Co se skleničkami od příkrmů a přesnídávek? Máte tip?

apocalypsa
31. říj 2010

Zdravím ve spolek. Už nějaký ten čas dávám synovi příkrmy. Tak jednou týdně mu šoupnu kupovanou a skoro denně dostává ovocné přesnídávky. Doma se mi kupí neuvěřitelné množství skleniček. Když jsem byla malá, daly se sklínky používat na marmelády atd. protože měly kovové vysoké víčko se závitem. Tyhle nové sklínky ale asi na zavařování nebudou. Nebou máte jinou zkušenost? Na co jiného se dají použít? Už mi známí dávali rady ve smyslu "udělej si kořenky". Jednak na tyhle manuální věci nejsem a jednak bych musela mít hodně velké zásoby koření 😀 Těch sklínek je fakt šílené množství ...

beruska2x
31. říj 2010

dej je do sberu 😀

naty
31. říj 2010

tož bych je prostě hodila do odpadu, sektor sklo... 😀 ...ale jinak to sou šroubovací víčka většinou, i když ne takový ty klasický...jde do nich v pohodě zavařovat - jídla malýmu na víc dní dopředu... 😉

apocalypsa
autor
31. říj 2010

no pokud nepřijdu na nic jiného, tak skončá skutečně v sektoru sklo 😀
Ale to zavařování mne překvapuje. Zavařujete pro děti jídlo? Jaký je postup? Já prckovi navařím tak cca 1x za 10 dnů jídlo v papiňáku a rozhodím do kelímků VIA od Aventu a nacpu do mrazáku. Ale zavařovat, to by mne nenapadlo ...A víčka drží? Mám na mysli ta víčka, co po otevření lupnou, taková ta nízká s gumičkou uvnitř - ne ta, co bývala dříve s rantlíkem a závitem ...

naty
31. říj 2010

@apocalypsa 😀 no, tak já myslím, že je celkem jedno, jestli to zavařím nebo zmrazím, akorát je to dřív k dipozici...víčka drží, v pohodě...vařený jídlo dám ještě horký do skleniček (zavařuju teda masozeleninový a zeleninový příkrmy, ovocný dělám každej den), ty pak postavím do hrnce do vody (tak ze 3/4 potopený, nikdy přes vrch) a přivedu k varu, vařím tak 10 - 15 min, to už je jedno, radši dýl než míň, nechám vychladnout a zkontroluju víčka, jestli drží (u těch přesnídávkových se promáčknou dolů)...ale zrovna ty přesnídávkový nepoužívám pořád opakovaně, max 3x - 4x, pak to vyhodím, používám spíš od zeleniny, marmelád a tak...

jijitka
31. říj 2010

@apocalypsa jediné skleničky + víčka, které jdou opakovaně dobře zavřít, jsou od přesnídávek Hello. Ostatní (aspoň co mám vyzkoušené) jsou na prd - buď nedrží nebo se protáčejí. Takže ty vyhazuju.

apocalypsa
autor
31. říj 2010

tedy dámy, díky za tipy vám všem. Každopádně pořád čekám na nějaký tip, co s nimi, než jen do nich zavařovat, zamrazovat nebo je vyhodit... 😀 Je mi líto je jen tak vyhodit, ačkoli recyklaci fandím 🙂
Hello přesnídávky okouknu, ještě jsem je nějak nezaregistrovala. Kupuji klasiku od hami, zpravidla v DM, Rossmannu a Kauflandu. Kde se Hello prodává? A jsou to jen přesnídávky ovocné nebo i masozeleninové atd.

naty
1. lis 2010

@apocalypsa no, tak to je těžký...jako ony zas tolik využití nemají a když píšeš, že nejsi tak manuálně zručná něco s nima dělat, tak už fakt nevím... 😒 ...sou malý a tvar taky nic moc, tak je vyhoď a máš klid... 😉 ...nebo si z nich můžeš postavit malej skleník... 😎
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-zajimavosti/4...

jijitka
1. lis 2010

@apocalypsa u nás Hello mají i v Kaufu, jinak v Hrušce (ale to je asi regionální obchod - něco jako bývala Jednota).

