Co si představujete pod pojmem "Ideální manželství"?

karotky
6. pro 2011

Chtěla bych,abyste zapojily svou fantazii a vylíčily tu,co byste od partnera očekávaly(byť jste s ním na výsost spokojené)a co byste u něj s klidnou myslí postrádaly.Jak byste chtěly,aby Vám manželství/partnerství fungovalo,jak dlouho apd. 🙂

hojda
6. pro 2011

Myslím, že ideální manželství je něco jako Yeti, nikdo ho neviděl, ale někteří lidi na něj věří a tak se tím trápí🙂.

denousek
6. pro 2011

ano ted jsem to chtěla napsat to prostě neexistuje .-D každé má sve mouchy a je na nás jak se s tím naučíme pracovat...lidé jsou různí a každému vyhovuje něco jiného...je to o porozumení důvěře a toleranci.... umím vydat určitou dávku těhle věcí a taky je od druhého očekávám... když se to podává ve špatných dávkávh tak mnželství moc ideální nebude..
všechno smíchat a použít 😀

marinka
6. pro 2011

Hlavně, ať se máme pořád rádi, to je nejdůležitější 😉 Pak taky, ať se máme stále čemu smát a máme chuť si hodně povídat, i o běžných věcech a maličkostech. Ať jsme rádi spolu a zároveň ať umíme být každý sám..
Ať si umíme odpouštět a nevytahovat staré křivdy..
A ať spolu umíme zestárnout..
Zatím myslím, že nám to jde, stárnutí se teprve uvidí 😀

ined77
6. pro 2011

pod takovým pojmem si raději nic nepředstavuji 😀 .
myslím, že bude stačit, když o sebe neztratíme zájem, když sobě navzájem budeme stále oporou a nepřestaneme si jeden druhého vážit.

elvira
6. pro 2011

Ideální manželství?
Není nebe bez mráčku, musí občas zapršet, aby zase vysvitlo sluníčko...
Neumím si představit tu otravu mít "ideální manželství" - tj. bez občasného vyčištění vzduchu, bez občasných starostí, bez toho, že se čas od času nepohodneme.
Byla by to nuda a časem by se i toto "supermanželství" stalo nesnesitelným.
Takže nechci to zakřiknout, ale mám pohodové manželství - ne ideální - člověk není bezchybný - ale spokojené, máme se rádi, jsme spolu rádi, v zásadních věcech si rozumíme a spojuje nás krásné dítě - co víc si přát?
Tedy když pominu to nejdůležitější - zdraví. 😉

ciernavila
6. pro 2011

Idealne manzelstvo? To je to co mam teraz. Maximalne nekonecne vzajomna laska, dovera, porozumenie, podpora v kazdej chvili, starostlivost o nase dietatko, pomoc manzela pri vsetkych domacich pracach, ked je muz aj najlepsim priatelom, otcom, muzom i milencom zaroven..Ked mate pri sebe partnera co vas v smutku rozosmeje, v stasti radost zdiela s vami, je vasim "puzzle" ktore do Vas krasne zapada..A nech si ma hockdo svoj pesimizmus, ja verim ze taketo manzelstvo nemusi byt len kratkodobe ale moze to tak vydrzat aj roky /ako u mojich starych rodicov/ aj ked si mozno budu ludia mysliet ze som naivna 🙂 Ja proste verim na vecnu lasku...

jop
6. pro 2011

Podle mě z dlouhodobého hlediska je nejdůležitější, aby si partneři toho druhého vážili. Jako v tom smyslu, že partnera respektuju jako svobodnou bytost a mám ho ráda i s jeho chybami. Zároveň člověk ale musí mít rád i sám sebe a umět si odpouštět (toto je pro mě třeba trochu těžší). To je podle mě základ u každého šťastného manželství. Já osobně od manžela vyžaduju ještě "nadstandard" - aby byl kliďas a nenervoval mě, nekřičel na mě (o bití samozřejmě ani neuvažuju). Všechno tohle mám, takže zatím jsem max. spokojená 🙂

laloona
6. pro 2011

Ideální manželství je jako hrníček a podšálkem. Jeden bez druhého nejsou kompletní a každý má svou roli 🙂

camelinka
6. pro 2011

pro me je to tak, kdyz sou oba srovnany se spatnyma vlastnostma toho druhyho 🙂 .

