. únor 2009

Ahojky. Nedavno, když jsem prodávala něco přes Sbazar, tak mě kontaktovala jedna osůbka (Monika Zadrobílková), která dělá sbírky pro dětské domovy a také sbírku pro děti do ciziny a žádala mě, zda bych nemohla něco darovat. Nakonec jsem pozbírala nepotřebné hračky a oblečky po Adélce a poslala to na její adresu.
Nejprve jsem tomu moc nedůvěřovala, tak jsem jí požádala o více informací a tak mi napsala toto:
/Okopírováno z mé emalové schránky/:

Dobrý den,
děkuji a moc ráda napíši víc.
Jsem z malé vesnic, kousek odsud je dětský domov, naše ves pro DD vždy dělala nějaké sbírku,, brali jsme děti do divadel atd. pak to na spoustu let utichlo a já se k tomu před rokem vrátila, nejprve jsem začala sbírat pouze pro dětský domov oblečení, hračky, sladkosti, peníze atd.
pak i pro jejich kojenák,
mohu zaslat číslo na ředitele pro ověření.

před půl rokem jsem začala spolupracovat s předsedou červeného kříže a s diakonií, a horší věci, nebo ty co zrovna nepotřebují v dd, jdou přes společnosti do azyláku dětem a maminkám, popč. do domovů pro matky s dětmi atd. nejhoprší věci jdou do Angoly a Barmy.

mám stím práci, dělám to zdarma a dobtrovolně, ale když pak vidím ty úsměvy dětí, tak to za to stojí.

budu moc ráda, když bude víc věcí.
pošlete vše co vás napadne a uznáte za vhodné.
moc díky

Monika Zadrobílková
Stěžírky 45
VŠESTARY 50312
okr. Hradec králové

skuli
12. únor 2009

Já jsem plyšáky přebírala minulý týden a ty horší jsem nabalila kamarádce pro psa na roztrhání.Máme ale ještě plný pytel,taky jsou hezké,málo používané.Kdysi jsem pracovala v restauraci,kde byl takový ten stroj na plyšáky,jak se tam hodí 10 Kč a plyšáka musíte správně nasměrovat,aby byl váš.Byl tam kuchař,který to perfektně uměl a plyšákama mě hodně zásoboval 😀 Taky mi je líto je vyhodit a doma to nechci,jen se na to práší.Mám ty hezké už asi 5 let ve sklepě.Taky bych je někomu dala.

xuan
12. únor 2009

tak u nas ve skolce si myslim ze by si je vzaly nebo je muzes dat nake mamince pro sve ratolesti .

marselina
autor
12. únor 2009

tak asi napíšu taky té paní zadrobílkové a uvidím

ina.b
12. únor 2009

Jasně, ať dá třeba kontakty na nějaké ty domovy nebo to poslat přímo jí, ať jim to předá 🙂

ina.b
12. únor 2009

ještě můžu poslat její emailovou adresu - zde: monikazadrobilkova@seznam.cz 😉

marselina
autor
13. únor 2009

písnu na tu mejlovku,bude to rychlejší,moooc děkuji 😀

martinka79
13. únor 2009

ká pracuji ve spec. školství a máme tam i ústav. holky když si vyjedete na netu nějaké blízké kontakty ústavů. tak budou rádi. děti je dostávají za odměny při soutěžích. já je dala i na bývalou naši ZVŠ. pro soc. slabé.

V dětské domě se tedy moc radosti nenajde. jelikož děti mají skoro vše. v jednom jsem pracovala, až by vám zrak přecházelm co vše mají a jak si toho nevaží.

Jinak také Mateřská centra a kluby pro matky azylové domy to vše je krizové a tam není zbytí o oblečky a hračky. já plyšáky dávám stále.

marselina
autor
13. únor 2009

tak paní mi napsala,tak ji to pošlu at mají jiné dti radost

xaverov
1. pro 2011

Nevim, co delat s plysakama, tak jsem si to tematicky projela googlem, vygooglilo mi to i tuhle diskuzi a p.Zadrobilkovou, kt.jsem si prolustrovala taktez a vyjely na jeji osobu negativni reference. Nic ji neposilejte, je to pravdepodobne podvodnice, ktera veci dale prodava.

zdamik
2. pro 2011

Ahoj, já házím "nepotřebné" plyšáky do kontejneru na textil pro humanitární účely. Je tam i přímo cedule, že je sbírají a rozdávají dětem. Je mi líto je vyhodit a takhle mám dobrý pocit, že se dostanou k nějakému dítěti a udělají radost 🙂. Jeden z takových kontejnerů je např. před Vysočanskou poliklinikou v Praze.

xaverov
2. pro 2011

Zdamiku, diky. Jak nekdy pojedu do Prahy, tak tam pribrzdim. Je to nekde blizko ty trafiky na parkovisti?

zdamik
3. pro 2011

Jj, hned té trafiky 🙂.

zdamik
3. pro 2011

Chtěla jsem napsat - hned vedle té trafiky, vypadlo mi slovíčko 😉

xaverov
5. pro 2011

Zdamiku, dekuju, Urcite vyuziju🙂

enigmalecapu
9. dub 2012

@martinka79 prosim vas sem z prahy a chtela by sem nekam darovat plysaky.muzete mi nekto poradit kam ? dakujem

martinka79
10. dub 2012

@enigmalecapu mc CENTRUM KOUKNI NA NETU JINAK V ČESKÉM BRODĚ ZA PRAHOU BUDOU MOC RÁDI...🙂

poupatko8
22. dub 2012

Nemáte nějaké hezké plyšáčky prosím?
@enigmalecapu

zazana81
27. pro 2012

Chtěla bych znovu otevřít tuto diskuzi... Máte někdo nějaké tipy, co s nepotřebnými plyšáky, ale i jinými hračkami?

lostakova
5. únor 2013

Aktuálně můžete plyšáky posílat sem:

kvetinka4456
16. únor 2014

@skuli
@skuli mate este plysaky ?

blogin
24. říj 2019

@marselina Tady sbiraji hracky do skol v Africe https://www.facebook.com/toys.to.help/