Co si mohu vzít do letadla?

knobloska
8. pro 2009

Ahoj,
V sobotu letím za manželem do Paříže, jen na víkend, tedy s příručním zavazadlem a teď moc nevím, co si tam můžu vzít s sebou. Voda a další tekutiny jsou mi jasné, ale co make up, řasenka, vosk na vlasy?
To jsem asi v háji, co, budu chodit jako zombík, nebo jaké máte zkušenosti?
Děkuji

mudr.
8. pro 2009

Ahojky, a to budes mit jen prirucni zavazadlo? Zadny kufr? Tyto veci bych si dala preci do kufru, nepotrebujes mit v prirucnim zavazadle vosk na vlasy atd... 😅 😉

len
8. pro 2009

Veškeré tekutiny a pasty (tj. i kosmetika) musí být každá o objemu maximálně 100 ml a musí být všechny zabaleny v průhledném otevíratelném sáčku. Takto je můžeš vozit i v příručním zavazadle 🙂

soanpe
8. pro 2009

všechny šminky léky atd.si dáš do lahviček, obalů atd. o objemu 100ml (dohromady jich můžeš mít 10ks) tzn,. 1makeup,1krém,1ústní voda,1zubní pasta... nic nesmí přesáhnout množství 100ml. to vše dáš do průhledného sáčku s tzv. zipem (na letišti jsou i automaty s těmito sáčky,ale já to dávám do průhledné kosmet.tašky) a tohle si dáš do kabelky,či jiného zavazadla.Při kontrole to vyndáš na pás, který prochází rentgenem a pak os.zavazadlo
jinak koukni na stránky letiště

knobloska
autor
8. pro 2009

Jo aha, takže každá může mít 100ml. A soanpe děkuju za tip, průhlednou kosmetickou tašku mám.
Mudr já budu mít málo času a nechci čekat na kufr, jedu tam jen na 2 dny, takže beru malej kufřík na palubu.

soanpe
8. pro 2009

mudr.
příruční zavazadlo je malý kufr o rozměrech cca 46x35x20, takže na víkend to v pohodě stačí 😎 aspon pak knobloska nemusí ztrácet čas čekáním,až vyjedou velký kufry a může obdivovat krásy Paříže 😵

knobloska
autor
8. pro 2009

Díky, spíš budu sedět někde přikáklá na letišti a čekat, až si mě manža vyzvedne. 😀 Mám z toho blbej pocit, malou dávám ségře a budu bez ní 3 dny, což je poprvé a ještě ten let, no jsem na sebe zvědavá. Ale zase je to jedinečná šance, na hotelu budu zadara s manžou a letenku mám za 4000. Tak si říkám, že už nebudu jako slepice sedět s malou pořád doma a dáme si s manžou rande v předvánoční Paříži. 🙂

len
8. pro 2009

My takhle jen s příručním zavazadlem lítáme celkem často, taky koukni, jestli má tvá společnost odbavení přes internet, pak to jde s tím příručním všecko ještě rychleji 🙂 Jo a bacha na veškeré ostré předměty, moje maminka zkouší pravidelně propašovat manikúru a to oni moc neradi 😀 Taky mi tuhle dělali problémy, když jsem v příručním zavazadle vezla z Británie spoustu kostek čedaru, na tom rentgenu to snad vypadalo jak plastická trhavina či co 🤐

knobloska
autor
8. pro 2009

Ostré předměty neberu. Jen mi není jasný tuhý deodorant, řasenka, makeup, krém na obličej. Ale dneska se zastavím v lékárně a naberu vzorečky, aby to bylo mini pidi balení.

petka80
8. pro 2009

len, vidíš, já takhle párkrát "propašovala" nůžky na nehty v příručním zavazadle a oni na to vůbec nepřišli 😅 Nebo přišli a neřešili, nevím. Jako né schválně, ale holt jsem na to zapomněla a vzpomněla si na to třeba až v letadle a úplně mi zatrnulo 😝

petka80
8. pro 2009

jj, to všechno bys měla mít v tom průhledným balíčku.