janulle22
1. lis 2010

@apocalypsa švagrová do nich zamrazuje malé polívky a jídla... 🙂 já je hážu do koše... 😉 na ty kořenky to není tak těžké, slpoupneš tu nálepku a odstraníš lepidlo nalepíš co je to za koření a je to... a zbytek prostě vyhod... 😉

apocalypsa
autor
1. lis 2010

ale ju, nejsem takové kopýtko, kořenky bych zvládla, ale u nás pro ně není využití, nejraději skladuji koření¨v originálním obalu. Máme příliš mnoho druhů na to, abych koření složitě přesýpala atd. Nehledě ke skladování, sáčky se skladují lépe a zaberou méně místa a je to pro mne přehlednější, skleničky jsou pro mne na prdlajs 😀
Ono se z nich blbě sloupává i ten papír, ani myčka si s tím často neporadí a to u jiných sklenic je to nejlepší způsob na odstranění etikety.
Mini skleník, to je dobrý nápad 😀
No nic, sekce sklo to jistí, ať žije recyklace! 😉

petulak
3. lis 2010

ahoj já když mám hodně česneku tak ho oloupu a dám to těchto skledic a šup do mrazáku.Česnek se nezkazí a je pořád dobrý 😀
Do větších sklenic jsem dávala oběd na jedení mimo domov.Nebo když udělám hodně fresh juice uskladním taky tam. 😀 Pár se jich doma hodí 😉

apocalypsa
autor
7. lis 2010

@petulak tak o česneku do mrazáku jsem slyšela, resp. četla prvně, ale je to fajn nápad! 🙂

petulak
8. lis 2010

@apocalypsa jo jo doporučuju sice není vzhledově hezký pak,ale chutný počád stajně tak směle do toho

okechukwu
5. dub 2013

Sháním skleničky od přesnídávek, cca 16ks, klidně bez víčka. Za odvoz (Praha, Písek) nebo poštovné. Ušetříte přírodu a uděláte mi velkou radost! 🙂

1111155555
14. črc 2013

Zdravím všechny a obracím se s dotazem,jestli náhodou nemáte někdo sklínky od přenídávek i s víčkama.Jakékoliv množství,na ceně se dohodneme.Díky

1111155555
14. črc 2013

@apocalypsa
Zdravím,nevím jestli to má cenu,ale přesto se zeptám,jestli ještě nemáte nějaké sklenky od přesnídávek.Díky

jity26
4. led 2014

Mám asi 200 skleniček přesnídávek (od příkrmů), různé velikosti. Nemá o ně někdo zájem? Ráda daruji. Ať se holky využijou 🙂

flafla
19. dub 2014

Ahojky maminky 🙂 neměla byste některá ještě stále v zásobě větší množství skleniček od přesnídávek?
Děkují! 🙂

ptjj
13. čer 2014

@flafla pokud je to pořád aktuální, tak já jich mám spoustu 😉 ale jsou to ty nové typy

flafla
21. čer 2014

co to znamená, nové typy? 🙂 o aktuálnosti musím popřemýšlet- úrodu na příkrmy mi sežrali slimáci-potvory!

lucido80
21. dub 2015

Zdravím. Ještě nabízíte některá víčka a skleničky od přesnídávek prosím?

jancafen
24. dub 2015

Moje mamka do skleniček dělá domácí jogurty. Nebo se třeba dají vyrobit kořenky.

veronikav01
23. čer 2015

Akutně potřebuji malé skleničky na marmelády. Nesteriluji, zavírání může být jakékoliv. Díky. V.

ninusch
19. črc 2015

@jancafen Ahoj, tušíš, jakým způsobem vyrábí mamka domácí jogurty?

jipe
20. črc 2015

@ninusch 1 l mléka + 1 holandia a nechat přes noc v teple (peřina, mírně zahřátá trouba) nebo jogurtovač (ale ten má skleničky svoje)

ninusch
20. črc 2015

@jipe A to pak jen naplní do skleniček a vrzne do lednicky? Nic víc?

jipe
20. črc 2015

@ninusch já to rozleju do skleniček a pak zahřívám, po zchladnutí dám do ledničky

jutrli
9. říj 2015

Ahoj, za odvoz daruji šroubovací skleničky hlavně od příkrmů (stále přibývají), budu ráda, když se využijí. Máte-li zájem, prosím pište (jsem z Prahy).

amy_82
18. pro 2015

Daruji cca 150 sklenicek od presnidavek, nejvíce Hamanek, Hipp, Bebivita atd (ten horší zavit). Jinak leti do trideneho odpadu. Osobni odběr Brno

topinambur
18. pro 2015

Já skleničky plním svými příkrmy, co udělám doma, je to super, když někam vyrazíme na návštěvu nebo tak🙂. V pár skleničkách mám taky nějaké věci - semínka, sušené ovoce apod. Jinak zbytek vyhazuju, neskladuju to 🙂