sonicata
6. pro 2011

já si myslím, že to je manželství kde oba jedou na otevřené karty bez tajností a přetvářky , mají si furt o čem povídat a jedne na druhého se vždy těší a o sebe se bojí ........a hádky ty musí být všude ,ale podle mě když ty dva mají vztah jaký píšu hádka je je takové to ostřejší vyměňování názorů ,ale netrvá to dlouho a vždy se za nedlouho usmíří 🙂 Tak zatím žiji já nevdaná ale zasnoubená a moje babička tak žije s dědou 55let 🙂

arianka
6. pro 2011

Pod pojmem ideální manželství si nepředstavím nic, protože instituce manželství je pro mne zbytná 🙂
Pod pojmem ideální partnerství ve smyslu společného soužití dvou partnerů je pro mne naopak nezbytné, aby si dva lidé navzájem byli stále vzácní, respektovali se, tolerovali se, uměli spolu trávit volný čas, stejně jako jej uměli trávit odděleně při své práci nebo koníčkách a hlavně, věřili si a uměli spolu i mlčet. A pokud se ještě povede, že partner/ka je pro toho druhého zároveň kamarád/ka, pak je šance, že to nějaký ten rok vydrží 🙂

ivarei
6. pro 2011

Myslím, že základem každého "ideálního" a spokojeného vztahu je láska, trpělivost, tolerance, upřímnost, důvěra a věrnost 😉 🙂 .

stylly
6. pro 2011

Ideální manželství neexistuje!!!!

berenika39
6. pro 2011

jen můj názor - sice to zní jako klišé - ale já si ideální manželství (nebo partnerství - @arianka 😉 ) představuju jakkoliv, když jsou oba zdraví - myslím nemají nevyléčitelné nemoci. to je fakt jediné, z čeho je mi hrůzou špatně. cokoliv ostatní se dá vyřešit, bud se najde kompromis, nebo vztah skončí, prostě nejen že nebude ideální, ale prostě nebude. a co? konec světa? i takové věci se stávají.
ale když jeden nemůže dál, to je v pytli.
takže ideální si představuji jako zdravé🙂

januzza80
6. pro 2011

Idealni manzelstvi neznam a ten pojem taky ne.V kazdem manzelstvi je neco a i nejaky problem a hadky.Ja mam cizince a dost lidi si myslelo,ze to dlouho nevydrzi a uz budeme slavit 10let manzelstvi a to bylo uz tolik hadek,ale u nas je hadka takova,ze se pohadame,manzel jsem pryc ven(vyvetrat hlavu) vrati se za par minut domu a smejeme se tomu a je klid.A to je ital s horkou hlavou 😀 ale funguje to dal.Zadny chlap neni dokonalej jako zenska taky neni dokonala,ale nejdulezitejsi je v manzelstvi duvera a hlavne pomahat.A trvale manzelstvi se pozna,kdyz se stane v zivote neco,co clovek neceka a ten druhy potrebuje pomoci a protejsek pomuze,to je pro me to nejdulezitejsi. 😉

petra.a
6. pro 2011

manzelstvo sa neuzatvara s otazkou, ze ako dlho chcem, aby nam vydrzalo. Manzelstvo je zvazok NAVZDY!!! Idealne manzelstvo NEEXISTUJE. V kazdom vztahu sa vyskytnu nejake nezrovnalosti, problemy i hadky...dolezite, aby nas taketo situacie nezlomili ale posilnili.
Existuje idealny clovek? Nie...preto nemoze existovat ani idealne manzelstvo...mozeme sa iba snazit k idealu priblizit 😉

lienka4343
6. pro 2011

odporucam si precitat 5 jazykov lasky-ceska kniha a dajte precitat aj manzelom mozno sa vase vztahy posunu zase niekam inam,odporucam to vsetkym zamilovanym,ktore/y citaju tuto temu!🙂

alti
13. pro 2011

Ideální manželství je to, které vyhovuje oboum partnerům, kteří jsou v tom svazku spokojení a naplnění, neplést si to s dokonalým to opravdu nejde ani popsat a navíc si jej představuje každý jinak! Ideální manželství znám a jsem šťastná, že ho mám. 😉