len
28. pro 2009

Holky, tak nakonec i já mám dotaz, a to jsem si myslela, že v tomto uhledu vím vše potřebné 😀
Jde o to, že poletím do UK a dobírám nějaké léky. Problém je v jejich balení - denní dávka je gel v neprůhledné bílé tubě, která je celá zadělaná do nemalého opět neprůhledného papírového pytlíku. Toho gelu je tam jen trošku, ale přeci jen gel to je, na rentgenu to uvidí a já ten pytlík nemohu otěvřít, natož tu ulamovací tubu, protože bych tím všecko zničila a porušila to hygienické balení.
Můžou mi s tímhle dělat problémy?

schwarzovka
28. pro 2009

len, být tebou, tak si zavolám na letiště a poptám se...budeš mít jistotu

soanpe
28. pro 2009

len,
tak pokud ten gel nemusíš užívat behem cesty, strč ho do kufru (ne do příručního zavazadal, v kufru můžeš převézt neomezené množství tekutin vyjma alkoholu,drog atd.)jo a nech léky v origoš krabičkách

len
28. pro 2009

Soanpe, když já chci letět jen s příručním zavazadlem, jedu jen na pár dní a nechce se mi platit pětistovku za kufr a pak čekat půl hodiny, než přijede... Bohužel origoš krabička (obsahuje 15 tub) je tak veliká, že se manžel ptal, jestli jsem byla ve veterinární lékárně a koupila léky pro slona 🤐 Navíc s sebou už povezu jen poslední tři tuby...
Asi tam opravdu budu muset zavolat nebo to risknout a v případě nouze nejvyšší ať to zahodí, já bez toho neumřu, jen mi to trochu nabourá časový sled léčby 😒

soanpe
28. pro 2009

len,
pokud jsou ty tuby do 100ml, tak by neměl být problém, protože v příručním zavazadle smíš převážet 10ks lahviček o obsahu 100ml. určitě mají nějaký popis pro identifikaci a bych si vzala i tu prázdnou krabičku, tada krabici 😀 a zbývající léky.

gabbi
29. pro 2009

Len dej si napsat doporuceni od lekare, ze tohle potrebujes uzivat. A zavolej si na letiste a vysvetli jim to - meli by sami kontaktovaat lekare a nebo by jim melo stacit potvrzeni. samo, ze muzes trefit na blba, ale vetsinou nedelaji problem.

filipal
29. pro 2009

prave teraz sprisnili pravidla pri letoch. radsej si zavolaj na letisko.

blahovamirka
7. čer 2011

Dobrý den má někdo zkušenost když si vezmu do kufru žehličku?

zazana81
11. črc 2014

Ahoj, chtěla bych se zeptat: máte někdo zkušenost, zda se dají vzít na palubu letadla kapky do nosu? Potřebuji je vzít sebou pro dceru, konkrétně nosní sprej. Nerada bych , abych ho musela případně vyhodit, pokud mi nedovolí vzít ho sebou .......... Díky.

iziradajron
9. srp 2015

ahoj ve středu letím do bulharska co si mám vzít za makeup mám ho strašně moc prosím pomozte.

katerinalavkova
15. únor 2017

@zazana81 Tak to vůbec není problém 🙂
Pokud nemáš ještě zbraň v kabelce, jako mr. Bean (http://www.luxuryhouse.cz/jak-se-chovat-nechova... 😀), tak vůnbec to není problém. Teda, hlavně ať to není víc jak 100 ml 🙂

simcakar
25. črc 2018

Ahoj,

taky jsem nevěděla, co můžu a co nemůžu vzít do letadla. Trochu jsem zagooglila a našla jsem tenhle super článek: zapakuj.cz/cestovatelske-tipy-triky/co-vse-si-mohu-vzit-do-prirucniho-zavazadla/. Dokonce je to eshop, který prodává kosmetiku do 100 ml pro cestovatele. Určitě na to mrkněte. Já jsem si už víckrát hezky vybrala.

Simča